May 22 2024 01:07:43
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Battle of Stalingrad (letový bojový simulátor z období bitvy o Stalingrad) » IL-2: BoS diskuse
 Vytisknout diskuzi
Battle of Stalingrad - žvanírna 2015
Valec
Takovy mali priklad z CoDa ze zacatku tam byl Spit ktery mel u zeme maximalku 390 km/h a stoupal jak B17 a Bf 480 a stoupala jak Bf Úsměv Toto se samozrejme libilo modrym pac to byli hrdinove co to louskaly po tuctech. Zacala se ozyvat cervena strana ze to neni dle dobovych dokumentu realne modri k jejich vykonum mlceli.Potom se u Spita zvedla rychlost na 460 a stoupavost a to uz se zas nelibilo modrym protoze nemeli takovou prevahu tak chteli aby jim to jejich ero zas litalo rychleji.A takto to jde porad dokola. Ja jsem zastancem co nejrealistictejsich letovych vlastnosti a nechci aby moje letadlo litalo jak ve skutecnosti nema. Jak by jsi to vyresil ty podle ceho bys ty letadla modeloval?
 
Pragr
Valec napsal:
O tech dokumentech.Podle me je rozdil v dokumentaci WW1aWW2 a to dostupnymi dokumenty o takovem emilovi jsem si uz precetl snad 100ky nejakych lejster z ruznych zemi o vykonech atd. Samozrejme ze kazda strana tahala ty ktere se jim hodi modra vytahla ty na kterych to litalo 550 a druha zas 470 a kdo ma tedy pravdu.Pak se nediv ze se hadaji Úsměv


Většinou si stačí ty dokumenty přečíst pořádně a celé, aby člověk zjistil kde je hlavní příčina těch rozdílů Mrknutí

Jinak k té Vaderově odpovědi ohledně Syndicate serveru. Je zvláštní že tam prakticky přesně pospal nastavení Storm war serveru Clod uvedené tím chlapíkem výše. Ten psal o cca 50 AI letadlech a 1200 statických objektech. Vader pak uvedl, že používají cca 60 pohyblivých AI plus další statické objekty kterých můžou být stovky. Do pohyblivých AI tak spadají letadla případně pozemní cíle, pro které má být nadefinovaná nějaká trasa přesunu, nebo směr útoku. Do statických patří potom továrny, dělostřelectvo, nádraží, sklady, ale i ty statické AI kulomety na frontě, atd. Jinými slovy jak CloD tak RoF jsou pokud jde o schopnost serveru spravovat objekty limitovány zhruba stejným počtem.
Takže abych upřesnil ten můj popis před tím, Syndicate server pro RoF nemá nejmenší problém utáhnout 75 lidí a k tomu na mapě normální velikosti 20-30 pohybujících se AI a 600-800 statických objektů, jejichž status je sledován a vyhodnocován parserem.
 
Valec
X Novotny napsal:
Valec napsal:
Novi Oleg tam neni ale hosani jo Úsměv


To je jako tělo bez hlavy, takže snad neškodné.

Mne by jen zajímalo co by v těch modech bylo. RAF je dost radikální organizace a nějaké pilotem urgované mega úpravy v hangáru, no nevím. LW je to vlastně to samé.
Budíky? To snad maj všechno ne?? Zbraně no pokud nešlo vysloveně o stav nouze někde v pr*** světa. Fakt si to nedokážu moc dobře představit.
Neboj oni na neco prijdou.Treba takovy padak bude jeden z nejprodavanejsich Úsměv
 
Valec
Valec napsal:
Takovy mali priklad z CoDa ze zacatku tam byl Spit ktery mel u zeme maximalku 390 km/h a stoupal jak B17 a Bf 480 a stoupala jak Bf Úsměv Toto se samozrejme libilo modrym pac to byli hrdinove co to louskaly po tuctech. Zacala se ozyvat cervena strana ze to neni dle dobovych dokumentu realne modri k jejich vykonum mlceli.Potom se u Spita zvedla rychlost na 460 a stoupavost a to uz se zas nelibilo modrym protoze nemeli takovou prevahu tak chteli aby jim to jejich ero zas litalo rychleji.A takto to jde porad dokola. Ja jsem zastancem co nejrealistictejsich letovych vlastnosti a nechci aby moje letadlo litalo jak ve skutecnosti nema. Jak by jsi to vyresil ty podle ceho bys ty letadla modeloval?
Samozrejme toto plati i z druhe strany kdy tam Spit2 kraloval.Nejsou to jen modri aby se nekdo vztahovacny necitil poskozen plati to pro obe strany
 
WT_Horrido
X Novotny napsal:
Valec napsal:
Novi Oleg tam neni ale hosani jo Úsměv


To je jako tělo bez hlavy, takže snad neškodné.

