May 02 2024 12:03:11
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 3
Kukuloo, LesniHU, ATA_Kubule

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - Kooperační mise
 Vytisknout diskuzi
Saldyho bitevní koutek
Koty
Hů.... a bude tam i slavné "Gavariť Moskvá,..."?
EDIT: to tam dáte katušu a samovary, ale na jestli zavtra vojna, bějte z něba samoljoty a podobné zapomenete xD?
Upravil/a Koty dne 21-05-2012 18:23
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
Serza
Klid Koty. Ikdybys sedel v Lavocce tak te sestrelim i v Camelu -.-
 
Koty
Serza napsal:
Klid Koty. Ikdybys sedel v Lavocce tak te sestrelim i v Camelu -.-


Jednak ti uletím do 8000 m, kde se udusíš, a jednak to můžu udělat na totalreal (ne full, ale total Pff)

Jen nevím, kde má lavočka startér Šklebící se ale i to se dá obechcat...

EDIT: a vůbec nevím, proč to sem pleteš xD
Upravil/a Koty dne 21-05-2012 18:45
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
DarkTatka
Jeste poznamka - pro poctivou tmu jak ma byt je potreba pripojit - odpojit - restartovat sturmovik - pripojit. Je to bug ve sturmu, kdyz se do mise pripoji clovek poprve, i o pulnoci se da letat na vizual. Pokud vam prijde ze nejak moc vidite, projevilo se to Úsměv
 
Jenicek
Sorry, totálně jsem to zazdil...
 
Koty
Pánové, dneska to byl nářez Šklebící se Nejenže jsem se naučil za pochodu používat radiomaják, ale dokonce jsem i něco sundal Šklebící se V jedné misi stac. éro (to byl ten DF), pak reflektor (náš) a jednu nepřátelskou IL-4. V následující akci jednu IL-4 - avšak byla mi prostřelena nádrž, takže jsem letěl domů. štáva ale došla kousek od základny, byl jsem tedy nucen přistát mezi lesi. Letadlo však explodovalo. Já jsem ale vyvázl živ (což nejenže dokazuje, moje umění přežít v boji, ale i to, že jsem onen pověstný Übermensch...). Nyní se zotavuji ve vojenské zotavovně, sestřičky sou fajn. Spolubydlící jsou také milí, ale sestřička, to je něco jiného, ta se dá využít (nebo zneužít?) i k něčemu jinému, než k rozebírání zpráv z fronty...

A možná příjde Ritterkreuz
Upravil/a Koty dne 21-05-2012 22:38
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
lochness
Dneska super. Skoda, ze na te tatkove mape nebyla trochu vetsi tma, ale i tak se dalo. Saldyho mapy taky super.

Koty, co znamenaly ty manevry v druhem letu? Jsi volal po wingmanovi, ale ja mel vic prace s tim se s tebou nesrazit, nez abych byl nejak uzitecny. Navic jsme vubec nebyli v operacni vysce a byli jsme zcela bezzubi na vys letici bombry. Chtelo by to ten TS kvuli brifinku a povelum, byla skoda, ze sme tak ztratili pulku uderne sily.
Jinak si nech v tej nemocnici darit a pozor na Klikoše, nema rad zlomeniny Úsměv
kogm.bluefile.cz/banner/ban_loch.jpg
 
Serza
Sory panove. Ja to zazdil RoFem. Ale ze se litalo nadherne Úsměv
 
saldy
První misi jsem si zapomněl nahrát, ale cíl jsme splnili a vrátili se zpět, já jako obvykle jsem nezvládal starost o jednotku, musim to ještě pilovat, často se zapomenu. Co mě překvapilo byl Koty, na misi přišel připravený a i v ostatních si vedl dobře.

Malá omluva za ještě nehotovou misi „Obrana Kundy“. Je to historická mise podle vzpomínkové knihy Pilot Bombardéru od Rešetnikova. Chtěl jsem ale vyzkoušet jak nám to půjde, tedy noční lov bombardérů nad městem s Flakem a světlomety. Misi je třeba ještě obladit tj. lépe rozmístit světlomety, které si bombry předávají a chovají se celkem inteligentně, zkusim snížit zkušenost docela ostrých zadních střelců atd...

