April 27 2024 12:25:08
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Pocta hurricanu (a Františkovi)
310_cibule
Anglie nevydala zlato Němcům (Anglie navíc nemá ani žádný exekutivní orgán, máš zřejmě na mysli Spojené království Velké Británie a Severního Irska, jehož je Anglie součástí), o jeho vydání jednala s představiteli Třetí říše Bank of England. To není to samé co třeba dnes ČNB. Nepatřila státu.

To, co je v tom pořadu, je celá řada faktů, několik nepřesností a vedle nich Motlovy dojmy a spekulace (což je v jeho pracech dost obvyklé).

Už jsme se zde o tom druhdy s někým bavili. Nechci to znovu rozebírat.
Upravil/a 310_cibule dne 11-11-2013 16:24
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
SepiaX
A Hurricane s Frantou se nám pomalu z vlákna vytratili.-) Ať žije politikaNaštvaný
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
313_Nevo
Horri, wafle sem netahaj, tie my neradi
CPU 4core 3.3GHz | GPU 1GB GDDR5 192bits | DDR3 4x4GB CL9 | SSD 250GB | Win7
 
beermajkl
Cibule- ok
Sepi-už se budu věnovat jen danému tématuMrknutí
Ono se mluví otom že František měl ve Francii 9 až 11 sestřelů ve svým deníku,což potvrzuje Balejka i Lokuciewski ale vůbec bych se nedivil kdyby to byly takový ty messerschmitty postelový.
Upravil/a beermajkl dne 11-11-2013 16:59
 
Bierglass
310_cibule napsal:

Anglie nevydala zlato Němcům (Anglie navíc nemá ani žádný exekutivní orgán, máš zřejmě na mysli Spojené království Velké Británie a Severního Irska, jehož je Anglie součástí), o jeho vydání jednala s představiteli Třetí říše Bank of England. To není to samé co třeba dnes ČNB. Nepatřila státu.

To, co je v tom pořadu, je celá řada faktů, několik nepřesností a vedle nich Motlovy dojmy a spekulace (což je v jeho pracech dost obvyklé).

Už jsme se zde o tom druhdy s někým bavili. Nechci to znovu rozebírat.


No to jsou mi noviny.Já celou dobu myslel,že to byla vládní banka.Že byla soukromá ale se státním dozorem,plynuly do ní příjmy státu a poskytovala úvěry ostatním bankám a také státu.Až nyní od Cibule jsem se dozvěděl,že vlastně se státem neměla nic společného a už vůbec ne funkci Centrální banky.Jenom tedy nevím,proč si Beneš nešel půjčit jinam?Čím by to mohlo být?Mrknutí
Upravil/a Bierglass dne 11-11-2013 17:17
 
Farky
Pepe, to co jsi napsal o nezapočítaných hodinách z Francie je pravda. Jen jsi to dal do spojitosti s J. Františkem, což přiznám se trochu nechápu. On přece nepřetahoval "tour of duty" v RAF, ať už by se mu do toho započítalo Polsko i případná Francie. V Anglii měl operačně odlétáno 34 hodin 40 minut (pokud počítám i poslední let a jeden nebojový přelet), předtím ani omylem nemohl operačně nalétat přes 160 hodin. Snad žádný ze spojeneckých stíhačů tolik operačních hodin v té době neměl. Navíc František na žádný odpočinek přece nechtěl, naopak se tomu bránil.

V hektickém září 1940 František nasbíral 28 hodin 45 minut, v říjnu 5 hodin 55 minut. Mimochodem 2.10. měl jen jeden čtvrthodinový let dopoledne, pak až do sedmého odpočíval. Osobně si myslím že měl už dost a nechali ho trochu nabrat síly. Oni teda nechali trochu nabrat síly celou squadronu, třetího, čtvrtýho a šestýho zůstali Poláci na zemi (až na jednu vyjímku).

Kdyby Františkovi vydrželo štěstí ještě čtyři dny, mohl být v suchu. Zabil se 8.10.1940 cca v 9.50, 11.10.1940 v 15.40 byla 303. squadrona stažena z Northoltu na Leconfield čímž pro ni skončila Battle of Britain.
 
