May 17 2024 05:09:36
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 1
arnysimilar

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna 2016
310_cibule
Alcapone napsal:

Ahoj, pomůže mi někdo jak donutit páčkové přepínače na hotas warthog ovládacím panelu k tomu když ho přepnu do polohy "zapnuto" aby se mi pro příklad vysunul podvozek. Zatím mi to funguje tak že páčkový přepínač musím přepnout s polohy Vypnuto -> Zapnuto -> Vypnuto až po té nastane mnou požadovaná událost. Uff doufám že je text výše pochopitelný :-). Děkuji předem za odpovědi. Pánbůh Vám to vrátí na dětech.


Napadá mne, že řešení je namapovat tlačítko podvozku (defaultně G) jak na polohu vypnuto, tak zapnuto, protože u BoS není dvojpolohový podvozek, ale právě jen jedna klávesa. A orientovat se podle světýlek na palubce. Ale není to úplně ono.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Problém je že BOS neumí HW přepínače. On rozezná jen spínač a aktuální novou polohu, ne stávající.
Nejsem si jist za to nejde obejít v TARGET sw, ale asi ne ..
pokud nevíš co je target, tak tady je info:
https://forums.fr...hp?t=33932
 
AJaromir
No, teoreticky by to přes TARGET šlo. Umí stisk i držení klávesy. Když člověk umí skriptovat, tak to dovede i naopak, že podle délky držení tlačítka na joysticku se aktivuje jiná klávesa. Dokonce se dá nastavit doba stisku. Podmínka je, že se musí dát vyexportovat data ze hry. Potom můžeš do skriptu udělat podmínku, že se před operací program "zeptá" hry, v jaké poloze je podvozek a podle toho zareaguje. Nebo bych to udělal ještě jinak, pokud by to nešlo. Napřed bych nastavil výchozí polohou, a potom bych ji nějakým tlačítkem nebo možná lépe druhým přepínačem potvrdil, aby si to ten skript "pamatoval" Potom už stačí jenom naprogramovat jednoduchý kopný obvod, a je to. Šklebící se To bych možná se svými omezenými programátorskými zkušenostmi automatizačního technika dovedl i naprogramovat.
Upravil/a AJaromir dne 06-06-2016 15:20
 
paorel
310_cibule napsal:

Alcapone napsal:

Ahoj, pomůže mi někdo jak donutit páčkové přepínače na hotas warthog ovládacím panelu k tomu když ho přepnu do polohy "zapnuto" aby se mi pro příklad vysunul podvozek. Zatím mi to funguje tak že páčkový přepínač musím přepnout s polohy Vypnuto -> Zapnuto -> Vypnuto až po té nastane mnou požadovaná událost. Uff doufám že je text výše pochopitelný :-). Děkuji předem za odpovědi. Pánbůh Vám to vrátí na dětech.


Napadá mne, že řešení je namapovat tlačítko podvozku (defaultně G) jak na polohu vypnuto, tak zapnuto, protože u BoS není dvojpolohový podvozek, ale právě jen jedna klávesa. A orientovat se podle světýlek na palubce. Ale není to úplně ono.


Já tenhle jednoduchý způsob taky používám, jen v trochu pozměněné podobě. Ovládání podvozku a ostruhy v BoS mám nastavené na trojpolohový přepíhač režimu autopilota a to tak, že klávesu G mám pomocí TARGETu dvakrát namapovanou na polohu PATH (jednou pro sepnutí, jednou pro rozepnutí) a lomítko, kterým se blokuje ostruha, mám namapované taky dvakrát na polohu ALT. Na střední poloze ALT/HDG, kterou mám nastavenou při spuštění mise, není namapováno nic. Při pojíždění si přepínáním mezi ALT - ALT/HDG uvolňuju a zamykám ostruhu (tedy pokud letadlo tuhle vymoženost má) a po startu překlopením do PATH zatáhnu podvozek. Před přistáním vrátím přepínač do ALT/HDG a podvozek se zas vysune. Pokud se startuje ze vzduchu, dám přepínač do polohy PATH předem v rámci předstartovní přípravy (tedy před zmáčknutím tlačítka START ve hře).
 
Aces_Wild
Sneaksie píše:
UEFA EURO 2016 starts today and first and foremost it's based on Fair Play principle, just like any other sport.

We're stepping up our commitment to Fair Play!

We want to provide a level playing field for everyone.

As part of our Fair Play policy, players using prohibited a third-party software will face disciplinary action, including but not limited to: permanent ban.

We consider "mod" use cheating, and strongly encourage players to remove any aforementioned programs from their PCs.

By offering this warning, we hope to give our community a chance to enjoy IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow and Battle of Stalingrad the Fair way.

Zdroj
 
Rumcajs
Aces_Wild napsal:

Sneaksie píše:
UEFA EURO 2016 starts today and first and foremost it's based on Fair Play principle, just like any other sport.

We're stepping up our commitment to Fair Play!

We want to provide a level playing field for everyone.

As part of our Fair Play policy, players using prohibited a third-party software will face disciplinary action, including but not limited to: permanent ban.

We consider "mod" use cheating, and strongly encourage players to remove any aforementioned programs from their PCs.

By offering this warning, we hope to give our community a chance to enjoy IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow and Battle of Stalingrad the Fair way.

