May 01 2024 20:27:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Kurland 1945 - SPECIÁLKA
CR_ARNOLD
1stCL_Jamamoto napsal:

Nalepuji si falešné vlasy, vytahuji falešný švýcarský pas a spěchám k nejbližšímu přístavu.…..



Tak tahle věta mě dostala.Paráda Díky :sm16:Šklebící se
 
www.presneletani.cz
1stCL_Esquilax
Pátek
První mise
Startujeme z Libau obtěžkáni půltunovými vajíčky a nasazujeme kurz směrem na Doblen – k frontě. Cílem jsou sovětské tanky, které posléze nalézáme a napadáme bombami. Míjím T-34 jen o kousek, ještě chvíli nad nimi kroužím a snažím se na ně navést další piloty. Skupina se rozpadla a máme se zase všichni zformovat západně nad Fraenburgem. Po cestě přichází zmatená hlášení o Kobrách, které napadají vracející se stroje. Za chvíli jsem i já zatažen do boje, ale mám smůlu. Pokaždé, když se přiblížím k Rusovi, někdo je rychlejší. Kobry padají jako zralé hrušky a za chvíli je po legraci. Ručička na palivoměru ukazuje na necelých sto litrů, naše skupina obrací domů.

Druhá mise
Úkolem je zachytit bombardéry, které by se pokusily napadnout Libau. Střídáme se po čtveřicích na hlídce. Na nás zbyla poslední hlídka, takže sedíme na letišti a zprostředkovaně posloucháme jak se Bluova skupina rve s Mitchely. Konečně přichází řada na nás a za chvíli hlášení o blížícím se nepříteli. Všechny stroje jdou do vzduchu. Stoupáme akorát včas, abychom zastihli Jaky, které přiletěli ve velké výšce. Začínáme s nimi kroužit, aby nemohli na Fučidovu skupinu která u země likviduje šturmy. Jeden Jak se neprozřetelně zařazuje za Sabota. Krátká dávka ho posílá do hlubin. Nahoře začíná být poměrně horko, tak se spouštím níž. Nad Libau nachytávám další Jak, který posléze padá do moře. Za chvíli je po boji.

Sobota
Štábní roj a Bluova skupina se v noci přesunuli na sever, takže celou tíhu bojů u Libau poneseme my. Rozdělujeme se a hlídkujeme nad Libau a Čiravou. Očekáváme Mitchely a torpédová šturmy, takže nás dost trápí množství paliva. Neradi bychom byli zastiženi na zemi při přezbrojování. Kroužíme a snažíme se odhadnout čas příletu bombardérů. Konečně se ve velké výšce objevují body, ze kterých se vyklubou Jaky. Za chvíli ale přerušujme boj, protože přichází hlášení o šturmech nízko nad naším letištěm. Ručičku rychloměru zarážím na mezní hodnotě, ale nad letištěm je vymeteno. Daleko na východě pozoruji tři Rusy mizející někam na jih. Ženu se za nimi ale nemají o boj zájem. Když dostihnu poslední Kobru, jenom kolem sebe proletíme. Otáčím se zpět k Libau, když mi Sabot hlásí, že pouští do boje s tou poslední Kobrou. Než se otočím zpět, už vidím jen fokáče kroužícího nad sloupem dýmu. Letíme přezbrojit. Další hlídkování, točíme pravé zatáčky. Další přezbrojení a zpět nad Libau kde točíme pravé zatáčky. Do toho v chatu pozorujeme hlášky o boji, který probíhá daleko na severu. Točíme pravé zatáčky. Točí se mi hlava.
Vracíme se přezbrojit a někteří frustrovaní piloti postřelují rybky v přístavu. Padá rozhodnutí o napadení nepřátelského letiště. Pbarryho skupina si bere bomby. Stejně nás čeká pracovní tábor na Sibiři, tak co. Aspoň si konečně si vystřelím. Pochvíli letu se objevuje nepřátelské letiště se spoustou (no pár jich tam je) letadel. Vybírám stroj uprostřed dráhy, ale když už mám do výstřelu jen pár vteřin, ten plantážník se odpojuje. Co jsem komu udělal? Narychlo zaměřuji na opuštěný flak, ale míjím. Za sebou poslouchám výbuchy bomb a kluci se v rádiu radují nad zásahy. Nachytali jsme Rusy se spuštěnými kalhotami. Chystám se na druhé kolo, když Sabot dává rozkaz k zastavení útoku. Asi si vyslechl od Fučiho své… Začínám litovat, že jsem si nezastřílel aspoň na ty rybky. Při cestě zpět si navzájem domlouváme alibi. Na žádné letiště jsme nezaútočili…
Válka v Evropě skončila. Startujeme, nad Libau se řadíme do formace a odlétáme do zapadajícího slunce. Je to kýč, ale je to moc pěkné.

