April 19 2024 10:59:48
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 1
CSW_606_Thomas

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Opentrack - náhrada FreeTracku?
LEON
Zifi napsal:

Mám dotaz. Nainstaloval jsem nejnovější verzi. Když se ohlédnu za sebe a chci vykouknout jakoby více do směru z trupu letadla, tak to má opačný efekt a vykloním se do trupu letounu. Ve starší verzi to bylo v pohodě. Nevíte jak to nastavit? Dále by se možná hodil i popis dalších nastavovacích funkcí opentracku. Křivky si nastavím lahodně, ale v těch ostatních hejblatech většinou celkem plavu


Zkus Options\Relative Translations a zaškrtnou Enable.
 
https://www.rcfree.eu
Zifi
Funguje. Moc děkuju
 
1stCL_Jiricek
Přeneseno z vlákna "Kampfgruppe na východě":

Killer napsal:

Prostě se u toho melu a zaměřovač hledám tělem. Tím myslím v nějakým kroucení. Tam je to asi nejvíc znát. Ono to jde doladit křivkama max. na nějakej kompromis. Udělám to míň citlivý třeba v X a neotočím se dobře s výklonem za sebe. Ale sem do vlákna to nepatří. Tak to můžem probrat jinde.


LEON napsal:

Tak to by Ti možná mohly vyhovovat rychlejší a jedovatější křivky, ale kolem zaměřovače si zároveň udělat drobounkou mrtvou zónu, která Ti umožní stabilnější pohled do zaměřovače a bude ignorovat drobné rušivé pohyby hlavy/těla při střílení, ale s tím by ti asi nejlíp poradil PetSild, ten tu je asi největší odborník na HeadTrackingový křivky. Já sám to ladil několik měsíců a prošel jsem si několika slepejma cestama, kdy jsem jednou nad FreeTrackem taky zlámal hůl, takže pro to rozčarování mám pochopení, taky jsem si ho zažil Úsměv


No mně všichni TIR-aři v okolí vesměs potvrdili, že všech pohybů a zákoutí kokpitu se TIRem / OpenTrackem dosáhnout nedá. S čímž souzní mé skromné pokusy. Takže na ostřílené borce: dovedete naladit křivky tak, aby se dalo

1) rozhlédnout přes rameno, přiklonit ke sklu, nadzvednout a popojet od pancíře (k palubce)? To vše najednou, samozřejmě

2) používat celý (nebo alespoň přední polovinu) rozsahu dopředného pohybu hlavy, ale zároveň aby vám hlava nejezdila při běžné rotaci nebo posunech do strany?

3) aby se dala hlava zvedat nahoru a dolů bez parazitních pohybů?

4) aby se při pohybu vpřed neměnila výšková poloha?


Toto vše používám a nepoužívat to je pro mě prostě omezení. Ne že by se nedalo zvyknout na cokoli, ne že třeba přínosy nepřeváží zápory. Ale prostě teď to mám, v boji toho využívám, s TIR / OpenTrackem jsem to nedokázal a nikdo ze známých mi nepotvrdil, že by to šlo. Ostatně ani tracky lidí s rozhlížetky nic podobného neobsahují.
 
AJaromir
Jo, dá se to. Ale nejde to hned. Napřed si na to člověk musí zvyknout. A jak se člověk naučí dělat čím dál přesnější pohyb hlavou, tak si nastavuje čím dál strmější křivky. Třeba já, pokud otočím hlavu o 5°, tak ve hře je to o 15. Pokud ji otočím o 10°, ve hře je to 65°. 15° v realitě - 130° ve hře. Mám 27" monitor, takže při rozhlížení se nešilhám.
 
RH_Killer
1) Ano, ale já se tu kosmickou kolohu co k tomu potřebuješ nenaučil dělat rychle v boji.
2) Ano, ale jen polovina dopředu. Nepoužívám to. Je to divný.
3) Ano, nevím jak jsem to dokázal. :-)
4) Stejně jak bod 3
 
