May 01 2024 23:05:57
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 9

· Piloti on-line: 2
saldy, Algy

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Kurland 1945 - SPECIÁLKA
1stCL_Fucida
[img]http://vwings.org/Kurland1945/kurland.jpg[/img] is not a valid Image.


Je květen roku 1945. Hitler spáchal sebevraždu, Berlín je v troskách. Nejstrašnější konflikt historie lidstva se - tedy alespoň v evropské oblasti - chýlí ke konci. Zbytky německých armád se hromadně vzdávají spojencům, Třetí říše je sevřena v poslední smrtelné křeči.

Na jednom místě se však daří stále držet frontovou linii. Tímto místem je Kuronsko. Obklíčená Heeresgruppe Kurland pod velením General-Leutnanta Karla Hilperta pokračuje v urputném, leč marném boji. V zádech Baltské moře, na čele nepřemožitelný obr. I tato poslední bašta odporu je na pokraji svých sil, dochází k hromadné evakuaci jednotek jak po moři, tak vzduchem.

A právě do tohoto období jsem zasadil připravovanou speciálku, která by se měla nést v podobném duchu, v jakém se nesl před rokem "Berlín". Akci se snažím koncipovat jako pseudorealistickou - základy jsou historické, cíle taktéž, ale do takových detailů, abych vyhledával konkrétní bojové lety a jejich cíle, jsem nešel. Budeme si tedy muset historii částečně vytvořit znovu....

Pravidla & FAQ:
- fullreal (bez diskuze)
- akce bude rozdělena na dvě menší části a bude se konat 10.3.2006. Délka - 2x cca 3 hodiny, pátek 21 - 24 hodin, sobota 21 - 24 hodin.
- počet pilotů - 70. Přihlásit se může úplně kdokoliv - úplný nováček i ostřílený harcovník, všechny vítáme. Přihlášky nutné dáti předem a to pouze přes toto fórum, trénink na akci je nezbytný (ručí za něj velitelé formací). Velitel může pilota od sebe z formace "odstranit", pokud s ním bude hrubě nespokojený, stejně tak můžme pilota odmítnout pustit do akce vůbec, ale tohle se imho nikoho týkat nebude. Tyto tréninky jsou velmi cenné, mladí piloti mají možnost se naučit spoustu triků a pochytit mnohé z taktiky od zkušených velitelů, aniž by byli v nějaké letce. Také se po podobné akci mohou naopak rozhodnout vstoupit.
- skiny povoleny (budou rozdistribuovány před akcí hromadně - nebudou se tedy muset každému stahovat - čímž zamezíme lagům). Za správnou funkčnost odpovídají velitelé jednotlivých formací. Na požádání je možné použít vlastní skin na letadlo i pilotní skin, to je nutné uploadovat do adresáře Kurland_45/Skins/Pilots(Planes) na FTP.
- refly - během akce je povoleno několikrát dát refly. Pokud vás sestřelí, nebo hůř, můžete klidně kliknout ESC a pak dát refly - ale NESMÍTE znovu stisknout FLY, ani kdybyste si chtěli jen prohlížet stojánku. Tím značně minimalizujeme lagy. Na "refly" dostanete prostor. Za vše opět ručí velitelé jednotlivých formací.
- 70 lidí je hodně, uvědomuji si to. Mapa bude optimalizovaná, nedojde ke střetu všech letadel najednou, piloti budou rozprostřeni "všude". Pozemní cíle i flaky budou omezeny na nutné minimum - pouze cca 200 pozemních objektů místo 1000 na obvyklé DF mapě na CLDS. V současnosti běží na serveru asi 4 různé sub-servery, vše, co není nezbytně nutné pro speciálku bude vypnuté.
- celá akce je jistým způsobem "skriptována", je tedy přibližně nalinkován její průběh. Velitelé musejí striktně dodržovat briefing, není možné si v případě rozkazu "krýt Šturmoviky" si zaletět volný lov. To je ale myslím jasné. Ve vzduchu nebudou velitelé kromě těchto základních rozkazů limitováni nijak. Piloti budou mít dost prostoru pro zisk titulu Hrdina Sovětského Svazu Úsměv.
- poměr 20 : 50ti. Ano, poměrně dost rudých..všiml jsem si. Je konec války, 1 : 1 už to v květnu 45 holt půjde jen těžko. O poměru pilotů diskutovat moc nebudeme, speciálka je od základu koncipována s těmito čísly. Maximálně může dojít k dílčím změnám.
- planeset. Absence Bf 109? Jak je toto možné?! Inu prostě v té oblasti stíhací Bf 109 nebyly. V téhle době tam sloužil Stab/JG54 s I. a II. Gruppe. Vše na Fw 190 A-8/9 (diskutovat můžeme tak maximálně o poměru strojů a o poměru R2 varianty, tedy té s dvojicí Mk.108). Ruská strana nemá planeset zcela historický, ale měl by zhruba odpovídat této oblasti a době. V tomto směru jsem diskusi otevřenější.
- velitelé: byl bych rád, aby se sami přihlásili piloti, kteří by se na to chtěli vrhnout se vší vervou. Spousta věcí se musí naplánovat, spoustu pilotů si budou muset zorganizovat..atd..atd. Pamětníci vědí, jak to vypadalo na Berlínu a Midwayi. Na modré straně jsou vysoké velitelské posty obsazené piloty, ve které mám nejvyšší důvěru, kolegové Lioni 1stCL/Jiricek a 1stCL/Pbarry. Na straně VVS jsem kontaktoval zkušeného velitele 3.BAP Duda, který přijal tento post i v "Kurlandské" skupině Šturmoviků.
- nikdo tu prosím zatím nevytvářejte žádná fóra pro jednotlivé strany, vše založím a piloty oprávním, až budou skupiny kompletní.

