March 28 2024 09:29:34
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 2
CSW_Karlos, Tyler Durden

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Linuxový vlhký sen - kudy cesta nevede
petsild
clone9cz napsal:

petsild napsal:

Ten hanebný titulek si Linux rozhodně nezaslouží a není to dnes pravda.


TrackIR Software 5.4
System Requirements
•Requires TrackIR 3 Series hardware or newer
•Windows Vista or newer
•60 megabytes of free hard disk space


TM - T.A.R.G.E.T.
System requirements
PC
 Desktop/laptop PC with Intel Pentium III/Athlon 1GHz processor or higher
 512MB RAM
 Operating system: Microsoft Windows® Vista®/7/8/10 (32 & 64-bit)
 16-bit, 1280 x 960 video resolution
 100MB free hard disk space

Vidíš někde Linux ?


Linuxaci přeci používají geniální Opentrack, který je dnes už na stejné funkčnosti nebo dokonce ještě lepší než TrackIR a v přepočtu téměř zadarmo.

Asi takhle… třeba Steam nativně pro Linux není a přesto ho lze nainstalovat a používat.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Aces_Wild
Rumcajs napsal:
Dál trochu představu o Linuxu jako čistě komunitní snaze kalí třeba ta skutečnost, že aby to tenkrát opravdu rozchodili, stalo se, že náhodou Ctrl-C Ctrl-V "použili" zdrojáky z komerčního Unixu.

Náhodou se nejednalo o Linux, ale BSD. Pak byl ještě soudní spor ohledně Linuxu mezi SCO a IBM/Novell/Red Hat. A SCO prohrálo. Linus byl pak ještě obviněn jakýmsi panem Brownem, že zkopíroval Minix, načež se ozval autor Minixu, prof. Tanenbaum, který tato obvinění zcela vyvrátil.

A dedikovaný herní operační systém prostě od píky nikdo dělat nebude. Není pro to důvod a nejistá návratnost investice v miliardách.

Rumcajs napsal:
Steam OS může být otevřený, ale je vyvíjen komerční organizací s komerčním cílem. Není to dobrovolnická snaha.

Dokud je kód otevřený je úplně jedno zda je společnost komerční nebo ne. Viz. Canonical.

clone9cz napsal:
Zásadním nedostatkem je, že výrobci HW nepodporují a musí to pro linux dělat někdo na koleně.

Mezi největší přispěvatele do Linux jádra patří Intel, AMD, Red Hat, IBM, Samsung, Google, Novell, a mraky dalších společností, včetně Microsoftu.
To, že nějaký výrobce svůj HW pro Linux nepodporuje, ani není schopen vydat specifikaci, aby si komunita napsala ovladač/modul sama, není chyba Linuxu.

clone9cz napsal:
Proč ale, protože je linux stejně tak realtime jako Windows, nebo ještě hůře.

Jaký real-time systém máš na mysli? Soft, firm nebo hard?
Do Linuxu není narozdíl od Windows problém natáhnout připravené real-time jádro nebo si ho opatchovat. Např. nabídka jader v Ubuntu Studio (distribuce zaměřená na multimédia):
-preempt - snížení latence přes nastavení jádra, kategorie "soft real-time kernel".
-lowlatency - velmi podobné -preempt, ale používá více agresivní nastavení k dalšímu snížení latence, "soft real-time kernel".
-rt - založeno na Ubuntu jádře s PREEMPT_RT patchí od Molnara, "hard real-time kernel".

A pak se dá sehnat -realtime - založeno na vanilla Linux jádře s PREEMPT_RT patchí od Molnara, "hard real-time kernel".

clone9cz napsal:
O to horší, že vychází linux z unix, kde se primárně řešil multitasking a přidělení uživatelského času pro několik úloh současně.

Linux vychází z Minixu ne z UNIXu. UNIX byl komerční OS.

clone9cz napsal:
Vidíš někde Linux ?

