May 06 2024 03:10:03
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Win 8.1
WT_Horrido
Ultrabook je nějaký ekvivalent 27" pracovního monitoru? Úsměv

Předpokládám že Magot chtěl argumenty pro běžného "usera," ne programátora, uživatele debilní aplikace a telefonů kterým ujel vlak. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_Fucida
Běžný user nepoužívá 27'' monitor Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Rumcajs
LEON napsal:

WT_Horrido napsal:

Dotykové ovládání na desktop?
...


Na klikací přístrojovku v simulátoru by to třeba bylo lepší než myška :-)
Jo, jenže si přišti TIR a dojdeš k závěru, že je lepší mít to namapovaný. A nemluvím o pronásledování dotů, který jsou vlastně zbytkem od svačiny.
Non est specifica
 
autodeath
Ergonomie neni o tom, ze si navrhnu vizi a vnutim jim ostatnim bez realne volby. Nutit zakaznikovi UI, ktere drti veskere pozadavky na efektivni kancelarskou praci, bez moznosti tu kterou 'uzasnou fci vypnout', je od MS pekna prasarna. Misto, aby se MS soustredil na OS jako platformau, ktera zajisti beh informacnich systemu, ktere ten clovek potrebuje pro praci, snazi se nutit sve vize a vychovavat k pochopeni o jejich nezbytnosti. Hnus. Hnus. MS by si uz konecne mohl vzit priklad z modularnosti linuxovych desktopu a windows manageru. Rozhodne bych radeji travil cas uzpusobenim takoveho awesome wm, aby se sestram a doktorum dobre prokazovalo pojistovnam, ze umi lecit, nez zoufalym nastavovanim 'jedineho IN UI' tak, aby se nase sestry netouzily vymenit po dvou smenach s nasimi pacienty...
 
Rumcajs
Za GUI Win 8 dostali M$ přes držku. Náledoval výkop hlavního designera toho produktu. A posléze se poroučel i Balmer. Podle mě po právu a přesně proto, co popisuje autodeath. Je třeba to vidět tak, že člověk mající moc se prostě nutně vzdaluje od reality a snadno začíná věřit sám svým snům. Pak většinou následuje probuzení ze sna. No a to se stalo. Nicméně Win 8 maj budoucnost. Nebo spíš to, co je uvnitř. To nové API a další pokroky. Ksichtík poupravěj a vzdaj se myšlenky na výhradně celoobrazovkové aplikace.
Pak je třeba taky vidět reálný Linux. Unity, co udělali kluci od Ubuntu je katastrofa podobná Win 8. Vypadá to sice jinak, ale je to prostě idiotský. A Mark Shuttleworth na tom trvá. Cinnamon je sice hezkej a uhlazenej, ale jen do doby, než to člověk opravdu potřebuje používat. Za sebe můžu říct, že jednoznačně preferuju jednoduchost třeba XFCE.
Non est specifica
 
