May 05 2024 09:29:24
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 1
CSW_Eda

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Panorama video I16 cockpit
1stCL_Jiricek
3IAP_Tajpan napsal:
Messik napsal:
1stCL_Jiricek napsal:
falkon napsal:
1stCL_SaBot napsal:
a je po flejmu :cry:

:cry:

:sm39:
:sm29:

:sm30:

:Jiricek:
Upravil/a 1stCL_Jiricek dne 22-01-2006 16:50
 
Tajpan
1stCL_Jiricek napsal:
3IAP_Tajpan napsal:
Messik napsal:
1stCL_Jiricek napsal:
falkon napsal:
1stCL_SaBot napsal:
a je po flejmu :cry:

:cry:

:sm39:
:sm29:

:sm30:

:Jiricek:

neprud, jiríčku, neprud, Máme tu velmi dôležité veci. :sm17::sm16:
 
1stCL_Jiricek
Tajpane, pozoroval jsi někdy, že z desítek prakticky totožných příspěvků ze oboříš vždy proti tomu mému ??? : ))
:Jiricek:
 
Tajpan
1stCL_Jiricek napsal:
Tajpane, pozoroval jsi někdy, že z desítek prakticky totožných příspěvků ze oboříš vždy proti tomu mému ??? : ))
:Jiricek:



Viz kauza :Snehurka. :sm18:
Prebolelo, ale nezabúdame. :sm6:
 
1stCL_pbarry
313_Ikar napsal:
1stCL_SaBot napsal:
1stCL_Jamamoto napsal:
Messik napsal:
falkon napsal:
1stCL_Jiricek napsal:
3IAP_Tajpan napsal:
CSL_Ucho napsal:
3IAP_Tajpan napsal:
CSL_Ucho napsal:
Žádám negramotné sokolíky aby se nevměšovali do vážné technické diskuse Šklebící se


Žiadam gramotných orlov LW , aby sa naučili lietať s Fw190.
Šklebící se


Šklebící se Cool

Cool

Úsměv

Cool
:Jiricek::sm43:
:jamamoto:
:sm33:
:sm23:


Tahle komunita fakt neni normalni :sm27:
 
barryk.webz.cz
Tajpan
1stCL_pbarry napsal:
313_Ikar napsal:
1stCL_SaBot napsal:
1stCL_Jamamoto napsal:
Messik napsal:
falkon napsal:
1stCL_Jiricek napsal:
3IAP_Tajpan napsal:
CSL_Ucho napsal:
3IAP_Tajpan napsal:
CSL_Ucho napsal:
Žádám negramotné sokolíky aby se nevměšovali do vážné technické diskuse Šklebící se


Žiadam gramotných orlov LW , aby sa naučili lietať s Fw190.
Šklebící se


Šklebící se Cool

Cool

Úsměv

Cool
:Jiricek::sm43:
:jamamoto:
:sm33:
:sm23:


Tahle komunita fakt neni normalni :sm27:


Od Opitz: panove, loucim se s vama. timto threadem jsem nadobro zhnusen. abych nebyl hruby, dobrovolne se vzdavam dalsi ucasti v teto i jinych velmi plodnych diskuzich. to jak jednou HeRa rekl, ze tato virtualni komunita neni v poradku a neni normalni - ano je to tak.
hezky den.

:sm27:
 
3BAP_Plavoo
3IAP_Tajpan napsal:
1stCL_pbarry napsal:
313_Ikar napsal:
1stCL_SaBot napsal:
1stCL_Jamamoto napsal:
Messik napsal:
falkon napsal:
1stCL_Jiricek napsal:
3IAP_Tajpan napsal:
CSL_Ucho napsal:
3IAP_Tajpan napsal:
CSL_Ucho napsal:
Žádám negramotné sokolíky aby se nevměšovali do vážné technické diskuse Šklebící se


Žiadam gramotných orlov LW , aby sa naučili lietať s Fw190.
Šklebící se


Šklebící se Cool

Cool

Úsměv

Cool
:Jiricek::sm43:
:jamamoto:
:sm33:
:sm23:


Tahle komunita fakt neni normalni :sm27:


Od Opitz: panove, loucim se s vama. timto threadem jsem nadobro zhnusen. abych nebyl hruby, dobrovolne se vzdavam dalsi ucasti v teto i jinych velmi plodnych diskuzich. to jak jednou HeRa rekl, ze tato virtualni komunita neni v poradku a neni normalni - ano je to tak.
hezky den.

