May 02 2024 09:48:29
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna 2016
1stCL_Werner
Baron napsal:

1stCL_Werner napsal:

...Kromě toho, že o plyn a trim se musí člověk starat i u 109, nic to nemění na tom, že v M.C. kromě išaka neutečete ničemu a jste odkázaní na točení, které není nějakým rozhodujícím způsobem lepší než u rusů. Slabou výzbrojí se navíc z boje nevystřílíte. Obvzlášť když servery jsou plný LaGGů s instakill Vja-23, kterému stačí jediný zásah, je spolehání se na manévr nejkratší cesta do márnice. 109 F a G jsou imho o třídu lepší letadla.

Já jen, že Tempík má tendence být zklamaný a nerad bych, aby čekal, že u M.C a P-40 nebude Úsměv


Každý má iný štýl a preferuje čosi iné. Mne napr. MC.202 vyhovuje stopercentne. Nevidím ani dôvod prečo by som mal utekať z boja, keď sedím v Macchi, ktoré je schopné utočiť väčšinu nepriateľských lietadiel (potešenie z točenia v RoF Šklebící se.

Jeden z důvodů se jmenuje "situace 2 vs 1".

Jinak jestli řešíte souboj F-4 vs M.C. tak doufám, že je každému průběh jasný.
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
606_Temp
Mě je jedno jak to lítá. Zklamaný nebudu. Jen se mi to letadlo hrozně líbí Úsměv
Kdybych neměl lítat hezká letadla jen proto, že má protivník škaredá a lepší, tak bych nelítat primárně za RAF Šklebící se
 
http://no606.ic.cz/
AJaromir
Tak si myslím, že to pro jistotu zase vymažu z PC. Člověk letí přímo nad objektem, kde je hlášený útok. Koukám se kolem a nikde nic. Už tam 5 minut rotuju a najednou PK. A furt dokola. To se potom špatně trénuje, když člověk nedostane ani šanci.... Šklebící se Jo a taky jsem nikdy nepochopil, jak předsadit. To se mi vskutku ještě nikdy nepovedlo, abych se trefil.... Myslel jsem, že je to konvergencí, zkoušel jsem krátkou i velkou, ale marně. Strašná ostuda teda na to, že se tomu už cca 10 roků věnuji. Ani nevím, z jaké vzdálenosti bych měl na ně útočit. Nevím, co je moc daleko a co je moc blízko, a tak Šklebící se Když někde čtu, že střílí z kilometru daleko, tak nechápu, jak ten cíl mohou vůbec vidět.
Upravil/a AJaromir dne 01-06-2016 17:05
 
Baron
1stCL_Werner napsal:Jinak jestli řešíte souboj F-4 vs M.C. tak doufám, že je každému průběh jasný.


Ak som spravne pochopil, malo by ist o MC.202 vs brezolety.

AJaromir napsal:

Tak si myslím, že to pro jistotu zase vymažu z PC. Člověk letí přímo nad objektem, kde je hlášený útok. Koukám se kolem a nikde nic. Už tam 5 minut rotuju a najednou PK. A furt dokola. To se potom špatně trénuje, když člověk nedostane ani šanci.... Šklebící se Jo a taky jsem nikdy nepochopil, jak předsadit. To se mi vskutku ještě nikdy nepovedlo, abych se trefil.... Myslel jsem, že je to konvergencí, zkoušel jsem krátkou i velkou, ale marně. Strašná ostuda teda na to, že se tomu už cca 10 roků věnuji. Ani nevím, z jaké vzdálenosti bych měl na ně útočit. Nevím, co je moc daleko a co je moc blízko, a tak Šklebící se


Z toho si nic nerob, vacsina hracov je prvykrat na tom podobne Úsměv
Hals - und Beinbruch!
 
AJaromir
Barone, já ale nejsem žádný začátečník. Měl bych být veterán vzhledem k tomu, že mám určitě přes 10 000 hodin v simech celkově a IL2 vždy byla moje srdcovka. Proto mě to štve. Pardon.
 
clone9cz
Správně je: "Čím víc v il2, tím hůř v BoS".
 
http://www.wwii-illusion.net
magot
Co sim to unikát, vše se člověk učí znova a znova. Každý engine má svou realitu která je ta "pravá".
Mít 10K nalítáno v DCS, BMS nebo šturmoj pranic neznamená. Já jsem taky nemehlo a to v každém simu stejnoměrně, ale nevšiml jsem si že by BOS byl tak markantně odlišný.
Chce to chvíli lítat a ono to padne do ruky/ nohy.

Podívej Jaromíre na Cibuleho, dal tomu ty nejcenější roky mládí a teď je eso Šklebící se
 
AJaromir
Kluci, pardon. Hrozně mě to prostě štve, že se mi nedaří a musím to nějak ventilovat. Bohužel jste to schytali.
 
1stCL_Novotny
magot napsal:

Podívej Jaromíre na Cibuleho, dal tomu ty nejcenější roky mládí a teď je eso Šklebící se


A to mohl tak krásně bruslit! Škoda tak promrhaného talentu.

Šklebící se
 
310_cibule
Když jsem byl mladý, byl jsem poněkud namyšlený. Ale teď už jsem dokonalý...

