April 26 2024 22:54:58
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS F-86
magot
Verze pro horké letní dny (do 450 km/h se s tím létá celkem bez problémů) Takovej výhled nemá konkurenci Šklebící se
[img]http://s25.postimg.org/44nswv2kv/Screen_140804_220213.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://s25.postimg.org/onip1xgi7/Screen_140804_220328.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://s25.postimg.org/pgvaujmj3/Screen_140804_220337.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://s25.postimg.org/kgxumlgwf/Screen_140804_220344.jpg[/img] is not a valid Image.
 
1stCL_Fucida
Cabrio Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
Btw nevíte jak přesně použít ten výškový přístroj na A-14 zaměřovači?
Má posuvnou ručičku "Target altidude knob", ta s tím "okem" a červenou jehlovou ručičku "Index altidude handle".
Tím se jako nastavuje výška v které se nachází nepřítel a výška v které se bude bojovat?
Bude zřejmě nějak napojenej na výškoměr, ale že by nějak ovlivňoval gyroskopy nebo radarovej dálkoměr to se mě nezdá ...
[img]http://s25.postimg.org/7fc5wqsi7/Screen_140804_225520.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a magot dne 04-08-2014 23:02
 
magot
Jo to dává logiku Úsměv Taky mě to napadlo že to s tím nemá nic společnýho a ten nápis cabin mě vrtal hlavou ... no vidiš to.
 
magot
YouTube Video



 
Hoper
pěkný
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
magot
Ještě by mohli opravit že když se katapultuju z F-86 tak po dopadu trupu je pilot rozdělen ve dví, jednou se nachází na padáku a jednou ve trupu vraku Úsměv
 
Joe Hallenbeck
Jojo, to vypadá jako nastavení cílové výšky pro nastavení přetlaku v kabině.
313_FlyBoy
RY-C
 
Robo
magot napsal:

Btw nevíte jak přesně použít ten výškový přístroj na A-14 zaměřovači?
Má posuvnou ručičku "Target altidude knob", ta s tím "okem" a červenou jehlovou ručičku "Index altidude handle".
Tím se jako nastavuje výška v které se nachází nepřítel a výška v které se bude bojovat?
Bude zřejmě nějak napojenej na výškoměr, ale že by nějak ovlivňoval gyroskopy nebo radarovej dálkoměr to se mě nezdá ...


To mas 'Bombing altimeter' pre Manual Pip bombing. Cervena rucicka je nadmorska vyska ciela, Index alt nastavis podla tej skrinky nalavo od zameriavaca. a potom podla toho odhodis presne v danej vyske v danom uhle a v danemj rychlosti. Na tom obrazku to mas nastavene akoze ides bombardovat daco v Himalajach Šklebící se

Manual pip bombing unit mali len neskore Sabry, isto sa da daco pogooglit...

*edit* - tu:
[img]http://i40.photobucket.com/albums/e215/zulu64/F86AIwithpitch_zps8496acb5.jpg[/img] is not a valid Image.


AI je trosku nudne, ale isto nie superman. Tuna video proti MiG-15. Da sa aj lepsie ak uz clovek vie pouzivat klapky a brzdy, toto bol prvy pokus vobec:

YouTube Video



Upravil/a Robo dne 07-08-2014 10:41
 
Robo
Saburo napsal:

Tak to čumím, to by mě ani náhodou nenapadlo...
Sorry za mistifackování Úsměv.


Ja by som o tom bez DCS tiez nevedel... Mas tam LABS alebo bomby bud na automatiku (odhodene ked zmizne zameriavac) alebo na manual (pomocou Manual pip bombing unit). Ani manual ani auto nie je nejak extra presna, mne sa na manuale darilo o cosi lepsie. 60 stupnovy uhol z 15000 ft sa mi osobne osvedcil najviac. Nalavo na pristroji si prehodis karticku podla vysku utoku (10 - 15 alebo 20k) a k tomu mas danu rychlost, na 15000 to je tusim 288 uzlov. Nastavis si tocitkom v strede uhol pod akym prevedies utok, cize napr 60 stupnov. Na vnutornej stupnici ti potom ukaze idealnu vysku odhodu = 5000ft v tomto pripade. Na tom vyskometri nastavis nadmorsku vysku ciela a potom tu vysku odhodu 5000ft. Na ciel padas pod 60 stupnami, kvoli perifernemu videniu su ciary na kabine dost nepouzitelne, pouzivam len attitude indicator. Sledujem rucicku vyskomera ako pada dole, pip na cieli, ked rucicka pretne 5000ft tak odhod... Zameriavac na zaciatku samozrejme uncaged, bomby prepnute na 'manual'.
 