joska
Ano jde to všechno je to otom jenom chtít :-)
Naopak by tady piloti co lítají co nejrealičtěji mohli namítat že ve skutečnosti je pilot připoutaný a utažený pás mu moc toho pohybu nenabýdne.
Vemte si jenom pidi kabinu Me109 jak se tam poměrně vysoký Erich Hartmann mohl pohybovat ???
Nakonec se to tu zvrhne k tomu že vlastně je lepší řídit myškou jako WarThunder , kde piloti co používají joystick , nebo nedej bože pedály jsou vlastně"hendikepovaní" .
Vždyt to co zaměříš myškou je vždy přesnější než koordinací pohybu hlavy+rukou+nohama zárověň a to je pravda!!!
No a pak vás to má bavit lítat když někdo furt vymýšlí jak si stáhnou grafiku pro větší "dothy" jak použít myšku pro lepší mušku a podobné dle mě "blbosti co ničí simulaci "
Pro mě osobně je pilot ten co se snaží napodobit ovládání letounu reálným podmýnkám a nehledí na výsledek (score)
To můžete hrát Planet S.2 , WarThunder a podobné arkády.
Mě osobně Leon dotáhl k první válce RoF a ikdyž jsou dnes různé simulátory , tak tento dnes zastaralý simulátor má dle mě "koule" a když to lítáte poctivě tak se tam dá dělat pilotáž na solidní úrovni.
Díky Petsildovi si nastavím zoom přímo ovládaném opentrackem a není co řešit, snad jen malou účast a neduhy co programátoři zapoměli doladit.
[img]http://www.imgup.cz/images/2015/08/30/FCU.png[/img] is not a valid Image.
 
http://joskapilot.webnode.cz/
CSW_Cassius Chaerea
RoF už není co bejval, tu nesmrtelnost pilota dotáhli do extrému a i pár dalších věcí zkazili. Navíc kdo si hraje na skutečného pilota a napodobuje reálné podmínky, ten nezoomuje...Úsměv
 
RH_Killer
Já nechci aby se to v něco zvrtlo. Já Opentrack nedám. :-) Můžeš k tomu zoomu napsat něco jako návod. Jak to tedy nastavovat? (nejlíp v BoS) A to, jak to chce, nebo nechce někdo používat bych nechal. Jen jsem napsal, že jsem to zažil, když to někdo odmítl a chápu to.
 
RH_Killer
Cassius Chaerea napsal:

RoF už není co bejval, tu nesmrtelnost pilota dotáhli do extrému a i pár dalších věcí zkazili. Navíc kdo si hraje na skutečného pilota a napodobuje reálné podmínky, ten nezoomuje...Úsměv



No jo, ale tady si tím zoomem musíš vynahradit rozlišení monitoru. Oko nenahradí. A když někdo má ještě stáhlou grafárnu. Neboj, chápu že jsi to nepsal moc vážně. :-)
 
LEON
Cassius Chaerea napsal:

RoF už není co bejval, tu nesmrtelnost pilota dotáhli do extrému a i pár dalších věcí zkazili. Navíc kdo si hraje na skutečného pilota a napodobuje reálné podmínky, ten nezoomuje...Úsměv


Můžeš to trochu s tou nesmrtelností pilota v ROF trochu rozepsat? Mně se to jeví právě naopak, že tady je umřít zdaleka nejsnažší ze všech simulátorů, ať už se jedná o křehkost křídel, absenci pancéřování, absenci padáku, snadnost utrhnutí letounu na minimálce, zlomení si vazu při překlopení na boudu když se včas před monitorem nesehneš, střelbě z extrémně malých vzdáleností kdy se dá snadno střílet prakticky přesně na pilota atd. atd. Úsměv Kromě toho do ROF už drahně let žádný patch nevyšel (kromě nedávného SkinPacku), takže bych musel za ty roky nějaký kazící patch zaregistrovat, kdyby byl vydán.
 
https://www.rcfree.eu
CSW_Cassius Chaerea
LEON napsal:

Cassius Chaerea napsal:

RoF už není co bejval, tu nesmrtelnost pilota dotáhli do extrému a i pár dalších věcí zkazili. Navíc kdo si hraje na skutečného pilota a napodobuje reálné podmínky, ten nezoomuje...Úsměv


Můžeš to trochu s tou nesmrtelností pilota v ROF trochu rozepsat? Mně se to jeví právě naopak, že tady je umřít zdaleka nejsnažší ze všech simulátorů, ať už se jedná o křehkost křídel, absenci pancéřování, absenci padáku, snadnost utrhnutí letounu na minimálce, zlomení si vazu při překlopení na boudu když se včas před monitorem nesehneš, střelbě z extrémně malých vzdáleností kdy se dá snadno střílet prakticky přesně na pilota atd. atd. Úsměv Kromě toho do ROF už drahně let žádný patch nevyšel (kromě nedávného SkinPacku), takže bych musel za ty roky nějaký kazící patch zaregistrovat, kdyby byl vydán.
Naposledy jsem to hrál před cca 2-3 lety a v té době už nešlo zajímat za frontou na onlinu ani na offlinu. A tradičně tě tam zabíjeli v drtivé většině postupně, na cca 3-8 zásahů. Online jsem začal létat někdy 2010-2011 a pk tam šlo dostat rychleji (je to samozřejmě můj dojem z paměti) i když i tehdy se mi poměr pk zdál docela málo, vůči ostatním poškozením. Prostě šli zase cestou "zábavy", protože si komunita asi moc stěžovala, že po prvním útoku jsou mrtvý.

