May 01 2024 08:03:44
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Windows 10
Rumcajs
Ve windows obecně lze nastavit upřednostňované herní zařízení. Je to berlička pro velmi staré softy. Nikdy jsem to na nic nepoužil, tedy nemám vlastní zkušenost.

Cesta k tomu je
Ovládací panely\Hardware a zvuk\Zařízení a tiskárny -> pravá packa myši na libovolné herní zařízení a zvolit "Nastavení herního zařízení". Dál čudlík "Upřesnit".

Jestli to ale bude dělat to, co potřebuješ, to fakt netuším.
Non est specifica
 
Hoper
mně to na CH nějak nefungovalo
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Valec
Prave ze mi ty desitky nejak zkryplene berou zapojene 2 joye s FF ( G940,MSW 2 )Uz jsem mel i uplne cistou instalaci ale Toho Microsofta to porad nejak hleda,vypadava,prestanou jit sily aniz jsem ve hre a musim porad menit ovladani protože to bere pokazde jiné osy.Jak zakazu G940 tak je to ok ale jak je zapla tak je to na hovno.A tohle uprednostneni jsem delal a nefungovalo to.Takze opet prechod na win7.
 
Baron
Problemy ti robi MSW2. Presnejsie ovladace na MSW.
Upravil/a Baron dne 09-03-2016 17:51
Hals - und Beinbruch!
 
Ajvn
Valcu co řešíš?!
Vhoď tento už dnes stejně zastaralý šrot (G940,MSW 2) do popeláku a kup si v tomto směru alespoň jednou v životě něco co se bude podobat trošičku lepšímu joysticku.Šklebící seŠklebící se
 
Valec
Baron napsal:

Problemy ti robi MSW2. Presnejsie ovladace na MSW.
Ve win 7 to bezi naprosto spolehlive.Spise bych to videl na chybu win 10 to se mi sem tam vypla i ta G940 když jsem mel zaple oba joye.
 
Valec
57_OTU ajvn napsal:

Valcu co řešíš?!
Vhoď tento už dnes stejně zastaralý šrot (G940,MSW 2) do popeláku a kup si v tomto směru alespoň jednou v životě něco co se bude podobat trošičku lepšímu joysticku.Šklebící seŠklebící se
Klidne koupim jen mi musíš poradit co ze to je dneska lepšího s FF. ))))))
 
Baron
Valec napsal:

Baron napsal:

Problemy ti robi MSW2. Presnejsie ovladace na MSW.
Ve win 7 to bezi naprosto spolehlive.Spise bych to videl na chybu win 10 to se mi sem tam vypla i ta G940 když jsem mel zaple oba joye.


Jasne Valec, chápem. Obávam sa, že W10 budú mať s MSW problémy aj v budúcnosti. Jedine ze by MS vydali na MSW nové ovládače. To však asi nehrozí.
Hals - und Beinbruch!
 
Valec
Baron napsal:

Valec napsal:

Baron napsal:

Problemy ti robi MSW2. Presnejsie ovladace na MSW.
Ve win 7 to bezi naprosto spolehlive.Spise bych to videl na chybu win 10 to se mi sem tam vypla i ta G940 když jsem mel zaple oba joye.


Jasne Valec, chápem. Obávam sa, že W10 budú mať s MSW problémy aj v budúcnosti. Jedine ze by MS vydali na MSW nové ovládače. To však asi nehrozí.
Jasne ze to nehrozi.Posledni ovladace myslim jsou na win 2000.Ale nechapu ze 10 mají problém s vice hernima zarizenimy pripojenych na pocitac.U XP ani 7 se nic takového nedelo.U 10 jsem třeba ani nemohl nakalibrovat rotaci rukojeti ta se mi zas byla s pedalama a u 7 bez problemu.Jsou to kokotenka.
 
magot
Ideálně počkat 7-10 let než se doladěj ...
 
Rumcajs
magot napsal:

Ideálně počkat 7-10 let než se doladěj ...
Nestačilo by tak asi 14 dnů?