Mne by jen zajímalo co by v těch modech bylo. RAF je dost radikální organizace a nějaké pilotem urgované mega úpravy v hangáru, no nevím. LW je to vlastně to samé.
Budíky? To snad maj všechno ne?? Zbraně no pokud nešlo vysloveně o stav nouze někde v pr*** světa. Fakt si to nedokážu moc dobře představit.


Luftwaffe je hlavně bordel Úsměv A zrovna Bf-109 je doslova stavebnicí. Ne že F-2 měla patnáctimilimetr, ale i F-4 šly z různých montoven s patnáctimilimetry. Na frontu pak došly sety na předělání na dvacítku. A předělalo se všechno co bylo u JG, F-2 i F-4. Třeba za rozpoznávací znak F-2 se mají ty zpevňovací pásky na ocase. A ne, zpevňovací pásky mají i F-4. F-2,4/Z mají mít hlubší chladiče oleje a širší listy vrtule. A ne, nemají, mají klidně hlubší chladič ale "úzkou" vrtuli.

Géčka se pak lepily vysloveně páté přes deváté a dělení co je třeba ve Šturmu je jen zoufalý pokus dát tomu nějaký řád.

Takže jednak v možnosti prodávat "úpravy" by se klidně mohly otevřít opravdu netušené možnosti a druhak jde o chaos kde nějaká férovost bo co neznamená nic. Úsměv

BTW zajímavá by jistě byla možnost ne si přidat, ale naopak ubrat. Třeba si vymontovat ze Shitfira kulomety a nechat jen kanony. To by bylo nefér! Úsměv
Upravil/a WT_Horrido dne 12-12-2012 11:26
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Pragr
Valec napsal:
Takovy mali priklad z CoDa ze zacatku tam byl Spit ktery mel u zeme maximalku 390 km/h a stoupal jak B17 a Bf 480 a stoupala jak Bf Úsměv Toto se samozrejme libilo modrym pac to byli hrdinove co to louskaly po tuctech. Zacala se ozyvat cervena strana ze to neni dle dobovych dokumentu realne modri k jejich vykonum mlceli.Potom se u Spita zvedla rychlost na 460 a stoupavost a to uz se zas nelibilo modrym protoze nemeli takovou prevahu tak chteli aby jim to jejich ero zas litalo rychleji.A takto to jde porad dokola. Ja jsem zastancem co nejrealistictejsich letovych vlastnosti a nechci aby moje letadlo litalo jak ve skutecnosti nema. Jak by jsi to vyresil ty podle ceho bys ty letadla modeloval?


Samozřejmě že FM musí vycházet z nejspolehlivějšího zdroje. Test E-1 co Němci prodali do Jugoslávie, nebo rechlinský test ukořistěného Spitfiru Mk.I co nouzově přistál ve Francii není zrovna dvakrát spolehlivý zdroj. Navíc zrovna u Spitfire mk.I se pod stejným označením může schovávat minimálně 5 různých verzí se značnými rozdíly ve výkonech. Já ale myslel něco jiného. Spíš jsem narážel na to, jak i když se něco namodeluje podle spolehlivého zdroje (viz chcípání Merlinů 45/46 při negativním přetížení), tak pořád bude milion lidí nadávat jak je to nefér a jak se protěžuje druhá strana. Abych nebyl nařčen že narážím na jednu stranu, stejně tak by nadávala druhá, kdyby se např. V1710 u P-40E namodeloval s plnícím tlakem používaným za války jako WEP, místo toho mírového co je v Ilovi. Tohle v RoFu prostě není a to přesto, že rozdíly v dokumentech, třeba konkrétně u toho Albatrose D.Va nebo i Camelu si v ničem nezadají v pestrosti uváděných výkonů u výše zmíněných Emilů a Spitfirů jedniček.

Ad Horrido. Imo je těch možností u WWII letadel mnohem víc. Vařím z vody, ale vypustí řekněme Spitfire Mk.I s klasickou ball/AP municí. Jako weapon mod může klidně být možnost vyměnit řekněme dva kulomety střílející "obyčejnou" municí za dva používající zápalnou. Nebo jiná sranda, nahrazení dvoupolohové třílisté vrtule automatickou. U 109F-2 by to klidně mohly být podvěsné 15mm kanony, atd. Výčet možností je značný. .
Upravil/a Pragr dne 12-12-2012 11:39
 
313_OTU_oblak
nj, tohle bude vždy problém.

