May 05 2024 17:11:09
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Alpha-version of IL2BOS: Poznatky z testování.
Rumcajs
Bierglass napsal:

Měl bych jednu malou poznámku k mapě.Cesty lemované stromy jsou sice běžné ale ne v Rusku.To co jsem já viděl v tehdy ještě Sovětském Svazu(a v této oblasti) byly polní cesty mezi vesnicemi bez jakékoliv povrchové úpravy natož aby byly lemovány stromořadím.Jediné zpevněné komunikace s občasným náznakem stromořadí byly pouze mezi velkými městy.Rovněž vesnice na mapě ,která víceméně každá z nich by se mohla nazývat hrdě "Unter den Linden" příliš neodpovídají tomu co jsem tam viděl já. Uspořádání vesnických "bulvárů"spíše připomíná americká města než Sovětskou realitu.Pochybuji,že tak jak je to uděláno ve hře bylo za války,když to tak nebylo ani o hodně později po ní.Není to sice žádná na hru mající vliv chyba ale rozhodně se nedá očekávat přílišná realističnost mapy.No pořád je to lepší než země tisíců řek vedoucích od nikud nikam jako tomu je ve starém Šturmovi.

Už to tu psal Robo, ale i tak dodám, co přesně psali na ofiko foru. Věc se má tak, že oblast kolem Stalingradu byla vlastně osídlena až po revoluci a to rozkazem. Tedy vesnice tam v tý stepi vznikaly organizovaně podle šablony. Proto působí tak genericky a na Sojuz tak uspořádaně. Nejsou to historická osídlení, ale pár let staré umělé útvary.
 
Bierglass
Rumcajs napsal:

Bierglass napsal:

Měl bych jednu malou poznámku k mapě.Cesty lemované stromy jsou sice běžné ale ne v Rusku.To co jsem já viděl v tehdy ještě Sovětském Svazu(a v této oblasti) byly polní cesty mezi vesnicemi bez jakékoliv povrchové úpravy natož aby byly lemovány stromořadím.Jediné zpevněné komunikace s občasným náznakem stromořadí byly pouze mezi velkými městy.Rovněž vesnice na mapě ,která víceméně každá z nich by se mohla nazývat hrdě "Unter den Linden" příliš neodpovídají tomu co jsem tam viděl já. Uspořádání vesnických "bulvárů"spíše připomíná americká města než Sovětskou realitu.Pochybuji,že tak jak je to uděláno ve hře bylo za války,když to tak nebylo ani o hodně později po ní.Není to sice žádná na hru mající vliv chyba ale rozhodně se nedá očekávat přílišná realističnost mapy.No pořád je to lepší než země tisíců řek vedoucích od nikud nikam jako tomu je ve starém Šturmovi.

Už to tu psal Robo, ale i tak dodám, co přesně psali na ofiko foru. Věc se má tak, že oblast kolem Stalingradu byla vlastně osídlena až po revoluci a to rozkazem. Tedy vesnice tam v tý stepi vznikaly organizovaně podle šablony. Proto působí tak genericky a na Sojuz tak uspořádaně. Nejsou to historická osídlení, ale pár let staré umělé útvary.


Jasně celé to vzniklo na základě Stalinova "stěhování národů" Stalingrad, jeho výstavní skříň ,bylo třeba něčím alespoň trochu nakrmit No je pravda,že z ptačí perspektivy vzhledem k tomu,že jsem nesloužil u letectva jsem to neviděl.Ale to co jsem měl možnost během našich zastávek vidět příliš šablonovitě nevypadalo.Jedna hliněná cesta z obou stran lemována domky stlučenými ze všeho možného na to porůznu přilepené hospodářská stavení a nedaleko Sovchoz.Ten připouštím šablonovitý byl.Byl pokaždé téméř stejnýŠklebící se Ale je to již dávno a je možné,že na ty výstavní vesnice jsem již zapomněl a uchoval si v paměti jen ty vesnice hrůzy.
 
WT_Flan
Baron napsal:

Divné... Mne to problíži/oddiali správne (nemám však Saitek). Ale týka sa iba pohľadu v kabíne, keď chceš priblížiť/oddialiť vonkajší pohľad, musíš to priradiť inde. To však považujem za zbytočné, na to mi stačí kolečko myši Úsměv


Numero, mas TIR ? Pokud jo, tak .....