Rumcajs
Jsem Robo čekal, že se dozvím něco o tom, jak správně na AI v DCS, že to je videonávod, jak to dělat a ono to vypadá přesně jak u mě doma, když honím s Poníkem Doru, nebo s Dorou Poníka. Jen u mě doma mám vrtule a tohle bylo víc trubkovitý. AI dělá přesně to co u mě doma a pereš se s tím taky stejně. AI stejně přesně ví, jak zahnout, držet energii, uhnout. Dělá ty samý vertikální manévry, stejně střihá. Jediný malý rozdíl je v tom, že já většinou potřebuju víc střeleckých příležitostí, aby to byl kill. Většinou do něj musím vysázet přes 70 zásahů, aby ho to přestalo bavit. No a to je tak na 4x ho chytit v tom stoupání.
Non est specifica
 
Robo
Aky videonavod? Zamračený

MiG lepsie stupa a treba dat pozor na rychlost, E atd. Pisem vyssie, ze AI je podla mna trosku nudne ale rozhodne nie superman... ani tie noznice mu moc nejdu a casto zahne do zlej strany prave ked moze potlacit na teba atd. To video ale nema byt ziadny navod, len obyc. nahraty dogfight.
 
magot
Robo napsal:

magot napsal:

Btw nevíte jak přesně použít ten výškový přístroj na A-14 zaměřovači?
Má posuvnou ručičku "Target altidude knob", ta s tím "okem" a červenou jehlovou ručičku "Index altidude handle".
Tím se jako nastavuje výška v které se nachází nepřítel a výška v které se bude bojovat?
Bude zřejmě nějak napojenej na výškoměr, ale že by nějak ovlivňoval gyroskopy nebo radarovej dálkoměr to se mě nezdá ...


To mas 'Bombing altimeter' pre Manual Pip bombing. Cervena rucicka je nadmorska vyska ciela, Index alt nastavis podla tej skrinky nalavo od zameriavaca. a potom podla toho odhodis presne v danej vyske v danom uhle a v danemj rychlosti. Na tom obrazku to mas nastavene akoze ides bombardovat daco v Himalajach Šklebící se

Manual pip bombing unit mali len neskore Sabry, isto sa da daco pogooglit...

*edit* - tu:
[img]http://i40.photobucket.com/albums/e215/zulu64/F86AIwithpitch_zps8496acb5.jpg[/img] is not a valid Image.


AI je trosku nudne, ale isto nie superman. Tuna video proti MiG-15. Da sa aj lepsie ak uz clovek vie pouzivat klapky a brzdy, toto bol prvy pokus vobec:

Dík za info.
Btw ty kartičky jak se otáčejí na manual pip control, tam nevím jak se otáčejí zpět, jdou mi odházet jen ve směru do předu ne zpět... Zkoušel jsem to kurzorem ..
 
LEON
Rumcajs napsal:

Jsem Robo čekal, že se dozvím něco o tom, jak správně na AI v DCS, že to je videonávod, jak to dělat a ono to vypadá přesně jak u mě doma, když honím s Poníkem Doru, nebo s Dorou Poníka. Jen u mě doma mám vrtule a tohle bylo víc trubkovitý. AI dělá přesně to co u mě doma a pereš se s tím taky stejně. AI stejně přesně ví, jak zahnout, držet energii, uhnout. Dělá ty samý vertikální manévry, stejně střihá. Jediný malý rozdíl je v tom, že já většinou potřebuju víc střeleckých příležitostí, aby to byl kill. Většinou do něj musím vysázet přes 70 zásahů, aby ho to přestalo bavit. No a to je tak na 4x ho chytit v tom stoupání.


Jj, taky mě udivuje, jak tu AI pilot má v oblibě vertikální styl boje a obzvlášť úniky do svíčky. Člověk na to není z jiných simů zvyklej, nebo aspoň ne v takové míře.
 
https://www.rcfree.eu
Koty
Robo napsal:

Aky videonavod? Zamračený

MiG lepsie stupa a treba dat pozor na rychlost, E atd. Pisem vyssie, ze AI je podla mna trosku nudne ale rozhodne nie superman... ani tie noznice mu moc nejdu a casto zahne do zlej strany prave ked moze potlacit na teba atd. To video ale nema byt ziadny navod, len obyc. nahraty dogfight.