Na závěr bych chtěl všem poděkovat. Byla to nádherná akce.
1stCL/Esquilax
 
1stCL_pbarry
Celkove se mi to libilo. Melo to atmosferu. Litani podle mych predstav o nizkych ztratach. Prelety na letiste a z letist - skvelej napad. Celkove super

Presto se nemuzu zbavit dojmu ze ve druhem dnu byla cela jizni skupina ojebana a odstrcena. Na severu se odrazely dva nalety coz mohla bejt skvela mela. My dole sme se dostali do dvou kratkych v podstate zbytecnych boju. 3 hodiny krouzit nad jednim cilem je hodne i na tak ostrilene borce se kterymi jsem letel. Mit CAP a pak narazit na JAKy... Dalsi vec. posledni kontak se skupinou JAKu sme meli snad hodinu pred planovanym koncem. (Dalsi lety uz v planu nebyly) Rozkazy se pro nas ale nezmenili a my meli dal krouzit, krouzit a krouzit...
Nastvani na veleni, popudlivy a ze vzdoru jsme si vymysleli nalet na letiste JAKu. To ze o nas nikdo nevi, mise s cilem. Moznost nachytani JAKu na zemi (aby bylo jasno, vubec sme nevedeli jestli budou tam, nebo nekde ve vzduchu. Nebo je nahodou potkame na priletu...) nam dala cil, zvysila moralku a myslim ze zachranila fuciho pred ostrejsi kritikou od nas :sm8:

Na zaver se imho mohly vsechny sily soustredit na severu do jedne velkolepe bitvy Úsměv Misto toho se vyclenily skupinky aby se na oko neco delo i na jinym useku fronty.
 
barryk.webz.cz
1stCL_SaBot
podepisuji se pod PBarryho Cool

Btw: jinak specialka byla naprosto super. vsechna cest
 
Noram
průběh útoku traktoristy na B25 Šklebící se

Fuči padá
[img]http://img232.imageshack.us/img232/8946/traktoristapada4uk.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Hoper zapíná forsáž
[img]http://img226.imageshack.us/img226/1852/hopernazapinaforsaz3lr.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Fuči ohřívá vzduch uprostřed svazu
[img]http://img232.imageshack.us/img232/6127/stredemsvazu6ii.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Hmm je to blonďák
[img]http://img232.imageshack.us/img232/7761/traktoristaproleta8lk.th.jpg[/img] is not a valid Image.

Bomby dopadli na cíl
[img]http://img232.imageshack.us/img232/7249/nadcilem9hp.th.jpg[/img] is not a valid Image.
 
http://noram.youaremighty.com/
XXX_Dazz
Jižní skupina provedla dva nálety na určené cíle a zničila je se ztrátou dvou strojů, což vzhledem k tomu, že jsme čistí stihači beru jako úspěch Šklebící se

Čekání na konec byl dlouhý, taky jsme čekali něco jako závěrečný sweep na dodělání churavé LW :lol:
 
Hoper
Jami, moc pěkné

Jen za tohle:
1stCL_Jamamoto napsal:
...Nad mořem se objevuje formace středních bombardérů a zasypává pumami naše lodi plné uprchlíků. Jsem však příliš nízko na to abych jejich barbarskému řádění učinil přítrž....

máš u nás vroubek Úsměv
neútočili jsme na nákladní ale bojové lodě (ty druhé)
 
1stCL_SaBot
3IAP_Dazz napsal:
Jižní skupina provedla dva nálety na určené cíle a zničila je se ztrátou dvou strojů, což vzhledem k tomu, že jsme čistí stihači beru jako úspěch Šklebící se

Čekání na konec byl dlouhý, taky jsme čekali něco jako závěrečný sweep na dodělání churavé LW :lol:


skoda ,ze jste nelitali na navstevu castejc ....kolacu jsme meli napecenych dost Úsměv
 
Hoper
1stCL_pbarry napsal:...

