April 19 2024 18:37:09
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Jaký joystick si pořídit v roce 2017 ?
AJaromir
1stCL_Fucida napsal:

Jo to my v Lionech čekáme na čtyři beznadějně vyprodané Gladiatory PRO už tři týdny :-(


Fuči, a objednávali jste to z flightsimcontrols.com nebo z vkbcontrollers.com nebo z amazonu?
 
LesniHU
AJaromir napsal:

Hu, s tím moc nesouhlasím, protože díky technickému provedení VPC prakticky odpadá téměř jakákoliv údržba, které se Warthog prostě nevyhne. (po čtyřech letech už mi to nedalo a musel jsem jej rozebrat a namazat. A vypadá to, že jsem to měl udělat už dávno a mnohem častěji, tedy snad každé 3 měsíce)
Takže teoreticky s dražším a kvalitnějším produktem se nakonec dá i ušetřit, protože má mnohem delší životnost. Peníze se takzvaně vrátí.
A s cim presne nesouhlasis - ze to neni kompromis?
 
AJaromir
Nesouhlasím s tvrzením, že VPC je dražší. Protože nakonec si člověk dovede jednodušše spočítat, že je levnější, když započítá náklady na údržbu. Spíš to měli udělat u Warthoga naopak. Kovový vnitřek a plastový venek. To by byl tisíckrát lepší "kompromis"
 
olda Olde maly
AJaromir napsal:

Nesouhlasím s tvrzením, že VPC je dražší. Protože nakonec si člověk dovede jednodušše spočítat, že je levnější, když započítá náklady na údržbu. Spíš to měli udělat u Warthoga naopak. Kovový vnitřek a plastový venek. To by byl tisíckrát lepší "kompromis"


A byl by dražší.
 
Rumcajs
Hog vyjde dráž. To je celkem jasné. Protože ho časem člověk vymění za něco pořádného, to dá rozum, ne?

Trochu vážněji. Hog není levný. Není to tuctovka. Solidní tuctovky jsou plasťáky lehce přes 1000 CZK. Ať už je to T.16000 nebo Cobra M5. Hog je celkem drahý špás, bratru je za 6700 CZK. VKB gun fighter je za 282€ ... což je 7200 CZK. https://flightsim...-joystick/

Tak tedy bych řekl, že ten VKB je jednoznačně lepší volba. Protože stojí jen o málo víc, ale nemá konstrukční a materiálové kompromisy, který má Hog. Ty starší Mamby a Black Mamby a co já vím jak to prodávali, ty jsou všechny taky solidní volba a bývaly snad ještě trochu levnější. Jedinej problém je dostupnost, na VKB se čeká.
 
Tapi
K ceně VKB GunFighter:
Important notices:
Listed price does not include taxes and shipping cost. VAT 21% is applicable for orders shipped within European Union and added automatically when an order is placed and the shipping destination is chosen.

Pokud počítám dobře, pak pro to ČR mělo být: 282EUR + 21% + doprava
tj. 341 EUR + doprava, tedy cca 8700 Kč + doprava

Jinak nová Revize B Gunfighteru by měla být k dipozici v březnu 2018 (objednávky budou v prosinci):
Short update about MCG / Gunfighter rev.B: ETA for EU market is March’18. Pre-ordering will be started in December
viz: https://flightsim...ter-rev-a/
 
Zifi
Hog je dobrá volba. Nestojí 6700 Kč. Rumcajs ho nikdy ani neměl v ruce o to se vsadím. Jaromír kdyby si někde nepřecetl o mazání a nevrtal se v tom, tak by si to nerozbil. X z nás ho má a je s ním maximálně spokojeno. Pro lidi co chtějí něco lepšího než mávátko za litr a nechtějí utrácet 8000 za hračku pro sebe, protože mají priority jinde, tak je to dobrý kauf
 
magot
já mám hoga 6 let a je jak nový
 
Zifi
Mrknutí
 
Rumcajs
Tak skutečně, vomrknul jsem ceny a Hog se dá sehnat novej za cca 5 000CZK. Proti tomu VKB s započteným DPH to pak stojí rozumně.
Stejně ai ale myslím, že když už utratit víc než asi tu tisícovku za klacík, pak už je lepší nešetřit a nedělat kompromisy.
Hog se kupovával dřív, protože nebyly lepší alternativy. Zkuste říct, kdo by ho koupil dnes, když jsou lepší i když dražší alternativy? Za mě je to tak, že bych pořídil VKB. Virpil mi přijde pro mě hůř umístitelný. Ale možná je to jen pocit.
 
