April 20 2024 00:50:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 10

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Windows 10
Rumcajs
Mira napsal:

No, asi budu teda nakonec kvuli CloDu nucen přejít upgradem W7 na ty W10 taky..ale jak tak tady čtu co to všechno obnáší za rizika, začínám se toho bát..
Klid, vono se toho strašně navykládá. Není nic snazšího než být prorokem špatných zpráv. Většina těch zvěrozvěstů nemá vlastně žádné zkušenosti ani vzdělání. Především nejsnazší je vykašlat se na upgrade již existující instalace W7. Většinou maj lidi počítače zasviněné kdejakým bordelem a maj rozmrcasené konfigurace. To vše aniž by tušili, v jakém to maj bordelu a pak se divěj. Udělej čistou instalaci (nebo po instalaci čistou přeinstalaci). W10 jsou reálně nejlepší Windows.
Non est specifica
 
Mira
Jde o to, že nemám žádnou instalačku, pouze jsem našel odkaz, kde je zatím ještě stále možnost bezplatného upgradu..kde se mi pouze nabídce ke stažení nějakej upgrade exe...potud bych tak nějak chápal, jak to funguje..kliknu na to a von se mi ten upgrade spustí sám. Ale co dál? Když budu chtít po té provést čistou instalaci? Jsem v tomhle uplnej jeliman Zamračený
 
Rumcajs
Mira napsal:

Jde o to, že nemám žádnou instalačku, pouze jsem našel odkaz, kde je zatím ještě stále možnost bezplatného upgradu..kde se mi pouze nabídce ke stažení nějakej upgrade exe...potud bych tak nějak chápal, jak to funguje..kliknu na to a von se mi ten upgrade spustí sám. Ale co dál? Když budu chtít po té provést čistou instalaci? Jsem v tomhle uplnej jeliman Zamračený
Následuj instrukce. Instrukce samozřejmě čti a snaž se jim porozumět. A je to. Až to bude nainstalované, tak se ozvi, kdyby něco nefungovalo.
Čistá instalace je ta bez zachování programů. Ale buď v klidu, W10 se umějí i po instalaci přeinstalovat a tu volbu můžeš dát i později. Skoro nic nemůžeš pokazit (pokud si zazálohuješ, co potřebuješ).
Non est specifica
 
Ajvn
Miro nedělej to!
Nejsem odborník, ale téměř všichni, ne-li uplně všichni měli po upgradu z win 7 na 10 problémy. Každý třeba jiné, ale asi všichni jsme to museli přeinstalovat.
Jenom čistá instalace! A nebo třeba tak jak píše Rumcajs.Mrknutí
 
Rumcajs
57_OTU ajvn napsal:

Miro nedělej to!
Nejsem odborník, ale téměř všichni, ne-li uplně všichni měli po upgradu z win 7 na 10 problémy. Každý třeba jiné, ale asi všichni jsme to museli přeinstalovat.
Jenom čistá instalace! A nebo třeba tak jak píše Rumcajs.Mrknutí
Prdlajs. Nic o tom nevíš, jsi přesně z tý kategorie neználků.
Non est specifica
 
Aces_Wild
Pokud se ti to nechce aktualizovat, ale rovnou čistá instalace, pak z této stránky si stáhni Windows Media Creation Tool (na stránce pod odkazem "Stáhnout nástroj"), který nabízí upgrade nebo vytvořit ISO obraz nebo rovnou připravit instalaci Win10 na USB flešku. K instalaci použij licenční číslo Win7/Win8/Win8.1. V případě, že instalátor nerozpozná síťovou kartu, lze licenci vložit i po instalaci.

i.imgur.com/kGRktPG.png

Ideální je udělat si před instalací obraz aktuální instalace OS, resp. systémového oddílu. Používám Seagate Discwizard (základem osvědčený Acronis True Image), ale zda funguje i u ne-Seagate disků nevím. Tak jednou, dvakrát do měsíce takhle obšlehnu systémový oddíl. V případě potíží mám pak OS zpět v minutách.

