April 19 2024 00:25:11
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
BOS videa
alfik
No, nemíchám a vím přesně co jsem napsal. A opakuji se páč jsem to už ve vlákně o VR psal...
Přiznám se, že to nemohu ukázat na kole od tanku, protože jsem ve VR neviděl zatím ani jednu hru s tanky Úsměv ale to, že pro potřeby VR se sice (jak spr. píšeš) nastavuje vzdálenost očí, ale vzdálenost kamer (ať už skut., nebo těch virtuálních) je větší, než vzdál. očí, a to proto aby se "umocnil dojem" 3D, je nejen všeobecně známá věc, ale dokonce se tím výrobci 3D VR udělátek chlubí.
A je to skutečně totéž, jako to, proč se pro potřeby vojenské (zvědné) stereofotografie umísťují kamery dva metry (i více) od sebe, ale na stole když si to stereoprohlížíš, máš ty dvě fotky deset centimetrů od sebe.
Takže, to první je věc napsaná přímo v materiálech výrobců, to druhé vím, páč tohle jsem dělal (mj.). Mám totiž ten dar, že mi 3D pom. stereozobrazení (tedy i VR) nejen nedělá blbě, ale mohu sešvidrat i rozešvidrat oči klidně i když se s tebou budu bavit, můžu ti to kdykoli ukázat třeba v hospě - tedy mohu si dát před oči dva prsty, a podle vzdálenosti těch prstů od očí pak buď sešvidrám a čumím na ten "prostřední" prst zdánlivě z poloviční vzdálenosti, nebo rozešvidrám a vidím jej naopak ze zdánlivé dvojnásobné.
Tento princip se využíval i u 3D filmů, s takovými těmi barevnými brýlemi, kdy se kamery pro jednotl. kanály umísťovaly několik decimetrů od sebe, i když oči jsou několik cm.

Znovu, dělá se to pro větší "dojem" 3D a záleží to tedy na tvůrcích scény - může to být rozdíl nulový, ale také dost velký.

Takže, v jednotl. filmech či hrách, kolo od tanku může mít dvě možnosti:
1) mít určitý pozorovací úhel, to samozřejmě, ale ten nebude totožný se skutečným v každé vzdálenosti, "sedět" bude jedině v takové vzdálenosti, která byla tvůrci scény předpokládána jako nominální.
Pokud ten tank bude u baráku, tak potom bude v každé vzdálenosti sedět i poměr mezi barákem a tankem, ale s rostoucí vzdáleností jednak tvojí od tanku a druhak tanku od baráku to už sedět nebude.
Jinak řečeno - jistě znáš ten pohled z okna vlaku kdy se vzdál. objekty neposunují ale blízké se posunují. Ve filmech a hrách toto může být zvýrazněno, pro "pocit" větší hloubky či rychlosti. A běžně se to dělá.
2) mít úhly totožné se skutečností (tedy virt. kamery budou ve vzdál. očí), ale pak bude paralaxní vidění fungírovat tak, jako u očí, tj. cca do vzdál. 60-70 cm, protože naše oči se nad tuto vzdálenost koukají rovně - rovnoběžkózně. Nad tuto vzdálenost totiž obrazy objektů na které čučíme dopadají na obě žluté skvrny, takže si zbytek dopočítá mozek aniž by skut. došlo k paralaxe - tuto schopnost se učíme po celý život. Důkazem je, že i jednooký "vidí 3D svět" Úsměv ačkoli nemá možnost paralaxy, a také to, že ve skut. 3D dojem vyvolaný za pom. dvou objektivů položených před očmamima nevidí kdekdo, VR nemůžou používat všichni - buď že se jim dělá šoufelíni, nebo že to prostě "nevidí" páč to jejich mozek neumí, a oni přesto mohou bezpečně přes ulici nebo třeba hrát fotbal...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
LesniHU
Nene, porad michas dve veci, co se da delat na fotkach, filmu a co se da delat ve VR.
Rozdil je, ze ve VR se clovek muze pohybovat. Tudiz velikost sveta a modelu v nem musi byt stejna jako ve skutecnosti, protoze presne takovou bude hrac vnimat. Protoze kdyz se nakloni nebo udela krok a bude o dum vedle, bude ten dum vnimat jako modylek velky jeden krok. Meziocni vzdalenost a tudiz i vzdalenost kamer ve hre musi byt presne stejna, jako ma dotycny, jinak se s nim zeme zahoupe nahoru a dolu, kdyz udela drep. Presne sedet znamena presne, plus minus milimetr uz je hodne znat a to nejsou ani dve procenta rozdilu.

