April 18 2024 06:48:16
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Windows 10
Aces_Wild
Windows 7 a Windows 8.1 nebudou ze strany Microsoftu podporovány pro nejnovější hardware aneb jak nás donutit přesedlat na Windows 10.

Windows 7 budou podporovány do 14. ledna 2020, Windows 8.1 pak do 10. ledna 2023. Windows 10 tak budou jedinou platformou Microsoftu podporující "Kaby Lake" od Intelu, "8996" od Qualcommu a "Bristol Ridge" od AMD.
Aktuální "Skylake" od Intelu (seznam vybraných modelů bude zveřejněn později) pak bude na starších verzích Windows podporován do 17. července 2017. Důvodem je prý neschopnost starších Windows využít potencionálu nových čipů. Ať už jsou argumenty jakékoliv, nemohu ze sebe setřást dojem, že jde hlavně o to nám všem ty desítky prostě nacpat.


Compared to Windows 7 PC’s, Skylake when combined with Windows 10, enables up to 30x better graphics and 3x the battery life.


Více na:
https://blogs.win...nnovation/ (anglicky)
http://technet.id...ftware_vse (česky - idnes.cz)
 
Baron
Njn prachy sú vždy až na prvom mieste Šklebící se Osobne som však s W10 veľmi spokojný a k W7 sa už skoro určite nevrátim.

Mimochodom - kde nájdem sériové číslo na W10? Pýtam sa preto, že ak kúpim nový komp (myslím ako komplet nový komp), tak budem inštalovať na čistý disk. Pochybujem, že číslo z W7 bude fungovať. Ďakujem za odpoveď.
Hals - und Beinbruch!
 
Aces_Wild
Baron napsal:

Njn prachy sú vždy až na prvom mieste Šklebící se Osobne som však s W10 veľmi spokojný a k W7 sa už skoro určite nevrátim.

Mimochodom - kde nájdem sériové číslo na W10? Pýtam sa preto, že ak kúpim nový komp (myslím ako komplet nový komp), tak budem inštalovať na čistý disk. Pochybujem, že číslo z W7 bude fungovať. Ďakujem za odpoveď.

Taky se nechystám na downgrade. Úsměv Naopak na čistou instalaci na SSD disk s GPT tabulkou (GUID Partition Table) namísto MBR, což má několik výhod. Např. pracuje pouze s LBA (Logical Block Adressing) tedy žádné dělení disku na cylindry, sektory, hlavy...

Ano, platná Windows 7 licence by měla dle Microsoftu fungovat i při čisté instalaci Windows 10.
Nejsem si úplně jistý, ale v případě, že koupíš nový počítač (nebo pouze vyměníš základní desku), budou chtít Windows 10 nové licenční číslo, resp. ID zařízení, resp. reaktivaci. Ono se to teď nějak váže na hardware a krom licenčího čísla to generuje jakési "device ID". Je tedy možné mít stejné licenční číslo na více strojích, ID se ale bude lišit. Asi bude na instalaci Windows 10 na nový počítač stačit Windows 7 licence a vygeneruje se nové ID a licence. Asi možná snad. Úsměv
Přiznám se, že jistotu jak to nakonec Microsoft domluvil a jak funguje závislost licence s device ID nemám.

Sériové číslo hned tak ve Windows nenajdeš.
Pro zobrazení licencí můžeš použít např. ProduKey od Nirsoftu - http://www.nirsof...nloadLinks
 
Baron
Dík. Licenciu vo W10 som našiel, zaujímalo ma to sériové číslo. O tom že bude fungovať sériák z W7 som nevedel, ale poteší Mrknutí
Hals - und Beinbruch!
 
Rumcajs
Původně se product key dalo najít i bez SW nástrojů. Stačilo napsat do powershellu s admin právy tohle.

Zdroj stáhnutí  Code
powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"




Nebo do command promptu zas s admin právy tohle

Zdroj stáhnutí  Code
wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey




Jenže už to nějak nic nedělá.