Asi víme jak pancéřovaná byla letadla z první války a + - kolik % prostoru vyplňoval pilot v trupu letadla při střelbě ze zadu. Byla to asi ta nejčastější "věc", co se na letadle v důsledku nepřátelské střelby mohla "porouchat".
i.pinimg.com/originals/b1/36/b3/b136b397039bd10bcaa5e244479c8891.jpg
 
petsild
No problém rozhlížení se pro někoho se v Box/Rof může nastat, kvůli naprosto primitivnímu algoritmu pohybu v prostoru. Přesto jsem si dokázal v kokpitu přes OT vždy poradit a vím, že kam se nedokážu podívat přes HT, tak myší už naprosto vůbec nemám šanci vyšťourat nic co nemám hned u nosu. Ale chápu u Boska není třeba honit čudlíky za zády a proto rozhlížení není, na tak špičkové úrovni jako je v DCS kde se dostanete pohodlně všude.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
LEON
To Cassius Chaerea: V ROF (resp. na New Wings ale bude to asi platit všude) Ti přímý zásah do pilota projektilem ubere 0,25 života. Zabít pilota tak jde teoreticky pouhými čtyřmi výstřely. Není až tak vyjímečné, že ty 4 smrtící rány budou v jediné dávce, pokud střílíš z blízka. Bohužel většina ROF létajících pilotů má střelecké návyky z WW2 simulátorů, zahajují palbu třeba už z cca 300m, kdy ty kulomety mají velký rozptyl, jak se na té platformě chvějí a jak se jim zahřívá hlaveň. Chce to si nalétnout opravdu blízko a se staženým plynem (příp. zapnutým Blipem), abys neznepokojil svoji oběť a teprve pak vystřelit na jistotu. Kromě toho SVK piloti létající za Entente (Míra, nebo hoši z LM) Ti potvrdí, že staří veteráni z letek J2 nebo J5 zabíjejí na PK až nepříjemně často Šklebící se
 
https://www.rcfree.eu
CSW_Cassius Chaerea
LEON napsal:

To Cassius Chaerea: V ROF (resp. na New Wings ale bude to asi platit všude) Ti přímý zásah do pilota projektilem ubere 0,25 života. Zabít pilota tak jde teoreticky pouhými čtyřmi výstřely. Není až tak vyjímečné, že ty 4 smrtící rány budou v jediné dávce, pokud střílíš z blízka. Bohužel většina ROF létajících pilotů má střelecké návyky z WW2 simulátorů, zahajují palbu třeba už z cca 300m, kdy ty kulomety mají velký rozptyl, jak se na té platformě chvějí a jak se jim zahřívá hlaveň. Chce to si nalétnout opravdu blízko a se staženým plynem (příp. zapnutým Blipem), abys neznepokojil svoji oběť a teprve pak vystřelit na jistotu. Kromě toho SVK piloti létající za Entente (Míra, nebo hoši z LM) Ti potvrdí, že staří veteráni z letek J2 nebo J5 zabíjejí na PK až nepříjemně často Šklebící se
Leone prosím neuč mě létat ani v RoFu Úsměv, nebyl jsem tam žádnej borec jako třeba barry, ale killy jsem vozit domů dokázal.
Tvá první věta je hodně vypovídající, o tom jsem neměl tušení, že je to teď taková oldshatterhandovka, kde se pk musí dávat vždy na několik ran. Měl jsem dosud zato, že to pk jde dát, i když kriticky důležité části těla mají mravenčí velikost, to že tam nejsou vůbec mě překvapilo. A ano co jsme hrál naposledy, tak kdybych měl brát v úvahu, že pilot zabere cca 40-50% prostoru v trupu při pohledu ze zadu, ať nežeru každou třetí kulí do trupu mu vezmu 1/4 života, tak bych měl pilota zabíjet na 12 ran do trupu, "sorry jako" ale takovej pocit jsem rozhodně neměl.
 
joska
Cassius Chaerea napsal:

RoF už není co bejval, tu nesmrtelnost pilota dotáhli do extrému a i pár dalších věcí zkazili. Navíc kdo si hraje na skutečného pilota a napodobuje reálné podmínky, ten nezoomuje...Úsměv


Toto se tady už řešilo a zoom je dobrý na dorovnání reálu, jestli jsi někdy letěl třeba vyhlídkový let v cesně nebo zlinu a podobně tak víš že druhé letadlo vidíš na velkou vzdálenost a rozlišení monitoru je tak nízké, že bez zoomu to nevidíš. Až budem na min.8K tak to bude jiná, ale to si asi ještě počkáme. :-(
Ty tři čtyři body co ti umožní monitor je fakt k ničemu , v reálu na tu vzdálenost poznáš co to je za letoun a jakou má barvu .
Upravil/a joska dne 10-10-2017 20:42
[img]http://www.imgup.cz/images/2015/08/30/FCU.png[/img] is not a valid Image.
 
