March 29 2024 10:44:32
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
kompatibilita s win10
spagin
Zdravím,

rád bych zakoupil 1946 na steamu. Jak je na tom ta verze? Pojede mi to na win10 a na full hd rozlišení?


Ptám se proto, protože jsem zkoušel nějakou pirátskou verzi a nefungovala mně tam myš (nebyla vidět).
Btw, nevíte někdo, jak tento problém s myší odstranit?
 
Ondrej1
Zkus to shodit do lišty a zase zpátky.
 
spagin
To nepomohlo, problém není v tom, že by se kurzor myši nepohyboval, problém je v tom, že zcela zmizí.
 
Aces_Wild
Zkus následující:
i.imgur.com/Xl14l4k.png
 
spagin
Aces_Wild: Udělal jsem to podle tebe a pomohlo, sice je to v malém okně, ale to mně nevadí.

Další problém je s nastavením grafiky na perfect, které není dostupné. Jak to mám nastavit, vím že to nějak šlo, ale už si to nepamatuju...
 
Ondrej1
Musíš poladit conf.ini - sekce Open GL, nastav HardwareShaders=1
 
spagin
Nefunguje, když přepíšu hwshaders na 1 a spustím hru, tak je perfect stále nedostupné. Poté, když se znovu podívám do conf, je tam znovu 0, tak já vážně nevím? Smutný
 
310_Pip
Takže:
Kde máš nainstalovanýho Ila? Pokud v C:\Program Files, tak to dej někam jinam. (např. C:\Hry) Spouštěj ho jako správce.
Podívej se sem: http://www.sturmo...i-conf-ini

A jakou máš grafiku?
www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg
Vous etes des femmes,des esclaves,des chiens.Je crache sur vous!
Hoka hey!
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
Aces_Wild
Aby běhal "perfect mode" je potřeba hru spouštět 1) pod OpenGL.

v conf.ini
Zdroj stáhnutí  Code

[GLPROVIDER]
GL=Opengl32.dll





2) A jak psal Ondrej1 "HardwareShaders" na 1 v sekci "[Render_OpenGL]" a za 3) nezkoušet to např. na integrované grafice od Intelu.

Ladění conf.ini (udělat si pro jistotu zálohu):
http://www.sturmo...i-conf-ini


Co máš vlastně za hardware?
 
spagin
310_Pip: Mám ho naistalovaného už na C a grafiku mám 840M (notebook).

Nevím no, je to nějaké divné, nikdy mi to před tím na sedmičkách tyto problémy nedělalo.

Zvláštní je, že i když to conf uložím, tak se mi to po spuštění hry přepne zpátky??

S...
"[GLPROVIDER]
GL=Opengl32.dll" ...mám něco dělat??
 
spagin
Problém vyřešen Úsměv. Nevšiml jsem si, že při spouštění hry se mi nezapíná karta od nvidie, ale integrovaná.

Btw. 5 let jsem nesledoval dění kolem této hry, jak je to teď s módama? Já tam mám daný ultrapack 3, je už něco novějšího s modernějšími letadly? Úsměv
 
saldy
spagin napsal:

Problém vyřešen Úsměv. Nevšiml jsem si, že při spouštění hry se mi nezapíná karta od nvidie, ale integrovaná.

Btw. 5 let jsem nesledoval dění kolem této hry, jak je to teď s módama? Já tam mám daný ultrapack 3, je už něco novějšího s modernějšími letadly? Úsměv


UP3 už moc neletí i když furt má své příznivce a občas na to ještě vznikne kampaň. V současnosti je pro off-line z modpacků populární DBW mod, který běží na 4.10.1. a troufám si říct i HSFX7 (primárně určen na online a specky) který běží na 4.12.2. pak tu máš CUP, který běhá také na 4.12.2, CUP je opravdu obří nadstavba kde najdeš i období mimo ww2 včetně studené války a už na to vzniklo také celkem dost kvalitního obsahu. To není vše, mnoho kampaní stále vzniká přímo na čistou verzi, v současnosti je poslední 4.13 a čeká se na fix, zřejmě 4.13.1. Nyní šturmu více či méně holdují hráči v řádu tisíců, zájem o online hraní spíše upadá, offline je stabilní a bezkonkurenční.

Některé weby s obsahy ke stažení zanikly, v současnosti je nejpopulárnější mission4today kde najdeš asi 90% obsahu včetně skinů a různých dalších fičur, a pro fajnšmekry SAS forum. Někdy mezi sebou vede část komunity žabomyší války, ale je to spíš takové úsměvné, epizodické.
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
spagin
saldy: To CUP vypadá skutečně impozantně, poslal by jsi mně prosím odkaz, kde stáhnu nejnovější verzi a poradil mi, jak to nainstalovat? Vím, že bych si to měl zjistit sám, bohužel nemám moc volného času, (už takhle si sotva najdu čas na nějakého to zahrání šturmovika Smutný ).
 
Aces_Wild
spagin napsal:

saldy: To CUP vypadá skutečně impozantně, poslal by jsi mně prosím odkaz, kde stáhnu nejnovější verzi a poradil mi, jak to nainstalovat? Vím, že bych si to měl zjistit sám, bohužel nemám moc volného času, (už takhle si sotva najdu čas na nějakého to zahrání šturmovika Smutný ).


Community Universal Patch - krok za krokem
http://www.sas194...647.0.html

Jestli ale nemáš moc volného času, tak to snad ani nestahuj. Jsou to tuny GB a k tomu uživatelsky nepříliš příjemná instalace. Zvýšenou pozornost je potřeba věnovat balíčkům s popisem "restore point", kdy se nahrazuje celý adresář novým obsahem a starý se tak musí před instalací balíku přejmenovat/smazat.
 
spagin
Aces_Wild: Neznáš prosím tě nějaký video návod podle kterého je to možné v pohodě nainstalovat?
 
Aces_Wild
spagin napsal:

Aces_Wild: Neznáš prosím tě nějaký video návod podle kterého je to možné v pohodě nainstalovat?

https://www.youtu...Ffsu76PUCk
 
saldy
Tak když už jsem trochu rozhejbal lítací pomůcky, tak mi hra nezdravě často padá. nedá se hra spustit v režimu win7 nebo xp, nebo tak něco? Když dám vlastnosti u spouštěcího souboru, nikde to tam nemůžu najít.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
magot
saldy napsal:

Tak když už jsem trochu rozhejbal lítací pomůcky, tak mi hra nezdravě často padá. nedá se hra spustit v režimu win7 nebo xp, nebo tak něco? Když dám vlastnosti u spouštěcího souboru, nikde to tam nemůžu najít.

co takhle WMware pod W10 pustit W7?

Btw ještě nějakej špek se zamrzáním
"Postižení uživatelé tak mohou Windows spustit prostřednictvím nouzového režimu (Safe Mode), přesunout aplikace a data na stejný disk, kde je operační systém a vrátit se k předchozímu sestavení (buildu).
fakt mě to připadá jak zprávy z roku 1996 ... neschopnost Microsoftu po relativně stabilním W7 je zarážející ..
Upravil/a magot dne 17-08-2016 23:12
 
Ajvn
Zamrzání jsem měl tu čest zažít.
Že by podle toho jejich návodu někdo takle napravoval systém, to nemyslí vážžně ,že?
 
magot
Oni to ale myslí vážně.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,827 návštěv