March 29 2024 08:31:29
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 1
Timofejic

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Jaký joystick si pořídit v roce 2017 ?
Aces_Wild
Oznámení projektu VPC MongoosT-50

VPC (VirPil Controls) je tým složený z designerů, inženýrů, vývojářů software a virtuálních pilotů s cílem nabídnout novou třídu herních zařízení s vysokou precizností.

i.imgur.com/wEpujvR.jpg

VPC MongoosT-50 - sen každého virtuálního pilota
Ještě včera to byl pouhý sen, ale již brzy se můžete stát jedním z prvních virtuálních pilotů, který se vznese k obloze s naším zcela novým leteckým ovladačem založeným na páté generaci ruských bojových letounů.

Dnes, virpil.com pyšně ohlášuje VPC MongoosT-50, skládající se z joysticku, plynovky s dvěmi pákami ovládání tahu a jednoosými pedály. Vše postaveno s naší vlastní vysokou precizností, plně nastavitelné a s celokovovým mechanismem.

i.imgur.com/I7VcvZy.jpg

i.imgur.com/3lHsmR4.jpg

VPC produkty budou dostupné k prodeji začátkem února 2017 v oficiálním obchodu.

Narychlo přeložené z oficiálního oznámení (anglicky)
 
Ondrej1
U toho joye se mi líbí, že jde (asi) výškově nastavit ta plošinka, na které je opřená dlaň.
Hra: IL2 BoS
PC: Celeron 2,7 GHz, 12 GB DDR3, GT 750Ti, Win 10 64bit
OpenTrack, pedály Happy, joy MS Sidewinder FF2, páky Saitek Quadrant, 1xUHD LCD
 
Aces_Wild
Ondrej1 napsal:

U toho joye se mi líbí, že jde (asi) výškově nastavit ta plošinka, na které je opřená dlaň.

Už je ať na ED fórech či na redditu zavalují otázkami. Slíbili, že v blízké budoucnosti nabídnou podrobnější informace ke každému zařízení. Nicméně potvrzují, že plánují knipl i pro leváky.
 
Hoper
Začneme tipovat cenu ? ;)

Jinak jak to mysleli s těmi "jednoosými" pedály ?? (mno, ale zase pokud mají brzdu na kniplu... ale je to pak hodně "jednoúčelové", co bude škoda)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Aces_Wild
30. prosince 2016
MongoosT-50 - rukojeť kniplu - když se z návrhu stane umění


Po dlouhou dobu to byla rukojeť, o které snilo mnoho virtuálních pilotů. Někteří se pokusili ji vytvořit, ale nikdo neuspěl.

A nyní je tento dlouho očekávaný moment zde. Předkládáme Vám VPC MongoosT-50 - rukojeť ruské tryskové stíhačky!

i.imgur.com/N9O3LE3.jpg

vlastnosti:

* dvoustupňová spoušť
* sklopná/skládací spoušť (folding trigger)
* 5 tlačítek
* 2 čtyřcestné kloboučky
* 2 dvoupolohové přepínače
* analogová brzdová páčka

Ergonomický návrh také nabízí nastavitelnou opěrku zápěstí pro různé velikosti rukou.

Po trvalém extenzivním testování zkušenými virtuálními piloty skrze nejpopulárnější simulátory jsme si naším návrhem jisti.

VPC MongoosT-50 stick grip bude k dispozici v únoru 2017 za cenu €159,00 včetně TMW adaptéru.

Kvapně přeloženo z původního oznámení.
 
Ajvn
Paráda teď jen na jaké úrovni budou jak předpokládám "kovové střeva"
 
clone9cz
To jim urvou ruce, pokud to nebude china made.
 
http://www.wwii-illusion.net
magot
kvedlačka z T-50 vypadá jinak:
www.ausairpower.net/VVS/PAK-FA-HOTAS-1S.jpg
 
Ondrej1
Aces_Wild napsal:

30. prosince 2016
MongoosT-50 - rukojeť kniplu - když se z návrhu stane umění
Po dlouhou dobu to byla rukojeť, o které snilo mnoho virtuálních pilotů. Někteří se pokusili ji vytvořit, ale nikdo neuspěl.

A nyní je tento dlouho očekávaný moment zde. Předkládáme Vám VPC MongoosT-50 - rukojeť ruské tryskové stíhačky!

Kvapně přeloženo z původního oznámení.


Úplně Bioshock, konkrétně jednička a všechny ty hlášky z plakátů na plasmidy, tonika atd.
 
Aces_Wild
Ondrej1 napsal:
Úplně Bioshock, konkrétně jednička a všechny ty hlášky z plakátů na plasmidy, tonika atd.