S Tirem mi jde zoomovat pohled, coz je ale jina funkce nez zmena pozice posezu v eru. A kupodivu nejde menit pozes prave s bezicim Tirem. Tuhle funkci prebira TIR. Kdyz stopnu TIR funguji cudly zmeny posezu.
Jedna se tedy o TIR s 6dof...
 
Rumcajs
Přijde mi divné chování směrovky. Výchylka směrovky vede k tomu, že se letadlo vyosí vůči směru letu. To je ok. Ale pokud ho křidélkama držím tak, aby mělo křídla vodorovně, nezatáčí. Ono prostě letí pořád tím směrem, jen vyosené. Opravte mě, jestli to vidím špatně, ale směrovka je kormidlo, jehož výchylka vede k tomu, že letadlo mění kurs. Ne jen že se změní vyosení vůči směru letu, ale ono prostě začne točit zatáčku. Trénoval jsem s 109 přistání při bočním větru a tam mi přišlo, že to nereaguje při tom snosu, jak bych čekal. Tak jsem to začal testovat a přijde mi, že směrovka prostě nezatáčí. Že to jen vyosí letadlo, ale letí to pořád víceméně svým směrem. Možná ne úplně na 100%, ale třeba proti CloDu je tohle chování velmi jiné. Jak to vidíte?
 
Farky
Hoper napsal:
Kurňa, zas jsou na tom modří líp!! Úsměv)
(tedy pokud je to otočení hlavy pomocí TiRu; ale tohle je opravdu hodně a snad s tím něco udělají)


Není to pomocí TIRu, jedu si oldschool HATem. TIRem by to každopádně mělo být stejné. Pokud ne (což je možné, může někdo potvrdit?), tak to taky není úplně dobře.
 
1stCL_Fucida
Rumcajs napsal:

Přijde mi divné chování směrovky. Výchylka směrovky vede k tomu, že se letadlo vyosí vůči směru letu. To je ok. Ale pokud ho křidélkama držím tak, aby mělo křídla vodorovně, nezatáčí. Ono prostě letí pořád tím směrem, jen vyosené. Opravte mě, jestli to vidím špatně, ale směrovka je kormidlo, jehož výchylka vede k tomu, že letadlo mění kurs. Ne jen že se změní vyosení vůči směru letu, ale ono prostě začne točit zatáčku. Trénoval jsem s 109 přistání při bočním větru a tam mi přišlo, že to nereaguje při tom snosu, jak bych čekal. Tak jsem to začal testovat a přijde mi, že směrovka prostě nezatáčí. Že to jen vyosí letadlo, ale letí to pořád víceméně svým směrem. Možná ne úplně na 100%, ale třeba proti CloDu je tohle chování velmi jiné. Jak to vidíte?


Pokud by šla směrovka naplno, křídlo bylo skutečně vodorovně a letadlo přitom neměnilo kurz, bylo by to 100% špatně. Je to proti fyzice letu, resp. aerodynamice.

S LaGGem mi to přišlo v pořádku, s Befkem vyzkouším :-)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Robo
Farky napsal:

Hoper napsal:
Kurňa, zas jsou na tom modří líp!! Úsměv)
(tedy pokud je to otočení hlavy pomocí TiRu; ale tohle je opravdu hodně a snad s tím něco udělají)


Není to pomocí TIRu, jedu si oldschool HATem. TIRem by to každopádně mělo být stejné. Pokud ne (což je možné, může někdo potvrdit?), tak to taky není úplně dobře.


Tir uplne totozne.
 
1stCL_Fucida
Rumcajsi, tak u mě je to v pořádku - při naplno vykopnuté noze a křídlem vodorovně to kurz mění - dle mých zkušeností v rozumné míře. Testoval jsem to cca při 300 km/h IAS.

