December 13 2018 15:20:54
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,609
· Nejnovější pilot: 606_ThomasPV
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DCS WWII
Saburo
Jedna velmi důležitá změna nebyla v changelogu a to úprava účinnosti chladiče!
A to tak, že chladič je nyní účinější a minimálně Spit už tolik nehřeje.

Nevím jestli to "postihlo" i P-51, mlejny od LW s tím problémy neměly.

petsild
Lepší chlazení a zrcátko Úsměv dnes ten update ve výsledku nedopadl zle.

Jitku jsem na N44 taky nenašel, asi stádo vyjde jindy.
www.imgup.cz/images/2015/08/30/FCU.png img8.rajce.idnes.cz/d0801/4/4901/4901891_507dca2b7c43a1bacef8c830a77145ff/images/PS_Outfit2.jpg img8.rajce.idnes.cz/d0801/4/4901/4901891_507dca2b7c43a1bacef8c830a77145ff/images/N2.jpg

magot
Já pochopil že to bude v rámci traffic ty krávy ale nejsou .. Šklebící se

btw mě se spit nikdy nepřehřejval, držím to na 2600 .. jen vyjímečně na 3k , ale já s tím lítám opatrně, jen v neděli na hřbitov a zpátky.

magot
petsild napsal:

Při CTD vygenerovalo log?

jo, ale těch už bylo ... to dělaj ty moje kreace v editoru, oni na to nejsou zvyklí mít tam 250 kusů pěchoty Šklebící se

Saburo
tak v bětce je další novinka, tentokrát pro mission editor
dá se zobrazit 2D náhled na umístěnou jednotku, už žádné dumání typu "vejde se nebo se tam nevejde?"
stačí jen dostatečně zoomovat a kliknout na ikonu dole na liště
je to drobnost, ale potěší Úsměv
i.imgur.com/y2fwOX0.png

magot
Jo a jsou tam vidět i ty objekty jako lodě které v editoru nelze umístit, např. jachty (sea traffic) apod.
Zrovna včera jsem umísťoval Tarawu a koukám že je v kolizním kurzu "ne-editovatelné" lodi.

petsild
Proveden testík pilotem Phil Style... vliv externích nádrží a bomb na rychlost, plus porovnání rollu krátkého proti klasice.

YouTube Video

Mé vlastní zjištění, že fm CW je proveden narychlo pomocí ctrl.c/ctrl.v.
www.imgup.cz/images/2015/08/30/FCU.png img8.rajce.idnes.cz/d0801/4/4901/4901891_507dca2b7c43a1bacef8c830a77145ff/images/PS_Outfit2.jpg img8.rajce.idnes.cz/d0801/4/4901/4901891_507dca2b7c43a1bacef8c830a77145ff/images/N2.jpg

magot
neměl by náhodou po odhození té klasické nádrže jít čumák dolů? (tedy pokud si to na pozadí ryvhle nevytrimoval)

Saburo
magot napsal:

neměl by náhodou po odhození té klasické nádrže jít čumák dolů? (tedy pokud si to na pozadí ryvhle nevytrimoval)

A proč by se to mělo dít?

S ohledem na některé autorovi příspěvky na ED foru jsem ty jeho videa neviděl,
ale když vyšel CW Spit a to haraburdí k nim, dělal jsem si vlastní test a vyšlo mi, že ty nádrže nemají zakalkulovaný odpor, letadlo letí stejně rychle když si v editoru vemu čisté letadlo nebo s nádrží.
Možná že s nádrží dosáhne té samé rychlosti trochu později, ale to nedokážu změřit. Podle toho jak se to chová, tak extra hmotnost je kalkulovaná.

mimochodem když vyšla 190 nebo 109 tak taky chvíli podvěšenej bordel neměl žádný aerodynamický odpor, co si tak pamatuju..

magot
Saburo napsal:

magot napsal:

A proč by se to mělo dít?

Kvůli ofukování té nádrže. I když teď si říkám jestli by ten moment vlastně neměl bejt opačnej ..

U nádrže typu torpédo samozřejmě ne ..

1stCL_Fucida
magot napsal:
Kvůli ofukování té nádrže. I když teď si říkám jestli by ten moment vlastně neměl bejt opačnej ..

A co třeba uvažovat nad tím, že po odhození nádrže ti mimo jiné skokově klesla hmotnost? Mrknutí
forum.il2sturmovik.com/uploads/team_icons/bos_gold_en.pngforum.il2sturmovik.com/uploads/team_icons/bok_gold_en.pngforum.il2sturmovik.com/uploads/team_icons/bobp_gold_en.png
Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt.

Saburo
Zkusil jsem ještě jednou co dělá přídavný bordel s letadlem, respektive s oběma modely.

Přídavné nádrže a bomba pod trupem mají minimální vliv na maximální rychlost, rozdíl je 2-4km/h a vždy je pro oba modely stejně.
Po ohození nádrží se rychlost vždy vrátila na na hodnotu, kterou jsem dosáhl s čistým Spitem.
Ale po odhození 500lbs bomby získal Spit, opět oba modely, nějaký extra boost a rychlost mi u nich vyletěla o 24km/h nad rychlost při čisté mašině.

