May 18 2024 19:07:31
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 10

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » DS Asfaltoví Holubi - INFORMACE
 Vytisknout diskuzi
Chyby v mapach...
alfik
Ale no tak pánové... Přiznejme si to - válka je vůl. Prostě někdy má výhodu ten, jindy onen.
Víte, (už jsem to naznačil v tom příspěvku o turbulenci nad Džapánií) on je docela adroš i to, lítat v turbulenci s pětistovkou pumčou a třást se o to jestli se neobjeví modrásek.
Někde jsou fokáče, někde laviny. Někde má výhodu ten, jinde onen.
Někde se bombí jak víno, někde to sakra musím "položit" v turbulenci. Kdo mě zná, ví, že lítám skoro pořád "kamiony" i to nakolik mi to jde. Tohle wlákno je o chybách na mapách, ne o tom kdo má či nemá "výhodu" na té či oné mapě. Tak pište o chybách, ne o tom kde je turbulence nebo fokáče.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
haluz paja
No nevim,kdyz jeden konkretni letoun suverene dominuje nad letadly protivnika,tak je asi nekde chyba ne? Zamračený
 
3BAP_Cassius Chaerea
haluz paja napsal:
No nevim,kdyz jeden konkretni letoun suverene dominuje nad letadly protivnika,tak je asi nekde chyba ne? Zamračený
Zaleží na tom jakej a kde. Bf-109F4 v roce 41 na východní frontě, žádnou chybu nevidím. Me-163 v roce 42 na všech frontách, chyba vážnáVyděšený.
 
haluz paja
Kazdopadne by se jeste kvuli vyvazenosti mapy Finsko 44 mohl dat pryc FW 190A-5 ATA.
 
AH_Kraken
BP_Tyrl napsal:
Singapoure 42. Západní japonské letiště má jen jednu dráhu a při narození více jak jedné KI-21 to tam vybuchuje.


Přidal jsem tam Tyrle jednu dráhu, ale nevím jestli to problém uplně vyřeší. Myslím že to bude obecný problém zvaný "Testrunway"
 
MK_Paja
aalf napsal:
... Tohle wlákno je o chybách na mapách, ne o tom kdo má či nemá "výhodu" na té či oné mapě. Tak pište o chybách, ne o tom kde je turbulence nebo fokáče.

Sorry, tohle souvětí sem nějak nepobral, sem blbej já, nebo je nás víc ?
..."turbulence nebo fokáče"......"má či nemá "výhodu" na té či oné mapě"...Nepleteš náhodou hrušky s jabkama ?

Olegova turbulence, navíc kombinovaná s tropickým liákem, stejně jako nevhodně zvolená denní doba (moc brzo se stmívá) velmi výrazně snižuje hratelnost a s tím spojenou oblíbenost mapy na veřejném DFserveru. A spadá určitě do kategorie "chyby v mapách". Může bejt, že to takhle tvůrce mapy ani nezamýšlel, třeba jen zkusil experimentovat. Rozhodně je na místě na tyto bugy upozorňovat.

Že to mlčící většina nechá být, je věc jiná. Dalším problémem, je obyčejná lidská vlastnost , "nerad přiznám chybu", často kombinovaný se skutečností, že maptvůrce je "vážený admin", či jinak významná osoba a není politicky průchodné situaci řešit nezaujatě a s nadhledem.

Pak nastupují hesla typu:
.. "vždyť je to pro obě strany stejné tak co si stěžujete"...!
... "zajímavé, že mně si nikdo nestěžoval"....
.... "já tu mapu lítám často a žádný hromadný odhlašování nepozoruji"...
.... "vždyť v reálu se taky nelétalo vždy za pěkného počasí"...
..... "je pravda, že turbulence jsou namodelovány delibně, ale jiné nemáme"...
...... "jsme jiný server, nejde nám o maximální návštěvnost" (rozuměj, "nám se to tak líbí" )...
 