Jaromíre, netruchli. Můžeš se mnou třeba létat na vyhlídkové lety nad Moskvou (no, zpovzdálí). Zjistil jsem, že v této disciplíně jsem docela dobrý. Mydlit se po hlavách umí prakticky každý, vynikat v tom snad ani není zábava Mrknutí
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Safrik
606_Tempik napsal:

Mě je jedno jak to lítá. Zklamaný nebudu. Jen se mi to letadlo hrozně líbí Úsměv
Kdybych neměl lítat hezká letadla jen proto, že má protivník škaredá a lepší, tak bych nelítat primárně za RAF Šklebící se


[Troll]: Chceš jako naznačit, že taková Lw má ošklivá letadla? Vždyť není hezčího letadla nad Fw190 jakékoliv verze, Befko uznávám je takový ošklivější bratříček, ale pořád je to velmi pohledné letadlo... A to nezmiňuji ostatní Lw letadla bombry, roury atp. Šklebící se
 
Mira
Hele Jaromíre netruchli, já to dneska nastavil a můžem se chodit vztekat spolu Šklebící se
Teda pokud zrovna nebudem se Saburem prohánět mustangy..
Jen dvě otázky :
1.Při pohledu na zem, při nízkém letu, mám od jisté vzdálenosti ( a ta není nijak extremně velká ) na pozemní textuře dost nehezký a rušivý efekt " zrnění ". Jde toto nějak odstranit ?
2. Opravdu nejde nastavit přepínání FOV jak ve starém Sturmovi? Pouze plynulý zoom..
Upravil/a Mira dne 02-06-2016 08:49
 
Rumcajs
Míro, co se týká bodu 1) zkus sem dát nějaký obrázek, aby bylo jasné, o co jde.

K bodu 2) Lze. FOV je řízený osou. Spíchni si osu, jejíž pozice je přepínaná tlačítkama. Tuším, že by to šlo dělat přes AutoHotkey. To je skriptovací nástroj na takové různé blbinky. Alternativa je prográmek v C++, C#, VB či něčem podobném.
Non est specifica
 
Mira
K bodu 1) dělá to jen určitý typ povrchu. Hlavně ty světle hnědý políčka..

i.imgur.com/NOuv7QZ.jpg

po přiblížení se to hezky zaostří

i.imgur.com/USh82MZ.jpg

ono to z té fotky tak nevypadá, ale ta texture se tak lehce mihotá, zrní..
 
310_cibule
Rumcajs napsal:


K bodu 2) Lze. FOV je řízený osou. Spíchni si osu, jejíž pozice je přepínaná tlačítkama. Tuším, že by to šlo dělat přes AutoHotkey. To je skriptovací nástroj na takové různé blbinky. Alternativa je prográmek v C++, C#, VB či něčem podobném.


Sakra, nerozumím praktický ani slovo z toho, co jsi napsal, což není tvoje chyba. Nebyl by nějaký blbuvzdorny návod?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Jasně, no to jsou BOSkové textury. To tak je. Třeba Pepe tomuhle na zimní BOS mapě přezdívá celkem přiléhavě "tvaroh". Zkus to na Moskevské mapě, zda i tam ti to dělá/vadí. Mě (a nejen mě) se zdá, že BOM mapa je graficky o poznání lepší.
Non est specifica
 
Rumcajs
310_cibule napsal:

Rumcajs napsal:


K bodu 2) Lze. FOV je řízený osou. Spíchni si osu, jejíž pozice je přepínaná tlačítkama. Tuším, že by to šlo dělat přes AutoHotkey. To je skriptovací nástroj na takové různé blbinky. Alternativa je prográmek v C++, C#, VB či něčem podobném.


Sakra, nerozumím praktický ani slovo z toho, co jsi napsal, což není tvoje chyba. Nebyl by nějaký blbuvzdorny návod?
No, problém je, že jednoduchý návod není. Použití AutoHotkey je věc relativně snadná pro programátora či systémáka. Napsat si něco vlastního v C# je snadné pro někoho, kdo v tom pracuje. Není to sice nic nepřekonatelného, ale není to jen tak že do toho člověk kopne a ono to letí. Odhaduju, že minimalistické řešení by se vešlo do 100 řádek kódu. Jenže u programování platí, že se autor musí přesně vyznat v každé jednotlivé řádce. Na to AutoHotkey lze nalézt na NETu mraky příkladů. Ale zase ... zkuste si to přečíst, zda tomu rozumíte.
Já sice takový softík mám, ale integraci s mýma periferiema jsem napsal "natvrdo". Nedělal jsem se s konfiguračním nástrojem. Tedy mapování na zařízení někoho jinýho by si ten člověk musel napsat sám a to je asi tak snadné, jako si to spíchnout v AutoHotkey. Takže z louže pod okap.
Řešením by bylo najít někoho, kdo by to byl schopnej udělat a někde ho pořádně vožrat, aby byl povolnej. Zas je ale třeba vážit míru, páčto úplně vožralej by ten jednotlivec nebyl na nic.
Non est specifica
 
310_cibule
Díky, rozumím. Asi se raději ožeru sám ;-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
606_JuLB
Opojenie alkoholom netreba nutné vynechať Šklebící se,
ale elegantne sa dá použiť aj JoyToKey, dá sa skúsiť zadar bez limitovanej funkcnosti.
Je to už "hotové" riešenie, s rozhraním pre laického uzivatela, len priradiť gombíky a je to.
Na ten zoom pouzivam gombíky na joyi ktoré JTK transformuje ako kolečko myši. S nastaviteľnou rýchlosťou, teda aj "okamžite na max/min".
http://joytokey.n...n/download
Upravil/a 606_JuLB dne 02-06-2016 14:44
 
magot
a joye od TM na to maj software TARGET, v tom se dá vymyslet cokoliv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,800,891 návštěv