Kdybste měli jen trošku štěstí (a hlídali trošku "lépe" Mrknutí), mohli jste objevit "neplánovaný" cíl.
A úplně bez coveru ...
 
1stCL_SaBot
Hoper napsal:
1stCL_pbarry napsal:...

Kdybste měli jen trošku štěstí (a hlídali trošku "lépe" Mrknutí), mohli jste objevit "neplánovaný" cíl.
A úplně bez coveru ...


no my hlidali Libau a Ciravu a ne 50km od brehu Mrknutí
jooo kdyby jste udelali prelet nad Libau (a trebas tam hodili i nejakou bombu) tak byste videli !!! Úsměv
to co jste zazili na severu by byla oproti tomu brnkacka (byli jsme silnejsi a nasranejsi :lol: )
Upravil/a 1stCL_SaBot dne 12-03-2006 12:10
 
Hoper
3IAP_Noram napsal:
průběh útoku traktoristy na B25 Šklebící se

Fuči padá
[img]http://img232.imageshack.us/img232/8946/traktoristapada4uk.th.jpg[/img] is not a valid Image.


vím že začal střílet můj střelec a já "řval" do rádia, ať si toho nikdo z pilotů nevšímá a letí dál rovně na cíl
ale tohle letadlo (Fučiho) jsem vlastně vůbec neviděl Úsměv
já viděl až pak nějaké další, které letělo mírně pod náma a prolétlo mezi mnou a mým pravým wingmanem
 
1stCL_SaBot
B-25 pekna formace, slusi vam to. Cool
 
Hoper
děkujeme Úsměv
 
Hoper
pokud by to někoho zajímalo - trasa letu B-25 (sobota)
http://vwings.cze...2_mala.jpg

páteční trasa až do A18 identická, v A18 (po 7mi minutách od A13) otočka na 90° a po necelých 6ti minutách útok na přístav a doky v Libau.
Po odhozu všech otočka na 180°, po 7mi minutách kurz 90°a po stejné trase, jako jsme letěli k cíli, zase zpět.
 
1stCL_SaBot
Skoda, ze jste neleteli trosku bliz pobrezi.
Tady je nas letavej plan
[img]http://img110.imageshack.us/img110/7811/hustejpolet3bd.th.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a 1stCL_SaBot dne 12-03-2006 14:05
 
1stCL_Jamamoto
Hoper napsal:
Jami, moc pěkné

Jen za tohle:
1stCL_Jamamoto napsal:
...Nad mořem se objevuje formace středních bombardérů a zasypává pumami naše lodi plné uprchlíků. Jsem však příliš nízko na to abych jejich barbarskému řádění učinil přítrž....

máš u nás vroubek Úsměv
neútočili jsme na nákladní ale bojové lodě (ty druhé)



Propaganda!!!!!:sm13:
 
GC3_Messik
1stCL_SaBot napsal:
Skoda, ze jste neleteli trosku bliz pobrezi.
Tady je nas letavej plan
[img]http://img110.imageshack.us/img110/7811/hustejpolet3bd.th.jpg[/img] is not a valid Image.



už vím proč jste se ztráceli v navigaci :sm6::sm6: Mrknutí

Z mé strany jak to vidim to byla pěkná speciálka. Přes 1000 km nalítáno ve formaci, a ani jedna smrt a to jsem měl polozimní kamufláž v barvě kovu.:sm13::sm13:

Celkem sem se při posledním letu bál nad Windau, prostřílenej jak řešeto ale naštěstí jediné vážnější zranění koupil střelec v trupu.. mělo to atmosféru a od toho jsou speciálky. Pěkné a dík :sm20::sm20::sm20::messik:
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
1stCL_Bumik
Mne se na dnesek zdalo, ze se tocim doprava...... :sm19:
 
1stCL_pbarry
1stCL_SaBot napsal:
Skoda, ze jste neleteli trosku bliz pobrezi.
Tady je nas letavej plan
[img]http://img110.imageshack.us/img110/7811/hustejpolet3bd.th.jpg[/img] is not a valid Image.



Teda sabote. Nas schwarm tocil jen doprava. Na druhou stranu sme nelitali jen krouzky, ale obcas i obdelnicky.
 
barryk.webz.cz
1stCL_SaBot
moment meli ste litat 3hodiny kolecka, jakteze ste litali ctverecky ?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,796,844 návštěv