Šklebící se Ta hra byla pecka zábava.
 
Redy19
Zdravím panové,
Nechci zakládat nové téma, tak to napíší sem, tak trochu to taky souvisí.
Mam Hotas Warthog a trapí mě jedna věcička.
Konkrétně se jedná o plynovku a využití jejich přepínačů. Nevím jak to presně napsat, tak to napišu jako uplnej blbec :-D
Jedná se o toto:
Napřiklad uplně v levym dolním rohu plynovky je přepínač EAC.
Ten má dvě polohy
1. ARM (tim se sepne )
2. OFF (tim by se měla daná funkce vypnout)

V Miragi si chci na prepinač ARM namapovat v první poloze Master ARM ON
a v druhé poloze Master ARM OFF, jenže hra tu druhou polohu OFF vůbec nebere.

Tohle byl jen přiklad , takhle bych si chtěl namapovat ruzné dalši funkce letadla..
Snad jsem to napsal trošku pochopitelně a moc se do toho nezamotal. :-D

Koukal jsem na program T.A.R.G.E.T od Thrustmasteru, ale jsem z něho jelec.
:-D
Diky za pomoc. Úsměv
 
Mira
Co si dobře pamatuju, tohle DCS nepodporuje. Aby ti ten přepínač bralo DCS jako obě polohy..( proste cvakneš nahoru zapneš, cvakneš dolů..cvakneš zpátky nahoru vypneš..je to vopruz ) kdysi jsem si stahnul profil myslím na F15 od nějakýho týpka, ve kterým tohle šlo, ale měl to dělaný pomocí scriptu..
 
magot
@Redy

a) ano toto přesně řeší TARGET, umí nasimulovat jak dvou tak i třípolohové přepínače tam kde to DCS i jiné simy neumí
b) V DCS modul A-10C umí dvou a tří-polohové přepínače a posledně jsem koukal že má i Mirage 2000 speciální sekci v nastavení pro tří-polohové přepínače. Mrkni tam do nastavení.

Tady třeba to někdo řešil pro miginu:
https://forums.ea...p?t=130459
Upravil/a magot dne 04-01-2017 15:50
 
Fiks
Jo Target je pěknej prográmek.Ale pro DCS to má tu nevýhodu,že bys při výběru jiného letadla musel restartovat hru.
Jinak pro rozšíření funkcí na jednom tlačítku můžeš přímo v DCS nastaveních využít tzv modifikátor.
 
Redy19
magot napsal:

@Redy

a) ano toto přesně řeší TARGET, umí nasimulovat jak dvou tak i třípolohové přepínače tam kde to DCS i jiné simy neumí
Cool V DCS modul A-10C umí dvou a tří-polohové přepínače a posledně jsem koukal že má i Mirage 2000 speciální sekci v nastavení pro tří-polohové přepínače. Mrkni tam do nastavení.

Tady třeba to někdo řešil pro miginu:
https://forums.ea...p?t=130459


Aháá, toho jsem si vubec nevšiml, díky Mrknutí Sice tam toho zrovna moc neni, ale aspon něco. Úsměv

Fiks: Nemaš nějakej návod na ten Target, který pochopí i blbec ? Úsměv .. Restart hry by mě nevadil, letám jen na Miragi a ted se učím Spita, ale to ještě bude boj. Šklebící se
 
magot
Tak princip kódu pro přepínače je uveden zde, tedy nastavení v DCS bez použití TARGET:
https://forums.ea...hp?t=89226
ale chce to trochu porozumět tomu co bude v kódu M2000 a přizpůsobit to tomu.

nebo můžeš zkusit importovat profil pro WH pro M2000
odsud
http://www.checks...p;t=192373

myslím že tam řeší i multi-přepínače
 
Aces_Wild
Představení VKB-Sim Gunfighter série kniplů

(Shenzhen, Čína / Norman, OK USA) - 29. prosinec 2016 - VKB Industries a VKB-Sim North America jsou pyšni, že mohou představit novou a inovativní sérii leteckých ovladačů Gunfighter.

i.imgur.com/nyDn3YW.jpg

Gunfighter série prokračuje v odhodlání VKB-Sim vytvářet vysoce modulární zařízení.

