March 29 2024 09:41:53
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 1
Letka13TD_Luky

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS M-2000C
Redy19
Pěkný, aspoň se pošťák protáhne :-D,, začínal jsem s obyčejným joyem od géniusu za pár šušňú a říkal jsem si že nebudu takovej blázen a rvat do toho prachy :-D

Teď už je to nekolikatej Joy, novej 27" monitor, druhé TrackIR a další :-D jsem zvědavé kam to půjde dál. Cool
 
Zifi
můj pošťák se taky zapotil a to doslova
 
magot
poštou bych si nenechal poslat ani mrtvou krysu, nedávno mi ztratily jednu zásilku hned 2x, to si nedělám prdel.
 
Zifi
dnes jsem sledoval jak si řidiči PPL předávají zboží z dodávky do dodávky. To si nevybereš
 
magot
Utilita na úpravu programů protiopatření pro M2000C
[img]https://www.digitalcombatsimulator.com/upload/iblock/9d1/ECMtool.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Mira
Já se tak naotravuju Úsměv Proč mi po nahození motoru a všech těch ostatních systémů pořád svítí na panelu DECOL ( Take-Off konfigurace )? Jako nevšiml jsem si, že by to něčemu vadilo a po startu to zhasne, ale jsem prostě zvědavej a to světýlko působí rušivě Úsměv
Upravil/a Mira dne 31-05-2017 10:51
 
Aces_Wild
Mira napsal:

Já se tak naotravuju Úsměv Proč mi po nahození motoru a všech těch ostatních systémů pořád svítí na panelu DECOL ( Take-Off konfigurace )? Jako nevšiml jsem si, že by to něčemu vadilo a po startu to zhasne, ale jsem prostě zvědavej a to světýlko působí rušivě Úsměv

Pokud DECOL (Décollage - špatná konfigurace pro vzlet) kontrolka svítí, tak by se vzlétat nemělo. Úsměv
Kontrolka bude svítit pouze na zemi a pouze pokud není splněna jedna z následujících podmínek:
1. CDVE 5 přepínač v poloze vypnuto (dopředu) a zakrytý.
2. FBW (Fly-by-Wire) BIT musí skončit zeleným světlem (test musí proběhnout s běžícím motorem), po ukončení testu zakrytý. Test se provádí, aby pilot neodstartoval s FBW v test módu.
3. Nouzový přepínač trimu v poloze "N" (Normal).
4. GAINS přepínač v poloze "Normal".
5. BECS přepínač v poloze "Auto".
6. Řídící plochy musejí být vystředěny (např. žádný nechtěný trim; pokud je potřeba, proveď ke zrušení trimu reset FBW).

Tipuji, že nespouštíš test Fly-by-Wire (podmínka 2). Otevřít krytku, páčku do polohy L, počkat na zelené světlo, páčku do polohy C, počkat na zelené světlo, páčku do neutrální polohy a zavřít. Ke zhasnutí DECOL kontrolky by měl stačit test pouze v L poloze. Zde video, kde tak činí.
 
Mira
Díky Mrknutí
Tipuješ správně..hned večer vyzkouším..
já koukal na nějaký starší videa a tam kolikrát tohle nikdo neprováděl, ale počítám že od doby vydání se toho hodně změnilo..
 
Mira
Jak odečtu ( poznám ) z těch čísel u TDC na radaru výškovou hranici skenované zony ?
 
AJaromir
Jsou tam na displayi vpravo u kurzoru 2 čísla. Horní označuje horní výškovou hranici a spodní zase spodní výškovou hranici pro daný bod.
 
Mira
Jo tak bych to nějak očekával, ale co když jdou do mínusu Šklebící se ? To už jako skenuju " pod " zem? Prostě jak se dostanu spodním číslem na nulu, už netřeba snižovat elevaci ?
 
AJaromir
Tak nějak. Jinak počítej s tím, že se udává nadmořská výška. Ne nad pevninou. Takže když letíš v horách, tak je na to dobré myslet.
 
magot
V DCS 2.2 u M2000 mi nejde nastavit kanon v air to air modu. Jestli si dobře vzpomínám tak se v PCA kliklo pro KL1 = A/A a KL2 pro A/G.
Jenže ono tam je na tvrdo KL2 a nejde to změnit. Je to chyba? (nebo už jsem zapomněl jak se to dělá ale left/right mouse nejde)
Jinak když se PCA nechá vypnuté jsou kanony automaticky v A/A modu ..

