April 27 2024 10:21:47
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - Neoficiální Addony a MODy - řešení problémů
 Vytisknout diskuzi
HSFX 6 a problém s FPS
kouty
holla
od nástupu HSFX a jeho patchů ni velice klesly FPS. A to především na SCH, když je na serveru 40+lidí, které už moje mašinka neutáhne(na poslední CH jsem měl afps 8 Úsměv ). Navíc mám pocit, že s každým minipatchem do HSFXka je to horší a horší.
Může mi, prosím, někdo poradit, jak nastavit conf.iny, pro zvýšení fps? Popřípadě nějáké další rady?

Lítám na:
Pentium Dual-Core T4200 2x2GHz
4GB Ram
ATI Radeon HD 4330
Win 7 Ulimate 64
Monitor 1366x768
(áno, je to ntb Úsměv )

Ď.
 
1stCL_Fucida
Kouty, to je daný tím žalostně slabým CPU. Chce to upgrade.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
RH_Najt_cz
Kouty mám podobný problém a skoro shodnou konfiguraci a ano taky noťas..


Mi se ubytek fps na aoe sice neprojevuje pořád ,ale na některých mapách v docela pravidelných intervalech mi klesne fps z +-30 na +-15 :-)

Asi to chce fakt upgrade jak píše pan F.

Zvláštní je že když jdu na spity a jejich hsfx server tak je to v pořádku a žádný pokles tam není..
 
kouty
Imho pomohla by mi spíše odpověď "v configu změň XXXX z 3 na 2,protože to žere nejvíc výkonu"Mrknutí
....na potřebu upgradovat jsem přišel sámNaštvaný, bohužel to momentálně není možné Smutný
 
RH_Najt_cz
Tak tuhle odpověď hledám už asi měsíc.Úsměv Bohužel nic 100% nezabralo..Nejvíc mi asi pomohl config od Pajdy-hazel odkaz na forum aoe, trošku to pomohlo, ale pořád to ideální není..
 
DatavCZ
RH_Najt_cz napsal:
Tak tuhle odpověď hledám už asi měsíc.Úsměv Bohužel nic 100% nezabralo..Nejvíc mi asi pomohl config od Pajdy-hazel odkaz na forum aoe, trošku to pomohlo, ale pořád to ideální není..


Já mám prastarej comp ale nepocituji nějaké cukání vše my běhá v možnostech AMD 2400+ a ATI 1950 AGP 512mb 1500MB RAM.
 
RH_Najt_cz
datav208 napsal:
RH_Najt_cz napsal:
Tak tuhle odpověď hledám už asi měsíc.Úsměv Bohužel nic 100% nezabralo..Nejvíc mi asi pomohl config od Pajdy-hazel odkaz na forum aoe, trošku to pomohlo, ale pořád to ideální není..


Já mám prastarej comp ale nepocituji nějaké cukání vše my běhá v možnostech AMD 2400+ a ATI 1950 AGP 512mb 1500MB RAM.


A mohl by jsi prosím sem hodit svůj config? Třeba přes uložto..Jinak zkoušel jsi to na serveru aoe když tam byla vyšší návštěvnost?
 
DatavCZ
RH_Najt_cz napsal:
datav208 napsal:
RH_Najt_cz napsal:
Tak tuhle odpověď hledám už asi měsíc.Úsměv Bohužel nic 100% nezabralo..Nejvíc mi asi pomohl config od Pajdy-hazel odkaz na forum aoe, trošku to pomohlo, ale pořád to ideální není..


Já mám prastarej comp ale nepocituji nějaké cukání vše my běhá v možnostech AMD 2400+ a ATI 1950 AGP 512mb 1500MB RAM.


A mohl by jsi prosím sem hodit svůj config? Třeba přes uložto..Jinak zkoušel jsi to na serveru aoe když tam byla vyšší návštěvnost?


Myslím že tam bylo asi 45 letců.Tady máš odkaz na Ulož to.Nějak jsem ho neupravoval je vypnul Titulky atd.ale za zkoušku nic nedáš.

http://uloz.to/x4JNjLb/conf-ini
 
RH_Najt_cz
Děkuji testnu to.
 
Koty
zapni si v JSGME <<Low effects>>. To pomůže Vyděšený
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
magot
1stCL_Fucida napsal:
Kouty, to je daný tím žalostně slabým CPU. Chce to upgrade.

IL by na tomhle ale měl běžet ..., krvavý nároky CLODu by neměl mít.

A co čistá verze 4.11.1?
Je pravda ale že HSFX používá některé mapy které dost snižujou FPS.
Co se týká 3D modelů tak se drží low poly optimalizace ala DT.
Taktéž v kódu. Ovladače zůstavají originál.

Jo když už jsme u toho, na těhle slabších strojích používat spíše XPčka je lepší, W7 si nejsem jistej jestli to nebrzděj ....
Upravil/a magot dne 11-11-2012 21:36
 
310_Podrs
Zkuste nechat hru vytvořit conf.ini znovu, třeba Runnerovi od nás to nejen pomohlo zvýšit FPS, ale od doby co to udělal už nemá ani kickance, transferringy a podobné libůstky..

Měl tam conf který používal už někde na UP, něco tam haprovalo a způsobovalo problémy..
Upravil/a 310_Podrs dne 11-11-2012 22:15
 
http://www.310raf.com
1stCL_Fucida
magot napsal:
IL by na tomhle ale měl běžet ..., krvavý nároky CLODu by neměl mít.

Jo když už jsme u toho, na těhle slabších strojích používat spíše XPčka je lepší, W7 si nejsem jistej jestli to nebrzděj ....