606_Temp
a je takovej problem pri zjisteni mapy, co se mi nelibi prejit na hodinku/dve na jinej server? Zamračený Kazdej ma radeji neco jinyho, zavdecit se asi nemuzes kazdymu a pokud na te mape nekdo zustava i pres odlogovani 1/3 lidi, tak to znamena, ze se tem zbyvajicim libi, nebo jim prinejmensim tak nevadi
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
AH_Kraken
PAJO!
Jestli neumíš číst, tak ti to musím říc trochu jinak.

Tohle je vlákno týkající se skutečných chyb na mapách, jak napsal např. Tyrl a ne o tom co se někomu líbí nebo nelíbí. Jestli opravdu nejsi natvrdlej, tak si na tuto debatu založ jiné vlákno. Protože jediné co jsi dosálh je zničením tohodle vlákna zaplácáním nesmyslama a toho, že se s tebou nebude nikdo z nás dál bavit.
 
MK_Paja
Krakene, kdo je to "nikdo z nás" ?

Můj první příspěvek byl poměrně krátký a stručný. Jen oznámení o chybě. Nařčení z rozjetí spamu kategoricky odmítám . Úsměv

Na alfův příspěvek sem musel reagovat, sorry.
 
Tajpan
AH_Kraken napsal:
PAJO!
Jestli neumíš číst, tak ti to musím říc trochu jinak.

Tohle je vlákno týkající se skutečných chyb na mapách, jak napsal např. Tyrl a ne o tom co se někomu líbí nebo nelíbí. Jestli opravdu nejsi natvrdlej, tak si na tuto debatu založ jiné vlákno. Protože jediné co jsi dosálh je zničením tohodle vlákna zaplácáním nesmyslama a toho, že se s tebou nebude nikdo z nás dál bavit.

Mrknutí
 
cz_paja
paja_cz napsal:
Krakene, kdo je to "nikdo z nás" ?

Můj první příspěvek byl poměrně krátký a stručný. Jen oznámení o chybě. Nařčení z rozjetí spamu kategoricky odmítám . Úsměv

Na alfův příspěvek sem musel reagovat, sorry.

Mrknutí
 
BP_Tyrl
AH_Kraken napsal:
BP_Tyrl napsal:
Singapoure 42. Západní japonské letiště má jen jednu dráhu a při narození více jak jedné KI-21 to tam vybuchuje.


Přidal jsem tam Tyrle jednu dráhu, ale nevím jestli to problém uplně vyřeší. Myslím že to bude obecný problém zvaný "Testrunway"


Mělo by to pomoci. Prostřední letiště má dvě Runwaye. A rodili jsme se v poklidu a bez výbuchů. Možná by stálo za úvahu v případě absence klasického letiště vyrobit letiště pouze na přistávání. Dají se použít runwaye co nejsou vidět, takže pilot sedá na trávu.
 
Hoper
AH_Kraken napsal:
BP_Tyrl napsal:
Singapoure 42. Západní japonské letiště má jen jednu dráhu a při narození více jak jedné KI-21 to tam vybuchuje.


Přidal jsem tam Tyrle jednu dráhu, ale nevím jestli to problém uplně vyřeší. Myslím že to bude obecný problém zvaný "Testrunway"

on "tenhle" problém nastane i u normálního letiště - viz moje B-29 a "rozšlápnutý" jéteďnevímkdo - běžná DF letiště nejsou stavěná na čtyřmotorové obludy...

ed: byla to mapa, kde B-29 simulovala Tučko a byly tam MiGy-9 (ale Korea to nebyla)
Upravil/a Hoper dne 16-02-2008 16:47
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
AH_Kraken napsal:
PAJO!
Jestli neumíš číst, tak ti to musím říc trochu jinak.