Pepe
Vycházel jsem z toho co jsme slyšel od letce na netu. Snad se mi to podaří najít. Píšeš o hodinách, ale nezaměnil jsi to s posádkou bobardérů? Ti měli nalítáno.
 
1stCL_Novotny
LoL. Zas jednou někdo někde v afektu napsal něco a hned tu je kopa kolem vonícího hnoje. Šklebící se

Hoši klíd. Mrknutí
 
Pepe
Ale vždyť to je v klidu. Nevidím důvod proč by nebyl. Jen si tady něco zdělujeme a nepadlo tu jediné sprosté a nebo urážlivé slovo Naštvaný Úsměv
 
1stCL_Novotny
To že nemluvíme sprostě neznamená že to není snůška blábolů plná slov JÁ, Já a zase JÁ.
Mrknutí
 
Rumcajs
X Novotny napsal:

To že nemluvíme sprostě neznamená že to není snůška blábolů plná slov JÁ, Já a zase JÁ.
Mrknutí
A není to lepší, než kdyby to bylo plné "Ty, ty a ty jsi ..."? Navíc jájismus je v českých zemích tradične prezidentská disciplína, tedy bych se tomu úplně nebránil. Je to z nejvyšších míst.
 
alfik
Furt lepší spousta "já" než to věčné "oni"! Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Joe Hallenbeck
Pepe napsal:

Pokud vím, tak to nikdo netvrdil že si šetřili piloty. V zájmu objektivity jsem se zmínil o tom, že se jim nezapočítali lety-hodiny ve Francii. To snad ještě mohu napsat. Také se snad mohu zmínit o tom jak k české letce přišel Otto Smik- Slovák a oni ti gentelmani nebes mu vynesly kufry za dveře, kvůli snad hodnosti. On přišel zemřít, ale nemohl, protože měl hodnost kterou neuznali. To snad také mohu napsat v zájmu objektivity ne? Nic špatného se tu na adresu Anglie neřeklo tak nevím proč ta histerie. Také se mohu snad zmínit o tom že tu padají taková nesmyslně vzletné slova jako že šlo doslova o přežití Anglie a podobně. Veškerá tíha osudu II války ležela úplně někde jinde a na úplně někom jiném.


Pepe, ale to je přeci naprosto v pořádku, že tu píšeš svůj názor. Od toho tu toto diskuzní fórum je. Vůbec nejde o histerii. Já jsem původně reagoval na poznámku o tom přetěžování Poláku atd. a odpočinku pro Brity, což mi připadlo fakt absurdní, přesně jak píše Cibule. Důvod proč jsem na to reagoval byl ten, že se na netu vyskytuje spousta absurdit, které lidé co neznají problematiku pak považují za fakta (často mladší ročníky), a to zejména tehdy, pokud na ně nikdo věcně nezareaguje. A to se týká nejen našeho "koníčku", ale i jiných oblastí vědění. Proto jsem na to reagoval, abych věci uvedl trošičku na pravou míru, nicméně je fakt, že se našim z Francie hodiny nezapočítaly.

Jen tak mimochodem ono zase tak vzletné tvrzení že Anglii šlo o přežití není. Podívej se na to z hlediska Fighter Command a nebo vůbec z hlediska postavení Anglie po 22. červnu 1940. Anglie zůstala sama proti Německu, které si podrobilo Polsko, Belgii, Holandsko, Francii, Norsko a také proti Itálii. Od začátku války nikdo nedokázal Luftwaffe a Wehrmacht zastavit, ani slavná Maginotova linie.
V té době se Anglie opravdu nacházela v katastrofální situaci. RAF nechala ve Francii cca 950 zničených letadel, z toho 386 zničených Hurricanů, a 67 Spitfirů a 435 pilotů + cca dalších 80 pilotů nad Dunkerquem a započítej i ztráty v rámci pozemního vojska, ať už materiální a nebo na živé síle. Opravdu na tom Anglie nebyla moc dobře, vzhledem k tehdejší situaci.