:sm27:



drzte sa temy !! ma nazov: LEPSIE OCI MAJU SOKOLY..:sm12::sm11:
 
3iap.org
WT_Horrido
Par fotek posezu v kancelari Fw-190.
[img]http://www.wtigers.org/extra/fw_1.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://www.wtigers.org/extra/fw_2.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://www.wtigers.org/extra/fw_4.jpg[/img] is not a valid Image.

Tady je docela pekne videt co tak asi pilotovi zavazelo ve vyhledu skrze zamerovac (nic Šklebící se).
[img]http://www.wtigers.org/extra/fw_3.jpg[/img] is not a valid Image.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
312_Jura
CZ_Opitz napsal:
[img]http://il2.nevermind.cz/images/FW190/fw190.jpg[/img] is not a valid Image.

tak jednak nejsem Karl ale Jura..
a druhak kdyby sis dal tu praci (nebo to mel v umyslu) a prekryl ty obrazky zpravne, tak by ty to vyslo podstatne hur (pro modre).. ta fotka je na tom vykresu proste spatne "prilepena" a pokud tim chces neco dokazovat tak to byl docela marnej pokus..
a btw.. podle me na tom vykresu je ten pilot celej nejak dimenzionalne mimo..
a nakonec.. toho tupce sis mohl nechat od cesty..
precijenom ignorant a tupec sou kazdej jina liga..
 
http://spitfire.ic.cz/
MK_KaiN
to Horrido
Teď se dovíme že to jsou nepřirozeně velcí pilotiŠklebící se,a že německý pilot normální velikosti by měl hlavu o půl metru níž,Jo jo.Marná práce,ale fotečky super.Nebyl by prosím nějakej link?Dík
Upravil/a MK_KaiN dne 22-01-2006 23:44
 
1stCL_Fucida
Imho (IMHO) je dost podstatná ta malá poznámečka, kterou psal někdo dříve - že není zrovna ideální posezení pilota v našich Fw 190. Pilot sedí tak nějak níže, než by bylo hezké. Mít oči o 5cm výše, tak se zaměřovací kříž "zvedne" do horní části Revi a jeho spodní část nebude zasahovat do té lišty. To bude v BoB ošetřeno hýbáním hlavy v kokpitu...a já se asi budu muset naučit používat TIR Smutný.

3D model kokpitu jako takový mi přijde v naprostém pořádku (ale klidně to přezkoumám po sté Úsměv), zajímavá je poznámka o lomu světla..to mě v úvahách nikdy nenapadlo zohlednit, protože jsem měl za to, že půjde o dost nepatrný, téměř řekl bych zanedbatelný detail Úsměv. Svého času jsem měl možnost se usadit do kokpitu MiGu-21 (pokud to letadlo neznáte, tak je to takový horší a ošklivý Focke-Wulf) - udělal jsem si pár fotografií pohledu přes zaměřovač, dokonce i pohledu do periskopu Úsměv. Jenže jsem všechno někde potratil. Jak by se mi to teď hodilo.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_Jamamoto
1stCL_pbarry napsal:
313_Ikar napsal:
1stCL_SaBot napsal:
1stCL_Jamamoto napsal:
Messik napsal:
falkon napsal:
1stCL_Jiricek napsal:
3IAP_Tajpan napsal:
CSL_Ucho napsal:
3IAP_Tajpan napsal:
CSL_Ucho napsal:
Žádám negramotné sokolíky aby se nevměšovali do vážné technické diskuse Šklebící se


