March 28 2024 09:36:34
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
3IAP_Dryjo

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Pocta hurricanu (a Františkovi)
310_cibule
Admin serveru Storm of War (pro ty, kdo ho neznají, jde o server určený virtuálním pilotům, kteří létají CoD) zveřejnil zajímavý odkaz na UK News Yahoo. Ve středu na něm vyšel článek o hurricanech s připomínkou, že to byl stroj, na kterém piloti RAF dosáhli většinu vítězství během Bitvy o Británii. V závěru je připomenut i Josef František, coby vůbec nejúspěšnější letec BoB (i když toto některé prameny rozporují, záleží na tom, do kdy přesně je období BoB datováno, což se v různých publikacích liší).

http://www.stormo...icane#7134

Docela mne to potěšilo, tak se zde o ten link dělím Úsměv
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
Nejúspěšnější letec BoB je Wick a dalších, tuším šest, pilotů Luftwaffe. Fratnišek je čtvrtý mezi Brity bez ohledu na práci s daty.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
Není to v případě RAF tak jednoduché. Ale to je jedno.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
No František měl na ta vítěztví méně času než ti předním, rozhodně to byl vyjímečný stíhač.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
Ano, byl.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
beermajkl
Za necelej měsíc sestřelit 17 letadel,to si myslím že stojí za titul nejlepšího stíhače BoB.
 
Pepe
beermajkl napsal:

Za necelej měsíc sestřelit 17 letadel,to si myslím že stojí za titul nejlepšího stíhače BoB.



Navíc čelili vyspělým letcům po technické i taktické stránce. Chtěl bych vědět, kolik neskušených dvacetiletých kluků s pár nalítanýma hodinama setřelili ti esa z Luftwafe.
 
Jara4
U mě je jednička, to je bez debat. Ať si tvrdí kdo chce co chce.
 
VCAF_Joe
Josef František byl a je fenomén, ať už měl místy kontroverzní povahu, nebo ne. Beze sporu vynikající stíhač.
[img]http://www.czechspitfireclub.cz/obrazky/cs_letci/portrety/frantisek_josef.jpg[/img] is not a valid Image.

http://www.praha1...tisek.html
Plk. i.m. JOSEF FRANTIŠEK, DFM & bar

Jeho jméno zůstane navždy spjato s historií bitvy o Británii, v níž britská Royal Air Force bojovala na život a na smrt s německou Luftwaffe. O Františkovi se dodnes mluví s bezpříkladným uznáním a respektem. Jako Čech byl příslušníkem 303. polské stíhací perutě, která byla vůbec nejúspěšnější jednotkou RAF v bitvě o Británii, a se svými 17 sestřely byl František jejím nejúspěšnějším střelcem. Tím se stal nejen nejúspěšnějším československým, ale ve své době i nejlepším spojeneckým účastníkem bitvy o Británii. Nejen jeho skvělé výkony ve vzduchu, ale i jeho originální, nezkrotná a svérázná postava jej učinila nezapomenutelným. Stal se legendou československého, polského i britského letectva.

„Byl to pilot jaký ještě neexistoval před ním a již nebude existovat. Sám se pouštěl do souboje s přesilou, létal sám, zákeřně přepadal Němce. Byl nejlepším střelcem, co stiskl spoušť na kulomety, to byl sestřelený Němec. Létal s láskou a odvahou, byl to největší hrdina v bitvě o Anglii,“ * prohlásí o něm později polský kapitán Witold Źyborski, pobočník velitele polské 303. perutě, u níž František bojoval.


Další info
http://www.ambros...josef.html
http://fcafa.word...emembered/

PS: Horrido, to je holt asi místní folklor, když k vyloženě spojeneckýmu tématu se musej cpát jména Luftwaffistů. Zamračený
 
http://www.czechspitfireclub.cz
Opitze
Tak tu kujwa dej aspoň pořádnou fotku v uniformě!

[img]http://fly.historicwings.com/wp-content/uploads/2012/10/HighFlight-Frantisek1-300x300.jpg[/img] is not a valid Image.
 
WT_Horrido
To já nevěděl že tohle je spojenecké téma. Ocházím tedy do fašisticko-nacistického tématu...
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Opitze
WT_Horrido napsal:

To já nevěděl že tohle je spojenecké téma. Ocházím tedy do fašisticko-nacistického tématu...


Pff Prostě byl nejlepší.... na té správné straně Dobra samozřejmě... Vyděšený
 
Pepe
WT_Horrido napsal:

To já nevěděl že tohle je spojenecké téma. Ocházím tedy do fašisticko-nacistického tématu...


Nemyslím si, že byla převážní část letců v Německu fašisti. Nikam neodcházej a nemněl by nikdo někoho mentorovat když se zmíní o luftwafe. Naopak bych se rád dozvěděl kdo byli jak mysleli a tak tomu podobně. Že slavili vánoce a věřili v Boha vím, ale k pochoppení toho všeho musím znát i názory jiné strany-když už to tak nějak máme za sebou Úsměv Možná to potřebují i oni. Scházejí se veteráni z obou stran a neslyšel jsem, že by si dali po hubě.
 
ZVP_ALEX
Pepe napsal:


............... Scházejí se veteráni z obou stran a neslyšel jsem, že by si dali po hubě.


Veteráni ne, ale tady k tomu mnozí nemají mnohdy daleko Vyděšený

Pro mě František vždycky byl a zůstane jedničkou BoB
 
Pepe
ZVP_ALEX napsal:

Pepe napsal:


............... Scházejí se veteráni z obou stran a neslyšel jsem, že by si dali po hubě.


Veteráni ne, ale tady k tomu mnozí nemají mnohdy daleko Vyděšený

Pro mě František vždycky byl a zůstane jedničkou BoB


Lítal i za Francii a měl tam také nějaké sestřely.
 
Hoper
WT_Horrido napsal:

To já nevěděl že tohle je spojenecké téma. Ocházím tedy do fašisticko-nacistického tématu...

teda nechápu, proč ignoruješ asijskou třetinu...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Novotny
Bo nelétala v BoB?? Mrknutí
 
ZVP_ALEX
Pepe napsal:

ZVP_ALEX napsal:

Pepe napsal:


............... Scházejí se veteráni z obou stran a neslyšel jsem, že by si dali po hubě.


Veteráni ne, ale tady k tomu mnozí nemají mnohdy daleko Vyděšený

Pro mě František vždycky byl a zůstane jedničkou BoB


Lítal i za Francii a měl tam také nějaké sestřely.


Sice se to říká, ale kdo ví jak to bylo. Úřední záznamy se nedochovaly, ani jeho pilotní deník z té doby zatím nikdo nenašel, ale i bez toho je jeho výkon obdivuhodný...
 
Bierglass
Pepe napsal:

WT_Horrido napsal:

To já nevěděl že tohle je spojenecké téma. Ocházím tedy do fašisticko-nacistického tématu...


Nemyslím si, že byla převážní část letců v Německu fašisti. Nikam neodcházej a nemněl by nikdo někoho mentorovat když se zmíní o luftwafe. Naopak bych se rád dozvěděl kdo byli jak mysleli a tak tomu podobně. Že slavili vánoce a věřili v Boha vím, ale k pochoppení toho všeho musím znát i názory jiné strany-když už to tak nějak máme za sebou Úsměv Možná to potřebují i oni. Scházejí se veteráni z obou stran a neslyšel jsem, že by si dali po hubě.


Teda Pepíno Mrknutí
 
Hoper
X Novotny napsal:

Bo nelétala v BoB?? Mrknutí

ale v paktu už byli dávno, tak žádná diskriminace, jó!
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,595,562 návštěv