Co se týče Otto Smika. Tam to bylo tak, že přišel k 310. jako "zelenáč" již s hodností P/O (za vynikající prospěch), což pokud vím dost nelibě nesli někteří Sergeanti a Flight Sergeanti co lítali na frontě už třetím rokem a bez povýšení. Někteří důstojníci z povolání to také nelibě nesli, protože Otto neměl ani maturitu a ani důstojnickou školu, což byl základní předpoklad k získání důstojnické šarže v ČS armádě. Nicméně celý tento incident byl k něčemu dobrý, koncem roku 1943 Čs. veleni revidovalo svojí rigidní politiku povyšování a většina těchto anomálií byla na konci války napravena.
Jen tak mimochodem, to že mu vylifrovali věci za dveře pokoje se pro dotyčné neobešlo bez trestu. Tehdejší velitel wingu W/Cdr František Doležal udělil několik trestů za toto chování.

O tom že byl Otto Smik vyjímečným stíhačem, o tom není potřeba diskutovat, to je snad jasné. Mrknutí

Jak jsem psal, důvod proč to tu tak rozepisuji je ten, aby když si to tu někdo přečte, myslím tím nějaké "ucho", aby nečetl pouze to, že Ottu Smika u 310. neuznávali jako důstojníka (co by strohé konstatování), ale aby měl možnost vidět tak trochu pozadí celé události.

Tak tímto končím v tomto tématu.
313_FlyBoy
RY-C
 
Pepe
Dobře jsi to napsal Joe i když s tebou vůbec nesouhlasím. Úsměv
 
310_cibule
A to, Joe, ještě nemluvíme o větě "Veškerá tíha osudu II války ležela úplně někde jinde a na úplně někom jiném."

Kdyby Velká Británii v roce 1940 padla (i.e. Luftwaffe by získala potřebnou převahu, a operaci See Löwe by tak pravděpodobně dopadla úspěšně), není obtížné představit si, jak by se věci v následujících letech s velkou mírou pravděpodobnosti vyvíjely.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Pepe
cibule, proč nepíšeš to kdyby od začátku. Dojdeš až k Mnichovu ale stejně pozadí války nevypátráš s kdyby. Joe napsal, že to chce zakončit. Tedy i já. Nereaguji na Smika ( pro mne chlívárna nejhrubšího zrna). Nechci psát o tvém kdyby. Nešlo mi vůbec o to že by Anglie neměla bojovat. Kdyby prohrála, nic by se podstatného nestalo. To jsem měl na mysli. Psalo se tady tak jako by to byla katastrofa. Nikdo by ji nezbořil nevypálil, nezatopil, tak jako se to nestalo s Francii. A. Hitler je považoval za zpřízněnou rasu. Anglie měla 450 tisíc obětí a Československo 365 tisíc. Kdyby tu Anglii dobil, kde by vzal armádu na její obsazení.
Upravil/a Pepe dne 12-11-2013 09:02
 
310_cibule
Proboha, Pepe. To je přesně to, o čem píše Joe. Tady to čtou různí lidé. Pokud někdo napíše, že "Kdyby (Anglie, rozuměj velká Británie) prohrála, nic by se podstatného nestalo," pak se soudný a zodpovědný člověk nemůže neozvat. Co kdyby tomu někdo, kdo moc nezná historii, neuvědumuje si různé souvislosti apod. uvěřil... co kdyby si to začala myslet většina... a nedej bože podle zkušeností založených na podobných tezích i jednala.

Kdyby padla Britanie, staly by se zcela jistě dvě věci:

1) Hitler by měl ZCELA volné ruce k dobytí SSSR. Nemusel by vázat vůbec žádné bojové jednotky na Západě a ani v Africe. Minimálně též na Středním východě. Hnal by Sověty ještě větším tempem, než je hnal. A zastavil by se ještě dál, ež se zastavil (jestli by se ovšem vůbec zastavil).

2) USA by se přestaly o Evropu zcela zajímat. Vojensky by byla jakákoliv intervence na starém kontinentě ZCELA vyloučena (neexistoval by nástupní prostor) a politicky by z jejich pohledu o jen o střet dvou zhovadilých diktatur (z mého ostatně též).

A to nemluvím o tom, že by Sovetskému svazu neměl kdo dodávat materiál a výzbroj, které mu pomohly postupně se postavit na nohy.