Zifi
To je argument jako proč si kupovat Škodu Superb, když si můžeš našetřit na Audi
Upravil/a Zifi dne 30-11-2017 10:59
 
magot
Kdyby se mě nějak zásadně rozbil, tak si ho jdu koupit zas.
Nicméně až vyjde F-18 páka, tak už bych volil tu.
 
Zifi
Já na to svém nalítal nějakých 120 hodin. Nemám prostě na tohle hraní čas. Ty si ho Magote nějak rozebíral a mazal za těch 6 let?
 
Zifi
Taky je skvělé že můžeš tu páku dát na základnu od VPC. Což je určitě jěště lepší řešení než samotná VPC plastová páka
Upravil/a Zifi dne 30-11-2017 11:21
 
magot
Zifi napsal:
Ty si ho Magote nějak rozebíral a mazal za těch 6 let?

Jednou jsem ho mazal, víckrát to zatím nebylo potřeba.
 
AJaromir
Zifi, já jsem si ale nic nerozbil. Po namazání to bylo 100 a 1. Navíc dělám podobnou činnost denně v práci jako mechanik měření a regulace a automatizační technik. A VPC plastová páka je z trochu kvalitnějšího plastu. I ve skutečných letadlech už se používají plastové páky.
 
Zifi
já chápu, že je to z kvalitnějšího plastu
 
Tapi
Ještě z jiné strany (nevím tedy ,zda to zde na fóru už náhodou někde nebylo): poláci od 10/2016 vyrábějí kopii VKB Gladiator pod návem Ravcore Javelin - má nicméně stejnou mechaniku, hall senzory a je velmi kvalitně provedený, osobně ho vlastním a jsem s ním docela spokojený. Samozřejmě se nemůže rovnat originálu, ale zase stojí jen 1600 Kč. Viz např. https://www.czc.c...85/produkt

Recenze třeba zde: https://www.youtu...MEqPvlThnE
 
AJaromir
Tapi, to není až tak úplně pravda. Je totiž rozdíl mezi VKB gladiator za 77 euro a VKB gladiator Pro za téměř dvojnásobnou cenu.
První obrázek jsou vnitřnosti VKB Gladiator, druhý obrázek jsou vnitřnosti VKB gladiator PRO.
[img]https://flightsimcontrols.com/wp-content/uploads/2017/09/GladMkIICentering.png[/img] is not a valid Image.
[img]https://flightsimcontrols.com/wp-content/uploads/2016/08/GLAD_PRO_FINAL_1.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Rumcajs
VKB Gladiator i Javelin používají plastovou vnitřní konstrukci. Je to ten klasický dvouosý kyvný blok s páčkama na každé straně, který jsou k sobě přitahovaný pružinkou. Což je solidní konstrukční řešení drobně pozadu za systémem s vačkami. Ta Cobra M5 používá velmi podobný vnitřek, ne li přímo totožný. Při porovnání fotek bych řekl, že to je buď stejné nebo vycházející ze stejného zdroje.

Gladiator https://forum.il2...259817.jpg
Cobra M5 https://forum.il2...259841.jpg

Gladiátor má zjevně líp udělanou rukojeť. Proto je asi trochu dražší.

Ten samý mechanismus .. dokonce asi identické rozměry, jen z kovu, je použit pro ty Mamby a Black Mamby co dřív dělalo VKB.

Jo, Gladiátor/Javelin podle všeho vypadá jako řešení s velmi dobrým poměrem cena/výkon. Ne každej je blázen, kterej by musel utrácet tisíce za nějaký drobný pocit lepšího zážitku.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

34,725,826 návštěv