Tož ať to dopadne..bude to velké.. Úsměv

PS: zde je aktuální soupiska pilotů (průběžně aktualizovaná): http://vwings.org...roster.htm

Fw 190 A-8/9 OBSAZENY
IL-2 OBSAZENY
P63C OBSAZENY
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 01-02-2006 14:42
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Paulie
Já bych to rád zkusiíl ve Fw...:sm38:....prosím tedy o jedno éro....Úsměv
 
1stCL_Jamamoto
Hlásím se!:jamamoto:
 
1stCL_Jamamoto
Sorry, skočilo mi to tam dvakrát....chyba systému...zase tolik se mi do toho Fw nechce...
Upravil/a 1stCL_Jamamoto dne 30-01-2006 06:17
 
3BAP_Cassius Chaerea
Já chci šturma, ale bez zadního střelce. On tady žadnej není, no tak mi dejte jakého chceteMrknutí
 
AH_Poti
Já chci taky jednoho FW
 
www.malovidy.cz
313_Gryzlov
Cože? Střílení Fw190? :sm40: Fuči, jdu do toho :lucka2:

1x La-7 pro mou maličkost
Upravil/a 313_Gryzlov dne 30-01-2006 07:58
 
XXX_Dazz
Prosím 1 x P-63 :yes:
 
Flym
poprosím 1xP63
Upravil/a Flym dne 30-01-2006 07:47
 
1stCL_Wedge
Jestli bych mohl prosit, tak jednu La7, nebo Jaka9:confused:....záleží na tom, jak se pan šéf Sibiřský Tyglll vyspí:sm26:


RESULT: 1 x La7
Upravil/a 1stCL_Wedge dne 30-01-2006 08:00
 
3IAP_Ondura
No tak já bych prosil jednu LA5FNÚsměv
 
AH_Watson
Já chci k červeným, tentokrát stíhačku.
 
3BAP_Bugs
Beriem jedného šturmana
 
http://3iap.org
1stCL_Pospa
Tak do toho jdu také a prosím klíčky od jedné LA7 Šklebící se
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
GC3_Kane
2xfn prosím, pro mě a moje číslo Chrousta Vyděšený ha nebo je to obráceně:confused: :lol: :lol:

tak jen pro mě Chroust jede do Alp, by mě zajímalo jak se dostane dvakrát přez frontu:confused:
Upravil/a GC3_Kane dne 30-01-2006 08:27
 
http://3iap.org/forum/news.php
rudidlo
1stCL_Fucida napsal:

- skiny povoleny (budou rozdistribuovány před akcí hromadně - nebudou se tedy muset každému stahovat - čímž zamezíme lagům). Za správnou funkčnost odpovídají velitelé jednotlivých formací. Na požádání je možné použít vlastní skin na letadlo i pilotní skin, to je nutné uploadovat do adresáře Kurland_45/Skins/Pilots(Planes) na FTP.

V souvislosti se skiny bych měl dotaz na to, jak jsou skiny technicky stahovány ze serveru a na server. Koukal jsem se do cache a zjistil jsem, že některé skiny, ačkoliv jsou stejné mám v cache uloženy několikanásobně pod různými Id - což mne vede k domněnce, že
- skiny mají přiřazeno id serverem a ten si ověřuje vazbu mezi kontrolním součtem bitmapy a id, které rozesílá uživatelům
- skiny mají přiřazeno id klientem a klient při požadavku na skin pilotů obdrží pouze kontrolní součty, které jsou pro každý server jiné - ty co nemá uloženy v cache stáhne.

Možná je to ještě jinak - jen já nevím jak, ale opravdu mi není jasné, jak by nám mohly pomoci rozdistribuované skiny.

No - domluvím se se svým velitelem na účasti.

EDIT: překlepy
Upravil/a rudidlo dne 30-01-2006 08:56
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
1stCL_Esquilax
Prosím jednoho FW 190 Úsměv
 
Kaspery
Zabiram si cokoli vedle Jiricka Úsměv
 
313_Ffajtl
La7 pro mne prosím... Klidně si vezmu Lavočky na startost, pokud to nikomu z přítomných nebude vadit...

SALUTE!
 
http://www.313.cz/
Wutz
190A9 :sm27:
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,797,662 návštěv