Vážněji, s těma FFB zařízeníma je to potíž. Nová generace je v nedohlednu. Pro starou už nic aktualizovaného nebude. Maximálně by mohlo zafungovat, kdyby si člověk spíchnul něco svýho. Konkrétně mám na mysli vJoy, který má podporu FFB a má ji kompatibilní i s WIN 10. Kdyby si člověk dokázal napsat ovládání toho MSFFB a namapoval to na vJoy, možná by to mohlo chodit.
Non est specifica
 
AJaromir
Kluci, problém celého W10 je, že než se rozhodnete k upgradu, tak se podívejte na stránky výrobce svého hardwaru, jestli vydal ovladače komponentů pro W10. Jinak win používá jakési universální pseudoovladače, které nejsou plně kompatibilní.
 
Ajvn
Podívej : Minulé i sočasné "FF" jsou k ničemu. Proč? Protože s deklarovanou HMATOVOU ODEZVOU nemají nic společného, je to jen NEDOMRLÁ TŘESAVKA.
Takže máš dvě možnosti:

1. --- Přechod na joy bez FF (a tam se dobrý klacek koupit da) nebo
2. --- Čekati na zázrak ,že se někdy v budoucnosti tento zázrak přece jen oběví
na trhu.

Když k tomu připočtu skutečnost, že BOS má zcela vadné ovládání ve smyslu, ktery se zde již zevrubně probíral a který dostal název OSCILACE a další skutečnost, že v tom jak říkáš špatně funguje i ta FF-třepavka Tak to si opravdu nedovedu představit, jak Tě bude tenhle sim bavit.

Avšak proti gustu žádný dišputát. Úsměv
 
AJaromir
ajvn, bohužel máš asi pravdu. Jediný skutečně dobře fungující FFB měl asi MSSFF2. U G940 byla ohromná vůle a malá přesnost. Ještě saitek dělával cyborga s FFB, toho jsem neměl možnost zkusit bohužel.
Upravil/a AJaromir dne 10-03-2016 18:36
 
LEON
57_OTU ajvn napsal:

Podívej : Minulé i sočasné "FF" jsou k ničemu. Proč? Protože s deklarovanou HMATOVOU ODEZVOU nemají nic společného, je to jen NEDOMRLÁ TŘESAVKA.
Takže máš dvě možnosti:

1. --- Přechod na joy bez FF (a tam se dobrý klacek koupit da) nebo
2. --- Čekati na zázrak ,že se někdy v budoucnosti tento zázrak přece jen oběví
na trhu.


3. --- Pořídit si MSSFF2, který není jen o vibracích, ale například i o proměnlivých silách v řízení v závislosti na rychlosti letounu. Kdo s ním nějakou dobu létá, ten už pak jiný joystick nehledá. Stále se dají použité kousky ve slušném stavu do dvou litrů sehnat.
 
https://www.rcfree.eu
Valec
57_OTU ajvn napsal:

Podívej : Minulé i sočasné "FF" jsou k ničemu. Proč? Protože s deklarovanou HMATOVOU ODEZVOU nemají nic společného, je to jen NEDOMRLÁ TŘESAVKA.
Takže máš dvě možnosti:

1. --- Přechod na joy bez FF (a tam se dobrý klacek koupit da) nebo
2. --- Čekati na zázrak ,že se někdy v budoucnosti tento zázrak přece jen oběví
na trhu.

Když k tomu připočtu skutečnost, že BOS má zcela vadné ovládání ve smyslu, ktery se zde již zevrubně probíral a který dostal název OSCILACE a další skutečnost, že v tom jak říkáš špatně funguje i ta FF-třepavka Tak to si opravdu nedovedu představit, jak Tě bude tenhle sim bavit.

Avšak proti gustu žádný dišputát. Úsměv
Nemas pravdu.To neplati o MMS2 a G940.Maji plnou hmatovou odezvu ne jen trepani.Poznas při jake rychlosti delas zatáčku jak letis rychle atd.S vetsi rychlosti joy tuhne a při pomalejsi povoluje.
 
clone9cz
Ajvne, nemáš parvdu. Nastuduj si na tohle
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/bb153254(v=vs.85).aspx
a pak mi řekni, které všechny parametry od tebe mám očekávat v Airkobře 5500m v levé horizontální zatáčce na 5G ?
Seš v řiti, co ? Neřekl jsem ti rychlost.

