April 20 2024 00:33:05
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
par (polo-)zacatecnickych dotazu:
ntz
ahoj,

koupil jsem si a nainstaloval IL2 1946 .. verzi mam v soucasne chvili 4.12.1m, coz by mela byt posledni .. HyperLobby funguje a muzu se normalne prihlasit online.
Letal jsem pred lety s IL2FB, takze bych rekl, ze IL2 lehce znam, mel bych presto par dotazu:

1) s cim se nejvic lita online ? zda se, ze il2 1946 ve verzi 4.12.1m a nebo 4.11.1m+HSFX.6.0.17 .. Cliffs of Dover se zdaji byt v mensine .. Je to pravda ?

2) Existujou prosim nejake eye-candies mody se kteryma se da hrat online ? Asi jsem to spatne pochopil, ale byl jsem zklamanej, ze IL2 1946 se zda byt to same co IL2FB + nejakej dalsi obsah (jako letadla, mapy, etc ..) .. Kdyz se koukam na videu na neta, tak mi ta jejich grafika pripada nejaka hezci nez mam ja, ackoliv mam vsechno nastavene na nejvyssi mozne nastaveni

3) mam 16:10 rozliseni (1600x900), ktere je podporovano od verze 4.12.1, ale me se zda, ze to je vyrez z originalniho 4:3 .. tedy ze originalni 4:3 je oriznuto do 16:10, takze vlastne FOV (Field of View) je mensi .. je to pravda ?

4) Ktere mody by jste mi prosim doporucili ? znam samozrejme M4T a acesovereurope.org, ale proste tezke si bez nejake znalosti vybrat .. V podstate by me stacil jen nejakej ciste grafickej mod ..

Diky a zdravim, ntz
 
magot
1.) Lítá se čistá verze i HSFX. Osobně lítám na serveru AOE/AOP HSFX6.
CLOD někteří přítomní lítaj, sleduj zdejší vlákna. Není to špatný ... ale CLOD je dost zabugovanej ...

2.) Šturm není o grafice, to je srdcovka

3.) Ne. FoV je korektní.

4.) HSFX, Stoupovi mody ... Grafický mody většinou stojej za prd, protože nejsou stavěný na tenhle starej engine. Jestli chceš něco pohlednějšího na polítání tak si kup DCS.
 
Ondrej1
Taky si dost zakládám na grafický stránce hry; mně se zatím podařilo nejhezčí grafiky v IL2 1946 docílit na verzi 4.11.1 HSFX, kde jsem poladil conf.ini a trochu se pohrabal v nastavení ovladačů nVidia (antilízing, filtrování etc.).
Uvedené ladění lze dohledat na těchto stránkách.
Je to teda o maličko pomalejší než např. čistá 4.12.1, ale to je dáno nepříliš namakanym PC.
 
radko1111
DCS ? LOL nebuď smiešny Úsměv .

Z módou na online hranie jednoznačne HSFX 6.0 Mrknutí .
 
duro_sk
čaute,
hľadal som nejaké vlákno "vítam na fóre" ale najbližšie asi len toto Úsměv

Som tu nový, pred 2 týždňami sa mi stali dve veci: Narodil sa mi syn a objavil som Ila, obom som slušne prepadol. V prestávkach (keď je ticho) sa učím lietať, pristávať, a oklepávam si aspoň single player. HSFX, NotrackIR, požičal Saitek, všetko podľa rád u vás a na nete.

Čo ma ale úplne dostalo, je neuveriteľná "fanbase" tejto hry - ešte stále objavujem nové zdroje, návody, ľudia vo voľnom čase robia lietadlá, kampane, misie...
Hneď na začiatku v IL (inštalácia cez Steam) na mňa s prekvapením vybehlo Slovensko a Avia B-534 (to som pochopil, že je zásluha aj vás).

A k veci:
Keby som chcel nejako podporiť komunitu, časom možno pomôcť, ako na to?
M4T som podporil finančne, pochopil som, že "tam sa to všetko zbiera" Šklebící se
Máte aj vy na SVK niečo podobné, alebo sa dá podporiť nejaký zaujímavý projekt?
Inak, viem slušne s grafikou (Photoshop a pod), aj nejaké 3D by som zvládol...len ten čas, poznáte.

(rád by som si časom zalietal aj online, ale s prvým dieťaťom to tak skoro nebude.. Úsměv jedine ak by bola voľná pozícia nejaká pozícia, nevyžadujúca zručnosť a pravidelný tréning Úsměv Napadá ma, hrajú sa online aj strelci v bombarďákoch? )

Zdravím nadšencov, len tak ďalej!
 
magot
Vítej a gratulace!

