May 18 2024 18:28:51
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 1
311_Mart

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Panorama video I16 cockpit
Ucho
rudidlo napsal:
Já jsem měl doposud dojem, že se neopravovala účinnost kanonů, ale složení munice.


už jsem psal: dodali MG granáty jeden krok, druhej začli ladit všechny zbraně.
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
312_Lazy
Ale jinak bych se do rozboru účinnosti raději už nepouštěl...

to chapu, co by z toho modri meli..Mrknutí (BTW tusim ze po 4.02 se to nikde v ceske scene neprobiralo)

je pravda, ze Oleg opravil slozeni munice. jenze tato oprava zpusobila, ze predtim +/- srovnatelna ucinnost 20mm kanonu se rozhodila. oprava jednotlivosti ktera rozhodi system neni vlastne oprava, ale bug. tim ze navic oleg zrejme sahl do slozeni munice u vice zbrani zase zrejme nepotesil bitevniky..

neco malo o 20mm kanonech jsem si nacetl, jeden priklad. nenasel jsem ani jeden zdroj (kdyz pominu emotivni vykriky na forech), ktery by tvrdil, ze MG 151/20 mela v cili vetsi ucinek nez Hispano II. nasel jsem x zdroju, ktere tvrdily, ze Hispano bylo silnejsi. otazka proc je v 4.02 MG silnejsi zbran nez Hispano se pak nabizi sama..
 
GC3_Messik
Ale vždyť my ty u šmoulený šmudly stejnak sundáme i s 7.7 mm. Prostě lepší éra a mít lepší kanóny to by leckkterého šmoulu dopravilo do BohnicÚsměv
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
Tajpan
je zbytočné znova roztáčať diskusiu o MG151/20. Absolútne zbytočné.
Bluáci si vôbec neuvedomujú , že majú onoho účinnejšiu výzbroj ako je 20mm alebo 30-tky.
Je to 7.92mm a to hlavne u zadného strelca Ju87. Mrknutí
3xSpity a jeden Beau. Neuveritelné ale pravdivé.
S!
PS: ja som sedel v Beau a PK tak na 200-250 asi jednou dávkou a to ešte v zátačke. VyděšenýVyděšený:no::sm39:
 
Ucho
312_Lazy napsal:
Ale jinak bych se do rozboru účinnosti raději už nepouštěl...

to chapu, co by z toho modri meli..Mrknutí (BTW tusim ze po 4.02 se to nikde v ceske scene neprobiralo)

Třeba by z toho měli trauma, že mají tak výborné zbraně a přesto LaGGy dolů nejdou a nejdou ;-) (vlastně pak by se zjistilo, že maj DM ještě ze starého ILa a modří by se mohli přefouknout rozhořčeností :-)) )
BTW Probíralo, probíralo. Debaty proběhli snad všude, dyť i vy jste sem (vlastně na to staré SVK) dávali posty střelby nazemi sedící bombr, ne? Na WT je toho taky tuna, polovinu jsem toho napsal já ;-) takže mě už červené zbraňové plačky neBA... :-) Holt to chce zapracovat na kvalitnějším Lobbingu Cool
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
Opitze
na il2.nevermind.cz jsou v poslednim clanku odkazy na dve video o fokacich. Zaroven jsem si tam dovolil udelat male srovnani... A to srovnani jasne dokazuje, ze minimalne v A4 je kokpit udelany spatne. zamerovac a list vrtule jsou asi tak o polovinu mensi. Vsak si to tam prectete, podivejte se na ty filmecky a pak tady mudrujte o tom, jak si modri neustale na neco stezuji.

Fokac A4 pri vystreleni ze vsech svych lafu, dokazal na cil vypalit pres 5 kg zeleza za sekundu! a z toho byla tretina 20mm granaty... Zadne stihaci letadlo, kdyby tohle dostalo na kridlo na motor, na kabinu....

muzu tady nadavat pekne dlouho... treba ze pilota ve FW190 chranila zezadu 12,7mm pancerova deska, sklonena ne nahodou pod urcitym uhlem. Na druhou stranu sklon predniho skla fokace ma takovy uhel, ze by zadny 12,7 mm kulometny naboj toto sklo neprostrelil a uz vubec by nezabil pilota... vsechno by se odrazelo...

nebudeme flejmovat, ne? je o hra a spousta veci je tam naprd...
Válka a korupce se nedá oddělit.