IL je stejně jako CLOD dost náročnej na jednovláknový schopnosti CPU, především pak na rychlost, tedy takt. Kdyby Kouty měl o 1 GHz více, byl by s tou sestavou za vodou. Jenže na noteboocích jsou takty přes 2 GHz neobvyklé.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Pajda
no podle mě je ten jeho NB zcela ok, jestli mu běhala 4.11, tak HSFX pověží stejně jak píše magot.

má sestava je:

NB: T7500 2,2Ghz, 3Gb ram, WinXP, NV go9600gt, 1680x1050

.. a běží to velice slušně na "téměř" plné detaily bez AA (rozuměj 90lidí na serveru není problém, cukaturu mi dělá flak a velká města na zoom - jo a mam aktivní "effect low" = na létání to vliv nemá, ale nedá se s tím bitevničit kvůli neoptimalizovaným efektům palby na zemi, nebo kouř/prach od stratujícíh letadel). Po tom co jsem s klukama řešil jejich problémy na mnohem silnějších PC je pes zakopán na 99% v conf.ini (ale zaboha ti neřeknu, co konkrétně to dělá). Tj.směřoval bych úsilí sem.
Upravil/a Pajda dne 11-11-2012 22:24
 
magot
1stCL_Fucida napsal:
magot napsal:
IL by na tomhle ale měl běžet ..., krvavý nároky CLODu by neměl mít.

Jo když už jsme u toho, na těhle slabších strojích používat spíše XPčka je lepší, W7 si nejsem jistej jestli to nebrzděj ....


IL je stejně jako CLOD dost náročnej na jednovláknový schopnosti CPU, především pak na rychlost, tedy takt. Kdyby Kouty měl o 1 GHz více, byl by s tou sestavou za vodou. Jenže na noteboocích jsou takty přes 2 GHz neobvyklé.

Je pravda že 2ghz na jedno vlákno je spodní hranice.
Taky mít paměti DDR3 na 1800mhz a více to nepokazí. Podporu multi-core zatím DT nechystá.

Mě osobně běhal IL na procesoru Athlon 1xjádro XP2100 (1900Mhz) hladce na max. nastavení.
2,5gb ram DDR1 (400mhz)/GF 7600GT (256MDDR3)AGP/ Systém upravené XP/SP3 (silně osekaný) ... s vyjímkou některých map jako kanál od Canona.

Se současným PC už neřeším nic ...
Upravil/a magot dne 12-11-2012 19:33
 
pacheco
Mám taky laptop s kartou HD Radeon 6310 což je, jak jsem zjistil pěknej šit, takže to bude chtít něco lepšího. Problém vidím v tom že ne uplně všechny novější a výkonější laptopový karty budou ilem podporovaný. Můžete mi doporučit něco co bude určitě šlapat?, hodlám do toho vrazit tak 100 liber tak prosím mějte ohled na dostupnost - kvůli kartám v ceně 300-500 liber sem už sice oslintal monitor, ale je to unreal))). Díky za případnou raduMrknutí
 
606_Temp
Když si někdo koupí grafickou kartu do kanceláře za pár korun, tak se pak nesmí divit, že mu na to nejdou hry. Ta grafika není ani tak shit, ale spíš platí " levný, 2x koupený"
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
pacheco
Tempíku nekupoval sem to jenom na lítání a hlavně podle možností kapsy. To že sem se stal poněkud závyslej na lítání na serveru pochopí každej komu se to stalo, teď už lítám off-line jen když chci dostat do ruky nějaký letadlo který nezvládám. S novejma věcma který přicházej s časem se oběvují i nový touhy a "potřeby" upgrade hw, na to sem se ostatně ptal, a sice jakou noťasovou kartu druhý- třetí třídy mám obědnat pro výměnu( ta moje je na konci pole čtvrté třídy - podle tohohle odkazu
http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-6310.40952.0.html
chytré průpovídky mi nepomůžou ani mě nepobaví. Bohužel nejsem ve výpočetní technice poslední doby zběhlej a tak hledám pomoc u kolegů pilotů, pro který je tento obor denním chlebem a jak doufám někdo kdo ví víc než já nakonec přijde s konstruktivním řešením problému. Děkuji
 
606_Temp
Ty důvody ti neberu. Já reagoval na prohlášení, že je ta karta pěknej šit. Není, jen je určena na něco jiného (kancl, internet, přehrávání filmů) a podle toho má výkonu a spotřebu. Jinak s tebou naprosto souhlasám.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
pacheco
Ok, a nemůžeš třeba poradit na čem lepším mi il určitě pojede a bude podporován? Vo tom byl celej můj dotaz, problém karty vidím hlavně v tom že nemá vlastní paměť, jen pár stovek bitů a paméť sdílí s ramkou, ve hře se to projevuje hlavně když ti začnou soudruzi kecat do rádia, nestíhá samply a začíná mrznout, taky vyskakuje performance alert přetížení cpu. Rád bych jen věděl na čem mi il poběží a co mám v obchodě chtít na výměnu, oni sou tu hrozný profesoří, věděj hovno vo tom co prodávaj což sem zjistil už když jsem kompa kupoval a ptal se právě na grafiku, po deseti minutách přišel přivolaný "odborník" a prakticky nic novýho mi neřek a tak sem to teda risknul a kompa koupil. Má 4G ramku a processor dvě jádra při 1.6 Ghz tak by to snad s lepší kartou bylo bez problémů i na náročnější simi jako třeba CoD a pod.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,769,218 návštěv