Během dvou misí jsme měli hrozně velký ztráty, útoky byly chaotický, lítali jsme tam jak vosy nad bombonem, popřemýšlejme co s tím, zatím mě napadá i když to není jednoduchý udržet formaci i při útocích na jednotlivé vlny Il-4, nebo aspoň udržet dvojice, ve dvou se to prostě líp táhne, čtyři oči vidí více. V první misi se mi dařilo útočit vcelku úspěšně, sice né z převýšení což by bylo ideální ale vodorovně, pak jsem to dotahoval zespodu a dostal jsem vždy po čumáku, zespoda osvětlený Il-4 se zdají být lákavý cíle, láká to k útoku zespodu ale je to velmi zrádný.

malá vzpomínka na misi Úsměv

[img]http://www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/625/njg2.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/626/njg3.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a saldy dne 23-05-2012 19:01
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
DarkTatka
V prvni misi se nam ze zamyslene tmy, ktera vypadala takto:
lh5.googleusercontent.com/-3dPSIUN53ac/T7s6u-ROUjI/AAAAAAAACg0/2c0sZZmYpZ8/s1024/il2fb%25202012-05-19%252023-56-58-84.jpg

Vyklubalo takove ani ne sero. Ale aspon jsme se lepe videli.

lh5.googleusercontent.com/-OfMVZ-VLKOY/T7s63SVs2jI/AAAAAAAACgc/NVlyG83pmOk/s1024/il2fb%25202012-05-21%252022-16-32-80.jpg

lh5.googleusercontent.com/-9Zi6QYTWHdk/T7s66LE9MkI/AAAAAAAACgo/85MYKXebFZs/s1024/il2fb%25202012-05-21%252022-18-10-15.jpg

lh6.googleusercontent.com/-sRQAy15xEbY/T7s67K3WQYI/AAAAAAAACgs/XteHiSl4KTU/s1024/il2fb%25202012-05-21%252022-18-40-67.jpg
 
DarkTatka
Ztraty v druhe misi byly myslim zpusobeny predevsim tim ze jsme se srazili s bombarderem. Obzvlast si pamatuji jeden z utoku pri kterem mi pres cilovy bombarder co 2 vteriny prejel svetlomet, a videl jsem ho vzdy jen na zlomek vteriny. To melo koule Úsměv
 
lochness
Ten IL4 s ukousnutym kridlem vypada paradne Šklebící se

ad ztraty:
v prvni misi byl muj crash zpusoben skolackou chybou. Spatne jsem odhadl ostrou spiralu bombru a neburil jsem to do nej - docela me prekvapilo, jak se ta 110ka v klesani rozjela. Moje chaoticnost pada na vrub me spatne technice, kdy jsem se v lagu oddelil od skupiny a nez jsem se dotahl, uz padaly bomby.

v druhe misi jsem se drzel ve dvojici s Kotym, ale nemeli jsme dostatecnou vysku, takze jsme byli bezzubi. Tady podle me nejvic sehral roli chybejici TS a tim padem i brifink. Nicmene musim rict, ze v manevrovem boji se v takove tme dvojice udrzet moc neda, takze bych se toho pro priste vyvaroval.

Co se me strelby tyce, ta byla tragicka. Sice jsem krom par klepnuti lehke raze nezaznamenal ani v jednom utoku extra nebezpeci, ale byl jsem hodne levej a jen poskodil par nadrzi. Radost mam z toho, ze jsem nasel v pohode letiste, i kdyz jsem oproti puvodnimu predpokladu byl zhruba o 30km vychodneji.

Priste to snad bude lepci Úsměv
kogm.bluefile.cz/banner/ban_loch.jpg
 
saldy
Hele, udělál tu misi jako DF, bude to tentokrát lepší, protože když to někoho klepne, může pokračovat z letiště, udělám větší rozestupy mezi vlnama bombardérů aby to nebyla jednorázovka. Nebudeme už na sebe na začátku čekat 20 minut, kdo se zpozdí tak si může říct o IP a připojí se později.

Taky bych chtěl rozšířit planetset, kdo bude mít Balík BP může si zkusit luxus v podobě nočnístíhací verze Ju-88 ale uvažuju, že tam přidám i Fw-190, jiný letadla mě zatím nenapadaj. Snad se mnou budete souhlasit.

Jinak žádný berličky ikonky, každej se může ukázat co v něm je, navigace bude na majáky, tutoriál dodělám.