Dosažení kritické meze korupce téměř vždy vyvolá občanskou válku. A válka vyvolá ještě větší korupci. A tato korupce vyvolá další nestabilitu, která oslabí již tak oslabené demokratické instituce. Oslabí demokratickou kontrolu elit, kontrolu vlády, kontrolu státní autority. Války vedou armády a jejich generálové. A armády z podstaty nejsou demokratické instituce. Pro generály armád je válka požehnání. Kdo podporuje válku vedenou zkorumpovaným státem, podporuje jak samotnou korupci, tak v důsledku i úplné zničení demokracie a svobody v tomto státě.
 
312_Lazy
BTW Probíralo, probíralo. Debaty proběhli snad všude, dyť i vy jste sem (vlastně na to staré SVK) dávali posty střelby nazemi sedící bombr, ne? Na WT je toho taky tuna, polovinu jsem toho napsal já ;-) takže mě už červené zbraňové plačky neBA... :-)

to si samozrejme pamatuju, ale to bylo pred 4.02
 
Ucho
312_Lazy napsal:
to si samozrejme pamatuju, ale to bylo pred 4.02


Jo jasně, to je fakt. Ale změnilo se něco v hispánech a švacích mezi 4.01 a 4.02? Já jsem testoval jen tohle: http://www.wtiger...&start=120
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
Tajpan
CZ_Opitz napsal:
na il2.nevermind.cz jsou v poslednim clanku odkazy na dve video o fokacich. Zaroven jsem si tam dovolil udelat male srovnani... A to srovnani jasne dokazuje, ze minimalne v A4 je kokpit udelany spatne. zamerovac a list vrtule jsou asi tak o polovinu mensi. Vsak si to tam prectete, podivejte se na ty filmecky a pak tady mudrujte o tom, jak si modri neustale na neco stezuji.

Fokac A4 pri vystreleni ze vsech svych lafu, dokazal na cil vypalit pres 5 kg zeleza za sekundu! a z toho byla tretina 20mm granaty... Zadne stihaci letadlo, kdyby tohle dostalo na kridlo na motor, na kabinu....

muzu tady nadavat pekne dlouho... treba ze pilota ve FW190 chranila zezadu 12,7mm pancerova deska, sklonena ne nahodou pod urcitym uhlem. Na druhou stranu sklon predniho skla fokace ma takovy uhel, ze by zadny 12,7 mm kulometny naboj toto sklo neprostrelil a uz vubec by nezabil pilota... vsechno by se odrazelo...

nebudeme flejmovat, ne? je o hra a spousta veci je tam naprd...


THX, super!!! Hlavne to druhé video s kokpitom Fw190. Díky
Ale... ked som si zastavil obraz asi stotinu pred tým ako sa začal obzerať na svoju šestku, tak sa vidí , že
OLEG spravil ten kokpit správne .
Je to subjektívny pohlad .

Ideálne by bolo , ak by sa tieto pohlady z veteránov brali za rovnakých podmienok. Mne sa zdá ako keby to robil tajne a rýchlo zdrhal preč. Mrknutí

Osobné :To Opitz. Je to tvoj web, tvoja stránka. Ale na tvojom mieste by som volil viac konzervatívnejší tón, viac neutrálnejší ako v tvojom poslednom článku ohladom kokpitu Fw190. Lebo takto má čitatel dojem ,že sa jedná čisto osobný a čisto len vlastný a autokratívno-emotívny spôsob komunikácie len tvojho näzoru.
Je to pekný web, ale ....

Nechcem flejmovať, ani kritizovať. Je to len rada. Nič viac.

A díky za to video. Ale fakt mám iný dojem z kokpitu.
A je to určite subjektívne.
 