A proč by měl u softwaru napsaný pro Windows vidět Linux? To nedává vůbec žádný smysl.
Obě uvedené společnosti, Thrustmaster a NaturalPoint veřejně ohlásili, že pro Linux podporu dělat nebudou.
Co se zařízení týče, Warthoga stačí připojit a blbnout s ním se dá i přes příkaz "echo". Natural Point je kapitola sama pro sebe. Předražený kus plastu s čipem, který tam dali proto, aby nezatěžoval CPU v dobách jednoho jádra. Dnes se tak snaží řešit problém, který již neexistuje. PS3 Eye stojí zlomek ceny TrackIR a až na 75Hz vs 120Hz v maximálním rozlišení TrackIR válcuje. 187Hz v 320x240, znatelně větší zorné pole (75° vs 51.7°) a ještě se dá použít jako web kamera.
O tom jak se NaturalPoint choval a chová, jak vyhrožoval soudy herním vývojářům, aby nenabízeli podporu pro alternativy a úmyslně lhali o FreeTracku, o u zavřeném SDK, kde NDA podepisujete dřív než SDK dostanete do ruky, apod. Je to super věc, kde se musí restartovat hra, když TIR spadne. Že se musí spouštět před hrou. Že vyžaduje připojení na internet kvůli tomu seznamu. A pokud spadne hra, TIR si pořád myslí, že běží. Za ty prachy úžasný.
Je to hnus. Nejlepší na tom je, že jeden ex-manažer NaturalPoint založil firmu 777 Studios. Ano, pan Jason Williams.

petsild napsal:
Linuxaci přeci používají geniální Opentrack, který je dnes už na stejné funkčnosti nebo dokonce ještě lepší než TrackIR a v přepočtu téměř zadarmo.

Opentrack tuším TIR nepodporuje. Linuxtrack (Linux/Mac) ano a to i TIR5 se sériovým číslem 268500 a vyšším.

petsild napsal:
Asi takhle… třeba Steam nativně pro Linux není a přesto ho lze nainstalovat a používat.

Steam klient pro Linux samozřejmě nativní je.

petsild napsal:
Ten hanebný titulek si Linux rozhodně nezaslouží a není to dnes pravda.

Tak já ten titulek pochopil tak, že dotyčný měl linuxový vlhký sen, což gratuluji. Pro Linux/BSD mám nadšení, ale vlhkým snem to nikdy neskončilo. Šklebící se

Z pozice "hlavního administrátora", kterému dle příspěvků chybí esenciální informace o Linuxu, by si měl takovéto titulky nabádající k flame war odpustit - tudy cesta nevede.
Upravil/a Aces_Wild dne 24-08-2016 17:22
 
1stCL_Fucida
Aces_Wild napsal:
Dnes se tak snaží řešit problém, který již neexistuje. PS3 Eye stojí zlomek ceny TrackIR a až na 75Hz vs 120Hz v maximálním rozlišení TrackIR válcuje. 187Hz v 320x240, znatelně větší zorné pole (75° vs 51.7°) a ještě se dá použít jako web kamera.


On právě poměr rozlišení vs. frekvence je to, v čem je TIR lepší. Pro mě je to ten nejdůležitější aspekt.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
LEON
Jo, pak blikne slunce za vás na zeď když máte soupeře v zaměřovači a k čemu jsou najednou zmatenýmu TIRu jeho nejdůležitější aspekty Šklebící se
 
https://www.rcfree.eu
1stCL_Fucida
Jo, to se může stát...
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
Já jsem s FT a sluncem neměl nikdy problém ale jak si člověk čuchne k tiru tak už není cesty zpět ..
 
LEON
Jak si člověk osahá možnost nadefinovat si u OpenTracku limitní hodnoty velikosti světelných bodů, ztratí chuť se rozčilovat s TIRem v těchto situacích, kdy trochu foukne průvan do záclony a TIR chytne záchvat... Ale jak píše Fuči, je to věc priorit, pro mě je u HeadTrackingu prioritou hlavně bezproblémová funkce za všech světelných podmínek, kde bohužel TIR rapidně ztrácí, pokud nemáte dokonale zatemníno. A přitom by nemělo být složité tuhle fičůrku implementovat i do Software TIRu.
 
https://www.rcfree.eu
Baron
Leo, odkedy mam TrackClipPro (pouzivam TrI 4), nemam so slnkom najmensi problem. A to aj za hodne slnecneho pocasia. Vyskusal som si aj FT aOT, a na TrackIr a mozem povedat, ze ani jeden z nich by som za TrackIr nevymenil.
Hals - und Beinbruch!
 
LEON
To Baron: I když svítí slunce přímo za Tebe na zeď a vytváří tak na zdi jasný světelný flek, tak se Ti TIR necukne? V tom případě Ti gratuluji, můj TIR4 PRO s TrackClipPro začínal jančit už jen když jsem za sebou rozsvítil lustr s 60W žárovkou, kterou mělo čidlo TIRu ve svém zorném poli, za slunce jsem musel pokaždé zabednit okno totálně vším co bylo po ruce. S OpenTrackem po nastavení limitů bodů jsem okno přestal řešit úplně a TIR šel do šuplíku.
 
https://www.rcfree.eu
Jumbik
Mám trackir 5 s Pro clipem a i v létě kdy mi oknem svítí do místnosti slunce nemám problém. Ještě se mi nestalo, že by mi začal cukat.

