April 20 2024 02:43:46
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Průzkum zájmu o MJOY16 - finišing, distribuce
Hot_Dog
Ahoj!

Mám hotových 8 kusů připravených k předání, další budou následovat brzy, nicméně nyní bych chtěl těchto 8 kusů vypustit do světa.

Bude to sice trochu diskriminace nepražáků, ale pokud bude dost takových objednávek, rád bych tuto první várku dodal přes osobní odběr a to ze dvou důvodů. Jednak jako reference pro ty, co si to nechaj poslat a neuviděj mě. Druhak, ikdyž to za mě už není beta, ale je hotovo, nejsem dokonalý a můžou tam nastat problémy, který jsem neodchytil a pak by se to lépe řešilo s možností osobního předání. K tomu se váže tedy i prosba, aby si těchto prvních 8 kusů vzali ti, kdo s tím začnou hned něco dělat, a ne ti, komu to bude půl roku ležet v šuplíku.

Cena je 1100Kč, v případě odběru 2 a více kusů je to 1000Kč za kus. Jsem schopen dodat i bílý trojpinový konektor se zámkem - samici pro připojení os. Komplet za 4kč/ks, využijete pro každou osu jeden, tedy až 8 na každou desku. Dále mohu dodat černý dvojpinový konektor bez zámku - samici pro připojení tlačítek. Komplet za 3kč/ks, využijete pro každé tlačítko jeden, tedy až cca 96 na každou desku MJOY, kdyby někdo využil všech 96 tlačítek (viz foto). Dále u každého MJOY16 lze nastavit 4-znakové jméno, 16-bitové product ID a 16-bitové vendor ID. Tyto ID mají vliv na to, na jaké místo se joystick ve windows a následně ve hře zařadí. Nevím, jestli to v dnešní době má ještě někde vůbec smysl řešit, nicméně pokud nepoužíváte MJOY16 jako primární joystick (což věřím bude většina z Vás, ne-li všichni), pak ničemu neuškodí, když ho windows zařadí až na konec seznamu herních zařízení. Proto jsem nastavil vendor a product ID vysoké, a bez ohledu na to, jaké další herní zařízení používáte, měl by být v seznamu vždy až za nimi na konci. Co se týče 4-znakového jména, nechal jsem defaultní nastavení MJ16, v případě že si někdo objedná 2 a více kusů, přeznačím je tak, aby každý kus byl jedinečný a bude pak mít sadu s názvem MJ16, MJ26, MJ36, ... atd. Zároveň upravím i ty ID, aby byly pěkně pod sebou. Aby Vám to fungovalo, musí si každý ještě dokopit vlastní USB-B kabel.

Kdo má tedy zájem koupit MJOY16 bez ohledu na předobjednávky (byl to jen průzkum zájmu), tak mi napište na tomi78@centrum.cz. Zároveň napište, jestli máte taky zájem o nějaké ty konektory a kolik. Kdo by měl speciální přání na jméno, product ID a vendor ID, ať rovnež napíše, jsem schopen přeprogramovat. Pokud nic nenapíšete, beru že budete mít tak, jak jsem popsal výše.

Edit: Ještě ať je to jasné, kdo chce objednat - dostat se na pořadník - koupit desku, musí napsat objednávku na uvedený email a to včetně všech, kteří vyjádřili svůj zájem ve vlákně Průzkum zájmu o MJOY16. Zmíněné vlákno nesloužilo jako předobjednávka, ale pouze jako průzkum zájmu na základě čehož jsem zahájil výrobu. Díky.

Co se týče ososbního předání, pracuji na adrese Studničkova 7, Praha 2. Bývám tu různě, ale řekněme že 4 dny z 5 mě tu zastihnete mezi 10:00 a 17:00, někdy třeba až do 20:00. Je to na domluvě. Jinak je možno ještě metro B, většinou stanice Smíchovské nádraží - Karlovo náměstí, případně bydlím v Rudné u Prahy, případně jezdím několikrát týdně ve večerních hodinách do Radotína. Co se týče zaslání, tak způsob zaslání bude libovolný dle Vašeho výběru s tím, že hradíte navíc reálnou cenu poštovného pro daný způsob dopravy.