Rumcajs
Tak musím přiznat, že to nakonec nevypadá, že by se CloD na Win 8.1 povedl uchodit úplně ke spokojenosti. Zjevně pomohlo to přepnutí režimu spotřeby na vysoký výkon. To bych řekl, že lze ukázat opakovaným výsledkem tam i zpět. Nevím, zda to je nějaké specifikum mého počítače, ale ty windows prostě v defaultu nezvyšovaly frekvenci procesoru ani ve hře. Běželo to na 1.79GHz. Tedy OK, přepnutí režimu spotřeby spravilo tohle. Přepínáví core parking není reprodukovatelné. Tedy vrácení původních hodnot do registry nevede k tomu počátečnímu stavu, kdy to bylo zcela nepoužitelné. Pravděpodobně se tedy stalo něco jiného, nebo to přepnutí registry vyvolalo ve windows nějakou sekundární změnu. Nevím. Zbývá tu fakt, že CloD pak běží úplně hladce. Má to ale háček. Hladce to běží v offline. Online to stále vykazuje poškubávání v asi vteřinových intervalech. Není to zdaleka tak strašné jak na začátku, ale je to nepříjemné. Zjevně to souvisí se síťovým provozem. Pokud v okolí není žádná aktivita (letadla, lodě, flak ...), běží to hladce jak v offline. S přibývajícím okolním provozem to začíná poškubávat. Asi největší problém je, že to škube při míření a střelbě. Dycky jak zmáčknu spoušť, na chvilku se to zastaví. A to člověkovi bere chuť lítat.
Zkoumal jsem to dál, jestli se to nepovede přemluvit.
- Nainstaloval jsem PCI síťovou kartu pro případ, že by potíž byla v integrované. Nezaznamenal jsem žádnou změnu.
- Zkusil jsem v BIOSu přímo zakázat C3/C6 stavy procesoru. Opět žádná změna.
- Zakázal jsem v BIOSu Hyperthreading. Pocitově to vedlo k trochu lepšímu stavu. Nemám k tomu žádné měření, je to jen pocit. Ale s vypnutým HT bylo to škubání asi nejsnesitelnější.
- Přeinstaloval jsem snad všechny ovladače ve windows. Zakázal zbytečné nesmysly. Ponastavoval profil v NVidia panelu pro CloD.... Tohle všechno má přinejlepším marginální vliv na FPS. V principu to nedělá nic s tím poškubáváním online.

Mám ještě ROF, BOS a RIFT. A tohle všechno chodí výborně. Problém je tedy u mě izolován na vztah CloD vs Win 8.1. Nemají se rádi. Je taky nutno říct, že to poškubávání bylo velmi jemně přítomno i pod windows 7. Zejména když byl ATAGovej server pod zátěží, stejně škubání se projevovalo. Jen bylo míň výrazné a snesitelnější.

Takže u mě doma zatím k vítězství nad windows 8.1 nedošlo. Jestli se mi to nepovede najít, možná hodím ty windows 8.1 na druhej počítač a na herní vrátím sedmičky.
Non est specifica
 
Baron
Cakal som ako sa tu debata vyvinie a zatial som s jadrami nerobil nic. Ako to tu tak citam, dobre som spravil a do jadier zasahovat nebudem. Mam W7 a vsetky programy mi behaju bez problemov, vratane ClOD-a. Takze naco to menit ze. Zlate Sedmicky...
Hals - und Beinbruch!
 
Shadowdeath
Bych to vyřešil instalací obou OS Úsměv 7 na hry a 8 na práci. A má to i výhodu, že to má člověk pěkně oddělené a když chce pracovat, tak ho na ploše neláká ta ikonka s letadélkem Úsměv
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
 
Serza
Ja bych to vyresil instalaci Win7.

A je klid.
 
alfik
Rumcajs napsal:

