March 28 2024 21:03:38
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS FAQ
 Vytisknout diskuzi
vylepšení textur
Brano
Rada od sovietskych sudruhov z ich fora.Mate uz dost rozmazanych textur v dialke(LOD)?Neviete preco je to tak?
Otvorte zlozku,kde mate instalnutu hru->DATA-> GRAPHICS a tam otvorte subor terrain.ini.
original tam mate toto>
PixelSize=50 //meters

LodCount=5

texlod=4096,8
texlod=2048,8
texlod=2048,8
texlod=2048,8
texlod=1024,16

Prepiste minimalne tych 1024 na vyssie,podla toho,co vasa grafaren zvladne.4096 by nemal byt problem pre strednu triedu.

Pokochajte sa vysledkom,najlepsie z vacsej vysky Úsměv
 
Baron
Dam sem link aby ste mohli editovat Úsměv

http://forum.il2s...solutly-g/

Priklad:

PixelSize=50 //meters


LodCount=5 // texlod???


texlod=8192,8
texlod=4096,8
texlod=4096,8
texlod=4096,8
texlod=2048,8
Upravil/a Baron dne 03-11-2014 07:47
Hals - und Beinbruch!
 
Bierglass
Tak jsem to zkusil a nevidím žádný zásadní rozdíl.Zkopíroval jsem to přesně podle toho co píše Baron.Je v tom ještě nějaký fígl?
 
Rumcajs
To je prima, že se najdou lidi, co do všeho šťouraj. Mě by třeba ani napadalo, abych prolejzal ini soubory a zkoušel měnit hodnoty, co to bude dělat. Takže člověk pak musí být vděčnej za takovýhle nálezy. Jak budu doma, hned to zkusím.

Když už mám čas na BOSko, lítám. Třeba včera jsem měl večer čas, tak jsem šel na Syndikáty. Bylo poměrně málo lidí, tak jsem vzal Jaka a do něj skoro plnou nádrž v předtuše, že budu líatt dlouho, než někoho najdu. Jenže asi minutu po startu potkám Bfko. Normálně když lítám Jaka a vidím Bfko, nepanikařím, často to vyhraju, i když nemám na začátku převahu energie, nebo alespoň dokážu zdrhnout do mraků. Jenže tenhle byl jiná liga. Vzdoroval jsem jen chvilku a pak těsně nad zemí nevybral zoufalej úhybnej manévr a předpisově se rozplácnul o zem. Říkám si, tak to ne! Naspawnuju novýho Jaka no a jak jsem spěchal, nechal jsem těch 80% paliva, což tedy byla chyba. Předtucha byla správná, byl u mě těsně po startu. Už připravenej na to, co to je za pilota, jsem nějakou dobu vzdoroval, ale nebyl jsem schopnej srovnat rozdíl energií. Pak mi upadlo křídlo a rozplácnul jsem se znova. Dost možná že mě sejmul vlastní flak, jak to bylo u našeho letiště, kluci vod AAA pálili jak diví. Trefili mě minimálně dvakrát a jestli ta poslední rána byla od nich z milosti, že už se na to nemohli koukat, to už nezjistím. Na Syndikátech se nevypisuje, kdo koho sundal, tedy nevím, kterej pilot to byl, ale to Bfko lítat prostě uměl a střílet taky. Takový setkání fakt rozproudí krev. Nevím jak vás, ale mě to motivuje, abych to nevzdal. Kdžy to umí on, tak já musím taky (snad časem Úsměv )
Non est specifica
 
Baron
Bierglass napsal:

Tak jsem to zkusil a nevidím žádný zásadní rozdíl.Zkopíroval jsem to přesně podle toho co píše Baron.Je v tom ještě nějaký fígl?


Su ostrejsie textury a je odstraneny blur (tzn. rozmazanie od urcitej vzdialenosti). Pre lepsiu predstavu sem davam obrazky z forum.il2sturmovik.com:

Defaultne nastavenie:
abload.de/img/1r7syz.png

Po uprave ini suboru
abload.de/img/2a7sgb.png

Mne to napr. zostrilo o.i. aj textury napr. na lietadlach.

Ale mam otazku - mate niekto link na korektne kamuflaze Nemcov?
Hals - und Beinbruch!
 
Rumcajs
Zkusil jsem nastavit ten terrain.ini na

PixelSize=50 //meters

LodCount=5

texlod=8192,8
texlod=4096,8
texlod=4096,8
texlod=4096,8
texlod=4096,8


Rozlišení 2560 x 1440. A je to moc hezký. Ostrá dohlednost země se prudce zlepšila. Je to znát především z výšky. Zmizel ten otravný předěl z vykreslené mapy na rozmazanou. Jsou moc hezky vidět i vzdálené velké objekty jako jsou lesy, řeky, letiště, silnice, železnice. Výkonostně to u mě bylo v pohodě. Mám nastaveno maximální FPS na 80 a toho se to drží jak klíště. Zatím jsem to nezkoušel online, ani nevím, jak to bude s viditelností pozemních cílů, ale navigace s tímhle nastavením bude o poznání snazší (pokud bude jasno). To rozmazání dělalo z vizuální navigace kovbojku. Možná tedy i level bombardování získá na atraktivitě.