Zdroj
Tak akci čisté ruce již máme. Teď ještě zavřít nějakého toho pitomce Svobodu a Slonkovou a za pár let je čeká prezidentský úřad.
Non est specifica
 
CSW_310_Luky
Alcapone napsal:

Ahoj, pomůže mi někdo jak donutit páčkové přepínače na hotas warthog ovládacím panelu k tomu když ho přepnu do polohy "zapnuto" aby se mi pro příklad vysunul podvozek. Zatím mi to funguje tak že páčkový přepínač musím přepnout s polohy Vypnuto -> Zapnuto -> Vypnuto až po té nastane mnou požadovaná událost. Uff doufám že je text výše pochopitelný :-). Děkuji předem za odpovědi. Pánbůh Vám to vrátí na dětech.


Zkus prográmek SVMapper.
 
310_cibule
Nový update, spíš drobnosti, ale hodně http://forum.il2s.../?p=367267
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
magot
Marder III Ausf. H byl stěží u Stalingradu natož u Moskvy.
Ale u Velikije Luky už se teoreticky mohl obejvit ...
 
Permon
[img][img]http://imgway.cz/s1/photos/medium/20160628146713771790787.PNG[/img] is not a valid Image.[/img]
Nainstaluji BOS a když to spustím tak se mi objeví tato hláška,nevíte co s tím?
Jsem starý,blbý ale snaživý.
 
magot
Chybí ti MS C++ balíčky ve vidlých, zkus si je nainstalovat
https://www.micro...le+package
 
Zifi
Doinstaluj Microsoft Visual C++ Redistributable 2012. Který bude příslušný
tvému OS
 
Permon
Díky Cassiovi závada odstraněna.Mrknutí
Jsem starý,blbý ale snaživý.
 
Baron
Skúsenosti s novým patchom zatiaľ pozitívne Úsměv Tiež som tu konečne zažil výbuch mašiny po zasiahnutí nádrží:

imagizer.imageshack.us/v2/1280x1024q90/922/AeU2pD.jpg

imagizer.imageshack.us/v2/1280x1024q90/922/FFhfEH.jpg
Hals - und Beinbruch!
 
Deschain
Baron napsal:

Skúsenosti s novým patchom zatiaľ pozitívne Úsměv Tiež som tu konečne zažil výbuch mašiny po zasiahnutí nádrží:


Lítám většinou multiplayer ale už delší dobu registruju, že upravujou kampaň, AI atd. tak sem se rozhodl to vyzkoušet, debrief dnešního letu:

Letím se 4 emily jako doprovod 6 Ju 88 takže už pěkná kupa letadel, nad cílem nás napadne skupina 6 a víc migů najednou nevím kde mi hlava stojí všude kondenzačky, střelba, kouř z letadel, doty kam se podívám ju 88 stále ve formaci odhazují jejich střelci střílí o 106, pověsím se jednomu migu na zadek a těsně před zahájením střelby me začne otravat jeho číslo tedy začnu utíkat (stoupáním) po chvíli mě pouští tak mám čas se rozhlédnout a podaří se mi sundat miga který visí na jiné 109. Ju 88 opouští bojiště tedy i my se stahujem, cestou na letiště (cca po 5ti minutách letu) zaregistruju palbu flaku, zpozorním a skutečně 4 raty, dostanu se do intenzivního souboje kde jednu sestřelím její číslo me poškodí, s kouřícím motorem po chvíli přistávám na našem letišti.

není tam sice extra příběh ale ty mise jsou velice zábavný a dost náročný, najednou už si nepřipadám jak na střelnici ale jako v souboji při plnění mise Úsměv
 
Baron
Dalsi 100 MB hotfix.
Hals - und Beinbruch!
 
311_Vont
Nazdár hoši,
mám na vás jeden dotaz. Nějakou dobu jsem nelétal BOS/BOM a po nějakém patchi jsem zjistil že mám zase zamčené to, co jsem už dávno odemkl (myslím tím výzbroj na letadel) dá se to nějak vrátit, nebo to musím vylétat znovu?
Díky za odpověď Vont
www.311raf.com/images/signature/sig_Vont.jpg

Je vždy velmi užitečné stát proti nepříteli, který je připraven zemřít pro svou vlast. Znamená to totiž, že máte oba společný cíl. (Generál Tacticus)
 
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=97
petsild
Při snaze namapovat analogovou osu na flaps, jsem v možnostech simu zjistil... že tak banální věc sim nedokáže. Problém bude asi vtom že funkce je rozdělena na up a down polohu, tedy tlačítka nebo klávesy. Přitom je Bosko nepatrně vylepšený engine z Rofka, ale veškeré nastavení Smutný kláves nebo křivek jsou proti němu extrémně okleštěné.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
1stCL_Fucida
petsild napsal:

Při snaze namapovat analogovou osu na flaps, jsem v možnostech simu zjistil... že tak banální věc sim nedokáže. Problém bude asi vtom že funkce je rozdělena na up a down polohu, tedy tlačítka nebo klávesy. Přitom je Bosko nepatrně vylepšený engine z Rofka, ale veškeré nastavení Smutný kláves nebo křivek jsou proti němu extrémně okleštěné.


A to letadlo, u kterého to zkoušíš, to v reálu mělo na ose? Třeba u Bf 109 to tak bylo a je to tam v pohodě. u Fw 190 byla tlačítka a osa tam nefunguje.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Fucida
311_Vont napsal:

Nazdár hoši,
mám na vás jeden dotaz. Nějakou dobu jsem nelétal BOS/BOM a po nějakém patchi jsem zjistil že mám zase zamčené to, co jsem už dávno odemkl (myslím tím výzbroj na letadel) dá se to nějak vrátit, nebo to musím vylétat znovu?
Díky za odpověď Vont


To je chyba. Napiš případně na support.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,890,363 návštěv