Btw až bude DCS za dvacet let běhat na OpenGL, nebo Vulkanu, tak si doma udělám herní mašinu s Linuxem. Do té doby ho budu mít jen v routeru a VirtualBoxu.

Linux mám ale rád, v práci spravuji Red Hat servery a práce v konzoli má své kouzlo, člověk si odpočine od těch woken Úsměv
 
1stCL_Fucida
Jumbik napsal:

Mám trackir 5 s Pro clipem a i v létě kdy mi oknem svítí do místnosti slunce nemám problém. Ještě se mi nestalo, že by mi začal cukat.


Je to pořád jen blbý snímač záření o velké vlnové délce (IR). Dá se to oblbnout dostatečně silným zdrojem tepla v zorném poli snímače. Není vhodné mít za zády okno, nebo zdroj světla (žárovku). Když má člověk vhodně udělané místo k používání, tak se ho problémy nikdy nedotknou. V opačném případě ale pro něj může být čistě IR snímání až nepoužitelné a je vhodné použít snímač ve viditelném spektru (běžná kamera).
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
LEON napsal:
ztratí chuť se rozčilovat s TIRem

s FT jsem se občas rozčiloval, s TIRem (4) nikdy ..
 
clone9cz
Aces_Wild napsal:

...

clone9cz napsal:
Zásadním nedostatkem je, že výrobci HW nepodporují a musí to pro linux dělat někdo na koleně.

Mezi největší přispěvatele do Linux jádra patří Intel, AMD, Red Hat, IBM, Samsung, Google, Novell, a mraky dalších společností, včetně Microsoftu.
To, že nějaký výrobce svůj HW pro Linux nepodporuje, ani není schopen vydat specifikaci, aby si komunita napsala ovladač/modul sama, není chyba Linuxu.

clone9cz napsal:
Proč ale, protože je linux stejně tak realtime jako Windows, nebo ještě hůře.

Jaký real-time systém máš na mysli? Soft, firm nebo hard?
Do Linuxu není narozdíl od Windows problém natáhnout připravené real-time jádro nebo si ho opatchovat. Např. nabídka jader v Ubuntu Studio (distribuce zaměřená na multimédia):
-preempt - snížení latence přes nastavení jádra, kategorie "soft real-time kernel".
-lowlatency - velmi podobné -preempt, ale používá více agresivní nastavení k dalšímu snížení latence, "soft real-time kernel".
-rt - založeno na Ubuntu jádře s PREEMPT_RT patchí od Molnara, "hard real-time kernel".

A pak se dá sehnat -realtime - založeno na vanilla Linux jádře s PREEMPT_RT patchí od Molnara, "hard real-time kernel".

clone9cz napsal:
O to horší, že vychází linux z unix, kde se primárně řešil multitasking a přidělení uživatelského času pro několik úloh současně.

Linux vychází z Minixu ne z UNIXu. UNIX byl komerční OS.

clone9cz napsal:
Vidíš někde Linux ?

A proč by měl u softwaru napsaný pro Windows vidět Linux? To nedává vůbec žádný smysl.
Obě uvedené společnosti, Thrustmaster a NaturalPoint veřejně ohlásili, že pro Linux podporu dělat nebudou.
Co se zařízení týče, Warthoga stačí připojit a blbnout s ním se dá i přes příkaz "echo". Natural Point je kapitola sama pro sebe. Předražený kus plastu s čipem, který tam dali proto, aby nezatěžoval CPU v dobách jednoho jádra. Dnes se tak snaží řešit problém, který již neexistuje. PS3 Eye stojí zlomek ceny TrackIR a až na 75Hz vs 120Hz v maximálním rozlišení TrackIR válcuje. 187Hz v 320x240, znatelně větší zorné pole (75° vs 51.7°) a ještě se dá použít jako web kamera.
O tom jak se NaturalPoint choval a chová, jak vyhrožoval soudy herním vývojářům, aby nenabízeli podporu pro alternativy a úmyslně lhali o FreeTracku, o u zavřeném SDK, kde NDA podepisujete dřív než SDK dostanete do ruky, apod. Je to super věc, kde se musí restartovat hra, když TIR spadne. Že se musí spouštět před hrou. Že vyžaduje připojení na internet kvůli tomu seznamu. A pokud spadne hra, TIR si pořád myslí, že běží. Za ty prachy úžasný.
Je to hnus. Nejlepší na tom je, že jeden ex-manažer NaturalPoint založil firmu 777 Studios. Ano, pan Jason Williams.