Zbytek nekomentuju, neni jasne, co myslis spojenim pozorovaci uhel. Ale silhat umim taky a s sedesati centimetry ses sekl tak o dva rady...
 
606_Druindin
Nekázeň
YouTube Video


 
toci
na margo toho hangáru:YouTube Video



 
www.aircombat.sk
kouty
Šklebící se
 
CSW_Cassius Chaerea
Tak jsem zapátral v ruských archivech a prej že Sověti nepoužívali guncam...
YouTube Video


 
606_Druindin
sestřih sestřelů 2017
YouTube Video


 
1stCL_Punkey
606_Druindin destroyed 606_hayes

Nevěřím, že by kdy byl sestřelen pilot Luftwaffe. Je to propaganda!
Šklebící se
 
606_Druindin
1stCL_Punkey napsal:

606_Druindin destroyed 606_hayes

Nevěřím, že by kdy byl sestřelen pilot Luftwaffe. Je to propaganda!
Šklebící se


A je to venku, kompars byl prozrazen Šklebící se
Chceš vědět ve které minutě to řídíš ty? Úsměv
 
1stCL_Punkey
1) nikdy jsem nebyl sestřelen
2) ten čas taky nesouhlasí

Šklebící se
 
CSW_Cassius Chaerea
Až na ten konec dobrý.
 
Safrik
Guncam moc pěkný, ale je vidět, že Sověti byli číteři už za druhé. Normálně jsou guncamy tak 300 m a míň, ale Sověti střílejí tak na 300 AU a víc : )
 
1stCL_Hien
Až na to, že tam padaj ty špatný letadla (teda krom posledního), pěkný Mrknutí
 
Mira
Mrknutí
To by mne zajímalo, kolik se za těmi 6ti minutami skrývá celkový počet odlítaných hodin v 2017. Jen škoda hudebního podtextu. Přeci jen bych si představoval něco víc uvědomělého :

YouTube Video




Pár hezkých zásahů i zde od MK.MrX

YouTube Video


 
CSW_Cassius Chaerea
Mira napsal:

Mrknutí
To by mne zajímalo, kolik se za těmi 6ti minutami skrývá celkový počet odlítaných hodin v 2017.
Hodin nevím, ale když to vezmu že Druidin jich dá za večer 3-6 a létá tak 3-4 do týdne, tak je to výběr z tak 600+ sestřelů, Kdyby tedy nahrával vše, což asi nenahrával.
 
606_Druindin
co se týče kusů a hodin tak zastávám názor, že je lepší o tom radši ani nepřemýšlet Šklebící se
 
311_Vont
Cassius Chaerea napsal:

Tak jsem zapátral v ruských archivech a prej že Sověti nepoužívali guncam...
YouTube Video




Cassi moc pěkné video, řadím to k těm lepším co jsem na toto téma viděl GJ Mrknutí
www.311raf.com/images/signature/sig_Vont.jpg

Je vždy velmi užitečné stát proti nepříteli, který je připraven zemřít pro svou vlast. Znamená to totiž, že máte oba společný cíl. (Generál Tacticus)
 
http://www.311raf.com/viewpage.php?page_id=97
magot
Ještě by na konci mohla shořet promítačka a bylo by to dokonalé Šklebící se
 
CSW_Cassius Chaerea
To je dobrý nápad. Až zase příště něco najdu v archivu, tak to zakončím přetrženou filmovou páskou.
 
toci
Malá prezentácia skinov pre Letku 13 do BoX :-)
YouTube Video



 
www.aircombat.sk
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,718,446 návštěv