Pořadník bude vytvořen pravděpodobně podle toho, jak mi přijdou ty emaily, s tím, že jak jsem psal, bych preferoval v těch prvních osmi kusech možnost osobního předání. Pokud někdo objedná 2 a více kusů, a je ochoten si teď vzít jen jeden a pak až další v další várce, aby se nyní dostalo na co nejvíc z Vás, budu rád a cena samozřejmě zůstane jako byste si jich brali více. Jinak pište emaily všichni, jak pak budu pracovat na dalších kusech, budu je odesílat v tom pořadí příchozích mailů. Nyní dělám na dalších 10 kusech, přičemž mám hotovo cca 10-20%. Cena se měnit nebude. Pokud něco není jasné, ptejte se v emailu, nebo přímo tady v diskuzi, pokud by to mohlo pomoci i ostatním.

[img]http://s9.postimg.org/rlel0lvbj/WP_20150401_002.jpg[/img] is not a valid Image.
 
1stCL_PETRAS
Ahoj kamarádi piloti,
uvažuji vzhledem k vláknu o MJoy o výrobě kompletního ovládacího panelu.
Přece jen nemá každý možnost a schopnosti koupit elektroniku od MJoy a k tomu si sám dodělat vše ostatní.

Mnohdy ta mechanika vyžaduje daleko více strojařských zkušeností a nástrojů, než elektronika.

Takže, vyhlašuji mini-anketu o zájem zakoupit buď hotový MJoy ( osazený, otestovaný ... tj. Plug and Play )...který máme připravený pro profi sériovou výrobu , nebo o zájem koupit kompletní repliku panelů FW-190 apod.

Viz obrázek "left panelu FW-190" v mém odkazu výše...

Samozřejmě by ten panel byl již sériovka, ne jeden kus, jako byl ten můj na akci "weekend v sedle fokáče"...

Kontakty zde : e-mail lichtenbergpetr@iol.cz , PM , nebo tel. +420776226515. Prosím jen vážní zájemci ...

1stCL/PETRAS Mrknutí
 
Hot_Dog
Ahoj,

první várka již má své majitele, dodělal jsem další várku - 10 kusů. Jsou osazeny, naprogramovány. Než je pošlu dál, zbývá je otestovat, zda je vše v pořádku. Cca za 14 dní bude probíhat odesílání objednávek z této várky. Kdo tedy má zájem, nechť objednává emailem dle příspěvku výše. 2 kusy z této várky jsou již objednané, zbývá tedy aktuálně 8 vyrobených a čekajících na majitele. Pořadník je tvořen tak, jak přichází Vaše objednávky emailem. Kdo se případně nedostane do těchto 8 vyrobených kusů, ať nezoufá, bude automaticky zařazen v pořadníku, další várky budou dle případného zájmu následovat. Na objednávkové emaily vždy odpovídám, tím je potvrzena Vaše objednávka. Zároveň dám vědět kde v pořadníku se necházíte a předpokládaný termín dodání.
 
Ondrej1
Hot_Dogu, jak to s tebou vypadá, nespadl ti mail ode mě do spamu nebo tak něco?
 
Hot_Dog
Ahoj,

jelikož mi došlo, že sem nikam nedal návod na zapojení konektoru os a už na to byl dotaz, dávám to sem na forum, aby to měl každý kdo si to koupí k dispozici. Doufám, že ta fotka bude dostatečně názorná pro ty, kdo tomu aspoň trochu rozumí. Jinak pokud nebudete nějakou osu používat, zkratujte (spojte) GND a Signál. Tím zajistíte to, že ta osa nebude náhodně "plavat". Jde to dobře například tzv. jumperem, nebo pomocí bílého konektoru a drátové propojky. Dejte akorát pozor, ať nezkratujete omylem GND a 5V!!!

[img]http://s28.postimg.org/41aq9pugt/WP_20150605_001.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Topper-Czech
Distribuce běží už nějakou dobu a ještě se nikdo nepochlubil vlastním výtvorem? Zamračený Jeden kousek mi přistál na stole, tedy děkuju Hot_Dogu za ochotu spáchat něco pro nás nevděčníky pajloty (jo též tu mám vyřídit díky i za ten druhý kus) a jdu tedy koumat co s tím Úsměv
 
http://www.e-airport.wz.cz
petsild
Ale jo... asi jsi přehlédl no http://www.panzer...ost_242893 mám zapojené tři osy a zatím tři tlačítka, deska od Tomáše funguje dobře.
 