Nový mechanismus zámku, quick release, s vylepšenými elektrickými kontakty, dovoluje uživateli rychle přizpůsobit a nastavit konfiguraci rukojeti Gunfighteru. To zahrnuje možnost vyměnit upravené rukojeti nebo instalovat rukojeť v ergonomickém úhlu založeném na umístění kniplu. Např., nulový úhel rotace rukojeti může být dobrou volbou pro knipl umístěný na straně, zatímco patnáctistupňové vytočení rukojeti doleva může být vhodnou volbu pro knipl umístěný na středu, což zmírní tlak na zápěstí.

i.imgur.com/q6CezWM.jpg

Nově vyvinuté nástavce umožňují Gunfighteru pracovat s ne-VKB rukojeťmi, jako ty od Thrustmaster Warthog nebo Defender Cobra M5.

Krom již známých vysoce kvalitních komponent z celokovového gimbalu "Mamby MkIII" nebo "Gladiatoru Pro", VKB inženýři jsou pyšní, že mohou ohlásit novou a inovativní vlastnost gimbalu Gunfighteru: force-adjustable dry clutches (překlad? "silou stavitelné suché spojky").

i.imgur.com/wZe8bYd.jpg

Tyto "spojky" dovolují uživateli měnit tření pohybu kniplu po celém svém rozsahu. To umožňuje uživateli překonat tendenci vracet se na střed u pružinových kniplů, což může být obzvláště vhodné během poletu s helikoptérou. Se správně nakonfigurovanou mírou tření zůstane knipl v poloze v jaké ho chce mít uživatel - i mimo střed!
S touto inovativní vlastností posune série ovladačů Gunfighter celkový realistický pocit VKB kniplů ještě dále - pohyb s Gunfighter kniplem přijde "tužší" a přidané tření zabraňuje oscilaci při puštění kniplu.

VKB inženýrům se podařilo tyto suché spojky nechat malé bez nutnosti zvětšení základnovky, takže nový Gunfighter zůstává kompatním ovladačem pro desktopové použití.

i.imgur.com/FdcnBJy.jpg

i.imgur.com/7bMECqA.jpg

Základ a centrování mechanismu kniplu jsou vyrobeny zcela z kovu. Použití vysoce kvalitních kovů vyústilo v přesnou a robustní konstrukci s minimem komponent. Toto bude mít pozitivní efekt na celkovou spolehlivost a životnost produktu.

Standardní vybavení Gunfighteru:

- základnovka Gunfighter včetně další generace VKB-Sim celokovového gimbalu se "suchými spojkami"
- gimbal podporuje až dvě pružiny per osa
- vyměnitelná rukojeť KG-12 (plastová)
- USB-Controller "BlackBox"
- sada vyměnitelných vaček a pružin
- sada kabeláže
- "remove before flight" kryt

i.imgur.com/8NrYDb3.jpg

Cena: MSRP $299 USD (plus doprava)
(pozn.: MSRP = Manufacturer's Suggested Retail Price - Výrobcem doporučená malobchodní cena)


Gunfighter Pro
Krom vybavení Gunfighteru, Gunfighter Pro obsahuje:

- prodloužení kniplu (20cm / 8”)
- menší plát základnovky s předvrtanými dírami

i.imgur.com/jOSMv8w.jpg

Cena: MSRP $359 USD (plus doprava)


Gunfighter ECP (Enhanced Control Panel)
Podrobnosti se připravují.

i.imgur.com/AIqSMZJ.jpg


Celá zpráva
www.VKBcontrollers.com
Upravil/a Aces_Wild dne 04-01-2017 19:14
 
Fiks
Redy19 napsal:

magot napsal:

@Redy

a) ano toto přesně řeší TARGET, umí nasimulovat jak dvou tak i třípolohové přepínače tam kde to DCS i jiné simy neumí
Cool V DCS modul A-10C umí dvou a tří-polohové přepínače a posledně jsem koukal že má i Mirage 2000 speciální sekci v nastavení pro tří-polohové přepínače. Mrkni tam do nastavení.

Tady třeba to někdo řešil pro miginu:
https://forums.ea...p?t=130459


Aháá, toho jsem si vubec nevšiml, díky Mrknutí Sice tam toho zrovna moc neni, ale aspon něco. Úsměv

Fiks: Nemaš nějakej návod na ten Target, který pochopí i blbec ? Úsměv .. Restart hry by mě nevadil, letám jen na Miragi a ted se učím Spita, ale to ještě bude boj. Šklebící se


Profily pro DCS https://forums.ea...p?t=116454 https://forums.ea...p?t=138953

Videa YouTube Video


starší verze Targetu
YouTube Video


aktuální verze
 
Redy19
Fiks a Magot.

Diky zítra po noční na to mrknu Úsměv
 
Ajvn
A-vildo díky za překlad.
To jsou věci.
Konečně někdo, nebo spíš někteří, rozvířili smrdutou bažinu předražených plasťáku.Mrknutí
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,002 návštěv