Žiadam gramotných orlov LW , aby sa naučili lietať s Fw190.
Šklebící se


Šklebící se Cool

Cool

Úsměv

Cool
:Jiricek::sm43:
:jamamoto:
:sm33:
:sm23:


Tahle komunita fakt neni normalni :sm27:
:sm14:
 
310_Ikar
CZ_Opitz napsal:
panove, loucim se s vama. timto threadem jsem nadobro zhnusen. abych nebyl hruby, dobrovolne se vzdavam dalsi ucasti v teto i jinych velmi plodnych diskuzich. to jak jednou HeRa rekl, ze tato virtualni komunita neni v poradku a neni normalni - ano je to tak.
hezky den.


Vopicaku (a ostatni), nedelej vlny! Mrknutí Pamatuj!!!
PADOUCH NEBO HRDINA, MY JSME JEDNA RODINA!!!
:jamamoto:
 
www.310raf.com
WT_Pedropan
Pánové, ta debata byla zajímavá a v mnohém poučná.
Nicméně se domnívám, že jakkoliv rádoby přesně prezentované výkresy, fotky a výpočty lomů nám nejsou k ničemu jinému, než aby si komunita pěkně pokecala...Úsměv

Nějak si totiž neumím v hlavě srovnat, že by nejlepší německý konstruktér letadel (dobře, jeden z nejlepších, ať zase není flejm..Mrknutí, udělal takovou hňupovinu, a umístil zaměřovač tak, že z něj čtvrtina bude nepoužitelná.

Takže bez výpočtů, výkresů a tabulek se domnívám, že v tomto bodě je to v ILovi špatně...:sm41:
Upravil/a WT_Pedropan dne 23-01-2006 09:47
 
http://www.wtigers.org/
1stCL_pbarry
Me by stacil ten velkej zamerovac. To me docela zajima. Jeste tu nebyla fotka ackove verze s tim prtavim s kterym litame. Resp jedna tu byla ale buhvi co to bylo Úsměv
 
barryk.webz.cz
WT_Horrido
Na fotkach je REVIC/12D
[img]http://www12.ocn.ne.jp/~swift/MyPage/album/swift_2/swift_48.jpg[/img] is not a valid Image.
Ve hre je REVI16A
[img]http://www12.ocn.ne.jp/~swift/MyPage/album/swift_2/swift_37.jpg[/img] is not a valid Image.

Edit: V manualech (na ktere se odvolava Oleg) je 16A uz od roku 1941!!! Na fotkach je pravidlem spise C/12D, rozhodne u A-4 a A-5.
Upravil/a WT_Horrido dne 23-01-2006 11:57
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Letecz
WT_Pedropan napsal:

Nějak si totiž neumím v hlavě srovnat, že by nejlepší německý konstruktér letadel (dobře, jeden z nejlepších, ať zase není flejm..Mrknutí, udělal takovou hňupovinu, a umístil zaměřovač tak, že z něj čtvrtina bude nepoužitelná.

Takže bez výpočtů, výkresů a tabulek se domnívám, že v tomto bodě je to v ILovi špatně...:sm41:


JJ. To je myslím zcela zásadní úvaha. Kde nepomohou přesvědčit výkresy a fotky, musí nastoupit obyčejná logika. Těžko uvěřit, že by jedno z nejpoužívanějších letadel WWII mělo mít nějaký omezený nebo horší výhled než kterékoliv jiné. To prostě nemá logiku Mrknutí
 
http://www.onlinesimulatory.cz
Opitze
samozrejme, ze to nema logiku, ale to nevadi nekterym zde neustale tvrdit, ze to je ve hre spravne.

hledal jsem a nasel, tady si vsichni muzou precist co skutecne o FW190 nareportovali spojenci

http://www.shockw...trials.htm

Jenom vyberu:

Sight

A reflector sight, type Revi 12-D, is mounted 1/4 in to starboard of the vertical centre line. The graticule is .5° 48' in diameter, which is the equivalent to approximately 95 m.p.h. for the high muzzle velocity of the German armament. Vertical and horizontal lines are marked off in degree steps from the centre of the graticule. Seven such lines are visible each way, these lines assist the pilot in range estimation and allowing for line.