Tak musím přiznat, že to nakonec nevypadá, že by se CloD na Win 8.1 povedl uchodit úplně ke spokojenosti. Zjevně pomohlo to přepnutí režimu spotřeby na vysoký výkon. To bych řekl, že lze ukázat opakovaným výsledkem tam i zpět. Nevím, zda to je nějaké specifikum mého počítače, ale ty windows prostě v defaultu nezvyšovaly frekvenci procesoru ani ve hře. Běželo to na 1.79GHz. Tedy OK, přepnutí režimu spotřeby spravilo tohle. Přepínáví core parking není reprodukovatelné. Tedy vrácení původních hodnot do registry nevede k tomu počátečnímu stavu, kdy to bylo zcela nepoužitelné. Pravděpodobně se tedy stalo něco jiného, nebo to přepnutí registry vyvolalo ve windows nějakou sekundární změnu. Nevím. Zbývá tu fakt, že CloD pak běží úplně hladce. Má to ale háček. Hladce to běží v offline. Online to stále vykazuje poškubávání v asi vteřinových intervalech. Není to zdaleka tak strašné jak na začátku, ale je to nepříjemné. Zjevně to souvisí se síťovým provozem. Pokud v okolí není žádná aktivita (letadla, lodě, flak ...), běží to hladce jak v offline. S přibývajícím okolním provozem to začíná poškubávat. Asi největší problém je, že to škube při míření a střelbě. Dycky jak zmáčknu spoušť, na chvilku se to zastaví. A to člověkovi bere chuť lítat.
Zkoumal jsem to dál, jestli se to nepovede přemluvit.
- Nainstaloval jsem PCI síťovou kartu pro případ, že by potíž byla v integrované. Nezaznamenal jsem žádnou změnu.
- Zkusil jsem v BIOSu přímo zakázat C3/C6 stavy procesoru. Opět žádná změna.
- Zakázal jsem v BIOSu Hyperthreading. Pocitově to vedlo k trochu lepšímu stavu. Nemám k tomu žádné měření, je to jen pocit. Ale s vypnutým HT bylo to škubání asi nejsnesitelnější.
- Přeinstaloval jsem snad všechny ovladače ve windows. Zakázal zbytečné nesmysly. Ponastavoval profil v NVidia panelu pro CloD.... Tohle všechno má přinejlepším marginální vliv na FPS. V principu to nedělá nic s tím poškubáváním online.

Mám ještě ROF, BOS a RIFT. A tohle všechno chodí výborně. Problém je tedy u mě izolován na vztah CloD vs Win 8.1. Nemají se rádi. Je taky nutno říct, že to poškubávání bylo velmi jemně přítomno i pod windows 7. Zejména když byl ATAGovej server pod zátěží, stejně škubání se projevovalo. Jen bylo míň výrazné a snesitelnější.

Takže u mě doma zatím k vítězství nad windows 8.1 nedošlo. Jestli se mi to nepovede najít, možná hodím ty windows 8.1 na druhej počítač a na herní vrátím sedmičky.

A teď si vem, jak je ta čeština krásná a dokonalá. Tohle celé se dá napsat čtyřmi krátkými, výstižnými slovy:
Je to na piču.
Cool
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
TozziFan
Šklebící se i jedním.
 
Jirka
TozziFan napsal:

Šklebící se i jedním.


Já to říkal - placebo. Úsměv
 
Serza
Souhlasim.

Meli bychom Windows 8 prejmenovat na "Picovina 8".
 
1stCL_Fucida
Sám jsem se přes to jemné ale pravidelné poškobávání u CLODa, o kterém píše Rumcajs, nedokázal přenést a nevěnuju se mu. Je to trochu škoda Smutný.

V dřevních časech Šturma (2004) mi podobnou věc pouze při síťovém provozu dělal Norton antivirus, ale u CLODu jsem to vyřešit prostě nikdy zcela uspokojivě nedokázal. A plynulost je pro mě prostě nade vše.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Rumcajs
Já bych ty Windows 8 takhle nezavrhoval. Spíš bych řekl, že problém je v CloDu. Her sice moc nemám, zas tak velký hráč nejsem, ale co jsem četl recenze, většinou to vychází tak, že hry běhají o pár procent líp na Win 8 proti Win 7. Opak je vyjímka. V tomto případě je průser, že CloD je již odložený sirotek a tedy nemá kdo by tuhle věc opravil. Třeba se k tomu TF dostane a tu síťovou část přepíšou. Nicméně jak to je, je to pro mě těžko použitelný. Je to nepříjemný a pak v boji, kdy to škube nejvíc, je to k nasrání. Tak víkend vidím na Stalingrad/ROF.
Non est specifica
 
magot
1stCL_Fucida napsal:

Sám jsem se přes to jemné ale pravidelné poškobávání u CLODa, o kterém píše Rumcajs, nedokázal přenést a nevěnuju se mu. Je to trochu škoda Smutný.