Rumcajs
Tak jsem konečně našel čas a první MJOY 16 zabudoval do trim boxu. Není to žádné veledílo, jen 4 potenciometry a 5 tlačítek. Ale je to taková moje prvotinka, páčto jsem se zatím elektronikou takto nezabýval. S potěšením můžu říct, že to funguje a že jsem zejména spokojenej s potenciometrama, který mi Hot_dog doporučil. Hladký chod, ani náznak jiskření. Nakonec největší potíž bylo vrtání té plastové krabičky. Ty díry pro tlačítka mají průměr 9.5 mm a to se v ruce vrtá hrozně blbě. Vrták se okamžitě kousne. Taky je vidět, že mi dvě tlačítka ujely z lajny a jsou trochu vedle. No funkci to nevadí, příště si snad pořídím stojanovou vrtačku a upnu to. Aktuálně to používám ve spolupráci s tím mým vJoy mapovacím programem na trimování. No a tlačítka mám normálně namapovaný na motor, podvozek, dimmer a tak podobně. Časem snad vytvořím něco komplikovanějšího.

[img]http://i1343.photobucket.com/albums/o793/rum2cajs/trimbox_zpsoevtrdeg.jpg[/img] is not a valid Image.
Non est specifica
 
magot
to je pěkný ;-)
 
petsild
Rumcajs napsal:

Tak jsem konečně našel čas a první MJOY 16 zabudoval do trim boxu. Není to žádné veledílo, jen 4 potenciometry a 5 tlačítek. Ale je to taková moje prvotinka, páčto jsem se zatím elektronikou takto nezabýval. S potěšením můžu říct, že to funguje a že jsem zejména spokojenej s potenciometrama, který mi Hot_dog doporučil. Hladký chod, ani náznak jiskření. Nakonec největší potíž bylo vrtání té plastové krabičky. Ty díry pro tlačítka mají průměr 9.5 mm a to se v ruce vrtá hrozně blbě. Vrták se okamžitě kousne. Taky je vidět, že mi dvě tlačítka ujely z lajny a jsou trochu vedle. No funkci to nevadí, příště si snad pořídím stojanovou vrtačku a upnu to. Aktuálně to používám ve spolupráci s tím mým vJoy mapovacím programem na trimování. No a tlačítka mám normálně namapovaný na motor, podvozek, dimmer a tak podobně. Časem snad vytvořím něco komplikovanějšího.

Trochu mi to připomíná Tesla Úsměv panel, spousta funkcí na jednom místě paráda.
 
Rumcajs
petsild napsal:
Trochu mi to připomíná Tesla Úsměv panel, spousta funkcí na jednom místě paráda.
No funkcí to má jen několik a vlastně to využívá zlomek potenciálu MJOY 16. Os může být tuším 8 a tlačítek 64. Skoro se až stydím, že jsem hned nevyrobil třeba celý virtuální kokpit. Ne to ne, na to nemám postor ani čas Pff Ale vážně přemýšlím o něčem komplexnějším. Sdružená plynová páka s vrtulí a směsí a šoupátkem na zoom a sadou tlačítek a kolébkových přepínačů a pár extra kroutíků a šoupátek. Jenže komplikace je výroba. Domácí dílničku nemám vybavenou strojema a kupovat jen tak frézku a soustruh mi přeci jen přijde trošičku nad rámec záliby ve virtuálním létání. Taky jsem přemýšlel o 3D tiskárně, ale to vyjde podobně. Uvidím, zatím se snažím dokončit interiéry v baráku. Třeba se k těmhle zázrakům časem propracuju.
Non est specifica
 
petsild
Postupně to můžeš rozšířit o další prvky Úsměv nebo přidat další krabičku s čudlama. Tatík teď vyrábí na Mjoy pult pro ovládání zaměřovače a pumovnice, který mu usnadní přesné zaměřování na cíl.
Upravil/a petsild dne 08-09-2015 18:05
 
313_Nevo
slusny panel Rumcajs Mrknutí
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
313_Nevo
inak Rume, mal by si spachat clanocek (clanky teraz frcia) o vyrobe toho tvojho boxiku, nejake tie postrehy, skusenosti, pouzite suciastky, mozno sa to v buducnosti hodi Mrknutí
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
Rumcajs
Dobře, udělám seznam součástek.