http://joskapilot.webnode.cz/
Ondrej1
HT ladím prakticky stále v ruku v ruce se zdokonalováním pohybem hlavy. K čím jemnějším niancím se dostávám, tím jsem přesvědčenější, že je to mnohokrát přesnější, přirozenější a záživnější způsob rozhlížení, než jakýkoliv jiný (nepočítám virt. brýle).
Třeba kroucení pohledu kolem podélné osy letadla mi přijde s HT úplně parádní a těžko nahraditelné - při nízkém průletu korytem řeky v 500 kph je to jako WipeOut Úsměv
 
LEON
Cassius Chaerea napsal:

LEON napsal:

To Cassius Chaerea: V ROF (resp. na New Wings ale bude to asi platit všude) Ti přímý zásah do pilota projektilem ubere 0,25 života. Zabít pilota tak jde teoreticky pouhými čtyřmi výstřely. Není až tak vyjímečné, že ty 4 smrtící rány budou v jediné dávce, pokud střílíš z blízka. Bohužel většina ROF létajících pilotů má střelecké návyky z WW2 simulátorů, zahajují palbu třeba už z cca 300m, kdy ty kulomety mají velký rozptyl, jak se na té platformě chvějí a jak se jim zahřívá hlaveň. Chce to si nalétnout opravdu blízko a se staženým plynem (příp. zapnutým Blipem), abys neznepokojil svoji oběť a teprve pak vystřelit na jistotu. Kromě toho SVK piloti létající za Entente (Míra, nebo hoši z LM) Ti potvrdí, že staří veteráni z letek J2 nebo J5 zabíjejí na PK až nepříjemně často Šklebící se
Leone prosím neuč mě létat ani v RoFu Úsměv, nebyl jsem tam žádnej borec jako třeba barry, ale killy jsem vozit domů dokázal.
Tvá první věta je hodně vypovídající, o tom jsem neměl tušení, že je to teď taková oldshatterhandovka, kde se pk musí dávat vždy na několik ran. Měl jsem dosud zato, že to pk jde dát, i když kriticky důležité části těla mají mravenčí velikost, to že tam nejsou vůbec mě překvapilo. A ano co jsme hrál naposledy, tak kdybych měl brát v úvahu, že pilot zabere cca 40-50% prostoru v trupu při pohledu ze zadu, ať nežeru každou třetí kulí do trupu mu vezmu 1/4 života, tak bych měl pilota zabíjet na 12 ran do trupu, "sorry jako" ale takovej pocit jsem rozhodně neměl.


Nějaké zóny v tom ROF pilotovi nejspíš budou, protože například v tomhle záznamu dvousekundové dávky náš Gregifo jedinou kulkou sebral 0,5 zdraví soupeřova pilota.
[img]http://img24.cz/images/02893495837658935159.png[/img] is not a valid Image.
Ale budou to zóny opravdu mravenčí, protože takové zásahy jsem dohledal v databázi střeleb jen opravdu velice vyjímečně. Vůbec se ale nemusíme bavit o nějakých "pocitech", napiš mi svůj nick v ROF a můžeme se podívat na Tvoje logy ze střelby, New Wings je archivuje od roku 2013 a dá se z nich dost vyčíst.
Upravil/a LEON dne 11-10-2017 06:09
 
https://www.rcfree.eu
CSW_Cassius Chaerea
Cassius Chaerea, nebo něco takového originálního...

EDIT: Vzhledem k tomu, že si mi potvrdil "nesmrtelost" pilota v RoFu, nevím co tam chceš u mě dohledávat. Ty neexistující pk?
Upravil/a CSW_Cassius Chaerea dne 11-10-2017 06:56
 
LEON
To jsem právě zkoušel zadat jako první, bohužel takový Nick tam nikdy nelítal. Když tak se mrkni na staty http://stats.neww...rg/pilots/, vyber datum kdy jsi zhruba lítal a zkus zadat nicky které jsi používal, třeba se trefíš. Nebo pokud jsi tam byl zaregistrovaný, tak se zkus lognout a hned uvidíš.
 
https://www.rcfree.eu
CSW_Cassius Chaerea
Nevím jaký měsíc jsem létal a nevím jaký to má smysl viz edit min. příspěvku. Mohl jsem mít taky nick Cassius, CassiusCh, nebo 3.BAP/Cassius ale nejspíše 3.BAP_Cassius.

Edit: Leda že by si z killů spočítal v jakém poměru je usmrcení pilota vs jiný druh fatálního poškození (křídlo, motor atd.)
Upravil/a CSW_Cassius Chaerea dne 11-10-2017 07:56
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,721,275 návštěv