Testy byly dělány na stejné mapě a stejným způsobem, tak i když tam vždy byla nějaká chyba měření, vždy byla stejná.
Nezkoušel jsem podkřídelní bomby.
DCSko jsem pro jistotu restartoval a výsledky byly i pak stejné..

Podvěšené vybavení má minimální přídavný odpor, jestli vůbec nějaký, ale hmotnost navíc je znát.
Jak budu mít večer čas, zkusím to ještě jednou a pak jim zkusím sepsat report.

petsild
Naměřený výsledek odpovídá i videu.

Saburo
pak ale kecá v tom popisu videa na ED foru kde píše, že rychlost se nevrátí po odhození nádrží, ale po odhození bomby ano...

The airspeed DOES return when bombs are dropped, but it didn't for me when the tanks were released.

tak co tedy platí?

AJaromir
Mně spíš na tom spitu přijde, že vrtule nedovede přenést výkon motoru. Potřebovala by víc listů.
Pokud daný objekt vrhnete rychlostí vyšší, než 8km/s, tak poletí i hrábě.

magot
1stCL_Fucida napsal:

magot napsal:

A co třeba uvažovat nad tím, že po odhození nádrže ti mimo jiné skokově klesla hmotnost? Mrknutí

Taky samozřejmě, + menší odpor.

Pepe
Nevíte někdo, zda se dá při tvorbě mise vložit oběkt do mapy a dostat se do mapy-terénu jako v Clodu a tam lépe usadit např. nákladní auto? Myslím že to v Lock onu šlo. Na Youtube jsem na to nenarazil. Musí se spustit mise, okouknout a dejít a znova. Upřenit, znova zapnout a to je neskutečná práce kurva drát.

BP_Iceman
Nyní je v DCS editoru dole na liště ikonka tanku. Na tu když se klikne, tak jsou na mapě vidět modely daných jednotek. Musíš ale hodně zoomovat. Přesto to dost pomáhá.

magot
Pepe máš tam pohyblivé objekty (ikona - tank/letadlo/vrtulník/loď) a pokud chceš statické objekty + budovy tak jsou pod ikonou mostu (včetně tanků, letadel apod.)
Pak nomálně zaoomuješ myší a pokud máš velmi rychlé pc tak se ti ihned zobrazí všechny detaily mapy, pokud máš pomalé tak chvíli počkej než se vše načte.
Pak objekt normálně umístíš levým tlačítkem myši. Jednoduše jako ve Clodu nebo ve starým šturmoj.

Nicméně DCS nemá tak obsáhlý seznam objektů - domů které jsou použity i na mapě jako starej šturm či CLOD.
Takže na výběr těch budov je dost málo a např. pro WWII takřka žádné ..
Ale dost objektů se dá postahovat jako mod.

Pepe
magot napsal:

Pepe máš tam pohyblivé objekty (ikona - tank/letadlo/vrtulník/loď) a pokud chceš statické objekty + budovy tak jsou pod ikonou mostu (včetně tanků, letadel apod.)
Pak nomálně zaoomuješ myší a pokud máš velmi rychlé pc tak se ti ihned zobrazí všechny detaily mapy, pokud máš pomalé tak chvíli počkej než se vše načte.
Pak objekt normálně umístíš levým tlačítkem myši. Jednoduše jako ve Clodu nebo ve starým šturmoj.

Nicméně DCS nemá tak obsáhlý seznam objektů - domů které jsou použity i na mapě jako starej šturm či CLOD.
Takže na výběr těch budov je dost málo a např. pro WWII takřka žádné ..
Ale dost objektů se dá postahovat jako mod.

Díky Magote, to tak zhruba vím. Jde mi o to se dostat na terén mapy jak V COLDU a tam posouvat oběkty přesně a ne jen nastavovaným kurzem. Icemane kde na liště?
[img]img24.cz/images/97986127622221415060_thumb.jpg[/img]

Přejít na fórum:
Předvánoční sraz 2018
Rezervace na Předvánoční sraz 2018
Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

28-11-2018 15:18
https://forum.team
speak.com/threads/
128681-Channel-Cha
tting-not-working-
in-some-channels

28-11-2018 09:43
Já hlavně nevím, jak se to dělá.

25-11-2018 17:55
Nemůže. Bo spam je věčný. Šklebící se

25-11-2018 15:01
Může už někdo povolit v TS posílání odkazů?! DÍKY

22-11-2018 17:27
BoS na Steamu 66% sleva

13-11-2018 21:40
Hurá!

02-11-2018 11:51
Ninjo, podívej se, jestli ho máš přeplý na PS3, je to 2 polohový přepínač zezadu, jakoby před pákou joye na základně, má polohy PS3 a PC.

01-11-2018 17:40
teď Bitva o Midway na NovaCinema

30-10-2018 01:20
Ahoj. Nefunguje mi nově zakoupený joystick Thrustmaster na PS3 ve hře Il 2 wings od prey. Neví někdo co je špatně? Děkuji za odpověď.

22-09-2018 10:06
Tak jsem se díval a je to jiný systém než co jsem myslel. Tam jsem... taky nikdy nebyl Úsměv Jako v Salcburku Šklebící se

10,367,117 návštěv