 
WT_Horrido
BTW zajímavý detail. Během služby eFek se přišlo na to že ty chladiče v křídlech jsou sice pěkná věc, ale i náhodný zásah do jednoho vlastně připraví celý systém o chladící kapalinu.

Tak se udělal set ventilu který odstavil prostřelený chladič a Mezek mohl opatrně letět na jeden chladič a hlavně nečural vodu. Nikdy se to nemontovalo sériově, vždy to byla polní úprava a po příchodu Géček se to oficiálně nepoužívalo vůbec.

0,99 dolaru za ventil Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Ucho
Pragr napsal:
Čeho já osobně se bojím víc, je příliv hráčů z komunity Il2. U RoF komunity jsem si zvykl, že hráči jsou konstruktivní a nekvílí kvůli každé kravině. Celkově bych řekl že jsou mnohem víc v klidu.


Šklebící se

Já to zase tak moc nesleduju, ale v poslední době tu čtu běsy především od hráču ROF na Clod , tak se více obávám, že hráči ROF nebudou mít na co externě nadávat (Clod) a o to více se zapojí do "diskuse" v něčem novém, co není ROF (na to by nenadávali, to je jasné),ale BOS, kde už jim to nepříjde blbé a nadávat můžou. Je to tak? Cool

Pragr napsal:
....než by odpovídalo francouzským testům letadla, které bylo zajato po 6 měsících na frontě. Tak se založí thread, postnou se dostupné dokumenty a vše se řeší konstruktivní formou.


Jo tak tohle je hezké slyšet, takže žádné "You are wrong" a pak hádky příznivců a odpůrců? :-)
 
1stCL_Novotny
Horri, ten bordel beru,ale jako příklad podomácku upraveného stroje je to krapet jiná věc.
Myslel jsem třeba to že vyroba je s osmi kuláskama a mechanik mu to nacpal čtyřma kanonama. Úsměv
To že byla rozmanitost už od dodavatelů či urgováno vedení je věc jiná. Ale podstatu Field Mods a Weapons Mods na ukojení téhle skutečnosti Velké války mi to krapet nedává do kupy. Pokud by kde kdo měl upravenou mašinu tak potom ano. Úsměv
 
WT_Horrido
To máš pravdu.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
MK_KaiN
Jsem si myslel, že field a weapon mod v rofu je tam hlavně z ekonomických důvodů 777 a ne protože se to někde na frontě dělalo.
 
Pragr
Mimochodem už dlouho se v RoFu mluví o tom, že by nebylo špatné mít jako mody motory k některým strojům. Například Camel je zářný příklad, kde by se dalo použít až 5 různých motorů od 110 do 150hp. Nebo Fokker D.VII. Zatím to vývojáři nezavedli, zřejmě se jim to kvůli třem čtyřem strojům nevyplatí. Ale u simulátoru z WWII? Stačilo by vydat model Bf109G-6 s DB605A/1.3 ata a jako mod by byly další motory DB605A/1,42ata, DB605AS, AM atd. nebo Spitfire Mk.IX s Merlinem 61 jako základ další motory jako 63/66/70 nebo zvýšení plnícího tlaku jako mody. Na straně serveru by potom administrátor/tvůrce mapy stanovil, zda a který mod je pro danou mapu povolený eventuálně omezil počty jednotlivých "nadstandardů" stejně jako se nyní omezuje počet určitých typů letadel a je vymalováno. Potenciální příjem je vysoký a lidi si koupí jenom to oč budou mít zájem.
Upravil/a Pragr dne 12-12-2012 11:55
 
Valec
WT_Horrido napsal:
BTW zajímavý detail. Během služby eFek se přišlo na to že ty chladiče v křídlech jsou sice pěkná věc, ale i náhodný zásah do jednoho vlastně připraví celý systém o chladící kapalinu.

Tak se udělal set ventilu který odstavil prostřelený chladič a Mezek mohl opatrně letět na jeden chladič a hlavně nečural vodu. Nikdy se to nemontovalo sériově, vždy to byla polní úprava a po příchodu Géček se to oficiálně nepoužívalo vůbec.

0,99 dolaru za ventil Šklebící se
A ja si myslel ze Ecka maji dva okruhy z duvodu prostreleni jednoho chladice.Posli mi pls odkaz.
 