Ucho
Mě příjde, že zaměřovač u té A8 je nějak podivně zasunutej dolů...?
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
Opitze
Tajpane vezmi si do ruky pravitko a udelej todle:

je to jednoducha geometrie, ktera se NEDA okecat!
1. vytiskni si oba obrazky
2.vezmi si do ruky pravitko
3.zmer si na obrazku realu delku drzaku zamerovace
4. zapis si to(me to vyslo cca 3,3cm)
5. zmer delku horniho kozeneho lemu palubni desky.
6. zapis si to(me vyslo 8,5cm)

to same udelej s obrazkem z ILa
me vyslo:

zamerovac: 3
delka lemu: 11,5

pomer v realnem letadle na obrazku je 3,3 ku 8,5cm
pomer na obrazku z ILa je 3 ku 11,5


co je spatne? budeme vychazet, ze spravny pomer stran je v skutecnem letadle, ano? jak taky jinak... potom z toho jasne vyplyva, ze ZAMEROVAC JE MENSI...

udelej si trojclenku:

3,3...................8,5
x......................11,5

vypocet:
8,5x=11,5*3,3
x=(11,5*3,3)/8,5

x= 4,46....

ted se vrat na obrazek z ILa
vezmi si cerny fix.
pravitkem narysuj usecku o delce 4,4cm, pricemz bod B se nachazi na pravem kraji kozeneho lemovani

vytvor dokreslenim car zamerovac, ktery odpovida pomeru stran z fotky realneho A4.

Vidis rozdil? Pokud ne, pak nevim co dal...

Drzak zamerovace je v ilu by mel byt 4,4cm. Kolik je? 3cm... Rozdil? skoro 1,5 cm na obrazku.
z toho vyplyva, ze zamerovac v IL je o jednu tretinu mensi, nez jak by to melo odpovidat pomerum stran ve skutecnem Fokaci. JInak receno, cela ta prava prazdna cast od prave strany zamerovace k zacatku ramu ma byt vyplnena zamerovacem a ne prazdnotou

Pletu se snad? Ukazte mi to... Pokud se pletu, rad se opravim...

A btw. na svych strankach budu rikat sve nazory a budu je rikat tak jak uznam JA, za vhodne. Pokud se ti nelibi, nechod tam. O svem nazoru, ze je ten zamerovac zmrseny jsem presvedcen.
Diky.

O.
Upravil/a Opitze dne 20-01-2006 14:59
Válka a korupce se nedá oddělit.

Dosažení kritické meze korupce téměř vždy vyvolá občanskou válku. A válka vyvolá ještě větší korupci. A tato korupce vyvolá další nestabilitu, která oslabí již tak oslabené demokratické instituce. Oslabí demokratickou kontrolu elit, kontrolu vlády, kontrolu státní autority. Války vedou armády a jejich generálové. A armády z podstaty nejsou demokratické instituce. Pro generály armád je válka požehnání. Kdo podporuje válku vedenou zkorumpovaným státem, podporuje jak samotnou korupci, tak v důsledku i úplné zničení demokracie a svobody v tomto státě.
 
312_Lazy
na il2.nevermind.cz jsou v poslednim clanku odkazy na dve video o fokacich. Zaroven jsem si tam dovolil udelat male srovnani... A to srovnani jasne dokazuje, ze minimalne v A4 je kokpit udelany spatne. zamerovac a list vrtule jsou asi tak o polovinu mensi. Vsak si to tam prectete, podivejte se na ty filmecky a pak tady mudrujte o tom, jak si modri neustale na neco stezuji.

Fokac A4 pri vystreleni ze vsech svych lafu, dokazal na cil vypalit pres 5 kg zeleza za sekundu! a z toho byla tretina 20mm granaty... Zadne stihaci letadlo, kdyby tohle dostalo na kridlo na motor, na kabinu....

muzu tady nadavat pekne dlouho... treba ze pilota ve FW190 chranila zezadu 12,7mm pancerova deska, sklonena ne nahodou pod urcitym uhlem. Na druhou stranu sklon predniho skla fokace ma takovy uhel, ze by zadny 12,7 mm kulometny naboj toto sklo neprostrelil a uz vubec by nezabil pilota... vsechno by se odrazelo...

nebudeme flejmovat, ne? je o hra a spousta veci je tam naprd...