No jen mám strach, aby to kluci z 777 rychle "neopravili". Možná to omezovali schválně, třeba tím sledovali nějaký cíl. Na anglickém foru se komentář člověk nedočte, na ruské nechodím, jsem už azbuce odvykl natolik, že se mi to nesnadno čte. Ale dnešek bude hezkej.
Non est specifica
 
1stCL_Fucida
Rumcajsi, ty máš jakou grafárnu? Už tu 970?
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
clone9cz
Převedeno na http://www.battle-of-stalingrad.cz/il-2-sturmovik-bos/navody/ladeni-konfigurace
Jak bylo napsáno na oficiálním fóru, nejlepší post Šklebící se

Ivani se zase vyznamenali, to je jak prodat někomu báwo a dát mu klíčky o trabanta.
Teď bych chtěl vidět, jak se tvářej recenzenti, co chválili grafiku. Prezident by pro ně jistě nějaký výraz našel.
 
http://www.wwii-illusion.net
Rumcajs
1stCL_Fucida napsal:

Rumcajsi, ty máš jakou grafárnu? Už tu 970?
Ne, stále ještě GTX 780. On BOS není na GK až tak žravý. S tou 780 to jde klidně na 110 FPS, jakmile je člověk vejš ve vzduchu. Jinak bych řekl, že 970 a 780 budou výkonově porovnatelný. V některých hrách bude lepší ta, v jinejch druhá. Tak jestli bych měnil, tak až budou 4K g-sync monitory, tak pak asi rovnou na 980.
Non est specifica
 
CSL1_Talbot
Ja som menil 670 za 780 a rozdiel v FPS bol 0.Je to hlavne o procesore.
[img]http://www.ulozisko.sk/obrazky/700632/sigpic3393_11.gif[/img] is not a valid Image.
 
Baron
clone9cz napsal:
....Ivani se zase vyznamenali, to je jak prodat někomu báwo a dát mu klíčky o trabanta.
Teď bych chtěl vidět, jak se tvářej recenzenti, co chválili grafiku. Prezident by pro ně jistě nějaký výraz našel.


Nemas celkom pravdu Clone. Tie obrazky - konkretne ten blur - su zvyrazne prave preto, aby bol vidiet efekt, ktory editacia urobi - upozornuje na to autor tych obrazkov priamo vo vlakne, ked ich tam daval. V skutocnosti to nie je take vyrazne, a pokial mas nastavene na ULTRA, tak je rozdiel docela maly.
Hals - und Beinbruch!
 
LEON
Jak se dá odstranit ten efekt rozmazání obrazu při rychlém pohybu hlavy? Nikde v nastavení grafiky jsem to nenašel. Docela mě to už vytáčí, protože při létání mám 50-60 FPS, ale jakmile rychle hnu hlavou a aktivuje se ta rozmazávací fičůra, shodí mi to FPS na 10 a jakmile se pohyb hlavy zastaví a to rozmazání zmizí, zase FPS vystřelí na 50-60, moje GTX570 tenhle rádoby akční grafický efekt očividně nemá ráda.
 
https://www.rcfree.eu
1stCL_Fucida
V nastavení kamery vpravo nahoře "Head shake". To je efekt úplně nahovno Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
LEON
Tak tuhle jedinou volbu jsem nezkoušel, protože jsem z překladu získal mylný dojem, že to nastavení ovlivňuje třesení hlavy při manévrech letounu Šklebící se
Díky
 
https://www.rcfree.eu
Shadowdeath
Headshake je taky na hovno, ale to co mysli Leon bude zaskrtavatko Cinematic, taky v nastaveni kamery.
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
1stCL_Fucida
Ahh, máš recht Úsměv. Musel jsem to nejspíš vyrušit oboje najednou Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
clone9cz
LEON napsal:

Jak se dá odstranit ten efekt rozmazání obrazu při rychlém pohybu hlavy? Nikde v nastavení grafiky jsem to nenašel. Docela mě to už vytáčí, protože při létání mám 50-60 FPS, ale jakmile rychle hnu hlavou a aktivuje se ta rozmazávací fičůra, shodí mi to FPS na 10 a jakmile se pohyb hlavy zastaví a to rozmazání zmizí, zase FPS vystřelí na 50-60, moje GTX570 tenhle rádoby akční grafický efekt očividně nemá ráda.


Jedna z prvních věcí, co byla přidaná na web
https://sites.google.com/site/battleofstalingradcz/il-2-sturmovik-bos/navody/post-instalacni-proces
 
http://www.wwii-illusion.net
1stCL_Novotny
LEON napsal:

Jak se dá odstranit ten efekt rozmazání obrazu při rychlém pohybu hlavy? Nikde v nastavení grafiky jsem to nenašel. Docela mě to už vytáčí, protože při létání mám 50-60 FPS, ale jakmile rychle hnu hlavou a aktivuje se ta rozmazávací fičůra, shodí mi to FPS na 10 a jakmile se pohyb hlavy zastaví a to rozmazání zmizí, zase FPS vystřelí na 50-60, moje GTX570 tenhle rádoby akční grafický efekt očividně nemá ráda.


Jo máš recht ta 5ková řada na to nějak nemile reaguje. Nebožka 560 to naprosto nesnášela a až po nahození 770 jsem zjistil že ten efekt opravdu vypadá přesně jak na cizích skrýnech. Prostě to nějak nedělá to co vývojář chtěl ukázat. Úsměv
 
LEON
Chyba je ve slabém výkonu "pětkové" řady, nebo je ten efekt blbě udělaný?
 
https://www.rcfree.eu
Rumcajs
LEON napsal:

Chyba je ve slabém výkonu "pětkové" řady, nebo je ten efekt blbě udělaný?
Prostě to vypni, stejně je to blbina. Předpokládám, že k tomu je napsaný nějaký shader, který ten efekt dělá. Možná že 5 nemá podporu pro něco, co používá, nebo je to prostě náročný samo o sobě. Nemá smysl se tím zabývat, protože to nepřináší nic, co by bylo realistické, věrohodné, zajímavé, hezké ... Místo toho mě napadají jen slova o blinkání.
Non est specifica
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,598,247 návštěv