April 19 2024 11:07:58
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 19

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD FAQ
 Vytisknout diskuzi
CoD - FAQ
falkon
FAQ - casto kladene otazky na IL-2 Cliffs of Dover



----------------------------------------------
Herne postupy (in-game procedures)
----------------------------------------------

- Kde najdem manualy ku kazdemu lietadlu v hre?
Manualy platne pre TeamFusion v1 (3.00) MOD: http://www.theair...p?id=start
(tento manual bude pravdepodobne udrzovany v aktualnom stave aj po dalsich upravach Teamu Fusion)



- Ako spravne vyskocit z lietadla?
http://www.cliffs...pilot-help

Je treba vzdy najskor odhodit kabinu, a potom vyskocit.

Valec napsal:
- U Bf musis odhodit kabinu [default ctrl+J] a pak [default ctrl+E].
- U Spita a Harika staci pouze otevrit kabinu [default O] ale da se i odhodit [ctrl+J] a pak vyskocit [Ctrl+E].
- U G50 funguje [O] - otevrou se bocni dvirka a muzes vyskocit.
- U vetsiny bombru funguje [O] na otevreni prekrytu kabiny a potom muzes vyskocit [ctrl+E].

Jen technicka: padak se vzdy neotevre.



- Ako nastavit Gyro-kompas?
http://www.cliffs...pilot-help

U britskych letadel nedoporucuju nastavovat gyro kompas z duvodu jeho rozkalibrace pri zatackach. Pak se muze stat ze misto do Anglie dorazis do Francie.

Gyro kompas se nastavuje podle magnetickeho kompasu. Nejjednodusi to je nastavit na zemi. Nastavuje se podle magnetickeho kompasu co je za kniplem dole. Na magnetickem kompasu mas 4 strelky jen jedna strelka ma pres sebe jeste takovou malou strelku. Ja tomu rikam mecik protoze tato strelka vypada jako maly mec. Tato strelka vzdy ukazuje na sever. A ted k zjisteni kurzu jsou dve moznosti. Ta jednodussi je s nicim netocit podivat se na mecik a zrcadlove od meciku je tvuj aktualni kurz. Mecik ukazuje 0 stupnu letis kurz 0. Mecik ukazuje 10 stupnu letis kurz 350.




- U Bf109 -- funguje automatika vrtule nebo jen ručně?
TozziFan napsal:
Automatický režim vrtule má pouze Bf 109E-4/E-4B. Ostatní verze jsou bez automatiky.
Přepínač automatického nastavení vrtule je umístěn na plynové páce (kolébkový přepínač).

Postup aktivace:
1.start motoru
2.vypnout automatický režim vrtule
3.vyzkoušet manuální nastavení +/- (důležité)
4.nastavit vrtuli na 12:00
5.zapnout automatický režim vrtule (přepínač musí být v neutrální poloze)



- Ako pocas letu "resetnut" numely horizot na anglickych stihackach?
Nijako - umely horizont sa zrovna sam po chvili pokojneho letu
(zrejme funguje nieco ako gravitacna auto-kalibracia)




----------------------------------------------
Rady a tipy - ako sa stat esom
----------------------------------------------


- Nejaka rada, ako si nastavit konvergenciu u britskych strojov?
http://www.cliffs...pilot-help

Robo napsal:
Zameriavac funguje v yardoch, do hry zadavas vzdialenost v metroch. Cize 150 yardov = 136 m, 200 yardov = 183 m, 250 yardov = 229 atd. Konkretne ja mam konvergenciu na 183 vertikalnu aj horizontalnu, v hre si nastavim 200 yardov a default rozpatie 34ft. na Befko a na taku vzdialenost sa nan aj snazim strielat.


- Ake su typicke rozpatia nemeckych lietadiel vo feetoch? (pre nasvatenie v zameriavaci)
Robo napsal:
Bf 109 - 32ft
Bf 108 - 34ft
G.50 - 36ft
Ju 87 - 46ft
Bf 110 - 54ft
Do 17 - 58ft
Ju 88 - 66ft
He 111 - 74ft





----------------------------------------------
Ovladanie hry - riesenie problemov
----------------------------------------------


- Co robit, ak hra obcas nereaguje na pokyny/ovladace?
http://www.cliffs...pilot-help

Valec napsal:
V nastaveni obtiznosti si vypni ATROPOMORFNI ovladani.Rikame tomu chobotnice.Melo to simulovat ovladani letadla jen dvema rukama ale bohuzel nekvalitni zarizeni zpusobuje to ze ti obcas preskakujou trimy a hra si mysli ze zrovna ovladas dve veci najednou a uz ti treba nejde pridat plyn.



