May 07 2024 14:19:24
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS World 2016
AJaromir
Mé úspěšné nouzové přistání po načechrání zadku zřejmě MANPADem.
YouTube Video


 
magot
Přistát se po zásahu raketou dá celkem běžně, ale bez motoru no nevím .. schopnosti kluzáku to moc nemá ta hromada železa ..
Slyšel jsem motory v tom videu, úplně nezhasly?

Btw mě se zadařilo sestřelit přilétající Stinger rotačákem, ale vyplácal jsem na to 1/3 zásobníku. To už ale byla vyšší dívčí ..
 
AJaromir
To byl APU, neboli záložní zdroj energie. Je to malá turbína schovaná v ocase. Jeden motor byl vypnut na tvrdo požárním vypínačem. Ten druhý jsem se snažil nahodit, ale marně. Jinak stinger se dá sundat i teplem naváděnou střelou, pokud se ti jej povede zachytit. Byl jsem tak nervní, že jsem nemohl najít nouzový odhoz podvěsů Šklebící se Jinak taky těm motorů mohl pomoci jev "windmilling" - roztáčení náporem větru.
Upravil/a AJaromir dne 27-12-2016 23:28
 
magot
No ale dobrý, koukal jsem že jsi držel 160 mph. Já bych s tím šel bez motorů na přistání tak v 200 mph na přistání,
preventivně se zásobou vztlaku, abych se nepropadnul, ale pravděpodobně by tomu shořeli pneumatiky.

Kdysi jsem to nacvičoval s jednadvacítkou doplachtit a přistát, když tomu vyplivne jediný motor. Šlo to ale byl to porod ..
 
AJaromir
Udělal jsem ještě pár chyb. Jó, kritické situace málokdy "trénuji". Měl jsem nechat protáčet pomocí APU oba motory, pokud to bylo možné, protože potom by fungovaly hydraulické čerpadla o něco lépe a já bych byl to třeba i včas dobrzdil. Šklebící se A 21 je bez motoru padajicí kámen. S ní někam doletět bez motoru je zázrak.
 
magot
No ono to má pádovku okolo 140 mph, postup by byl asi takovej že by bylo dobrý vyhledat nejbližší silnici, v dajvu nabrat rychlost, sednout s tím někam s tím ideálně na dálnici, rozmlátit pár aut v protisměru (tím by se i zabrzdlilo) pak vyskočit z hořícího letadla a utéct do mexika a už se nevracet.
 
Aces_Wild
DCS 1.5.5.60565 Update 5

Poslední aktualizace tohoto roku.

* Triggers. Group is dead rule will working for air units
* The Piercing Fury Campaign. AI wingmen will starting up on mission 6.
* Fixed bug that caused issue with Su-33 take off from ship if F-5 present in mission.
* The smoke trail density for some missiles increased.
* The Ka-50 Republic campaign. Corrected rules of success in the mission 8.
* Su-27 The Ultimate argument campaign. The tasks of AI Su-25 flight in the mission 3 tuned.
 
Koty
Nouzová "procedura" na 21: 400km/h na prahu dráhy, malý klapky. Nějakej jouda z našeho letectva takhle sedal po výpadku. Jestli to bylo PFM nebo F-13, nevím.
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
magot
Jo s miginou se dá "doplachtit", ale ten dotyk je dost o hubu v 400 km/h.
 
AJaromir
Hehe, no, já bych raději našel rychlost letu nebo úhel náběhu pro nejlepší klouzavost, abych měl co nejvíce času si rozmyslet, kam přistanu. Úsměv
 
Rumcajs
Když jsem před lety kroutil základní vojenskou službu, potkal jsem se s nějakým kapitánem, co 20 let dělal v Žatci mechanika na dvacetjedničkách. Vyprávěl mi, že tam měli pilota, který s jednadvacítkou dokázal sednout po výpadku motoru na pole. A že prý když to dokázal udělat podruhý, přijela se na něj podívat delegace ze sojuzu, páčto prý druhej takovej magor na světě není, který by to dokázal dvakrát přežít. Jednou se prý i dá, ale dvakrát ... ?
Non est specifica
 