Těch nástrojů na vydolování product key z existujících windows je celá sbírka. Krom toho NirSoftu to dělá třeba ShowKeyPlus https://github.co...s/releases (úplně dole je download)

Jinak čistá přeinstalace W10 z již instalovaný W10 je snadná. Stačí jít do

Startovací menu -> Nastavení
Vybrat "Obnovení"
Vybrat "Spustit"

Zbytek ve volbách instalace, kde se zvolí instalace s zachováním souborů ale bez aplikací.

Stažení instalace Windows 10 se dělá přes "Media creation tool". Ke stažení třeba zde https://www.micro.../windows10, nebo přímo zde anglicky https://www.micro.../windows10. Ten stahovací nástroj se optá na požadovanou akci, zda instalovat či stáhnout ISO.
Non est specifica
 
Aces_Wild
Díky za tip na ShowKeyPlus, bohužel neumí vydolovat MS Office klíče. Smutný
 
Hoper
Rumcajs napsal:
Jinak čistá přeinstalace W10 z již instalovaný W10 je snadná. Stačí jít do

tohle ale neřeší to, že chci na nový komp s platnou W7 licencí instalovat W10
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Rumcajs
Hoper napsal:

Rumcajs napsal:
Jinak čistá přeinstalace W10 z již instalovaný W10 je snadná. Stačí jít do

tohle ale neřeší to, že chci na nový komp s platnou W7 licencí instalovat W10
No tohle, co vím, se řeší tak, že na nový komp dáš W7. Stačí úplně holá instalace. Ale asi se bude muset aktualizovat, což potrvá a aktivovat. Jakmile to bude, stáhneš si ten Media Creation Tool a dál už je to stejné. Nevím, jestli lze W10 aktivovat jen klíčem k W7, když ještě neexistuje oprávnění W10 přenesené z W7. Respektive si myslím, že původně to nešlo, ale třeba už to může jít, nebo to časem můžou tak udělat.
Non est specifica
 
Aces_Wild
Tak jsem našel jak to je:
Od 15.11.2015 (tzv. listopadová aktualizace - verze 1511) dovoluje ISO obraz vytvořený pomocí Media Creation Tool (http://go.microso...kId=691209) možnost použít licenční klíč z Windows 7/8/8.1.

Po první instalaci budou Microsoftu odeslány informace o vaší licenci. Licence je vázána na konkrétní hardware, kde byly Windows 10 aktivovány. Pokud tedy reinstalujete Windows 10 na PC/notebooku, kde již byly aktivovány, pak se další (i čistá instalace) aktivuje automagicky.
Přenos licence je teoreticky možný přes zákaznickou linku Microsoftu.

Edit: 2015, ne 2005. Úsměv
Upravil/a Aces_Wild dne 20-01-2016 16:58
 
petsild
Pro uživatele kteří zatím nechtějí W10 pozor... bude nová vlna aktualizace http://www.novink...izace.html bez potvrzení fuj.

Řešení z článku:
Pokud uživatelé nestojí o automatickou aktualizaci na nejnovější verzi operačního systému od Microsoftu, mohou jednoduše změnit nastavení systému. V Ovládacích panelech stačí zvolit nabídku Windows Update a odškrtnout políčko, aby se doporučované aktualizace získávaly stejným způsobem jako důležité.
Případně je k dispozici také volba „Vyhledávat aktualizace, ale zeptat se, jestli je chci stáhnout a nainstalovat“. Díky této volbě se žádná s aktualizací nebude stahovat ani instalovat, pokud o to uživatel skutečně nebude stát.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
magot
A jak budeš vědět v kterém balíčku je instalace w10 a kde jen aktualizace w7/8 kdyby jsi chtěl pokračovat v aktualizacích?
 
