March 28 2024 23:39:06
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Opentrack - náhrada FreeTracku?
606_JuLB
Používa niekto tento systém snímania? https://github.co.../opentrack
Funguje rovnako na princípe snímania IR clipu webkou.

Ide, zdá sa, o "živý" projekt (na rozdiel od osvedčeného FreeTracku), a funguje bez problému aj s kamerou SONY PS3 eye a jej najnovším driverom na win 7 64bit, bez nutnosti spúšťať zakaždým "stream",bez náhodného zamŕzania a podobných vedľajších efektov spojených s kombináciou FT+PS3 (u mňa).

Opentrack pekne drží stabilnú polohu, reakcia na rýchly a značný rotačný pohyb je tiež rýchla a presná.
Pomalý pohyb mám však veľmi trhaný, akoby prestabilizovaný.

Zrejme je problémom v nastavení filtra "Accela Mk.4".
Máte prosím niekto odskúšané nastavenie, prípadne tip, ako ho nastaviť?
i.ibb.co/DRFjqCp/JulB.png
 
petsild
Ahoj,
je s podivem že o tak výkoném sw jako je OpenTrack člověk moc nepočte, přitom patří ke špičce polohování hlavy virtuálního kokpitu.
Aplikace je do velikosti a vytížení procesoru na tom lépe než konkurenční FT či FTNIR.
Instaloval jsem rovnou poslední betu opentrack-2.3-rc6 https://github.co....3-rc6.zip, která má vše co pilot potřebuje v jednom balíku.
Opentrack nemá žádnou extra pěknou grafiku, zato jednoduchostí nemátne uživatele zbytečným nastavením či tlačítkem.
Jeho hlavní síla spočívá v nastavení vícebodových křivek a navíc asymetricky pro každou osu, vhodné pro dokonalé základní vystředění pohybů hlavy.
Rozhlížení je krásně plynulé a lze ho snadno přizpůsobit uživatelským potřebám.
Pokud si dáte práci a detailně si vypipláte konfiguraci, budete pak z přesnosti ovládání nadšeni hojda. Pet

[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/4/4901/4901891_507dca2b7c43a1bacef8c830a77145ff/images/ot1.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/4/4901/4901891_507dca2b7c43a1bacef8c830a77145ff/images/ot2.jpg[/img] is not a valid Image.

Edit:
Základní funkce křivek:

Yaw - rozhlédnout vlevo/vpravo
Pitch - rozhlédnout nahoru/dolů
Roll - zaklonit hlavu vlevo/vpravo
X - posun do stran
Y – pohled zvýšit/snížit
Z – přiblížit/oddálit

Asymetric mapping below – umožní rozdílné chování křivky třeba nahoru nebo dolů.

Accela filter:

Smothing - Určuje jemnost pohybu zároveň zpožďuje pohyb

Sensitivity - citlivost pohybu podobné jako u nastavení křivek

Deadzone - ignoruje pohyb do dané hodnoty

Rotation nonlinearity – snaží odfiltrovat nechtěný záklon pohybu, vysoké hodnoty mohou zase způsobit skoky.


Zde je ukázka přizpůsobení křivek:
[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/4/4901/4901891_507dca2b7c43a1bacef8c830a77145ff/images/krivkyII.jpg[/img] is not a valid Image.
Tak vypadají poslední křivky, které používám v OT 2.3rc49p6.

Můj vlastní žebříček aplikací:

FreeTrack 80%
- složitá instalace a nastavení
- nestabilita náhodně padá
- podpora ukončena, poslední verze 2.2 z 11/2008
- větší vytížení procesoru
+ asi i dnes nejvíce rozšířená aplikace, návody jsou na všech možných webech

FaceTrackNoIR 85%
+ snadná instalace a nastavení
+ vícebodové křivky všech os
+ mladá aplikace, poslední verze 1.72 z 11/2014
- křivka pohled nahoru omezená na 90st. přitom je rozsah až do 180st.

OpenTrack 98%
+ snadná instalace a jednoduché nastavení
+ vícebodové detailní křivky, navíc všechny osy lze doladit asymetricky
+ podpora všech systémů od Linux, Apple po Windows poslední čerstvá verze 2.3.9 z 8/2017
- zatím málo rozšířená aplikace a naprosto žádná reklama
Upravil/a petsild dne 07-10-2018 08:55
 
SepiaX
Možná hloupá otázka, stáhnul jsem OpenTrack ale po kliknutí na "opentrack.exe" se rovnou spustí namísto instalu?:-(
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
petsild
Jeto správně, umísti soubory dle libosti.
 