WT_Horrido
Chladící systém eFka:

109lair.hobbyvista.com/techref/systems/cooling/f_coolant.plan.jpg

Éčka:

109lair.hobbyvista.com/techref/systems/cooling/e_coolant.plan.jpg

Jak vypadala montáž toho ventilu nevím, jen jsem to četl.
Upravil/a WT_Horrido dne 12-12-2012 12:10
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Rumcajs
Je to jak píše Pragr, komunita kolem ROFu (online) je malinká. Je to v zásadě něco kolem 200 lidí, které jeden vídává na Syndikátech, New Wings a Flying Circus. Forum má FM/DM topic, kde se řeší různé detaily výkonů těch létajících žebřiňáků, ale děje se to na poměry internetu civilizovanou formou. Každej večer stejně sedáme do těch našich Albatrosů, ačkoli víme, že 1 vs 1 nám každej schopnější pilot, Pupu, Triplejnu, Camelu natrhne konečník.
Zas ale se zdá, že ROF jako produkt zůstane zachová jako samostatná entita. Půjde tak spíš o odliv pilotů do nového ILROFa.
 
WT_Horrido
MK_KaiN napsal:
Jsem si myslel, že field a weapon mod v rofu je tam hlavně z ekonomických důvodů 777 a ne protože se to někde na frontě dělalo.


Úsměv Od všeho je fotka, nebo popis.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
MK_KaiN
WT_Horrido napsal:
MK_KaiN napsal:
Jsem si myslel, že field a weapon mod v rofu je tam hlavně z ekonomických důvodů 777 a ne protože se to někde na frontě dělalo.


Úsměv Od všeho je fotka, nebo popis.


Si mě nepochopil. Chtěl jsem naznačit, že když se 1C games, či jak se to teď jmenuje, rozhodne že se jim finančně vyplatí nějaký mody v simu mít, tak tam prostě budou. No a pokud zjistí, že se to vyplatí i online, tak budou i online. To samé i opačně, že jo. To je asi tak vše co by se k tomu dalo říct. Úsměv
 
Baron
Rumcajsi, tých 200 (a viac) pilotov v ROFku tam bude stále a pokiaľ budú rozširovať koncept v tom duchu ako doteraz, skôr bude komunita narastať ako naopak. Aspoň v poslednej dobe vídím na Syndicate nové tváre.

Tiež si myslím, že ROF zostane dočasne zachovaný taký ako je. Totiž - ak použijú modifikovaný engine z RoFu ponúka sa sama sebou možnosť spojiť obe hry na jednom engine. Prinieslo by to menšie náklady na vývoj a väčšiu efektivitu vývoja. V každom prípade som veľmi zvedavý čo sa vlastne bude diať, na fóre il2 sa ozývajú hlasy aby časť vecí bola z CLoDu prevzatá. A vo veľkom sa rozbehli špekulácie o planesete. Pff

K modom - páni, obávam sa, že módy v duchu RoF nebudú ani náhodou. U nemeckých ak niečo bude, tak pravdepodobne vylepsenia rady R a maximálne tak ešte spätné zrkadlá. Zapaľovač a popolník Adolfa Gallanda asi mať nebudeme Úsměv U sovietskych typov si absolutne netrufam nič predikovať, pretože taký ultrabordel aký mali východní geroji vo výrobe sa už asi opakovať nebude. (BTW - srdečne by som sa zachechtal, keby niekto konečne nasimuloval dielenské spracovanie sovietskych lietadiel z rokov 1941 - 43 Šklebící se A to nemám na mysli práve uletavajúce poťahy Jakov, alebo klaknutie podvozku bez príčiny, prípadne prepadnutie sa z kabíny na zem v päťkových Lavočkinoch Cool ale napr. trčiace klince v kabíne, prakticky nepriehľadne čelné sklo a podobné rozkošnosti). Domnievam sa, že spočiatku módy nebudú vôbec - to však samozrejme závisí na obchodnej stratégii autorov
Upravil/a Baron dne 12-12-2012 12:31
Hals - und Beinbruch!
 
313_123
mě by stačilo kdyby konečně někdo udělal zábavný simulátor
nějaké historické nepřesnosti klidně odpustím
jen když udělají nějaký zábavný off/online
prostě udělají zábavnou hru

nechci to samé po letech v lepším kabátku
(když budu mít opravdu velké štěstí a bude to něco jako IL2FB v novém)
já chci novou hru

proč tomu jen nevěřím
no jestli dělaji letecké simulátory lidé podobní těm co o nich diskutují
bože nééé
to je jak jet na školní vílet s učitelem matematiky na ZŠ
(pro něj bylo největším orgastickým zážitkem vypočítání složitého příkladu nejlépe o několika neznámých, možná mu to opravdu pomáhalo s erekcí ale prostě si zábavu v přírodě já omezený blbec představuju jinak)
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

21-05-2024 07:41
Zkusil bych se zeptat na fóru 310raf.com

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

34,918,570 návštěv