- Ako si online zobrazit tabulku hracov (a statistiky), podobne ako v Sturmovi [S]-kom?

Zobrazenie statistik cez klavesu bohuzial funguje "zvlastne" (obcas funguje, obcas nie).

X Novotny napsal:
Pokud ti nefachá klávesová možnost zobrazení statu tak stačí pravej klik myší a zvolit staty. Mrknutí Stejně to i vypneš.




----------------------------------------------
Ovladanie hry - tipy & triky
----------------------------------------------

- Ako nastavit plynuly zoom?
Robo napsal:
Treba Joy2Key a nastavit si napr klobucik hore ako mys hore a klobucik dole ako mys dole.

Potom si v hre treba nastavit tie iste 2 gombiky (klobucik hore a klobucik dole) ako 'Hold to adjust Field of View' klavesu. Tym nereba nic drzat a mat stlacene aby sa zoomovalo. Je to v zlozke 'Camera' a defaulne nastavenie je Mouse 5.

Cize zaklad je namapovat si lubovolne tlacitko, drzat ho a zaroven hybat mysou od seba / k sebe, cim sa deje zoomovanie. Je to nesikovne a osemetne. Cize mys si nastavime cez joy2key (ak treba hodim link a tutorial) a tlacitko so zduplikujeme (klikneme na 'Hold to adjust Field of View' a stlacime dole vlavo New, tym sa nam vytvori dalsi 'Hold to adjust Field of View' riadok a mozme si jeden nastavit na POV hore a druhy na POV dole (rovnako ako mys). V hre potom staci len potlacit HAT hore (zoom) alebo dole (odzoooooom) a voila.







----------------------------------------------
Technicke dotazy, grafika, FPS
----------------------------------------------


- Ako dostat hru do "zakladneho" (pouzitelneho) stavu?
- Co urobit ako prve ak hra "nefunguje" podla predstav? (seka sa, pada, sprava sa "divne" )
http://www.cliffs...ogram-help

Robo napsal:
1. Zacni tym, ze si vyplni synchronizaciu v steame
(Cliffs of Dover, Properties, Updates - Enable Steam synchronisation)

2. Vymaz si obsah cache
(C:\Users\<login>\Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover\cache\shaders) Folder 'cache' tam nechaj, iba zmaz jeho obsah.

3. Vymaz si conf.ini a nechaj vytvorit na novo
(C:\Users\<login>\Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover\conf.ini)

Ked sa hra spusti, nastav si grafiku - ale nezapinaj v hre antialiasing. Prelet sa na default nastavenie aby si videl ako sa to sprava. Potom je mozne zvysovat grafiku, len efekty nechaj na medium.

V nVidia paneli nechaj tiez vsetko pre launcher.exe na default, iba zapni FXAA. Potom podla potreby triple buffering a vsync.



- Aka PC zostava "staci" na plynule hranie CoD na rozliseni 1920x1200px?
310_cibule napsal:
Stačí ti dvojjádro (moje je E8400 3.0 GHz), 2 GB paměti a GF 580.
Vyhodou je SSD disk.



- Ako spolahlivo nastavit vyhladzovanie hran - anti aliasing & anisotropic filtering?



- Jak online hru zatěžuje nahrávání tracku a co Fraps?
TozziFan napsal:
Nahrávání tracku přímo ve hře funguje cca 15min.. Pak Tě to s jistotou hodí do widlí a hra spadne.
Fraps sice nezlobí v tomto směru, ale zas snižuje FPS docela slušně.

alfik napsal:
Pokud máš vícejádro, svaž programy natvrdo s různými jádry. Ideálně čtyřjádro. Nula pro systém, jedna pro sim, dva pro fraps, tři pro komunikační program. Není to všespásné, ale pomůže to aby neklesly FPS do katastrofických nížek.
U dvoujádra aspoň měj kom, fraps a systém na jednom a sim na druhém.

Upravil/a falkon dne 23-03-2013 10:35
 
falkon
Zalozil som FAQ vlakno pre zhromazdovanie "vedomosti" o silulatore IL-2 CoD.

Pokial budete mat nejaky dotaz, alebo poznatok, ktory moze byt uzitocny aj pre ostatnych, prosim nevahajte sa pytat/fundovane odpovedat. Nicmenej, po vyrieseni dotazu bude odpoved presunuta do prveho prispevku a vlakno bude premazavane, aby zostalo prehladnym.