Ale ten letový model více než třítunového stroje je přecijen poněkud...no...lehký Úsměv Snad to kluci budou hodně ladit.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Ucho
Rumcajs napsal:

Přijde mi divné chování směrovky. Výchylka směrovky vede k tomu, že se letadlo vyosí vůči směru letu. To je ok. Ale pokud ho křidélkama držím tak, aby mělo křídla vodorovně, nezatáčí. Ono prostě letí pořád tím směrem, jen vyosené. Opravte mě, jestli to vidím špatně, ale směrovka je kormidlo, jehož výchylka vede k tomu, že letadlo mění kurs. Ne jen že se změní vyosení vůči směru letu, ale ono prostě začne točit zatáčku. Trénoval jsem s 109 přistání při bočním větru a tam mi přišlo, že to nereaguje při tom snosu, jak bych čekal. Tak jsem to začal testovat a přijde mi, že směrovka prostě nezatáčí. Že to jen vyosí letadlo, ale letí to pořád víceméně svým směrem. Možná ne úplně na 100%, ale třeba proti CloDu je tohle chování velmi jiné. Jak to vidíte?


http://cs.wikiped...ctv%C3%AD)
 
Baron
Rumcajs napsal:

Přijde mi divné chování směrovky. Výchylka směrovky vede k tomu, že se letadlo vyosí vůči směru letu. To je ok. Ale pokud ho křidélkama držím tak, aby mělo křídla vodorovně, nezatáčí. Ono prostě letí pořád tím směrem, jen vyosené. Opravte mě, jestli to vidím špatně, ale směrovka je kormidlo, jehož výchylka vede k tomu, že letadlo mění kurs. Ne jen že se změní vyosení vůči směru letu, ale ono prostě začne točit zatáčku. Trénoval jsem s 109 přistání při bočním větru a tam mi přišlo, že to nereaguje při tom snosu, jak bych čekal. Tak jsem to začal testovat a přijde mi, že směrovka prostě nezatáčí. Že to jen vyosí letadlo, ale letí to pořád víceméně svým směrem. Možná ne úplně na 100%, ale třeba proti CloDu je tohle chování velmi jiné. Jak to vidíte?


Vyskusal som presne to co popisujes - u mna v poriadku, masina reaguje na smerovku tak ako ma.
Hals - und Beinbruch!
 
Rumcajs
Ucho napsal:

Rumcajs napsal:

Přijde mi divné chování směrovky. Výchylka směrovky vede k tomu, že se letadlo vyosí vůči směru letu. To je ok. Ale pokud ho křidélkama držím tak, aby mělo křídla vodorovně, nezatáčí. Ono prostě letí pořád tím směrem, jen vyosené. Opravte mě, jestli to vidím špatně, ale směrovka je kormidlo, jehož výchylka vede k tomu, že letadlo mění kurs. Ne jen že se změní vyosení vůči směru letu, ale ono prostě začne točit zatáčku. Trénoval jsem s 109 přistání při bočním větru a tam mi přišlo, že to nereaguje při tom snosu, jak bych čekal. Tak jsem to začal testovat a přijde mi, že směrovka prostě nezatáčí. Že to jen vyosí letadlo, ale letí to pořád víceméně svým směrem. Možná ne úplně na 100%, ale třeba proti CloDu je tohle chování velmi jiné. Jak to vidíte?


http://cs.wikiped...ctv%C3%AD)
Jenže já nemluvím o skluzu. Mluvím o tom, že letadlo na směrovku nereaguje zatáčením. Skluz se dělá tak, že se snaha letadla zatáčet koriguje náklonem na druhou stranu. Směrovka má podle mě uvést letadlo do zatáčky i bez náklonu. Když prostě držím směrovku, mělo by to donekonečna zatáčet. A to je to, co mi v BOSku alespoň u BF poněkud chybí.
 
Ucho
Rumcajs napsal:

Jenže já nemluvím o skluzu. Mluvím o tom, že letadlo na směrovku nereaguje zatáčením. Skluz se dělá tak, že se snaha letadla zatáčet koriguje náklonem na druhou stranu. Směrovka má podle mě uvést letadlo do zatáčky i bez náklonu. Když prostě držím směrovku, mělo by to donekonečna zatáčet. A to je to, co mi v BOSku alespoň u BF poněkud chybí.


jasně. Ale už dáváš křidélka do kontra.. tak to už je otázka na pilota nějakého motoráku, nevím kde je ta míra. btw co dělá kulička?

btw2 zeptám se
 
autodeath
Neplati tva uvaha Rumcajsi spis pro vrtulnik kde stred rotace vyvolany ocasnim ovladacim prvkem je na ose hlavniho rotoru? U letadla jsou pusobiste rozlozena trosku jinak, proto ty parazitni rotacni momenty, ne? Jses si jisty, ze superpozice je opravdu kruznice? Resp. kruznice s rozumnym polomerem?
 