petsild
Stačí se podívat na popis podronosti balíku.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Rumcajs
Ono se to explicitně zeptá a dá to uživateli volbu. Není třeba kolem toho dělat paniku, Microsofti nejsou ti nejzlejší na světě. Vlastně jediná změna je jen ta, že se to bude víc vnucovat.
Stejně si myslím, že W10 jsou dobrá volba a že zůstávat u W7 nemá ve většině případů moc význam. To sledování si M$ stejnak zajistěj, nebo spíš jedna uniklá rybka jim vrásky nedělá. Navíc W10 se dají celkem jednoduše okleštit od většiny nemravnejch čmuchalů. Jo, zůstávat u W7 vypadá zásadově, staromilsky, a především cool, ale i W7 jsou od M$. O W8 a 8.1 snad ani není řeč, ne? Výkonově rozdíl moc není, ten zásadní pokrok proti W7 byl udělanej už s W8. Sledování tam je taky, zůstává jen poněkud nepovedený pokus o sjednocení PC s telefonama.
Non est specifica
 
BP_dFrog
Hlavně spousta šmírovacích věcí z Win 10 se formou aktualizací pomalu vkrádá i do Win 7, takže člověk si nepomůže.
Já jsem s desítkami spokojen, co se dalo povypínat v menu jsem vypnul a používám i skript odsud - http://www.dasm.c...ovy-system
 
magot
Když si koupím opel a oni mě ho za pár let vezmou a řeknou na tady máš wolkswagen, drž hubu a krok, nás to nezajímá že jsi si předtím koupil opel tak bych měl tendence střílet ostrejma ...
 
Rumcajs
magot napsal:

Když si koupím opel a oni mě ho za pár let vezmou a řeknou na tady máš wolkswagen, drž hubu a krok, nás to nezajímá že jsi si předtím koupil opel tak bych měl tendence střílet ostrejma ...
No tak si kup rovnou VW a nemusíš řešit výměnu. To dá rozum, ne?
Non est specifica
 
magot
dyž já chtěl opel a vo tom to celý je Šklebící se
 
magot
btw statistika z technetu:

Aktualizace proběhla bez jakýchkoli potíží.
4853

Po aktualizaci jsem musel vyřešit drobné komplikace, ale již vše funguje.
1114

Po aktualizaci jsem musel vyřešit větší komplikace, ale již vše funguje.
431

Upgradovaný Windows 10 používám, ale některých poaktualizačních komplikací jsem se nezbavil.
818

Problémů po aktualizaci bylo tolik, že jsem se vrátil k předchozí verzi systému.
1456

Po aktualizaci se mi počítač nepodařilo zprovoznit, vše jsem musel přeinstalovat a obnovit ze zálohy.
635
 
Rumcajs
Jo to asi sedí. Mám za sebou sbírku takových přechodů a většinou to je bez problémů. Za sebe to vidím tak, že počítač s standardní skutečně fungující instalací W7 se upgraduje bez zaváhání. Počítač, jehož W7 bylo zasviněno sbírkou instalací a odinstalací, může mít nějaké problémy. Výchozí stav asi není sám o sobě korektní. Počítač "zasviněný" všelijakýma programátorskýma nástrojema, překladačema, debuggerama a jinejma nestandardnostma jako jsou nadstandardní způsoby zabezpečení (firewally, antimalwary a pod. ), síťové nástroje ... no zkrátka různé systémové utility, může mít problémy větší. Zatím nikdy se mi ale nestalo, že by nepomohla přeinstalace windows bez zachování aplikací. To se dá po upgradu spustit hned z menu z nástrojů. Stačí zvolit instalaci bez zachování aplikací a po 15ti minutách má člověk čistej systém, kam jen doinstaluje aplikace. Za sebe tedy doporučuju celkem preventivně volit instalaci bez zachování aplikací a aplikace přeinstalovat. Při takovém postupu nemám v okolí případ, že by se to nepovedlo ke spokojenosti. Není to až takové zlo.
Non est specifica
 
Valec
Da se ve win 10 nejak upřednostnit jeden Joy FF před druhym?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,714,552 návštěv