 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Koty
Ty majáky nemaj chybu. A jen se zeptám - ve druhé akci, zůstala Kunda pannou?
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
saldy
Ne, proto chci světlomety posunout víc na východ, abysme mohli útočit na bombry ještě s nákladem, to je lepší.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
saldy
Tak misi mám skoro hotovou, u letounů mám zaškrtlý "po zničení obnovit" snad to nebude nějak zlobit. Je tam na výběr 8x Bf-110 G-2 a 8x Fw-190 A-8.

[img]http://www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/628/kunda-obr.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/627/kunda-mapa.jpg[/img] is not a valid Image.

Obrana Kundy

Brífing

Velký svaz dálkového bombardovacího letectva byl z důvodu zhoršeného počasí nad Helsinkami odkloněn na sekundární cíl, velmi pravděpodobně na město Kunda, především jeho přistav a průmyslový komplex uvnitř. Naše NJG vzlétne na obranu města v čase 1:00. Roztrhaný svaz by měl svého cíle dosáhnout cca v 1:20 ze směru od západu ve výšce cca 3000m, nepřítel se bude nad městem zřejmě objevovat postupně a v malých skupinách, ukončení náletu je očekáváno v čase 2:00.

Taktika

Držte se ve výšce kolem 3500m, většinu bombardérů by měly krátce zamknout naše reflektory, průlety provádějte z převýšení vysokou rychlostí, sledujte Flak, utvořte dvojice a spolupracujte. Mise bude ukončena po návratu všech domů, poslední bombardéry přelétnou nad městem kolem 2:00.

Navigace:

Na letišti a v jeho blízkosti mějte zapnutá poziční světla. Při vzletu a přistání si vždy vyžádejte osvětlení dráhy. Vzletový kurs je 0°, přistávací kurs je 180°. Pro navigaci k cíli můžete využít radiomaják umístěný na křižníku Niobe zakotveného v přístavu (BO). Pro návrat na základnu využijte radiomaják na letišti(AR). V případě výpadku osvětlení je letiště vybaveno systémem Lorenz který vás bude navádět na přistávací kurs.

Letouny: 8x Bf-110 G-2
8x Fw-190 A-8

Typ mise: DF
Verze: 4.11.1
TS: SVK
Obtížnost: Plná
Datum: Pondělí v 8
Upravil/a saldy dne 24-05-2012 14:31
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Koty
Šklebící se Tak začínám vážně uvažovat o TS. A tentokrát už to bude nářez Šklebící se.
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
saldy
Namíchal jsem solidní tmu, snad nám výjde, chtěl jsem nasadi i mlhu, ale to už bylo přehnaný, nebylo poznat kde je rám a kde okno Šklebící se . Každopádně pozor na značení majáků, při zpáteční cestě je člověk utahanej a snadno je zamění (návratovej je AR), kdo si maják nepřepne, tak letiště přelítne jako nic. Let do cílový oblasti trvá se stodesítkou asi 15 minut. Pokud se někdo náhodou rozhodne bombry pronásledovat, tak přistávaj až někde za Leningradem. Před letem si zkontrolujte všechna nastavení letounu, vemte dostatek paliva, zvolte si pozorně přídavnou výzbroj, tak aby vás v noci příliš neoslepila.

Zkoušel jsem se učit boj s raketama, roznětku mám na 3s a rozptyl 500m, stodesítku srovnám při rychlosti cca 430 IAS vodorovně s Il-4 a když jsou křídla na šířku v zaměřovači cca ty dvě nejbližší čárky, tak rakety odpálim. Vystřelí hrůzostrašně směrem do vzduchu, ale udělají vlastně jen takový loping a explodujou v blízkosti letounu, když to je hodně blízko, letoun se rozpadne na kusy. Ty roury pak jdou myslim odhodit.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
DarkTatka
Saldy, namichal by si prosim tmu i do Kocoviny?

Jinak ty roury jdou urcite odhodit, zkouseli jsme to naposledy na letisti. Na letove vlastnosti to po odhozu nema zadny znatelny vliv. Kdyz jsou pripojene zere to cca 30kmh.
 
saldy
Jdu na to, udělám do ní řiťotmu. Nezkusíme to pro změnu s Henšlama? Vyhodil bych ale tu Ratu, co?
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,801,461 návštěv