Tohle je vlákno týkající se skutečných chyb na mapách, jak napsal např. Tyrl a ne o tom co se někomu líbí nebo nelíbí. Jestli opravdu nejsi natvrdlej, tak si na tuto debatu založ jiné vlákno. Protože jediné co jsi dosálh je zničením tohodle vlákna zaplácáním nesmyslama a toho, že se s tebou nebude nikdo z nás dál bavit.

tak ta první věta Krakene šla, s tou se dá souhlasit nebo nesouhlasit - věc názoru/pohledu na chyby/"chyby" na mapách
ale ta poslední je taková...taková... jakže on to ten pája psal ?
paja_cz napsal:
...Dalším problémem, je obyčejná lidská vlastnost , "nerad přiznám chybu", často kombinovaný se skutečností, že maptvůrce je "vážený admin", či jinak významná osoba a není politicky průchodné situaci řešit nezaujatě a s nadhledem.
...



Čutora psal, že chce mít server se zajímavýma mapama
pokud tomu tak je, lidé na těch zajímavých mapách létají
je nezpochybnitelnou pravdou, že někomu se líbí "tohle" a někomu "tohle"
dost lidí se při natažení pacifických map odhlašuje
ale i tak jich tam většinou dost zůstane
jakmile ale naběhne zmiňované Kjúšú, odhlašování je oboustranně houfné
pokud autor není schopen uznat, že to je "chybou" navržení mapy, mohl by Čutora uznat, že to bude většinovou neoblíbeností této mapy

a pak už jde jen o to, jestli Čutora chce mít na server zajímavé mapy z pohledu autora/tvůrce nebo pohledu hráče...

jak říkám, škoda, že nejdou dělat nějaké statistiky návštěvností...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
3BAP_Cassius Chaerea
Já to mám rád, krásně se tam lítá ve výškách 4 a vejš a někdy tam člověk potká i letadlo.
 
haluz paja
Přijde mi, že se mapy stále přidávají, místo toho, aby stávající byly laděny k větší hratelnosti a zábavě.

Mrknutí
 
haluz paja
PAJO!
Jestli neumíš číst, tak ti to musím říc trochu jinak.

Tohle je vlákno týkající se skutečných chyb na mapách, jak napsal např. Tyrl a ne o tom co se někomu líbí nebo nelíbí. Jestli opravdu nejsi natvrdlej, tak si na tuto debatu založ jiné vlákno. Protože jediné co jsi dosálh je zničením tohodle vlákna zaplácáním nesmyslama a toho, že se s tebou nebude nikdo z nás dál bavit.

Nejses ty nahodou nejakej zaujatej?
Apropo. "Byt natvrdlej" Zalezi na uhlu pohledu... Úsměv
 
Jirka
Hoper napsal:
...
a pak už jde jen o to, jestli Čutora chce mít na server zajímavé mapy z pohledu autora/tvůrce nebo pohledu hráče...

jak říkám, škoda, že nejdou dělat nějaké statistiky návštěvností...


Musím zcela vyjimečně souhlasit se syslem. Dost map mi tak skutečně připadá. Nebo lépe vyjádřeno. Jsou to špičkové mapy pro nějakou tu speciálku, ale nevhodné pro normální lítání nekooperující směsice lidí odevšad.
 
313_Santy
Mě zas na některých vadí, že se dají některé otočit během pár minut. A většinou jsou to moje oblíbené jako Ardeny 44 nebo tuším Kursk 43. Většinou to je tak na 30 min a jeden let. Šklebící se
 
alfik
Pajo: Dobře, napíšu to polopaticky: Já osobně nemám problémy odstartovat na té mapě z letadlovky, doletět na ty japonské letiště, a shodit tam pumču. A třeba (ne pokaždé) i trefit. A to jsem ku**a špatnej virtupajlot!!!
Čili, ta mapa NEMÁ chyby. Je prostě TĚŽKÁ. A to je mch i důvod proč ji mám rád. Ono totiž pro Džaponce je hernajs těžké mě v té turbulenci stíhat... Je to totiž těžká mapa pro obě strany. Nikoli chybná.
Přidám radu: Lítáš-li za red, leť celou cestu cca 100m nad terénem. Akorát u toho nesmíš chrápat, celou cestu musíš pilotovat. A snaž se trefit bombou jak nejlíp umíš. A poničíš toho dost, vo tom žádná Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,904,306 návštěv