May 01 2024 22:59:35
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 1
saldy

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Windows 10
magot
beztak by ten mor W10 šel nainstalovat s tím samým číslem i jinam jen aby ten nabllej systém byl preventivně v každej kalkulačce
 
Aces_Wild
AJaromir napsal:

Wilde, Hoper psal, že jej již instaloval a aktivoval. Tudíž, již proběhlo svázání se základní deskou, pokud se jedná o OEM. Z toho vyplývá, že jej již nemá možnost nahrát na jiný PC. Takže jsem nelhal. Je nutné sledovat kontext.

Taky nic nepsal o OEM, pouze o Win8PRO koupené ve velké slevě. Nejsem nijak zkušený ve čtení mezi řádky. Tak to se omlouvám.
 
Hoper
vélmi velká sleva <> OEM

a lehce se obávám, že i na OEM, když zavolám našim indickým operátorům MS, půjde naroubovat jinou MB (ověřeno)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Jumbik
OEM se dá přes telefoni aktivaci nahrát na cokoliv. Prováděl jsem to několik let... měl jsem jednu licenci windows a nahrál to postupně na dva nové stroje po upgradu.
 
petsild
Jelikož je OEM verze opravdu vázaná základní deskou všechny další aktivace i přesto že fungují jsou právně ilegální a nic stím nenaděláš.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Rumcajs
petsild napsal:

Jelikož je OEM verze opravdu vázaná základní deskou všechny další aktivace i přesto že fungují jsou právně ilegální a nic stím nenaděláš.
Nevím, nejsem právníkus. Ale pokud M$ nic nepodniká proti takové aktivaci a pokud to tak nechá být leta, a to přesto, že o tom jednoznačně ví, o tý protiprávnosti bych pochyboval. Navíc to, myslím, není nikde přesně popsaný, na co to je vázaný. Tedy není to v EULA. Můžu se plést, nebudu to teď studovat, ale jsem přesvědčen, že vazba na ID procáku, desky a disku je vnitřní věc M$, jak detekujou změnu HW. Není to uvedeno ve smlouvě, tedy je tam podstatná změna HW, ale to je vágní termín. Takže pokud M$ ví o změně HW, připustí aktivaci, pak tím projevuje souhlas. Navíc mají Windows ten "genuine software" test, kde si to člověk může zkontrolovat. A pokud i tam potvrdí, že to je OK, pak je to OK. Další věc je praktická nevymahatelnost takové věci, páčto to by M$ museli zaměstnat asi tak polovinu lidí, aby permanentně kontrolovali tu druhou polovinu lidí. Já bych se řídil pravidlem "Aktivace prošla - zapomeňte".
Non est specifica
 
petsild
Že to MS nekontrolují... je vůči poctivým uživatelům dost nefér no.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Rumcajs
petsild napsal:

Že to MS nekontrolují... je vůči poctivým uživatelům dost nefér no.
Ono je především nefér, že dělají bububu tam, kde vlastně bububu nehrozí. Je to drobné vydírání. No každý business je trošku svinstvo. Nebo není snad? Já to nevidím až tak černě, je to spíš úhel pohledu na svět. Jak moc to chce člověk vidět černě a jak moc růžově. Jsou rozhodně horší věci. M$ není ten největší "devil" softwarového průmyslu. Třeba Google je podle mě mnohem razantnější. A Apple je věc, kde neutratím korunu.
Non est specifica
 
Hoper
petsild napsal:

Jelikož je OEM verze opravdu vázaná základní deskou všechny další aktivace i přesto že fungují jsou právně ilegální a nic stím nenaděláš.

Ano, to nikdo nerozporuje.
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
clone9cz
V OEM je problém, když se vám rozbije HW a prodejce vám mění kus za kus (procesor neopravíš). OEM licence, jak sebevíc je bylo možné považovat za nepřenositelné, být přenositelné musely.
Evropská komise to dnes chápe tak, že je OEM licenci možné přestěhovat, pořád bude svázaná s HW (ale novým), nikoliv člověkem.

