April 20 2024 15:48:05
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Pocta hurricanu (a Františkovi)
606_Ramon
U Františka musel vždycky velitel najít nějaký způsob, jak ho donutit sekat dobrotu. A spíše na něho zabíral cukr než bič. Když sloužil v Olomouci tak byl v jednom kuse v base a několikaměsíční zlepšení jeho chování přinesl až příslib, že ho pošlou do stíhacího kurzu. Naopak hrozba převelení od 303. k bombardérům zjevně nezabrala.
 
beermajkl
606_Ramon napsal:

U Františka musel vždycky velitel najít nějaký způsob, jak ho donutit sekat dobrotu. A spíše na něho zabíral cukr než bič. Když sloužil v Olomouci tak byl v jednom kuse v base a několikaměsíční zlepšení jeho chování přinesl až příslib, že ho pošlou do stíhacího kurzu. Naopak hrozba převelení od 303. k bombardérům zjevně nezabrala.


to jo,v knize oněm od Rajlicha jsou i protokoly jeho zlobení ofocený a je to celkem zajímavý,dával nadřízeným zabrat už předválkou jak píšeš.Úsměv
Upravil/a beermajkl dne 14-11-2013 17:17
 
beermajkl
310_cibule napsal:

Hoper napsal:

beermajkl napsal:

...dobrý řešení rýsovalo a to převelet ho k bombardovací peruti ale jak říkáš,určitě o něj nechtěli přijít a už bylo pozdě.

Copak copak, toto slyším poprvé ?
Živočišný stíhač a nechal by se převelet k bomberům ?


Zoufalý Urbanowicz, který už nevěděl, co s ním, mu tím údajně vyhrožoval. Ale za prvé to není prokázané a i kdyby, tak to byl asi jen trik, jak ho ukáznit. František byl enfant terrible, které je zlým snem každého velitele (nejen kvůli sobě samému, ale kvůli disciplíně v jednotce). Myslím ale, že to Urbanowicz s tím hostováním vyřešil velmi elegantně.




Hoper-slovo udajně bych tu nepoužil ale jinak ti Cibule odpověděl.
 
Hoper
díky :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
VCAF_Joe
beermajkl napsal:

Ten dokument je pěkně udělanej,tuším to uvádí osoba i celkem pověřená Peřinův syn?

Uvádí to pan Jiří Žák.
http://www.akaska...
http://cs.wikiped...28herec%29

Su rád, že se Ti Křídla líbí.
Myslím, že je to celkem dobrá zjednodušená forma seznámení se základníma událostma a hlavně lidma.
Samozřejmě, odborník tam najde řadu chyb a naopak nenajde spoustu historicko-technických dat. To ale není účel. Má to přiblížit téma spíše laikům z davu.

Z hlediska vlastní dokumentárnosti není marná Historie československého vojenského letectví: Druhá světová válka - Nedáme se.
http://www.csfd.c...nedame-se/
 
http://www.czechspitfireclub.cz
beermajkl
Joe-tak to jsem trochu vedleÚsměv je dobře že někdo něco takovýho dělá,dík za odkaz,jak něco zas najdeš dej vědět.
 
beermajkl
YouTube Video


ODPOVÍDÁTE NA Pocta hurricanu (a Františkovi)
 
310_cibule
Moc pěkný video. Díky.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
beermajkl
Jsem rád že se líbí.Úsměv
 
beermajkl
YouTube Video


ODPOVÍDÁTE NA Pocta hurricanu (a Františkovi)
 
310_cibule
To je skoro tak nádherný jako v CoD Úsměv Já se do toho Duxfordu stejně jednou vypravím, sakra.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
SepiaX
Kurnik co je hezčího než Hurri? Čtiři HurriMrknutí
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
beermajkl
No jo,je to nádhera,Duxford musí hraničit s orgazmem. :-D
 
Hoper
SepiaX napsal:

Kurnik co je hezčího než Hurri?

čtvrtka Zera ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
beermajkl
YouTube Video


ODPOVÍDÁTE NA Pocta hurricanu (a Františkovi)


Jeho častý protivník v Bitvě o Británii.
 
saldy
Slyšel jsem kdysi názor k zamyšlení, že dyzajn letounů kopíruje naturel národa který je stvořil.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
310_cibule
A teď čtyři vedle sebe (ale ne buchony, opravdový éčka jako tohle :-)

Je to krása, jedno z nejhezčích videí, která jsem o warbirds viděl. Díky.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
CSW_Cassius Chaerea
Opravdu krásné a přitom je to jen německá plechovka.
 
veikso
Právě jsem dočetl dárek od Ježíška - zde zmiňovanou knihu Josef František - Pokus o pravdivý příběh československého stíhače
svetkridel.cz/pix/kniha1288995178.jpg

K Františkovým sestřelům ve Francii:
Na str. 140 se podle vzpomínky pozdějšího kpt. Mieczyslawa Galického píše, že Josef František byl u Poláků "formálně zařazen jako letecký mechanik, ale ve skutečnosti se na přilehlém letišti Aulnat věnoval zalétávání letounů po opravě".

Na str. 143 pak autor píše: "...je faktem, že tehdy na letišti Aulnat u Clermont-Ferrand skutečně létal. Dokládá to jeho dochovaný francouzský zápisník letů - Carnet Individuel des services aériennes. Tyto úředně potvrzené zápisky uvádějí, že v období od 11. března do 16. dubna 1940 "Sergent Franscizek, pilote" u zdejší Escadre d'Instruction v Aulnat nalétal celkem 10 hodin a 35 minut, a to převážně na zastaralém stíhacím letounu Dewoitine D-500. Šestnáctým dubnem zápisník končí a je řádně uzavřen."

Dále na str. 150 vylučuje možnost, že svých sestřelů dosáhl pod jiným jménem. Existuje publikace Les As de la Guerre 1939-1945, vydaná Historickou službou francouzského letectva, která "obsahuje nejen životopisy všech stíhačů, kteří ve Francii dosáhli pěti a více sestřelů, ale i jejich portrétní fotografie. Jednoduše každý z nich – ať už se jmenoval jakkoliv – má svou tvář, ale žádná z nich se té Františkově nepodobá ani vzdáleně.“
 
VCAF_Joe
Veikso, díky Ti!

Před pár dny jsem se na něj ptal pana plk. Gablecha, pamatuje ho z letiště Deblin u Varšavy.
Skvělej pilot a hlavně střelec... zvláštní povaha, spíš introvert samotář, těžká domluva s nadřízenýma...
 
http://www.czechspitfireclub.cz
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,730,861 návštěv