Vypadá to moc zajímavě Úsměv Ano, to AI mi přišlo trochu nudné, s migem by se mělo dát ináč zatáčet Mrknutí

(...pán taky nerad gyrozaměřovač? Vyděšený)
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
Robo
magot: karticky LMB do jednej strany a RMB naspat ak sa dobre pamatam

LEON - neviem, fakt sa mi nezda nic cudne na manevroch AI, pekne si drzi energiu, vyborne striela, ale je predvidatelne a robi hlupe chyby. Ta vertikala je praveze fajn podla mna...
 
magot
Robo napsal:

magot: karticky LMB do jednej strany a RMB naspat ak sa dobre pamatam

LEON - neviem, fakt sa mi nezda nic cudne na manevroch AI, pekne si drzi energiu, vyborne striela, ale je predvidatelne a robi hlupe chyby. Ta vertikala je praveze fajn podla mna...

No jo máš recht ;-)

Ještě si prosvištíme teorii použití A-4. Kdyžtak mě oprav ...
- přepnu tu páku vpravo - zaměřovač se přepne do stavu kdy je A-4 řízen radarem a není blokován
- nastavím vzdálenost na jakou mám nastavenou konvergenci kulometů (sight range)
- nastavím velikost cíle (wingspan)

Při první fázi zaměřování držím ten čudl na elektrické blokování zaměřovače když indikační dioda svítí a cíl v zaměřovači, uvolním el. blokování a v tu chvíli zaměřovač ukazuje přesně dráhu dopadu.

Ten otočnej čudl vlevo dole (radar sweep knob) se používá nějak pod 6000 ft když se radarovej paprskek tříští od země a musí se přenastavit dosah radaru? Jakože zkrátit ..? Páč je zaměření jinak nepřesný nebo úplně na hovno?

Btw ten sight dimmer nějak nemá žádnej effect ...

Jinak ten souboj pěknej no ... musím holt víc ladit klapkama :D
 
Robo
Vies co praveze to som este s klapkami nerobil nic, ani s brzdnymi stitmi, aj som sa bal stiahnut rychlejsie plynovku aby som si nevypol turbinu - fakt to bol len suboj kde som v tej 'instant action' df misii 51 vs D-9 nahradil Sabre a MiGom. Klapky trochu pomahaju, ale budem lepsie vediet, ked v tom budem mat viacej nalietane (co bude tazke kedze vysla Dora Šklebící se)

K pouzitiu A-4 - ked funguje radar, netreba robit nic, iba mechanicky odomknut gyroskopy tou packou vpravo (mechanical uncage), piper dostat na ciel, chvilu podrzat electrical uncage a spustit strelbu. Zadavanie wingspan a sight range je len ako sekundarny system pre pripad zlyhania toho pocitadla. Je dobre mat nastavene rozpatie na MiG (33 ft) keby nieco, ale kym ide radar, tak to nema ziadny vplyv.

To s indikacnou diodou a elektrickym blokovanim je presne tak ako popisujes. Radar sweep knob nastavujes podla potreby, funguje v hre ok.
 
LEON
Robo napsal:

magot: karticky LMB do jednej strany a RMB naspat ak sa dobre pamatam

LEON - neviem, fakt sa mi nezda nic cudne na manevroch AI, pekne si drzi energiu, vyborne striela, ale je predvidatelne a robi hlupe chyby. Ta vertikala je praveze fajn podla mna...


Mně se taky na těch manévrech nezdá nic čudné, je to pěkné, jen jsem ty svíčky a vertikály takhle provedený prostě AI v jiných simulátorech neviděl dělat. Ode mě jakožto od milovníka multiplayeru, co má pro AI v simech jinak jen slova pohrdání, to mělo vyznít jako poklona ;-)
 
https://www.rcfree.eu
Rumcajs
To AI lítá velmi hezky. Slovo superman jsem použil z důvodu, že je to počítač, a to AI je zjevně naprogramovaný tak, že přesně ví, kam člověk míří. Umí si počkat s úhybným manévrem na přesně tu pravou chvíli. A dělá to konzistentně. Tohle člověk nedělá. Sice se najdou tací, kteří jsou v tom dobří, ale konzistentně to nedělá nikdo. Spíš bych řekl, že online proti lidem je to spíš náhoda. Mám sice limitovanou zkušenost proti jiným zasloužilejším. Ale nějaká ta tisícovka online sestřelů už v tom je. A tak dobře jako to AI lidi nelítaj. A ve srovnání s AI BOSových letadel je to nebe a dudy. Jinak je taky pravda, že to AI lítá vždy stejně.
Non est specifica
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,766,947 návštěv