Testoval jsem jak je implementován stealth - F-117A a na radaru M2000 (ve všech modech), je zachytitelná přesně na hranici 5 nm (9.2 km) F-117 ze zadu. To už je vidět dot za jasného počasí ..
Myslel jsem že by F-117 neměla jít vůbec zaměřit.
Upravil/a magot dne 14-12-2017 11:08
 
AJaromir
Snad si na tebe vzpomenu, až budu doma, a zkusím to. Já na to používám třípolohový přepínač na plynovce pro rychlé režimy. Jeden je právě pro kanón v režimu a/a, jeden je pro magicy a prostřední režim je pro to, co mám navolené na PCA. Možná se za tu dobu něco změnilo. Musím to prostudovat. M2k moc nelétám a nechci, dokud vývojáři neřeknou, že tohle je konečná podoba stroje a manuálu. Jinak si zkontroluj, jestli máš odjištěný kanón. Má svoji vlastní pojistku, která krom MasterArm musí být taky odjištěná.

U té F-117 netuším, chtělo by to asi napsat na fórum ED. Ale žádná stealth ochrana není dokonalá a pokaždé má nějakou stopu. Teoreticky bude mít o něco viditelnější tepelnou stopu, protože drak letadla má kvůli jeho tvaru větší odpor vzduchu.
 
magot
Jo kanon je odjištěný a master arm taky. Dá se jím samozřejmě v modu KL2 normálně střílet, jenže avionika nespolupracuje páč je nastavená na A/G. Třípolohový přepínač jsem zkoušel namapovat na plynovku hoga ale nějak mi to fungovalo jen na dvě polohy. Je možné jen že jsem zapomněl jak se ovládá to tlačítko CAS ..

Ta F-117 by měla mít na radaru zhruba odraz odpovídající 1m až 2m velkýho objektu.
Ještě by bylo zajímavý kdyby se implementovala F-35 a F-22 jako AI ale tam ty informace o zachytitelnosti jsou ještě horší než u F-117.

Jinak zastávám stejný přístup jako ty, dokud není odpískána finální verze modulu, tak nemá cenu se jím nějak extra do hloubky zabývat. Specielně M2000 prodělala mraky změn a přeučovat se třicekrát postupy taky není ideální.
Dokonce ani Chuckův manual není aktuální ač ho několikrát už předělával.
Nicméně si myslím že Mirage je hodně blízko finále ..
Upravil/a magot dne 14-12-2017 16:53
 
LesniHU
Stealth neni kouzlo, jen se zmensuje odrazna plocha a tedy vzdalenost, na kterou jde stroj zachytit. Vzdalenost se meni se ctvrtou(!) odmocninou vykonu a odrazu, takze tech 9km, co jsi zjistil, znamena, ze F-117 ve hre ma sedmdesattisickrat slabsi odraz nez to, co zachytis na 150km. A taky to zavisi na frekvenci, kdyz mas spravny radar, muzes o F-117 vedet na desitky az stovky kilometru. Spis by me zajimalo, jestli je ve hre implementovana zavislost na smeru ozareni cile, jestli dosah dramaticky stoupne, kdyz budes stosedmnactku ozarovat primo proti nektere z ploch.
 
magot
Dík za bližší info ..
K tomu směru ozářovaní F-117 se teprve chystám. Plánuju zkusit to ještě z boku, zepředu a zespoda.
M2000C jsem zvolil kvůli asi nejlépe simulovanému modernějšímu A/A radaru v DCS.
 
AJaromir
Záleží, jak myslíš ten směr ozáření cíle. v DCS je dost věrohodně nasimulováno chování pulsního dopplerova radaru. Takže pokud strojem letíš v notchi a do toho vypouštíš pásky, tak se ti ztratí i Airbus A380.
 
magot
Když se snažíš lokalizovat F-117 a letíš-li za ní nebo proti ní má o něco menší odraznou plochu než z boku nebo ze shora/ ze spodu.
Takže pokud bys jí "locknul" z boku z o něco větší vzdálenosti (než 9km) vystřelil a ona se stočila po směru letu, tak by jí teoreticky raketa (530D) mohla ztratit ..
 
LesniHU
Ja bych [v realu] asi ani 530D nestrilel.
Cil je na hranici, co je schopen zachytit radar na letadle.
SAHR raketa ma mensi antenu a mene sofistikovanou elektroniku, vliv vykonu ozarovace nejsem schopen odhadnout, ale necekam, ze by hlavice zachytila F117 v uzitecne vzdalenosti...

Jestli ma ve hre F117 z boku trochu lepsi odraz nez zepredu/zezadu, tak to vypada na obecny model, kde jenom stahli RCS na nejaka mala procenta normalniho letadla. Coz je bohuzel v tomto pripade velmi velke zjednodusseni.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,261 návštěv