ja o flame taky nestojim, nicmene diskuse o DM nebo FM patri na forum o IL-2, pokud se to samozrejme odehrava ve vecne rovine.

pri vsi ucte, tvoje porovnani fotky a snimku ze hry neni nijak prevratne. na ubi, simhq a jinde bys nekolik prakticky stejnych i lepsich nasel. (BTW neprijde mi uplne vhodny ton, jakym to na sve strance prezentujes, ale to je jen muj nazor) fotky s mensim zamerovacem alla IL-2 samozrejme existuji:
[img]http://kv.clarionet.cz/letadla/fw190/A01PilotviewCentered.JPG[/img] is not a valid Image.

vecer se zkusim prohrabat fotkama a neco k tomu sem dam..
Upravil/a 312_Lazy dne 20-01-2006 15:09
 
Opitze
312_Lazy napsal:

[img]http://kv.clarionet.cz/letadla/fw190/A01PilotviewCentered.JPG[/img] is not a valid Image.


[img]http://il2.nevermind.cz/images/FW190/A4vyhled_dopredu.jpg[/img] is not a valid Image.

Dobre... Co je to za fokac? To co mam na strankach ja je A4ka.

Najdeme deset rozdilu...

1. Chybi kozeny ram
2. chybi budiky
3. chybi vrtule
3. zamerovace se lisi
4. pozice i velikost zamerovace se lisi
5. celni sklo je zelene... bocni nejsou zelene, protoze tam nejsou
6. sroubky na ramu jsou krizove... (?) meli nemci krizove? Na videu o A8, je videt, ze tam jsou normalni sroubky
Na mych videich ma i A4 i A8 stejny typ zamerovace... zadne zkosene rohy... Sirka zamerovace je skoro polovina cele celni plochy.

Co je toto za Fokac? to si postavil snad Oleg sam ne? vypada jako by z oka vypadl tomu, co je v ilovi, ale naproti tomu ja videl dve videa, kde je videt, ze to jsou zabery skutecnych originalu... a na nich to vypada jinak! tak snad je to jasne ne?!?

A4 z roku 1942 a A8 z roku 1944..
video o A4 delali SOVETI!!!

tak a ted se muzeme bavit dal Úsměv

dalsi obrazek je tento:

http://il2.neverm...ockpit.jpg

toto jsou ovsem ORIGINALNI LETADLA...
na vsech trech zdrojich - ktere uvadim je stejny typ zamerovace...

Jsou to originalni A-3, A-4 a A-8... Co je to tvoje???
Upravil/a Opitze dne 20-01-2006 16:49
Válka a korupce se nedá oddělit.

Dosažení kritické meze korupce téměř vždy vyvolá občanskou válku. A válka vyvolá ještě větší korupci. A tato korupce vyvolá další nestabilitu, která oslabí již tak oslabené demokratické instituce. Oslabí demokratickou kontrolu elit, kontrolu vlády, kontrolu státní autority. Války vedou armády a jejich generálové. A armády z podstaty nejsou demokratické instituce. Pro generály armád je válka požehnání. Kdo podporuje válku vedenou zkorumpovaným státem, podporuje jak samotnou korupci, tak v důsledku i úplné zničení demokracie a svobody v tomto státě.
 
Ace
: No, treba jde o to, ze je zamerovacu u FW jinak posunuty, kdyz je mensi, a dochazi tak k tzv zanaseni - zamerovac ukazuje jinam nez mirej laufy - dalsi cast, zatim nezverejnene rovnice Úsměv
 
http://www.bitevnici.wz.cz/news.php
312_Lazy
[img]http://kv.clarionet.cz/letadla/fw190/1.jpg[/img] is not a valid Image.
 
Opitze
312_Lazy napsal:
[img]http://kv.clarionet.cz/letadla/fw190/1.jpg[/img] is not a valid Image.


no vidis to, a to je zaparkovany letadlo, takze je cumak nahoru a ten pilot vidi presto vodorovne vpred... takze kdyz se ero srovna do levelu, kam uvidi? dolu! kam vidis v IL2? do ... a vsimni si opet toho zamerovace - OSTRE rohy!
Válka a korupce se nedá oddělit.