V dřevních časech Šturma (2004) mi podobnou věc pouze při síťovém provozu dělal Norton antivirus, ale u CLODu jsem to vyřešit prostě nikdy zcela uspokojivě nedokázal. A plynulost je pro mě prostě nade vše.

A pod W7 to máš ok?
 
1stCL_Fucida
Ne, nepozoroval jsem rozdíl (vynucení "vysokého napájení" a tedy zabránění podtaktování CPU, mám už dávno). Hyperthreading mě na i5 netrápí Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Jirka
já nevím, co má kdo proti windows 8. Já osobně jsem lepší windows neviděl. Šlapou naprosto luxusně.

I když můj nový Mac Pro 6.1 šlape ještě líp. Šklebící se
Upravil/a Jirka dne 06-06-2014 23:36
 
Rumcajs
Jirka napsal:

já nevím, co má kdo proti windows 8. Já osobně jsem lepší windows neviděl. Šlapou naprosto luxusně.

I když můj nový Mac Pro 6.1 šlape ještě líp. Šklebící se
Win 8 choděj velmi dobře. Jejich potíž je v nezvládnutém GUI. Někdo to má možná za vizionářský přístup, ale nakonec to svět tak úplně nechce. "Starý" oknový přístup je osvědčená a především velmi snadno uchopitelná a pochopitelná věc. To nové členění obrazovky je možná zajímavě vyřešené, ale je neintuitivní a v zásadě blbé. A mě osobně dělá problém to start menu. To že to vždy překryje celou plochu, je pro mě přerušení toku myšlenek. Prostě mě to štve tím, že to překryje vše ostatní. Ztrácím vizuální kontakt se svým přemýšlením a to je hrob. Stárnu, a tak nezbývá energie na kraviny. A tohle mi prost přijde jako kravina. Ale WinRT je podle mě krok správným směrem. Takže nezbývá než ohnout hřbet a přizpůsobit se.
Non est specifica
 
Jirka
Rumcajs napsal:

Jirka napsal:

já nevím, co má kdo proti windows 8. Já osobně jsem lepší windows neviděl. Šlapou naprosto luxusně.

I když můj nový Mac Pro 6.1 šlape ještě líp. Šklebící se
Win 8 choděj velmi dobře. Jejich potíž je v nezvládnutém GUI. Někdo to má možná za vizionářský přístup, ale nakonec to svět tak úplně nechce. "Starý" oknový přístup je osvědčená a především velmi snadno uchopitelná a pochopitelná věc. To nové členění obrazovky je možná zajímavě vyřešené, ale je neintuitivní a v zásadě blbé. A mě osobně dělá problém to start menu. To že to vždy překryje celou plochu, je pro mě přerušení toku myšlenek. Prostě mě to štve tím, že to překryje vše ostatní. Ztrácím vizuální kontakt se svým přemýšlením a to je hrob. Stárnu, a tak nezbývá energie na kraviny. A tohle mi prost přijde jako kravina. Ale WinRT je podle mě krok správným směrem. Takže nezbývá než ohnout hřbet a přizpůsobit se.


Popravdě i já už nejsem nejmladší. Zrak mi slábne, tělo se zakulacuje a vítězí u mě filosofická představa, že každá změna v životě už může být jen k horšímu. Na Windows 8 se mi líbí to co není vidět. Rychlost a spolehlivost. To co je vidět jsi popsal naprosto přesně tak, jak to cítím i já.

Kdykoliv mi do života vstoupí ta ošklivá hranatá věc, je to jako , slovy klasika, "kdyby se mi někdo pokusil - vyrazit mozek z hlavy plátkem citrónu obaleným kolem masivní zlaté cihly".

Naštěstí jdou ikonky od často používaných věcí přesunout na plochu, takže se s tím dá nějak koexistovat.

Zrovínka před pár dny jsem někde četl, že čudlík start se nakonec do windows vrátí. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí a z windows 8 pro desktopy se stane zase to, co z toho udělaly windows 7. Na pohled docela pěknej systém. Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

34,823,991 návštěv