V případě upgradu se lze do 10 dnů vrátit na starší Windows. Upgrade také naimportuje tvé nastavení, aplikace a soubory v profilu, ale jako každý upgrade u Microsoftu to není úplně nejčistší.
 
petsild
Mira napsal:

No, asi budu teda nakonec kvuli CloDu nucen přejít upgradem W7 na ty W10 taky..ale jak tak tady čtu co to všechno obnáší za rizika, začínám se toho bát..

Máš jistotu že ti Clod pod W10 bude opravdu fungovat lépe bez vad v obraze a padání? Třeba co čtu na ofiko fóru Nvidia řada 10xx není pod W10 moc odladěná. Jediný důvod proč přecházet na ošklivá W10 je pro někoho DX12, který budou podporovat simulátory nejdříve tak za 5 let a déle.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
310_Pepno
Miro W10 se neboj, v práci se starám o cca 150 stanic běžících na W10 a vše běží jak má. Problémy při upgradu vznikají většinou chybami a bordelem samotných uživatelů a jakmile si uděláš upgrade na W10 a něco bude špatně tak W10 mají takovou krásnou vlastonst že je můžeš reinstalnout i bez jakéhokoliv instalačního média Mrknutí Co se týče her tak jsem s W10 neměl žádné problémy.
www.311raf.com/images/signature/sig_Pepno.jpg
 
Aces_Wild
petsild napsal:
Máš jistotu že ti Clod pod W10 bude opravdu fungovat lépe bez vad v obraze a padání? Třeba co čtu na ofiko fóru Nvidia řada 10xx není pod W10 moc odladěná. Jediný důvod proč přecházet na ošklivá W10 je pro někoho DX12, který budou podporovat simulátory nejdříve tak za 5 let a déle.

To ale není vina Win10, že nVidia není schopná od vydání Pascal GPU odladit ovladače. Nesouhlasím i s těmi pěti lety. Například Firaxis ve spolupráci s AMD naimplementovali DX12 v Civilization VI tak, že podporuje asynchronní výpočty a více GPU, které nemusejí být identické, nemusejí být v módu CrossFire či SLI. Jistě, Civilizace není simulátor a podporovány jsou pouze Radeony, ale chtěl jsem hlavně poukázat na jedny ze zásadních výhod DX12.

Dalším důvodem proč na Win10 přesedlat je nadcházející "Game Mode", který by měl přijít v "Creator Update". Microsoft se zatím nepodělil o bližší technické informace jak to bude fungovat, ale jejich cílem je vylepšit výkon během hraní. Pokud jste členy Windows Insider, pak v posledním buildu už se tato podpora částečně objevila.
Nechci tu adorovat Win10, ale osobně nevidím jediný důvod proč na Win7 zůstávat.

Increased performance in gaming
Our goal is to make Windows 10 the best Windows ever for gaming. With the Creators Update, we’re introducing a new feature called Game Mode. Windows Insiders will start seeing some of the visual elements for Game Mode this week, with the feature being fully operational in builds shortly thereafter. Our vision is for Game Mode to optimize your Windows 10 PC for increased performance in gaming. This is a big update for Windows; we’re looking forward to Insiders getting their hands on this new feature for further testing, and we’ll have much more to share on what it is and how it works soon, so stayed tuned.
 
Ajvn
Ano jsem neználek a jako takový jsem se s tím musel mrdat.
Takže Miro jestli si ználek tak do toho. I tak, Ti stejně přeju krásný šuk.Úsměv
 
Ajvn
Pepno ja jsem se chtěl vrátit zpátky. Poslali mě do prdele.
 
magot
Pořadí nejmenšího odporu:
1) žádná instalace jakýchkoliv windows a dát si Maissel's Weisse
2) žádná instalace W10
3) čistá instalace W10
4) upgrade (IRL downgrade) W7 --> W10
5) Přihlásit se do kurzu háčkování nebo k výcviku na skútrech v Al Kaidě ..
Upravil/a magot dne 17-01-2017 18:04
 
Mira
No, chlapci, zamotali jste mi pěkně hlavu..
ale nejvíc ajvn s jeho ..