Kdyby Británie padla, byla by celá Evropa v obrovském nacistickém průseru (pravděpodobně na desetiletí). BoB se stala klíčovým momentem pro porážku nacismu (stejně jako jí byly třeba Stalingrad, poražení Rommela, prolomení ponorkové blokády, invaze na Sicílii a do Normandie atd.). Nebýt vítězství v BoB (a celé řady dalších klíčových událostí, neskončila by půlka Evropy v sovětském koncentračním lágru, ale celá v lágru nacistickém. A ty napíšeš, že by se nic nestalo. A že by to nebyla žádná katastrofa. Ach jo.

Nezlob se, ale z mého pohledu je fatální, když někdo (ať už z neznalosti, předpojatosti či já nevím čeho) šíří takové bludy. To se pak nelze divit, že tato společnost se v současnosti chová tak, jak se chová.

Nechci být zlý, ani se nechci nikomu posmívat či jej ponižovat, ale jsem přesvědčen, že každý z nás nese zodpovědnost za to, co říká či píše (protože informace mají obrovskou sílu).

Je naší poviností myslet.
Upravil/a 310_cibule dne 12-11-2013 10:07
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
VCAF_Joe
"Kdyby prohrála, nic by se podstatného nestalo" ....???

Kdyby v roce 1940 Anglie padla, tak pro spojence nastane fatální problém.
BoB byla pro budoucí vývoj války klíčová.

Promiň, ale mám dost silný pocit, že Ti některé širší souvislosti bohužel hodně unikají Smutný

Joe H. to napsal moc dobře a trefně.
Pro zajímavost, v čem s ním teda konkrétně nesouhlasíš?
 
http://www.czechspitfireclub.cz
Pepe
cibule, takhle krásně a přehledně a dětsky jak jsi popsal vývoj a události jsem se ještě nesetkal. Také mě zaujala téměř mystická úvaha o tom že se nelze divit jak tato společnost v současnosti chová.Ty se bojíš být konkrétní? Dvacet let tu byl někdo u moci, položil zákaldy mamonu korupce aj. a ty mi doporučuješ myslet, protože devastace všeho pochází zřejmě od lidí jako jsem já. Ano vím, každý teď používá litánie z duchovních knich. Je to tu plno, v každém Reiky sezení a v jiných spolků a opisovanách pouček značně zkomolonechý. Ale proti poučky vytahovat nebudu.
VCAF_Joe ptáš se konkrétně s čím nesouhlasím, ale vždyť jsem to přeci psal o tom Smikovi naposledy. Pozadí jeho osudu je popsané všude a opakováním Vikipedie se nic nedozvíš. Není tam morální rozměr. Já psal o charakteru letců té doby když ho nepřijali a považuji to chlívárnu stále. Vám něco uniká pánové. Jsi příliš ponořen VCAF_Joe v tom co děláš kolem RAF a našich letců a jako hnutí zelených už nevnímáš argumenty jiné. Nepravdou poškodíš mladé lidi a to už tu bylo. Já například uniformu nenosím tak daleko jsem ještě nedošel.
Já psal o Anglii že by se nic podstatného nezměnilo pro národ jako ve Francii. Možná by se přes noc jezdilo vpravo. Psali jste o BOB bitvě o přežití a já napsal počet obětí pro příklad naše a Spojeného Království. To co píšeme že by se stalo kdyby a podobně je jen akademická debata. Pánové, to jsou jen domněnky a Vy ty domněnky ještě hájíte a obviňujete jiné. něco mi to připomíná.
 
310_cibule
Končím, Pepe.

Nechci se bavit o tom, kdo "pokládal základy mamonu a korupce" (sic!). Asi bych stejně nevysvětlil, že to, co ty nazýváš mamonem a korupcí provází lidský rod od nepaměti a bude to tak vždy. Jde jen o to, jak mají různí lidé nastaveny hodnoty. A jak je přenášejí na své děti (dokonce i zákony jsou v tomto punktu až na druhém místě). Tedy že žádné základy ničeho podobného (tedy mammonu a korupce) nebyly pokládány v uplynulých dvaceti letech, zato jsou veškeré základy slušného chování a osobní zodpovědnosti vždy značně devastovány v dobách všech totalit a diktatur.

Tato debata už do tohoto vlákna nepatří. Tvá frustrace ze současnosti (ať už má jakékoliv důvody) nemá s Františkem nic společného.
Upravil/a 310_cibule dne 12-11-2013 10:51
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,769,573 návštěv