Prodeje OEM licencí by naopak mohly být výhodou, protože existuje nenasycený trh, kde si je někdo koupí. Možnost prodeje licence z vyspělejch zemí do banánových republik se zamlouvá všem, protože se za každou prodanou nejspíš schovává dřívější koupě novější a dražší licence. To sem ale nějak už nepatří.
 
http://www.wwii-illusion.net
magot
je to celý blbost ta nepřenositelná license, by měli bejt vůbec rádi že si ten jejich paskvil ještě někdo někam přenese ... škoda že není v OS větší konkurence
 
Seb
https://www.novin...isice.html
 
magot
Samozřejmě, pokud tahle prasečina způsobí jakékoliv finanční ztráty tak je zažalovat.
To je logický krok.
 
kouty
Po návratu z Win 10 na Win 7 mi to hlásí, že je potřeba aktivovat Product key. Co dělat když ho nemám?
Win 7 jsem měl originál.
 
Rumcajs
kouty napsal:

Po návratu z Win 10 na Win 7 mi to hlásí, že je potřeba aktivovat Product key. Co dělat když ho nemám?
Win 7 jsem měl originál.
Tak já bych zkusil podporu M$. Prostě tam zavolej a nějak to dopadne.
Non est specifica
 
Aces_Wild
kouty napsal:

Po návratu z Win 10 na Win 7 mi to hlásí, že je potřeba aktivovat Product key. Co dělat když ho nemám?
Win 7 jsem měl originál.

Čistá instalace Win7 nebo návrat z Win10 upgradu?
 
kouty
Aces_Wild napsal:

kouty napsal:

Po návratu z Win 10 na Win 7 mi to hlásí, že je potřeba aktivovat Product key. Co dělat když ho nemám?
Win 7 jsem měl originál.

Čistá instalace Win7 nebo návrat z Win10 upgradu?

návrat z Win 10 po upgradu
 
Aces_Wild
kouty napsal:
návrat z Win 10 po upgradu

Zkus ProduKey (přímý odkaz ke stažení, x64, portable - stačí někam rozbalit, volitelná čeština), jestli ti tu licenci nevytáhne. Klávesou F9 si můžeš mj. volit instalace Windows (Windows.old, apod.). Mě se to po "downgradu" stalo taky, ale číslo jsem měl naštěstí vytažený... Jinak se bohužel obrátit na Microsoft nebo použít "loader" z internetu. Úsměv
Mimochodem, ty Win10 byly aktivovaný?
 
Rumcajs
Tak jsem zkusil nainstalovat ten nový Anniversary Update. Zkrátka ten roční dáreček od M$. Kdo netuší, tak M$ vydali velkou aktualizaci Windows 10, která zas mění kde co a především to doinstaluje další úžasné aplikace (aka bloatware) a zresetuje nastavení tak, aby zas všechny ty automatické špionážní techniky byly povolené. Pak je v tom balíku jistě i sada vylepšení samotného OS, ale na to asi přijde člověk až časem.

No u mě to dopadlo rozporuplně. Sice se to nainstalovalo a jako to běhalo, ale desktop začal váznout. Klikání pravou packou myši na soubory vedlo třeba i k 20 vteřinám prodlevy, než menu vyskočilo. Task manager se překresloval s několoikavteřinovýma intervalama. Správce souborů váznul. Vzdálená plocha má nového klienta, který nenaběhl, ale zaregistroval si .RDP a tak to byla velká legrace. V podstatě jsem nebyl schopnej ani otevřít soubor k editaci. Po nějakém souboji a hledání na netu jsem se rozhodl nezvítězit a nechal Windows, aby se přeinstalovaly na čisto. To je asi nejužitečnější funkce Windows 10, že se umí reinstalovat. Už jsem to několikrát použil.

Nutno říct, že moje PC obsahuje vývojářské nástroje různých druhů, takže to není úplně nejběžnější instalace. Nedá se tedy zevšeobecňovat, že i u vás to dopadne takto. Nicméně je občas dobře vědět, že Windows 10 mají tu samo reinstalaci a že to lze s úspěchem použít. Jen mějte zálohy účtů a nastavení, ať to nemusíte všechno lovit z paměti, papírků, či o to přijít.
Non est specifica
 
magot
Za tohle by měli defenestrovat všechny vedoucí pracovníky M$ .. a začít na zelené louce. (Možná radši ani nezačínat)
Upravil/a magot dne 06-08-2016 11:18
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,797,625 návštěv