Sighting View

The sighting view, when sitting comfortably in the normal position, is about half a ring jof deflection) better than that from a Spitfire. The view downwards from the centre of the sight graticule of the edge of the reflector plate holder is about 5 degrees. This view is not obtained by elevating the guns (and consequently the sight) relative to the line of flight, but is entirely due to the attitude of the aircraft in flight, which is nose down.

Search View

The view for search from the Fw 190 is the best that has yet been seen by this Unit. The cockpit hood is of moulded plexiglas and offers an unrestricted view all round. No rear view mirror is fitted and it is considered unnecessary as the backward view is so good. The hood must not be opened in flight as it is understood that tail buffeting may occur and that there is a chance of the hood being blown off. This, however, is not a disadvantage for day search as the quality of the plexiglas is excellent. During conditions of bad visibility and rain, or in the event of oil being thrown on the windscreen, the fact that the hood must not be opened in flight is obviously a disadvantage.

The all-round search view is the best that has yet been seen from any aircraft flown by this unit.

The all-round search view from the Fw 190 being exceptionally good makes it rather difficult to achieve the element of surprise. Here again, however, the advantage of our aircraft flying at high speed must not be overlooked, as they may even if seen by the pilot of the Fw 190 catch it before it has time to dive away.

The armament is good and well positioned, and the ammunition capacity should be sufficient for any normal fighter operation. [b]The sighting view is approximately half a ring (of deflection) better than that from the Spitfire.

[/b]

Ale chapu, ze by pro cervene uz bylo tezko zkousnutelne, ze nejen ze FW190 se Spitama nechyti, ale navic by FW190 najednou byl jeste lepsi nez je ted. Jde tady ale preci jen o historickou presnost, kterou ze zahadnych duvodu nekteri z vas neustale ignoruji.
Upravil/a Opitze dne 23-01-2006 12:00
Válka a korupce se nedá oddělit.

Dosažení kritické meze korupce téměř vždy vyvolá občanskou válku. A válka vyvolá ještě větší korupci. A tato korupce vyvolá další nestabilitu, která oslabí již tak oslabené demokratické instituce. Oslabí demokratickou kontrolu elit, kontrolu vlády, kontrolu státní autority. Války vedou armády a jejich generálové. A armády z podstaty nejsou demokratické instituce. Pro generály armád je válka požehnání. Kdo podporuje válku vedenou zkorumpovaným státem, podporuje jak samotnou korupci, tak v důsledku i úplné zničení demokracie a svobody v tomto státě.
 
312_Lazy
pokud pominu vliv lomu svetla (ktery byl zminen a ignorovan uz uplne na zacatku teto diskuse), vypada vyhled pilota pres zamerovac priblizne takto:
[img]http://kv.clarionet.cz/letadla/fw190/uberfokker.png[/img] is not a valid Image.

nemuzu si pomoct, ale me to pres veskere logicke konstrukce zde prezentovane koresponduje s tim, co mame v IL-2, tj. zamerovac neni pouzitelny v jeho spodni casti. nevidim tedy problem v 3D modelu.

ze to v realu dost mozna bylo odlisne, je tedy nejspis problem dany omezenim enginu, a postihujici vetsinu letadel.

jen skoda ze se tahle diskuse obsahujuci zajimavy fakta a obrazky zase musela zvrtnout na iracionalni svatou valku..
Upravil/a 312_Lazy dne 23-01-2006 13:54
 
1stCL_pbarry
ale proc teda mame u vetsiny verzi jinej zamerovac ???? To je snad zrejmy a imho i dost podstatny....
Prece tu nikdo neveri tomu, ze na velikosti nezalezi Mrknutí
Upravil/a 1stCL_pbarry dne 23-01-2006 14:30
 
barryk.webz.cz
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,818,774 návštěv