Starej šturm už je hodně za horizontem, online už se budou asi lítat jen speciálky. (Speciální mise běžící na modu HSFX7)
Snad se udělá nějaká specka na podzim, tak trénuj ať si s náma taky zalítneš. (Primárně cvič asi provoz na letadlovkách)
Vývoj starýho šturma ještě probíhá ale cpát do něho peníze netřeba.
Jestli chceš za každou cenu do něčeho nacpat nadbytečné peníze, tak ratolest jich brzo spolyká nevídaně, tak radši spoř Úsměv

Pokud máš grafické nadání, pak je možné pro Daidalos Team (vývoj IL2) dělat 2D a 3D grafiku. (Photoshop/ Illustrator nebo Corel/ 3dsmax)
Ale v DT schází primárně programátoři, grafiky máme zatím dost ... Kontakt pro DT jsem já.

Pokud si chceš zalítat něco moderního a "živého" co lidí běžně lítají tak si nainstaluj IL2 Battle of Staligrad nebo Battle of Moscow.
Případně DCS kde teprve probíhá vývoj WWII.
Ještě pár lidí lítá online IL2 Cliffs of Dover, ale tam už to taky není nic extra ..

Jinak finančně lze asi podpořit toto fórum, kontakt je Clone9 ..
 
duro_sk
Vďaka Magot za súhrn info!
Starý Šturm (1946, HSFX 7) sa mi páči, lebo mi ide pekne aj na "nie-až-tak-hernom" NB, a stál ma 10 Eur, to je úplne ideálne - Stalingrad vyzerá krásne, no môj Intel HD4000 by vytlačil asi tak 1fps Úsměv

Tak budem trénovať, a snáď sa stihnem zapojiť online, než bude IL2 Battle of Berlin... Na lietadlovkách už zvládam aj štart aj pristátie (pravda, len s pomalým DB3), akurát som si nahodil kampaň za Hellcat, uvidíme.

Idem si ešte počítať!
 
Ondrej1
Pár serveru na online Il2 1946 stále běží, např. na serveru battle-fields1 je každej večer stabilně přes 20 lidí.
Viz. prográmek Hyperlobby, kde je seznam serverů a přes který se můžeš připojit do hry.
Hra: IL2 BoS
PC: Celeron 2,7 GHz, 12 GB DDR3, GT 750Ti, Win 10 64bit
OpenTrack, pedály Happy, joy MS Sidewinder FF2, páky Saitek Quadrant, 1xUHD LCD
 
duro_sk
Dík, časom kuknem, až prestanem padať do vývrtky - dnes som hral offline kampaň s Mossiem, a asi to nie je najlepšie pre začiatok Úsměv
 
Mira
Je to vlastně začátečnický dotaz..to mám opravdu čekat, že Aička dokáží vesele manevrovat i takto poškozené..Úsměv
i.imgur.com/wrzt37s.jpg
 
magot
a co jako? V této konfiguraci může stále ještě dobře manévrovat když odečteš levý stabilizátor a vejškovku ..
 
Mira
V pohodě, jenom se ptám.. Úsměv Viděl jsem jak to z něho odpadá, tak jsem měl za to, že končí. No a on se vrátil a rychle mi vysvětlil, že jsem se spletl..Příště si holt už dám větší pozor..
 
Mira
Prosím jak docílím toho abych měl ty letové údaje umístěné stejně a stejným fontem jako v tomto videu ? A druhý dotaz..ten VP pack.Ten když nainstaluju, rozchodím na tom kampaně pro HSFX ?

YouTube Video


 
TozziFan
1. Je to mod. Koukni na SAS stránkách
2. Pokud ila chceš jenom na ofline, je lepší BAT než VP modpack.
 
Kukuloo
Tusim sa to volalo pal visual mod alebo pal 9 ci jako. Myslim to co Ti zmeni ten font ale to meni aj mraky inych veci. Som na mobile v robote, nemam teraz cas to hladat.
Letka_13/Kukulo
 
saldy
Někde jsou tomu věnovaný vlákna jak si šturma vizuálně vytunit , já na to ale neměl nikdy náladu. Razím názor, který jsem si vymyslel, že grafika v leteckých simech je buď krásná nebo hnusná a šturm nepatří ani do jedné protože jeho grafika je šturmovská. Úsměv
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Mira
chci si nainstaloval do 4.12.2 ten SASBF109 ultimate Pack V4. všechno tak nějak zvladnu ale potom narazím na ..
Add the air.ini/plane/weapons lines as per below to their respective file.
kam vložit to všechno co je tam vypsáno ?
air.ini
plane_ru
weapons_ru

našel jsem hodně schovaný soubor air.ini kam jsem teda zkopíroval všechny ty letadla ale nevím kam s tím plane a weapon..
 
magot
Na plane_ru, weapons_ru se klidně vyser je to jen zástupný text. Není k funkčnosti modu potřeba.
 
Mira
Stahnul jsem a pomoci toho instalatoru nainstaloval BAT..ale v QMB mi to píše Data file corrupt Zamračený
Pls help..
 
Mira
Data file corrupt problém vyřešen, ale narazil jsem na další ..
Když si chci v BAT spustit dynamickou kampan tak po kliknutí na Start se ozve jen pípnutí a nic se nespustí.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

34,727,314 návštěv