SepiaX
OK dík
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
Rumcajs
Z těch beta verzí 2.3 je ta RC6 asi první opravdu použitelná. Dřívější RC válčily s limitovaným zvednutí hlavy. Navíc alespoň u mě na mém stroječku to chodilo divně. Mělo to velké zpoždění a minimálně v BOSku to způsobovalo pravidelné zadrhávání hry. Možná to bylo omezený na moje PC, ale prostě to nechodilo rozumně. Ta RC6 ale vypadá slibně. Jen škoda, že z toho neumím vymámit pohled vzad ve smyslu TIRu. TIR dělá v nějakou chvíli reverz Xové souřadnice, aby to pohyb hlavy byl konzistentní s tím, co člověk vidí (při pohledu vzad se člouvěk tak nějak kouká dozadu). Maličkost, ale hrozně to pomáhá.
Non est specifica
 
petsild
Ještě doplním... je potřeba zvolit zkratku pro centrování obrazu používám klávesu F1.
 
LEON
Rumcajs napsal:

Z těch beta verzí 2.3 je ta RC6 asi první opravdu použitelná. Dřívější RC válčily s limitovaným zvednutí hlavy. Navíc alespoň u mě na mém stroječku to chodilo divně. Mělo to velké zpoždění a minimálně v BOSku to způsobovalo pravidelné zadrhávání hry. Možná to bylo omezený na moje PC, ale prostě to nechodilo rozumně. Ta RC6 ale vypadá slibně. Jen škoda, že z toho neumím vymámit pohled vzad ve smyslu TIRu. TIR dělá v nějakou chvíli reverz Xové souřadnice, aby to pohyb hlavy byl konzistentní s tím, co člověk vidí (při pohledu vzad se člouvěk tak nějak kouká dozadu). Maličkost, ale hrozně to pomáhá.


To je síla zvyku, já měl přesně opačný problém u TIRu, jak jsem byl asi 10 let zvyklý se s FreeTrackem při pohledu za sebe vlevo automaticky inverzně naklánět vpravo, tak jsem se toho návyku nemohl zbavit ani za několik měsíců denního používání TIRu, pokaždé jsem se u TIRu při pohledu vzad nahnul na "špatnou" stranu a musel jsem si v duchu říkat, kam se vlastně chci podívat Šklebící se A přitom to je v TIRu uděláno logicky se správným stranovým převrácením, jen zvyk je zvyk...
 
https://www.rcfree.eu
petsild
Je kluci někde převrácení obrazu vzad k vidění na videu?
 
Rumcajs
petsild napsal:

Je kluci někde převrácení obrazu vzad k vidění na videu?
Nejde o převrácení obrazu. Jde o drobnou hříčku s orientací. Když se vykláníš doprava a otočíš se přitom dozadu a pokračuješ ve vyklánění stejným směrem, z nového úhlu pohledu (dozadu) se vlastně vykláníš doleva. No páčto se koukáš na druhou stranu. A TIR tohle umí detekovat. Ve chvíli, kdy se díváš v letadle dozadu prostě otočí směry vyklánění a tím ti zachová konzistenci mezi vizualizací kokpitu a směrem tvého pohybu. Na videu tedy neuvidíš nic, jen to bude vypadat přirozeně.
Non est specifica
 
Ondrej1
Ve Win 7 vše ok, ale v IL2 mi to nechodí, nerozpozná to či co..
 
petsild
Jestli máš nastavení kamerky v pořádku v pointracker pluginu, ještě budeš muset pohrát s šoupátkem Trenshold, aby to vidělo perfektně jen tři body.
 
Ondrej1
No, jak jsem psal, v systému to běží, body vidím a hýbou se správně - stejně jako v mém FT. Nevím, co je pointracker plugin.