Asi nejpodstatnější jsou potenciometry.
http://cz.mouser....dFUwfGxtFH jde o artikl č. 858-P261PS1BF3AB20K na mauser.com . Není to můj nápad (nejsem v tom vzdělán), bylo mi to doporučeno. V každém případě tyhle poťáky fungují skvěle. Přesnost víc než jsem schopnej využít. Jiskření žádné. Předpoklad životnosti velký. Mouser už má distribuční centrum v Brně, ale přesto mi to posílali odněkud z Ameriky. Poštovné tak tvoří slušnou část ceny. Kdyby byl větší zájem, rozhodně by se vyplatila hromadnější objednávka. Já sám kupoval 10 kusů.

Následuje krabička a spínače. To i to není až tak důležité, nakonec spínače jsou docela mohutné a mohly by být i subtilnější. Ale pro zájemce jsou zde.
http://www.conrad...da.k522163
http://www.conrad...40.k701059
Konrád působí přímo v CZ, tedy není s tím spojené žádné větší úsilí.

Jo a knoflíky na osu potenciometrů jsou zde
http://www.conrad...na.k718283

Zadrátovaný je to tak, že jsem nastřihal kus kabelu CAT 5 a rozdělil to na dvojlinky či individuální dráty, ale doporučuji radši použít kabely než dráty. Dráty jsou blbě ohebné a lámou se.

Pro detaily použití MJoy16 jako je třeba reset nebo zkratování nepoužitých os se obracejte na Hot_doga přímo.
Non est specifica
 
Topper-Czech
Lítací hejblátka mám na USB rozbočovači a připojuju je až když jdu lítat, ale teď jsem si všiml, že nejmenované udělátko neznámého původu způsobuje kmitání kurzoru v BIOSU (deska Gigabyte GA-990FXA-UD3). Ničemu to nevadí, ale fakt je sranda honit kurzor zrovna při šťourání se v BIOSU Úsměv
 
http://www.e-airport.wz.cz
LEON
Zkus z toho USB rozbočovače vytáhnout externí napájení, jestli ho teda má. Třeba to je jen nedostatečně stabilizovaným zdrojem...
 
https://www.rcfree.eu
petsild
Topper-Czech napsal:

Lítací hejblátka mám na USB rozbočovači a připojuju je až když jdu lítat, ale teď jsem si všiml, že nejmenované udělátko neznámého původu způsobuje kmitání kurzoru v BIOSU (deska Gigabyte GA-990FXA-UD3). Ničemu to nevadí, ale fakt je sranda honit kurzor zrovna při šťourání se v BIOSU Úsměv

Pokud to nedělá ve woknech tak asi dobrý, pro jistotu si změř kolik máš na +5V skutečné napětí, z čidel nemusí ukazovat správně.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
Topper-Czech
Nejdříve jsem z toho kmitání vinil desku, pak myš (jde o nejlevnější Genius 120), ale když to blblo posléze i při zapojené PS2 myšce (u té bych to ale čekal, je z roku 2000), zkusil jsem jet bez USB rozbočky... a v biosu opět poloviční horor. Ale ve woknech všechno šlape bez problémů, takže si zatím nedělám starosti. Může to být třeba jen kombinací ovladače s touto deskou/biosem, může to být problém desky. Jinde jsem to ještě od objevení této vlastnosti Šklebící se nezkoušel (tedy MB s plně grafickým BIOSem). Ale jak říkám, ničemu to nevadí a do biosu se přece neleze každej den.
 
http://www.e-airport.wz.cz
Rumcajs
Mě se tohle děje na dvou počítačích. Jak je k USB připojen lítací HW, BIOS to nerozdejchá. Zkoušel jsem to připojit přes jinej řadič a pak i přes USB hub. Nepomohlo nic. Přijde mi, že některé BIOSy prostě špatně detekují třídu USB zařízení a pletou si lítací HW s zařízeníma, na který maj reagovat. Nezkoumal jsem to nijak do hloubky, smířil jsem se s tím, že to tak je. Na jednom počítači mám USB hub, přes který mám připojeny lítací věci a když jdu do BIOSu, vše naráz odpojím.
Non est specifica
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,961 návštěv