Dosažení kritické meze korupce téměř vždy vyvolá občanskou válku. A válka vyvolá ještě větší korupci. A tato korupce vyvolá další nestabilitu, která oslabí již tak oslabené demokratické instituce. Oslabí demokratickou kontrolu elit, kontrolu vlády, kontrolu státní autority. Války vedou armády a jejich generálové. A armády z podstaty nejsou demokratické instituce. Pro generály armád je válka požehnání. Kdo podporuje válku vedenou zkorumpovaným státem, podporuje jak samotnou korupci, tak v důsledku i úplné zničení demokracie a svobody v tomto státě.
 
310_Ikar
Tak ja osobne litam a sem tam neco trefim a sem tam neco trefi mne! Kdyz neco trefi me tak jsem nerad a kdyz neco trefim ja tak jsem moc rad. Jsem si vsak jist, ze i kdyby byl lepsi vyhled z letadla nebo pres zamerovac tak bych toho trefil stejne tolik co doposud. K ucinnosti zbrani, nekdy poslu par kulicek a je to nadhernej sestrel s efektem a nekdy toho do nej nasypu aby sel do kopriv. Je to asi zrejme o tom jak kdo trefuje! Ja mizerne!
Upravil/a 310_Ikar dne 20-01-2006 19:14
 
www.310raf.com
312_Lazy
no vidis to, a to je zaparkovany letadlo, takze je cumak nahoru a ten pilot vidi presto vodorovne vpred... takze kdyz se ero srovna do levelu, kam uvidi? dolu! kam vidis v IL2? do ... a vsimni si opet toho zamerovace - OSTRE rohy!

nerad ti kazim radost, ale ta spojnice oci-zamerovac-hrana kapoty zustane furt stejna, i kdybys letadlo obratil vzhuru nohama. ten obrazek ukazuje, ze je vylouceno, aby kapota nebo ram stitku kabiny castecne neprekryval zamerovac, stejne jako je to v IL-2..

EDIT: samozrejme to neberu jako absolutni a nezpochybnitelne, ale je to zatim nejlepsi obrazek, co jsem na tohle tema videl.. pokud nekdo bude schopen prezentovat opak, petici Olegovi za zlepseni vyhledu z FW 190 podepisu.
Upravil/a 312_Lazy dne 20-01-2006 19:40
 
Ucho
Ace napsal:
: No, treba jde o to, ze je zamerovacu u FW jinak posunuty, kdyz je mensi, a dochazi tak k tzv zanaseni - zamerovac ukazuje jinam nez mirej laufy - dalsi cast, zatim nezverejnene rovnice Úsměv


To ne, to oni střílej zatraceně dobře. :-) Ale když je veškerej prostor pod zaměřovačem + dokonce část světelného okruhu mířidel zakrytá spodní lištou čelního štítku, člověk uvažuje nad příčetností konstruktéra nebo nad správností namodelování. A ta rovnice je: současný stav = 90,0% střelby je na éro které je schované pod čumákem.

EDIT
[img]http://il2.nevermind.cz/images/FW190/3b.gif[/img] is not a valid Image.
Upravil/a Ucho dne 20-01-2006 19:30
Žije, žije ve stepi jeden v suché otepi.
Druhý v láptích pod pařezem, třetí v díře mezi bezem.
Ať si jsou, tam kde jsou. Ať sem na nás nelezou.
 
310_Ikar
CZ_Opitz napsal:
312_Lazy napsal:
[img]http://kv.clarionet.cz/letadla/fw190/1.jpg[/img] is not a valid Image.


no vidis to, a to je zaparkovany letadlo, takze je cumak nahoru a ten pilot vidi presto vodorovne vpred... takze kdyz se ero srovna do levelu, kam uvidi? dolu! kam vidis v IL2? do ... a vsimni si opet toho zamerovace - OSTRE rohy!


pilot v zadnem pripade nevidi v letadle na zemi vodorovne vpred pres cumak!!!(horizont za letadlem ti napovi) a v leticim je rad ze vidi vodorovne dopredu, u FW by mohl videt trochu dolu nebot fokac je za letu mirne naklonen dopredu (myslim ve vodorovnem letu)
 
www.310raf.com
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,904,097 návštěv