Správná implementace FF je dle mě stejně složitá jako naprogramovat letový model. A ještě ke všemu se skutečné deklarované síly musí přepočítat na jinou délku plastového kniplu.

U FF hry by se letový model neměl stavět okolo letadla, ale okolo silách v řízení (okolo pilota). Pokud se to tak neudělá, tak je FF na prd, jak píšeš.
 
http://www.wwii-illusion.net
Baron
Valec napsal:

57_OTU ajvn napsal:

Podívej : Minulé i sočasné "FF" jsou k ničemu. Proč? Protože s deklarovanou HMATOVOU ODEZVOU nemají nic společného, je to jen NEDOMRLÁ TŘESAVKA.
Takže máš dvě možnosti:

1. --- Přechod na joy bez FF (a tam se dobrý klacek koupit da) nebo
2. --- Čekati na zázrak ,že se někdy v budoucnosti tento zázrak přece jen oběví
na trhu.

Když k tomu připočtu skutečnost, že BOS má zcela vadné ovládání ve smyslu, ktery se zde již zevrubně probíral a který dostal název OSCILACE a další skutečnost, že v tom jak říkáš špatně funguje i ta FF-třepavka Tak to si opravdu nedovedu představit, jak Tě bude tenhle sim bavit.

Avšak proti gustu žádný dišputát. Úsměv
Nemas pravdu.To neplati o MMS2 a G940.Maji plnou hmatovou odezvu ne jen trepani.Poznas při jake rychlosti delas zatáčku jak letis rychle atd.S vetsi rychlosti joy tuhne a při pomalejsi povoluje.


Ano, Valec má pravdu. G940 mala asi najlepšie spravený FF čo som kedy lietal. Škoda tej odfláknutej plynovky ale knipel sám o sebe nemal chybu. Dodnes ľutujem, že som ho dal preč.
Hals - und Beinbruch!
 
Ajvn
Hoši takhle vědecky ja na to nejdu.
S oním G940 to bylo u mě takle:

Když byl tento joy novinka řekl jem si : Ha hmatová odezva tohle musím mít tohle hodí můj virtuální zážitek do vyžšího levlu. A vtom jsem potkal Válce měl tyhle kousky doma dva. Takže slovo dalo slovo a Válec mi ho přivezl až pod nos, nainstaloval tak aby bylo vše OK. Byli jsme na tuty domluvení , že ho odněj koupím (výhodně a byl ještě v záruce.) . Začal jsem lítat a... byl jsem v řiti zkou šel jsem to celý víkend a žádná hmatová odezva se nekonala. Jenom se to třepalo a debilně tuhlo. Zážitak z letu otřesný prostě fialový hnus . Bylo mi KUREVSKY trapné vrátit klacek Valcovi za jeho ochotu. Snažil jsem se ale prostě sklamání bylo ůděsné. Věřte mi , že jsem se fakt snažil přesvědčit sám sebe,ale nešlo to
Podivej mi prostě kecy o torzněaxiálních silách a jiných píčovinách nic neříkají.
Buďto něco prakticky funguje nebo ne : Tohle ne!

Mám svojí vlstní verzi FFŠklebící se
Kobru jsem ve šturmu osedlal v kterékoli výžce, při jakékoli ryclosti. Naprosto nemám problém Nachápu o co Ti jde.

Závěrem: Jestli chcete oblbovat sami sebe O neexistujících hmatových odezvách tak prosím- proti gustu žádný dišputát.Šklebící se
A nebo jsem debil ja.Šklebící se
 
clone9cz
Kdybys vysvětlil termín debilně tuhlo, to mě zajímá.
Hmatová odezva, u letových simulátorů reprezentovaná silami v řízení, by ti měla především pomáhat. Tak jen jestli si debilně nelítal?
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,792,350 návštěv