I tak, Ti stejně přeju krásný šuk.Úsměv


takže díky všem za rady..Wildovi za odkaz..
 
Ajvn
Miro ja jsem absolutní amatér. Psal jsem to ze svého pohledu...
 
Rumcajs
magot napsal:

Pořadí nejmenšího odporu:
1) žádná instalace jakýchkoliv windows a dát si Maissel's Weisse
2) žádná instalace W10
3) čistá instalace W10
4) upgrade (IRL downgrade) W7 --> W10
5) Přihlásit se do kurzu háčkování nebo k výcviku na skútrech v Al Kaidě ..
Myslím, že tohle je dokonalé. Jen bych ještě přidal, že tuhle jsem byl na týden ve Valticích a každý den jsem absolvoval nějakou tu naučnou stezku po místních sklípcích a to taky nebylo špatný. Bylo to jen 7 dní a dotáhnout to na 10 si neumím představit. Takže ju, 10 musí být downgrade ze 7mi.
Non est specifica
 
Mira
57_OTU ajvn napsal:

Miro ja jsem absolutní amatér. Psal jsem to ze svého pohledu...


Neboj to já taky Úsměv
 
clone9cz
Mira napsal:
No, asi budu teda nakonec kvuli CloDu nucen přejít upgradem W7 na ty W10 taky..ale jak tak tady čtu co to všechno obnáší za rizika, začínám se toho bát..

Zjednodušeně, pokud si uložíš obraz disku s W7, tak se není čeho bát. Raději ale čistou instalaci.


Aces_Wild napsal:
Používám Seagate Discwizard (základem osvědčený Acronis True Image), ale zda funguje i u ne-Seagate disků nevím. Tak jednou, dvakrát do měsíce takhle obšlehnu systémový oddíl. V případě potíží mám pak OS zpět v minutách.

Ejhle, DiscWizard logicky zálohuje jen HDD od Seagate a neumí dynamický disky (řešeno odkazem na placenou verzi Acronis).

Aces_Wild napsal:
...
Dalším důvodem proč na Win10 přesedlat je nadcházející "Game Mode", který by měl přijít v "Creator Update". Microsoft se zatím nepodělil o bližší technické informace jak to bude fungovat, ale jejich cílem je vylepšit výkon během hraní. Pokud jste členy Windows Insider, pak v posledním buildu už se tato podpora částečně objevila.
Nechci tu adorovat Win10, ale osobně nevidím jediný důvod proč na Win7 zůstávat.

Increased performance in gaming
Our goal is to make Windows 10 the best Windows ever for gaming. With the Creators Update, we’re introducing a new feature called Game Mode. Windows Insiders will start seeing some of the visual elements for Game Mode this week, with the feature being fully operational in builds shortly thereafter. Our vision is for Game Mode to optimize your Windows 10 PC for increased performance in gaming. This is a big update for Windows; we’re looking forward to Insiders getting their hands on this new feature for further testing, and we’ll have much more to share on what it is and how it works soon, so stayed tuned.

Raději bych Insider program ani nezmiňoval:"letíš, letíš a najednou zjišťuješ, že testuješ."
Insider=tester (nikoliv funkční věc pro vyzkoušení, zkušenost)

Game mode lepší než drátem do oka, ale třeba už to někdo vyřešil appkou bez OS. Nehledě na to, pokud nebudou psát o nějakém pseudo režimu reálného řasu, kterému Windows vyhradí 1,2 nebo 3 jádra procesoru, tak to nebude žádná díra do světa. K tomu by bylo třeba pořešit správce paměti a zápisy na disk.

57_OTU ajvn napsal:
Pepno ja jsem se chtěl vrátit zpátky. Poslali mě do prdele.

Nojo no, protože si insider.
Za prvé na to byl termín, za druhé se ti upgrady a zálohami předchozích verzí W10 přemazala konfigurace pokoutně uložených W7 (při upgrade ti to psalo, že máš zálohovat data Pff). Kdo si nainstaloval ServicePack (nově se tomu říká aniverzary), tak prostě přišel o data na návrat k W7 dříve než v deklarovaném termínu 1 měsíc.

