March 29 2024 08:03:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 1
Timofejic

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Mnozí nedoletěli
CSW_Cassius Chaerea
Mapa: Mnozí nedoletěli - místa pravděpodobných úmrtí, nebo sestřelení československých pilotů.

Po více jak dvou letech flákání jsem konečně dokončil seznam pravděpodobných míst sestřelení československých letců. Přesnost mapy je místy skutečně jen symbolická a dle jednotlivých pilotů se rádius pohybuje v rozmezí od několika metrů do několika stovek kilometrů (viz protiponorkové patroly 311 nad Biskajským zálivem).

Chyby, nepřesnosti, chybějící údaje, nebo třeba jen doplňující zdroje mi sem prosím pište. Kdyby jste někdo chtěl do mapy sám dělat zásahy, tak napište, nějak se domluvíme. Určitě se do mapy dá zanést ještě x dalších míst (třeba místa sestřelení, které neskončilo úmrtím atd).
 
olda Olde maly
Super. Jen jsem nějak nenašel Vašátka.
 
CSW_Cassius Chaerea
olda maly napsal:

Super. Jen jsem nějak nenašel Vašátka.
Je cca 60 km jihovýchodně od Plymouthu.
 
alfik
Hezké a záslužné.
Mohl bys tam někam vtěsnat vysvětlivky, pro neobeznámené? U těch výsostných znaků je tak nějak jasné že se tím vyjadřuje v čích "barvách" se stalo, ale u těch jiných to není jasné. Kromě cepu s palcátem vlastně ani nevím, co mají ty piktogramy představovat (přesněji, já se domejšlím, ale lidé mladší nemusí tušit).
V takto malém totiž často nejde ani rozeznat co na tom piktogramu vlastně je. To je kobra nebo kukuřice? A co znamená anděl, co lev, co lasice? A co je ten jakoby pilíř nebo snop obilí či co to je?
A hlavně, nějak tam vecpi, proč, pokud letci zahynuli např. během Bitvy o Anglii, mají jedni cep, druzí angl. kokardu a třetí třeba tu kobru?
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
CSW_Cassius Chaerea
alfik napsal:

Hezké a záslužné.
Mohl bys tam někam vtěsnat vysvětlivky? U těch výsostných znaků je tak nějak jasné že se tím vyjadřuje v čích "barvách" se stalo, ale u těch jiných to není jasné. Kromě cepu s palcátem vlastně ani nevím, co mají ty piktogramy představovat. To je kobra nebo kukuřice? A co znamená anděl, co lev, co lasice? A co je ten jakoby pilíř nebo snop obilí či co to je?
A hlavně, pokud letci zahynuli během Bitvy o Anglii, proč mají jedni cep, druzí angl. kokardu a třetí třeba tu kobru?
Jo u RAF jsem se snažil dát do ikony oficiální znak perutě, když to byla bojová peruť. Pro cvičné, pomocné a jiné peruťě jsem nechal britský "terč".
 
olda Olde maly
Cassius Chaerea napsal:

olda maly napsal:

Super. Jen jsem nějak nenašel Vašátka.
Je cca 60 km jihovýchodně od Plymouthu.


JJ. Už jsem našel. Nebylo by lepší u těch co lítali i Francii, ty jejich sestřely označit co ve Francii a který v Anglii?
 
magot
kdesi kdysi jsem něco podobného viděl ...
nicméně je to záslužná práce, po smrti za to půjdeš jistě přímo do nebe Šklebící se
Upravil/a magot dne 04-12-2015 17:22
 
Ajvn
No to teda čučím klobouk dolů.Mrknutí
 
PilsnerPilot
Nemám slov. Skvělá práce! Mrknutí
[img]https://s5.postimg.org/747ued6pj/4x_Gold.png[/img] is not a valid Image.
 
AH_Cutora
Cassi, skvělá práce. Sice mám doma sešitek se seznamem ČSR pilotů a mechaniků sloužících za války v zahraničí co vyšel tuším ve 48mém, než to komanči stihli zarazit. Ale takhle graficky to je mnohem silnější zážitek a připomínka. Díky.
 
magot
Taková malá korekce, Konstantin Friedl: pravděpodobnější místo úmrtí se jeví spíše jako Maaten Bagush Airfield LG-14 31°9'15"N 27°39'21"E
Zdroj fronta.cz
"Jako místo úmrtí je udáváno letiště Bu Ahmut (viz. Al Qa'arah - LG 147 pozn. Magot) (Libye) nebo Maaten Bagush (Egypt). Vzhledem k dislokaci 14th RAF Squadron v červnu 1942 východně od Marsa Matruh (Egypt) se jeví jako více pravděpodobná druhá možnost. Jeho jméno je na 264. sloupci válečného památníku v El-Alameinu."
Upravil/a magot dne 06-12-2015 02:00
 
saldy
Množství sestřelů J. Feráka již není otazníkem, všechny si vymyslel, je to doloženo v monografii "Jan Ferák a ti druzí" od Railicha.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
CSW_Cassius Chaerea
Díky, oboje opraveno.
 
Safrik
Cassi Mrknutí
 
CSW_Cassius Chaerea
Mapa je doplněná o naše bratry, kteří ne vždy bojovali na té správné straně.
 
310_cibule
Cassi, tohle vlákno jsem nějak přehlédl. Skvělá práce!
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
311_Vont
Cassi klobouk dolů, to se ti opravdu povedlo!
www.311raf.com/images/signature/sig_Vont.jpg

Je vždy velmi užitečné stát proti nepříteli, který je připraven zemřít pro svou vlast. Znamená to totiž, že máte oba společný cíl. (Generál Tacticus)
 
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=97
ZVP_ALEX
Mrknutí
 
CSW_Cassius Chaerea
Díky
 
Vladis
Ahoj, si ma ciastocne predbehol....po tvojom vzore som davnejsie pracoval na mape leteckych havarii na Slovensku. Len ja to este nemam dokoncene, a v poslednom case som ani na tom uz nepracoval -malo casu Zamračený
https://www.googl...88&z=8
Upravil/a Vladis dne 14-10-2019 15:57
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,600,878 návštěv