Takisto, pokial narazite na zaujimavu informaciu v inom vlakne, tak ju prosim pripiste aj sem, aby zostala zachovana aj pre dalsich a nezapadla na smetisku vlakien...

Dufam, ze tato drobna iniciativa bude aspon trochu uzitocna...
 
falkon
Zacnem dotazmi:

1) Ako spravne vyskocit z lietadla (a nezabit sa)? Úsměv Tak nejak mi prijde, ze nestaci stlacit stare-zname Ctrl+E... je tak?
 
310_Pip
falkon napsal:
Zacnem dotazmi:

1) Ako spravne vyskocit z lietadla (a nezabit sa)? Úsměv Tak nejak mi prijde, ze nestaci stlacit stare-zname Ctrl+E... je tak?


musis odhodit kryt kabiny a pak az CTRL+E...
www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg
Vous etes des femmes,des esclaves,des chiens.Je crache sur vous!
Hoka hey!
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
falkon
2) Ako pocas letu "resetnut" umely horizont?
3) Aky je postup pri nastavovani gyro-kompasu?
4) Ake su limity pre rozne rezimy letu? (Robo, nemohol by si sem skopirovat nejake svoje tabulky/informacie pre rozne typy? Ake plniace tlaky/otacky su pre ake rezimy (cruise, climb, take-off, landing, ...)
 
Valec
falkon napsal:
Zacnem dotazmi:

1) Ako spravne vyskocit z lietadla (a nezabit sa)? Úsměv Tak nejak mi prijde, ze nestaci stlacit stare-zname Ctrl+E... je tak?
U Bf musis odhodit kabinu default ctrl+J a pak default ctrl+E.U Spita a Harika staci pouze otevrit kabinu default O ale da se i odhodit ctrl+J a pak vyskocit ctrl+E.U G50 funguje O otevrou se bocni dvirka a muzes vyskocit.U vetsiny bombru funguje O na otevreni prekrytu kabiny a potom muzes vyskocit ctrl+E.Jen technicka: padak se vzdy neotevre.
Upravil/a Valec dne 29-11-2012 08:18
 
Valec
U britskych letadel nedoporucuju nastavovat gyro kompas z duvodu jeho rozkalibrace pri zatackach.Pak se muze stat ze misto do Anglie dorazis do Francie.Gyro kompas se nastavuje podle magnetickeho kompasu.Nejjednodusi to je nastavit na zemi.Nastavuje se podle magnetickeho kompasu co je za kniplem dole.Na magnetickem kompasu mas 4 strelky jen jedna strelka ma pres sebe jeste takovou malou strelku.Ja tomu rikam mecik protoze tato strelka vypada jako maly mec.Tato strelka vzdy ukazuje na sever.A ted k zjisteni kurzu jsou dve moznosti.Ta jednodussi je s nicim netocit podivat se na mecik a zrcadlove od meciku je tvuj aktualni kurz.Mecik ukazuje 0 stupnu letis kurz 0.Mecik ukazuje 10 stupnu letis kurz 350.

Ted tu napisu cisla prvni je kam ukazuje mecik a druhe je aktualni kurz:
0=0, 10=350, 20=340, 30=330, 40=320, 50=310, 60=300, 70=290, 80=280, 90=270, 100=260, 110=250, 120=240, 130=230, 140=220, 150=210, 160=200, 170=190, 180=180, 190=170, 200=160, 210=150, 220=140, 230=130, 240=120, 250=110, 260=100, 270=90, 280=80, 290=70, 300=60, 310=50, 320=40, 330=30, 340=20, 350=10

Tak a ted je druha moznost kdy musis tocit s magnetickym kompasem (za letu se to dela strasne blbe).Je na nem vyznaceno pismeno N (sever) toto N musis otocit na vrchol naseho meciku a ukaze ti to aktualni kurz letadla.Bud se ti cisla pisou modre v pravo na monitoru a nebo das mys na kompas a taky ti to ukaze aktualni cislo.A podle tohoto cisla si nastavis Gyro kompas ktery se ti stejne po par manevrech rozkalibruje.
Upravil/a falkon dne 29-11-2012 10:40
 
Hoper
přesně jak píše Válec
od druhého způsobu jsem odstoupil mmj i proto, že nastavování kompasu je vhodné dělat za rovného letu
což ve stíhačce, ač vytrimované, jaksi moc nejde

Teď mne napadlo - ač ne moc připoutaný, dokázal reál pilot sáhnout dolů mezi nohy a nastavit si za letu tenhle kompas ?? Když si ještě představím kožíšek, přes který se musel ohýbat...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
SepiaX
Pro všechny kdo mají jako já guláš v ovládání kompasu ve strojích RAF sem dávám malou pomůcku kterou jsem používal na druhém monitoru (dříve na smartfounu). Jedná se o kompas se zrcadlovou škálou.
[img]http://img822.imageshack.us/img822/9524/digitalcompass.png[/img] is not a valid Image.