Prostě těch 100MB rezervovaných z W7 po upgrade na W10 bude stále 100MB a ty se přemažou 5x rychleji než 500MB oddíl, kterej se vytváří při čistý instalaci W10.
Těchhle špeků se s W10 objevilo strašně moc. Jako například neomezený data na cloudu. Když to po roce zrušili, tak z toho vlastně vyplynulo, že to potřebovali někým otestovat pro business (fakticky to záměr nikdy nebyl).

Ano, zdarma upgrade W7 na W10 nemusel být nutně proveden jako upgrade. Dnes asi už bude, MS po vypršení termínu (někdy v létě) upravoval službu, která ověřuje pravost, takže bych nějakému odkazu na exe už nevěřil.
 
http://www.wwii-illusion.net
Baron
Aces_Wild napsal:

Pokud se ti to nechce aktualizovat, ale rovnou čistá instalace, pak z této stránky si stáhni Windows Media Creation Tool (na stránce pod odkazem "Stáhnout nástroj"Mrknutí, který nabízí upgrade nebo vytvořit ISO obraz nebo rovnou připravit instalaci Win10 na USB flešku. K instalaci použij licenční číslo Win7/Win8/Win8.1. V případě, že instalátor nerozpozná síťovou kartu, lze licenci vložit i po instalaci.

i.imgur.com/kGRktPG.png

Ideální je udělat si před instalací obraz aktuální instalace OS, resp. systémového oddílu. Používám Seagate Discwizard (základem osvědčený Acronis True Image), ale zda funguje i u ne-Seagate disků nevím. Tak jednou, dvakrát do měsíce takhle obšlehnu systémový oddíl. V případě potíží mám pak OS zpět v minutách.

V případě upgradu se lze do 10 dnů vrátit na starší Windows. Upgrade také naimportuje tvé nastavení, aplikace a soubory v profilu, ale jako každý upgrade u Microsoftu to není úplně nejčistší.


Osobne odporucam vytvorit si disk (staci aj USB aspon so 4 GB ). Cista instalacia je lepsia ako upgrade. Ohladne aktivacie - ak si uz mal W10 aktivovany, potom pri otazke ako chces aktivovat prejdi dalej (nespominam si ci je tam Cancel alebo Next), po nainstalovani W10 bude aktivacia automaticka, bez toho, ze by si musel nieco niekam vkladat. Mam to v zivej pamati, pokazil sa mi disk, v nedelu som musel kupit novy a presne takto to prebehlo. Mimochodom, ja si W10 neviem vynachvalit. Mam W10 home edition.
Hals - und Beinbruch!
 
Hoper
Mě na nich štve to jejich rozdrbaný menu. Skupiny jsou zachovaný nezachovaný, část aplikací je rozházených po celém menu (seřazeno dle abecedy) Pokud hledám nějakou "podapku", která nemá název jako celej balík, tak ji prostě nenajdu...
Není to nic zásadního, ale nasere to :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
magot
Bylo nutné v každé novější verzi přidávat/ překopávat pomatená menu v W8 až W10 to dotáhli k dokonalosti.
Není dobré aby lidé našli to, co hledají na tom místě kde by to logicky hledali. Tady jde o budoucnost!
Vizionáři - designéři retardovaných dlaždic a vysouvacích menu si vydělali statisíce dolarů, když pořádali meetingy a brainstormingy, kde přišli na to jak zjednodušit život běžnému člověku, soli země, s IQ 95, kde mu snadno zpřístupnit dlaždici e-shopu, sociálních sití či mailu.
Taktéž bylo nutné znepřístupnit pomateným opičkám (soli země) admin funkce či přístup do struktur konfigurací ... opičky to nerozumí a není dobré aby si to 14 dní po nainstalování hnedka rozbily.
Microsoft to s vámi myslí dobře, je to dobrý systém Úsměv
Upravil/a magot dne 18-01-2017 18:14
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,395 návštěv