AJaromir
Jo, Magote, jen taková malá poznámka, rychlost v A-10 a ostatních dnešních strojích je v uzlech (knotech), ne v mph. 1kt=1nmi/h=1.151mph=1.852 km/h
 
BP_Shark_7
info pro Rumcajse,

1 / ten mechanik se asi ,,pletl,, - protože událost nouzového
přistání Migu 21 bez motoru má spojitost s 5.slp. - Líně

2 / ten pilot byl nebyl ,,magor,, ale p. Jaroslav Krýda
jeden z málo /možná jediný/, který měl povolení dělat
akrobacii s ,,21-tkou,,

3 / ostatní viz odborná literatura o 5.slp a ,,gůgl,,
 
rocketdog
Koty napsal:

Nouzová "procedura" na 21: 400km/h na prahu dráhy, malý klapky. Nějakej jouda z našeho letectva takhle sedal po výpadku. Jestli to bylo PFM nebo F-13, nevím.


Ten jouda byl v době mého působení u 5. slp můj soused a s jednadvacítkou mne učil lítat. Troufnu si říci, že jí měl uměl vodit milionkrát líp, než by se tobě zdálo v nejodvážnějším snu Mrknutí
 
rocketdog
BP_Shark_7 napsal:

info pro Rumcajse,

1 / ten mechanik se asi ,,pletl,, - protože událost nouzového
přistání Migu 21 bez motoru má spojitost s 5.slp. - Líně

2 / ten pilot byl nebyl ,,magor,, ale p. Jaroslav Krýda
jeden z málo /možná jediný/, který měl povolení dělat
akrobacii s ,,21-tkou,,

3 / ostatní viz odborná literatura o 5.slp a ,,gůgl,,


V Źatci takhle tuším přistával bez podvozku Linhard na záložní pás. Pod sebou měl jednu prázdnou 490-tku.
 
Aces_Wild
Racoon nabízí něco málo z Normandie. V dnešním newsletteru bychom měli dostat více informací.

Wait for fridays newsletter.


i.imgur.com/S9VPHa3.jpg

i.imgur.com/BGEXT2a.jpg
 
jardazov
Rozhovor s panem Krýdou o tom jeho přistáni s Migem bez motoru. A taky o migách u našeho letectva.
Je to v čase 12:35
YouTube Video


 
Koty
rocketdog napsal:

Koty napsal:

Nouzová "procedura" na 21: 400km/h na prahu dráhy, malý klapky. Nějakej jouda z našeho letectva takhle sedal po výpadku. Jestli to bylo PFM nebo F-13, nevím.


Ten jouda byl v době mého působení u 5. slp můj soused a s jednadvacítkou mne učil lítat. Troufnu si říci, že jí měl uměl vodit milionkrát líp, než by se tobě zdálo v nejodvážnějším snu Mrknutí


Však já to nemyslel nijak zle Mrknutí
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
Rumcajs
Abych to trošku uvedl na pravou míru. Ten mechanik se samozřejmě nepletl, páčto toho pilota znal osobně. Za svojí službu vystřídal sbírku působišť, jen v tom Žatci byl asi nejdýl, prot jsem řekl Žatec. Kde přesně byly ty incidenty, to už si moje paměť jaksi nevzpomíná.

Ať je to jak chce, dycky říkával, že piloty členil na letce a lítavce. Letci byli ti, co krom schopnosti ovládat letadlo měli i schopnost ovládat sami sebe. Lítavci pak ti, co sami sebe tak úplně neovládali. Za svojí celkem dlouhou kariéru u stíhacího letectva měl tu čest sbírat pozůstatky nejednoho "lítavce". Takže jeho základní poučka byla "Llítavců jsem znal hodně a žádný už tu není. Letců pár a rád se s nima vídávám".
Non est specifica
 
magot
Btw Mig-21 v rámci NATO
YouTube Video



Upravil/a magot dne 29-12-2016 23:32
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

34,831,512 návštěv