Ke stažení v plné velikosti zde:
http://www.mmscan...ompass.png

Popř. mohu nabídnout mou mapu kterou používám nyní jako tapetu na druhém monitoru. Sektory jsou tvořeny pro první mapu v Clodu takže na většině nových mapách nebudou použitelné. Také Londýn chybí páč tehdy se ještě nelétalo tak daleko:-)
[img]http://img252.imageshack.us/img252/2923/63853454.png[/img] is not a valid Image.


Ke stažení v plné velikosti zde:
http://www.ulozto...USv/a3-png
Upravil/a SepiaX dne 29-11-2012 12:55
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
 
310_cibule
Sepie, to vypadá dost zajímavě Vyzkouším.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
Plastový úhloměr za pár kaček. Průhledný, kruhový, s oběma stupnicemi. Používám již leta i v reál. navigaci, obstál i na Sibiři, na moři a v Kongu... Na mapu, stejně jako na monitor, lze přiložit, pootočit dle potřeby, odečíst.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
clone9cz
Něco jsme na stránkách měli, další jsem tedy doplnil.

http://www.cliffs...pilot-help
http://www.cliffs...ogram-help
Upravil/a clone9cz dne 02-12-2012 15:34
 
http://www.wwii-illusion.net
falkon
- Ake su typicke rozpatia nameckych lietadiel v yardoch? Bf-109, Me-110, Ju-87, Ju-88, G-50?

- Ako si online zobrazim tabulku hracov, podobne ako v Sturmovi [S]-kom? Aku volbu namapovat? Funguje to na vsetkych serveroch, alebo len na niektorych?
 
1stCL_Novotny
Pokud ti nefachá klávesová možnost zobrazení statu tak stačí pravej klik myší a zvolit staty. Mrknutí Stejně to i vypneš.
Upravil/a 1stCL_Novotny dne 03-12-2012 10:57
 
310_cibule
Ahoj, falky, tu tabulku rozpětí ve feetech (v yardech je vzdálenost, nastavení rozpětí v zaměřovači je ve feetech, pokud se nepletu), ale nemohu ji najít.

Mám ji doma vytištěnou, možná i uloženou. Mohu ti ty rozměry buď večer nadiktovat či možná i poslat.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Robo
Bf 109 - 32ft
Bf 108 - 34ft
G.50 - 36ft
Ju 87 - 46ft
Bf 110 - 54ft
Do 17 - 58ft
Ju 88 - 66ft
He 111 - 74ft
 
Hoper
falky, to "S" mi taky funguje jen když se chce jemu a ne když chci já :(
Vypozoroval jsem, že většinou mi funguje, když jsem na zemi. Pokud letím, tak musím přes myš, jak radil Novi. Zobrazení druhé stránky se nějak nevede. Teda vede, ale ukáže se jako prázdná, ač lidí na serveru je víc než zobrazí výpis na první straně.
Jen mne napadlo, jestli tohle není nějak v souvislosti s tím, jak je nastavené okno pro statistiky - pokud má mít možnost rolování, pak by druhá stránka nemusela být "funkční"...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
310_Pip
Hoper napsal:
falky, to "S" mi taky funguje jen když se chce jemu a ne když chci já Smutný
Vypozoroval jsem, že většinou mi funguje, když jsem na zemi. Pokud letím, tak musím přes myš, jak radil Novi. Zobrazení druhé stránky se nějak nevede. Teda vede, ale ukáže se jako prázdná, ač lidí na serveru je víc než zobrazí výpis na první straně.
Jen mne napadlo, jestli tohle není nějak v souvislosti s tím, jak je nastavené okno pro statistiky - pokud má mít možnost rolování, pak by druhá stránka nemusela být "funkční"...


je to tak, rolování je funkční, druhá stránka nikoliv...
www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg
Vous etes des femmes,des esclaves,des chiens.Je crache sur vous!
Hoka hey!
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
Ucho

- Ad Bf109, funguje automatika vrtule nebo jen ručně?

- Lze vypnou ikony na serveru kde jsou povolene?

Díky
 
clone9cz
Ucho napsal:
- Bf109, funguje automatika vrtule nebo jen ručně?

Befko s modrou páčkou je vrtule bez automatu.
 
http://www.wwii-illusion.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,721,334 návštěv