...

Ten hanebný titulek si Linux rozhodně nezaslouží a není to dnes pravda.

Tak já ten titulek pochopil tak, že dotyčný měl linuxový vlhký sen, což gratuluji. Pro Linux/BSD mám nadšení, ale vlhkým snem to nikdy neskončilo. Šklebící se

Z pozice "hlavního administrátora", kterému dle příspěvků chybí esenciální informace o Linuxu, by si měl takovéto titulky nabádající k flame war odpustit - tudy cesta nevede.[/quote]

Vybral jsem 2 kusy HW a k nim SW. Z podpory vyplývá, že firma nepodporuje linux, protože je v požadavcích na OS jen Windows. Nikde jsem nepsal, že linux nepodporuje nějaký HW a proto je to jeho chyba.

Dobrá, tak se budeme hádat o to, že Linux nevychází z UNIX, ale z MINIX a MINIX je vlastně mini-UNIX.

Realtimovost většinou vychází z toho, že všechno vyházíš nebo se jen snažíš snížit latence, abys dostal přesný strojový čas v pravou chvíli. Případně spustíš něco v uživatelském režimu s přístupem na HAL a linux šoupneš na pozadí. S tímhle ve šturmoviku nic nepořídíš i kdyby byl psanej pro linux.

Proč by měl Windows software software podporovat linux ? To že jsem napsal ?
Jen jsem chtěl naznačit, že jsi u joysticků trochu v hájí. Zatímco tahle střižna podporuje Linux, Mac OS, a Windows https://www.lwks....&tab=0. Důležitá je především ta podpora, nikoliv to, že to třeba přes wine nějak funguje. Podpora naznačuje my chceme a počítáme s tím i do budoucna. Nikoliv to, že věc někdo zařídil a příští patch to zboří jak domeček z karet.


Abych to shrnul a vrátil se obloukem i k TrackIR. Nechci žádnej SW nakolenitrackir.exe, kterej mi bude analyzovat v PC obraz z kamery, když to může udělat krabička, která pracuje v reálnym čase a vůbec na ní nemá vliv přetížení CPU. Maximálně tak na driver, které čte vektory. A o tom to je. Proč nepodporuje Naturalpoint linux (nikoliv, že to na Linuxu nefunguje), když má všechno schovaný v tý krabičce.
 
http://www.wwii-illusion.net
Aces_Wild
Vybral jsi 2 kousky SW s otázkou "Vidíš někde Linux?". To, že máš na mysli HW se jeden musí jaksi dovtípit.

Hádat se s tebou nehodlám. Můžeš zkusit Torvaldse jak to s tou inspirací MINIXem (minimal-UNIX) myslel.

S realtime systémy jsem pouze reagoval na nepodloženou osobní domněnku "Proč ale, protože je linux stejně tak realtime jako Windows, nebo ještě hůře." a ukázal, že je tomu spíše naopak.

S joysticky v háji rozhodně nejsem, vlastně s X52 Pro pod Windows ano. Narozdíl od Windows stačilo pod Linuxem zapojit. MFD a LED se dají dondat přes libx52pro knihovnu. Nemusím jako pod Widlema provádět autokalibraci po každém startu systému (kniplem pár koleček dokola), jinak pohybem pákou doleva stačí poloviční náklon k dosažení plného rozsahu. Vyzkoušeny různé verze ovladačů a údajně fungujících řešení. Nic nezabralo na 100%, pouze zmírnilo demenci X52. SST nepoužívám, protože způsobuje kniplu náhodný záchvaty a je to nakažlivý. Bliknou LEDky a páka má pocit, že na čtvrtý hodině je střed. Autokalibrace nepomůže a musí se do registrů mazat klíče. To je chvíle, kdy se na kritickou hranici dostávám i já. Tolik má osobní zkušenost, konkrétně s kvalitou od Saiteku, pod Windows vs Linuxem. Dvě reklamace s odpovědí "jedná se o vlastnost nikoliv o chybu". Přiznávám, že tato HOTAS je obecně trošku extrém a takový dodělej si sám, což jsem udělal. Magnet mód a pryč s zarážkama na plynovce. Měl bych to ale i tak svést na Windows? A TM T.Flight HOTAS X a Saitek Cyborg Evo také fungují.
Warthog je standardní zařízení USB-HID, stejně jako další kniply a není to nic s čím by si Linux neporadil. To zařízení, stejně jako TIR5 pod Linuxem funguje. To, že k tomu nedostaneš tak komfortní soft jako ve Windows neznamená, že dané zařízení fungovat nebude. Nevím jak ty, ale mě stačí jednou nastavit, případně doladit, a pak už na ovládácí soft nekoukám. Pro mě je rozhodující funkčnost a stabilita, ne komfort a čučet na vymazlený okýnko.