Rumcajs
Ale kdepak. Směrovka řídí směr. Tady je video, abyste to viděli. Je to dost jasné. A je to blbě. A kdo si myslí, že vykopnutí směrovky nevede u letadla k zatáčce, byť s křídlama v rovině, se zde přihlašte, pošlu vám pak link na nějakou osvětovou literaturu.
Jo je to porovnání identické situace v CloDu a v BOSku. Stejně vyšlápnutá směrovka, skoro stejné letadlo, výrazně jiný výsledek. A můj názor je, že CloD to má dobře a BOS prostě špatně.
YouTube Video


 
CSL1_Talbot
Normalka,letel si sklzom.Podla mna je to dobre a v Clode nahovno.Ked vyslapnes nohu a kridelka kompenzujes,tak sa lietadlo vyosi,letis sklzom,ale neotacas sa jak v Clode.
Upravil/a CSL1_Talbot dne 27-11-2013 22:11
[img]http://www.ulozisko.sk/obrazky/700632/sigpic3393_11.gif[/img] is not a valid Image.
 
313_Nevo
Opitz napsal:
Pokud porovnám chování uživatelů a úroveň a obsah jejich příspěvků na oficiálním foru a i na dalších forech, žádné masové banování a výhružky od místních adminů nepřišly a to proč?
Proto, protože BOS není ani trošku stejný zmetek jako "slavný" CLOD... vole...

Šklebící se vole...
Tuesday, November 26, 2013

1C777 has attracted the ire of its customers again by threatening too often to shut down threads and posts criticising its new sim, or just deleting them.

After threatening to close a thread about its new 109F cockpit (for comparing it poorly with another 1C product!) a player responded...

"But I am a premium user who paid 90 bucks and now I'd like to share my opinion about the product I bought, which includes the comparison to other sims in the market. We have 2013 and imho everyone benefits from a open discussion rather than from censoring/ deleting posts...

I dont want to troll arround or anything I just want to take part in a constructive discussion."


Newsflash guys...at 777 1C forums the customer is always right, unless he complains...in which case he is threatened or deleted. Take your discussions to independent forums instead.
zdroj

CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
Ask
Podle mě má Rumcajs pravdu. Neletí skluzem, to je trošku něco jiného. Při skluzu je jedno křídlo výš. Taky si myslím, že by při vykopnutí směrovky a držení křídel v rovině mělo letadlo zatáčet.
 
Rumcajs
Tak kucí, že se na foru najdou virtuálové, kteří něvědí, jak funguje směrovka, to je docela vtipný. Jak by řidič autobusu nevěděl, k čemu je plyn. Jako zábava je to dobrý.
 
Ucho
Rumcajs napsal:

Tak kucí, že se na foru najdou virtuálové, kteří něvědí, jak funguje směrovka, to je docela vtipný. Jak by řidič autobusu nevěděl, k čemu je plyn. Jako zábava je to dobrý.


jednak to tady je samej tankista bez teorie a druhak např. opravdu by mě zajímalo jaké % virtuálních pilotů v bojovém simu točí ustálenou zatáčku s pohledem na kuličku. Navíc tohle tvoje je skluz, tím se brzdí. :-)
 
WT_Schmouddle
No už mám něco IRL nalítáno, takže:

Vykopnutá směrovka a křídla v rovině způsobí, že letadlo začne zatáčet. Velice neochotně, ale bude zatáčet, bude to něco jako nedotáčivý smyk v autě - tedy poletí to šejdrem a bude to trochu zatáčet. Zároveň, podle umístění a velikosti směrovky tam budou další síly (klopení dolů a klonění za směrovkou)
Zatáčení kloněním je mnohem účinější.

Klonění a kontra směrovka znamená nezatáčet - obvykle se tak vyrovnává snos větrem a snižuje účinek poryvů větru - křídlo k větru dole.
A je to mnohem elegantnější než let s vyosením vůči směru dráhy.
Pozná se tak echte flieger - ten co v bočáku pořád s náklonem položí nejdřív jedno kolo, jemně jako do bavlnky...mě se to stále tak hezky jako jiným nedaří..Zamračený
Upravil/a WT_Schmouddle dne 27-11-2013 23:05
 
www.wtigers.org
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,820,736 návštěv