March 28 2024 15:01:02
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 12

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Bf 109 bokorys
1stCL_Werner
Dělám teď ve photoshopu profil G-6 a rád bych jí udělal se sklopenými klapkami a vysunutými sloty. Všechny kvalitní výkresy mám se zataženými klapkami a jelikož se pomalu dostávám ke křídlům a musím si cucat z prstu resp. jediného malého profilu co mám, což dělám krajně nerad.

Nemá někdo kvalitní (alespoň tak 1000 pixelů na šířku) výkres 109 s klapkami dole ?

imageshack.us/a/img547/1816/6960.jpg
Upravil/a 1stCL_Werner dne 05-10-2013 08:30
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
magot
To bude možná problém, protože takhle se standardně bokorysy nedělaj.
Možná kdybych někde vyštrachal model Bf-109 ze šturma, sklopil mu klapky a vyrenderoval to z boku ...
Je to už let ale někde bych mít model G2. //edit i když kua to byla možná F4 ... ta ti bude asi k prdu co?

Btw a proč nepoužíváš illustrator místo PSD? To musí bejt hroznej porod udělat takovejhle nákres od nuly ne?
Upravil/a magot dne 05-10-2013 23:55
 
ringlett
pomůže tohle:

[img]http://www.taphilo.com/photo/pictures/ME-109-slats-flaps.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://i25.photobucket.com/albums/c91/b25guy/northtrip259-1.jpg[/img] is not a valid Image.
farm3.static.flickr.com/2596/3904439904_04980b7541.jpg

Vím, že jsou to různé verze, ale zase tolik rozdílů tam podle výkresů není ...
Nelétám, občas se plazím ...
 
1stCL_Werner
Zase si s tim nelamte, hlavu já to nějak pošteluju, jen mě napadlo, že se zeptám, než se na to vrhnu.

Emil má úplně jiný křídlo, ale od F výš je to stejný.

Btw a proč nepoužíváš illustrator místo PSD? To musí bejt hroznej porod udělat takovejhle nákres od nuly ne ?

Nevim, já nikdy s Illustratorem nedělal Šklebící se ve photoshopu mám už naučený postupy, který mě baví dělat, takže asi tak.
1st Czech Lions - Resistance is futile...
 
ringlett
1stCL_Werner napsal:

Emil má úplně jiný křídlo, ale od F výš je to stejný.

.


já vím, ale řešení klapek je v podstatě totožné (ne není , chladiče jsou brutálně jiné) tedy ne přímo konstrukčne, ale použitou technologií a řešením, vše je pečlivě kryto, v podstatě nikam není vidět. Jinak horní fotka je G-6 a dvě dolní E.

napadlo mne, různá viditelná táhla jsou dobře rozkreslená v návodech od eduardů (dají se volně stáhnout na jejich stránkách)
 
1stCL_Hien
ringlett napsal:
napadlo mne, různá viditelná táhla jsou dobře rozkreslená v návodech od eduardů (dají se volně stáhnout na jejich stránkách)


Co se týká plánu, tak Edíci dělají jenom Emila. Gustav přijde až v zimě. A i kdyby, pořád je to dost zjednodušený. Spíše bych se spolehl na některou odbornou publikaci/reálnou fotku.
 
ringlett
1stCL_Hien napsal:

ringlett napsal:
napadlo mne, různá viditelná táhla jsou dobře rozkreslená v návodech od eduardů (dají se volně stáhnout na jejich stránkách)


Co se týká plánu, tak Edíci dělají jenom Emila. Gustav přijde až v zimě. A i kdyby, pořád je to dost zjednodušený. Spíše bych se spolehl na některou odbornou publikaci/reálnou fotku.


jako stavebnici jen Emila, ale jako plechy dělají i Gustavy, a do některých, hlavně ve větším měřítku, jsou v návodech pěkně rozkreslené součástky. Reálné fotky muzeálních mašin, málokterá jde takhle do detailu, historické fotky to většinou nezobrazují. zajímavý by mohl být kusovník dílů ...
 
1stCL_Hien
No to sice jo, ale pořád to zůstává spíše orientační. Plně určující jsou jen fotky reálných mašin/dílů. Právě od toho jsou odborné publikace které takové fotky a nákresy shromažďují.

Není účelem kusovníku/schématem sestavení aby tyto detaily podchytil.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,597,037 návštěv