Může to ale souviset s tímto: mám občasný - již vyřešený - problém, že mi v Il2 nechodil ani FT. Plně fuknční je JEN v případě, že 1) zapnu Win7 a na nic jiného nešahám, 2) spustím IL2, 3) v menu IL2 přepnu ALT+TAB na plochu, 4) zapnu a vyladím FT, 5) vrátím se do hry a bezchybně se rozhlížím. V jiném pořadí to zlobí; nejde klávesnice, nejde FT adod. Asi je to díky Win7 nebo verzí IL2 - nevím přesně, bohužel.

Pozn.: FT si u mě bere 15 MB, zatímco OT 55 MB, čímž padá z mého pohledu OT používat. Navíc tracking provozuju na druhém jádře, takže na tom obžérství až tolik nezáleží (?).
Upravil/a Ondrej1 dne 20-12-2014 22:16
 
petsild
Zrovna IL2 nemám instalovaný, ale ROF nebo DCS mi funguje s OT perfektně. Tvůj funkční postup je docela divočina, většinou je podmínkou nejdříve spustit sw na polohování hlavy jedno jaký a pak simulátor. Určitě se někdo kdo létá ILku ozve a poradí proč ti to nechce korektně fungovat.
 
606_JuLB
pointracker plugin je to, v čom nastavuješ rozmery Clipu a citlivosť kamery.

Možno nesprávna otázka:
Máš v Configu zapnutý "trackIRUse=1" v časti RTS a v OT /FT zapnutý protokol FreeTrack2.0?
 
petsild
606_JuLB napsal:
Opentrack pekne drží stabilnú polohu, reakcia na rýchly a značný rotačný pohyb je tiež rýchla a presná.
Pomalý pohyb mám však veľmi trhaný, akoby prestabilizovaný.
Zrejme je problémom v nastavení filtra "Accela Mk.4".
Máte prosím niekto odskúšané nastavenie, prípadne tip, ako ho nastaviť?

Nyní používám tohle nastavení filtru Accela a jsem s odezvou na pohyb spokojený:

[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/4/4901/4901891_507dca2b7c43a1bacef8c830a77145ff/images/ot4.jpg[/img] is not a valid Image.
 
petsild
Někomu může napovědět video Úsměv sice není pro poslední OT, ale konfigurace je stejná:

YouTube Video


 
606_JuLB
petsild napsal:

606_JuLB napsal:
Opentrack pekne drží stabilnú polohu, reakcia na rýchly a značný rotačný pohyb je tiež rýchla a presná.
Pomalý pohyb mám však veľmi trhaný, akoby prestabilizovaný.
Zrejme je problémom v nastavení filtra "Accela Mk.4".
Máte prosím niekto odskúšané nastavenie, prípadne tip, ako ho nastaviť?

Nyní používám tohle nastavení filtru Accela a jsem s odezvou na pohyb spokojený:

[img]http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/4/4901/4901891_507dca2b7c43a1bacef8c830a77145ff/images/ot4.jpg[/img] is not a valid Image.


Vďaka, ale otázka bola k OT ešte vo verzií 2.0rc1. Posledná verzia 2.3 rc6, z ktorej je aj tvoj skrínšot je omnoho lepšia a pritom aj jednoduchšia na nastavovanie. Veď video to jasne ukazuje.
 
Ondrej1
Lehce jsem pokročil, chobotnička už se hýbe, ale ve hře stále nic. Jistě mám rozhašený nějaký hodnoty souřadnic, ale alespoň náznak, byť deformovaného rozhlédnutí, bych očekával, ovšem vůbec nic se neděje.
Co jsem měl špatně:
- neměl jsem nastaveny proporce - vzdálenosti - diod pro můj clip (výchozí hodnoty byly "0")
- neměl jsem protocol "freetrack 2.0 Enhanced"
(ano, v Conf.ini mám v sekci RTS "trackIRUse=1")

Nastavení FreeTracku jsem k vybroušení k dokonalosti věnoval postupně několik desítek hodin, takže čas tomuto věnovat můžu, to jo :)
Ještě to zkusím. Pokud někoho něco napadne, budu rád, díky.
 
petsild
Tam kde nastavuješ velikost clipu je Calibrate výchozí umístění středu ledek v prostoru. Nezapomeň pak vycentrovat klávesou a každou křivku musíš upravit, páč je výchozí nastavená hodně natupo, na videu dobře vidět ten hýbající bod měl u křivek dojít vrcholu max.st. který si nastavíš.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,598,948 návštěv