April 25 2024 04:12:34
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Jak nastavit konvergenci u strojů RAF
310_cibule
Docela zajímavé grafy a informace, řekl bych.

http://forum.1cpu...hp?t=35407
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
alfik
Tak zrovna o tomhle jsem se před asi dvěma týdny bavil na Vt s Clonem, říkal jsme mu že si to nastavovali piloti Jugů, a nemohl jsme mu vysvětlit co přesně mám na mysli. Takže dík, teď už mu to budu schopen doříct Úsměv
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Pepe
YouTube Video


 
310_cibule
Válče, už vím, jak je to s tou konvergencí opravenou v modu (jak jsme se bavili včera).

Je to poněkud bizarní, ale věci se mají následovně: Až do modu byly v nastavení obráceně popisky u horizontální resp. vertikální konvergence. Jinýmu slovy: tam, kde bylo napsáno Horizontální konvergence se nastavovala vertikální a naopak. A aby toho nebylo málo, tak blbě to bylo jen u anglické a španělské verze CoD, u ruské a německé to bylo správně. Jak to bylo u české netuším, ale dá se to vyčíst z obrázku, který mi Sokol1 hodil v odpovědi na ATAG.

http://theairtact...php?t=4035

Prostě horizontální je jako první, vertikální až pod ní (a tak je to nyní i modu).
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
LangMaster
310_cibule napsal:

Válče, už vím, jak je to s tou konvergencí opravenou v modu (jak jsme se bavili včera).

Je to poněkud bizarní, ale věci se mají následovně: Až do modu byly v nastavení obráceně popisky u horizontální resp. vertikální konvergence. Jinýmu slovy: tam, kde bylo napsáno Horizontální konvergence se nastavovala vertikální a naopak. A aby toho nebylo málo, tak blbě to bylo jen u anglické a španělské verze CoD, u ruské a německé to bylo správně. Jak to bylo u české netuším, ale dá se to vyčíst z obrázku, který mi Sokol1 hodil v odpovědi na ATAG.

http://theairtact...php?t=4035

Prostě horizontální je jako první, vertikální až pod ní (a tak je to nyní i modu).

To nechápu to znamená že to bylo celou dobu obráceně a proto ted se nemůžeme trefit?A co když mám obě hodnoty stejné.
 
http://www.ok1slm.cz
SepiaX
Jakože si myslím že je máme obě shodnéMrknutí
 
LangMaster
Tak jsem zkusil překopat vertikal a zdá se mě to stejné.
 
http://www.ok1slm.cz
310_cibule
LangMaster napsal:
To nechápu to znamená že to bylo celou dobu obráceně a proto ted se nemůžeme trefit?A co když mám obě hodnoty stejné.


Tak to bych si netroufl tvrdit, že je to tím Úsměv Ono se totiž po modu nezměnilo nic jiného, než že se přehodily nápisy "vertical" a "horizontal", protože byly špatně (ale hodnoty jsou po modu nastaveny stejně, jako jsi to měl před modem, a střílí ti to také stejně).

Ta konvergence je dost alchymistická záležitost. Někdo sází na sbíhání všech zbraní v jednom bodě (a trefuje pilota mezi oči na přesně danou vzdálenost), jiný nastavuje jakýsi pomyslný tunel jehož celou plochu (v řezu) pokrývá roztyl střel třeba v rozmezí 150 až 250 metrů (to pojednává ten link úplně na začátku tohoto vlákna. Takto to třeba testovala USAAF). Ale je to skutečně otázka osobní preference.

Já se teď chystám otestovat toto nastavení:

Guns Horizontal Vertical
1/8----121----109
2/7----100----107
3/6----153----200
4/5----241----205

Gunsight distance set to 150-170 yards. Should be effective from 70 to 200 yards/meters. Set wingspan according to your target.


Ale skoro bych si tipl, že s tím trefím stejný kulový jako s jakýmkoliv jiným nastavením.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
LangMaster
Jsou hodnoty v nastavení opravdu v metrech?
 
http://www.ok1slm.cz
Robo
Urcite su v metroch.
 
LangMaster
No mé to připadá jako by to po instalaci patche střílelo nějak do široka a to nejsem sám komu se to zdá možná že teď v anglické podobě hry je to v yardech.
 
http://www.ok1slm.cz
310_cibule
Včera jsme s Larkem testovali to výše uvedené nastavení. Oba jsme měli pocit, že se s tím trefujeme o něco lépe. Ale je důležité, aby měl člověk ve VŠECH osmi zbraních napáskováno průrazné i zápalné střelivo (já mám vždy dvě patrony De Wilde a jednu Armour Piercing a jen u obou vnějších mám ještě každou čtvrtou trasírku - žlutou. Je to Mark tuším VI, nebo kolik, tak si říkám, že bude asi nejlepší).

Ale jinak samozřejmě stále platí, co je psáno výše. Někdo dává přednost sbíhání v jednom bodě v konkrétné vzdálenosti a trefuje se přesně tam, kam chce. To námi testované nastavení je určeno pro "kropení", čili pár jistých zásahů při prakticky každém stisnutí spouště, ale není to soustředěná střelba to jednoho místa.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Robo
Najlepsie trasirky su 'White incendiary', cize tie povodne v zbraniach 1 a 8, maju dokonca lepsi zapalny efekt ako DeWilde. Dost ucinna je aj Ball MK.VII.

LangMaster urcite to je v metroch.
 
LangMaster
Ok tak to do nastavení zamerovace budu prepocitavat a Cibulko to tvoje nastavení to už není brokovnice ale rozptyl granátu ✈
 
http://www.ok1slm.cz
310_cibule
Robo napsal:
Najlepsie trasirky su 'White incendiary', cize tie povodne v zbraniach 1 a 8, maju dokonca lepsi zapalny efekt ako DeWilde. Dost ucinna je aj Ball MK.VII.


Aha, tak tam vrátím bílé. Co ty Ball Mk. VII? Je to lepší než Armour Piercing? Jak ty máš napaskované zbraně?

Edit: Nemá to být Mk VIII, ty se používaly od roku 1938?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
SepiaX
Tak už jsem také zrušil červené trasírky konec srandy teď budu drsńák s bílými:-) Molnienosny těš seŠklebící se
 
313_Nevo
O com to tu pisete?? Mrknutí Šklebící se
 
clone9cz
Klid. To se smaže.
 
http://www.wwii-illusion.net
310_cibule
313_Nevo napsal:

O com to tu pisete?? Mrknutí Šklebící se


εk = (Vk + Vz)/Vk
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Rumcajs
Cibule, to co píšeš je trestuhodné zjednodušení. Podle mě se četnost pozorování částicových efektů při míchání hmoty a antihmoty zachytí nejlépe takto:

εK, ΔΓq, ASLq, ACP(Bd→ψKS), ACP(Bs→ψ) & B→Xs,dγ
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,756,860 návštěv