Jak jsem psal, TIR se tím snaží řešit problém, který již neexistuje.


A můžeš mi teď prozradit, co chceš tím bulvárním titulkem "Linuxový vlhký sen - kudy cesta nevede" vlastně říci.
 
313_Nevo
clone, zas ten maly pokus o 'flejm' nevysiel, alebo mozno len trosku Úsměv

je to ako taka televizna debata, akorat tu chyba na konci hlasovanie, komu z diskutujucich divak uveril Šklebící se
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
clone9cz
Co vám zase přelítlo přes nos.
Jak mám teda chápat, že Saitek, NaturalPoint, Ch, Genius, Thrustmaster a Logitech (resp. Produkty) nepodporují oficiálně Linux.

Pokud si někdo myslí, že je lepší přenášet zátěž specializovaného HW (TrackIR) na PC, tak je blázen, protože to tak efektivně jako TrackIR nedožene žádnej jinej PC SW na analýzu obrazu z kamery.

Jak napsal Rumcajs, s Oculus se projevil nedostatek Windows, a to že nemohou pracovat s programy v reálném čase a tak se do zpracování vnáší milisekunda tady a tuhle, občas se něco spustí v jinou dobu než má, nebo to není připraveno na práci včas, protože se něco ještě nenahrálo do paměti. Na linux i na windows půjde jistě o problém diskem a sítí (to především). Když se disk a síť vyhodí, což TrackIR nemá, tak začnou být reálné předpoklady, aby mohl být OS realtimový. Jenže se to úspěšně dělá jinak. Jak v linux tak ve Windows je výhodnější operák obejít a jednu úlohu dedikovat na jedno jádro procesoru (nikoliv však přes spřažení), nad kterým nebude mít OS žádnou moc. OS se v tu dobu poníží na pouhý zavaděč programu.

... to je ale jedno, linux je z pohledu letovejch simulátorů a podpory HW na prd. Stačí to vyjádřit poměrem titulů. A přidat cokoliv k zátěži non-realtime OS při běhu simulátoru je jistě pokrokem ve snaze dosáhnout šutrování. Nejde tu tedy o flame, ale filozofickou otázku: "proč linux smrdí?"
Taky možná: "proč nejsou na linuxu všechny simulátory", když je tak úžasně realtime, nahraje-li se tam tohle nebo ono, případně se pořídí nějaká licence na něco dražšího.

Lépe bych to nevystihl než: "letové simulátory stavějí ve Windows vejce na špičku, zatímco linux je ve stádiu průzkumu, jestli položené vejce nepropadne až na zem."

Jako admin jsem neudělal nic jiného, než vyjmul rozbitou diskusi ze žvanírny a přesunul jí do
Létací Hardware & Software /*PC série*/ » Software - diskuse » Linuxový vlhký sen - kudy cesta nevede
proto se vlákno jmenuje tak jak se jmenuje. Název není nějaká škodolibost, je to zhodnocení současného stavu. Klidně navrhněte lepší, ale nejdříve se na něm shodněte, než mi něco předložíte.
 
http://www.wwii-illusion.net
magot
To máš sice pravdu předsedo, ale pokud ten TIR funguje k plné spokojenosti uživatele v tom kterém simulátoru pak v tom nevidím nějaký extra problém.
a pak ty různý free-srágory na head tracking asi linux budou podporovat ... čili když člověk hledá tak cestu najde.
Ale shodneme se na tom že to je nouze s bídou a pokud si člověk chce zalítat BOSko nebo DCS tak je v pr ...
 
petsild
Poslední wokna můžou být naopak pro Linux novým startem. Tak negativní přístup má k open source bohužel mylně spousta lidí.
Jsou excelentní piloti kteří nepoužívají vůbec žádný HT systém a jsou přitom Esa a nemají pocit nějakého horšího zážitku z poletu.
Některé Free srágory fungují lépe než komerční produkty.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
clone9cz
Jakej tak negativní přístup ? Jen jsem konstatoval stav věcí.
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,595,533 návštěv