May 02 2024 01:42:26
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - Kooperační mise
 Vytisknout diskuzi
Saldyho bitevní koutek
lochness
koty, proc toho tolik kvotujes, kdyz to s tvym dotazem nema nic spolecneho? Úsměv

dnesni polet je naplanovan asi tak, ze se sejdem a podle ucasti se rozhodne. Jsou totiz hlaseny nejake stoprocentni neucasti, a ve 2 ci 3 lidech to nema cenu(respektive atmosferu). Navic, jak jsem psal Saldymu, mame za sebou dost uspechu, takze je na case dovolena v Berline, Parizi, Murmansku, Tokiu ci co ja vim kde este Úsměv
kogm.bluefile.cz/banner/ban_loch.jpg
 
Koty
lochness napsal:
koty, proc toho tolik kvotujes, kdyz to s tvym dotazem nema nic spolecneho? Úsměv

dnesni polet je naplanovan asi tak, ze se sejdem a podle ucasti se rozhodne. Jsou totiz hlaseny nejake stoprocentni neucasti, a ve 2 ci 3 lidech to nema cenu(respektive atmosferu). Navic, jak jsem psal Saldymu, mame za sebou dost uspechu, takze je na case dovolena v Berline, Parizi, Murmansku, Tokiu ci co ja vim kde este Úsměv


Quotuju proto, protože to souvisí s tím, že bude další nástřel Šklebící seŠklebící se Vyděšený
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
DarkTatka
lochness napsal:
koty, proc toho tolik kvotujes, kdyz to s tvym dotazem nema nic spolecneho? Úsměv

dnesni polet je naplanovan asi tak, ze se sejdem a podle ucasti se rozhodne. Jsou totiz hlaseny nejake stoprocentni neucasti, a ve 2 ci 3 lidech to nema cenu(respektive atmosferu). Navic, jak jsem psal Saldymu, mame za sebou dost uspechu, takze je na case dovolena v Berline, Parizi, Murmansku, Tokiu ci co ja vim kde este Úsměv


Letame tak uspesne ze za modre si zaslouzime dovolenou v moskve a za cervene v berline Úsměv
 
Koty
darktatka napsal:
lochness napsal:
koty, proc toho tolik kvotujes, kdyz to s tvym dotazem nema nic spolecneho? Úsměv

dnesni polet je naplanovan asi tak, ze se sejdem a podle ucasti se rozhodne. Jsou totiz hlaseny nejake stoprocentni neucasti, a ve 2 ci 3 lidech to nema cenu(respektive atmosferu). Navic, jak jsem psal Saldymu, mame za sebou dost uspechu, takze je na case dovolena v Berline, Parizi, Murmansku, Tokiu ci co ja vim kde este Úsměv


Letame tak uspesne ze za modre si zaslouzime dovolenou v moskve a za cervene v berline Úsměv


A nedáme náhodou nějakou přehlídkovou? Mohla by být celkem sranda bez TS měnit formace Šklebící se
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
Jenicek
Já čas mít budu a rád bych si s Váma něco zaletěl Úsměv.
 
DarkTatka
Tak Jarni probuzeni 2 se nám moc nevydařilo. 2 arada vzplála na startu, ja urazil na startu ocasni ploutev z Dorniera. Nad cil doletela 2 arada a jediny kdo se jakstaks trefil tak byl Saldy (24 auticek, 2 tanky). Loch znicil 2 auticka a pri spesnem ustupu sestrelil jednu P51, ja jsem v dornieru odhodil nekam k predmosti, znicil 2 auticka a byl sestrelen Tiborem.

Druhou misi jsme leteli Ostravsko-Opavsko, Jenicek, serza a ja jsme leteli zle hochy ve fokacich. Po chvili kockovani s lavockami jsem se dostal do vyvrtky a po ztrate vysky jsem napadl sturmoviky. Jedna lavocka ale sla za mnou a rozsekala mi vsechno co jsem v letadle mel. Podarilo se mi ustrelit Cendicovi vsechno od zadniho strelce dozadu a po pomalem zavodu s sturmoviky jsem pristal na polnim letisti.

Nakonec jsme leteli průlom u orla, kde mi to laglo a skoncil jsem v zemi. Jak to dopadlo, to uz necham na ostatnich Úsměv
 
saldy
Pozorný fotograf zachytil tento unikání snímek ze spojenecké pozorovatelny (zřícenina hradu Paroubek) 28. března 1945. Foto zachycuje překvapivý útok tří Blitzbomber proti americkému předmostí. Tento bojový let pro letku z KG 76 přitom začal neslavně, již při vzletu se dva stroje Arado 234 vzňaly zřejmě v důsledku diverzní akce.

[img]http://www.sturmovik1946.estranky.cz/img/original/623/bozov.jpg[/img] is not a valid Image.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
DarkTatka
krásná fotka saldy
 
saldy
Ještě si vybavuju tu Ostravu, Fokery se nějak dokázaly prosadit přes naše stíhače a útočily na nás během pozemního útoku!

Bylo to nepříjemný, znesnadnilo to náš útok.

Udělali jsme cca 4 zteče ale pak jsem to odpískal a dali jsme se na ústup, nevím už kdo mi letěl zadního střelce ale několikrát spustil obrannou palbu a dobře mě informoval o dění vzadu, v jeden okamžik jsme se přitiskli k zemi a Fokouš nás ztratil.

Myslím, že tuhle misi si užili všichni a většina se vrátila zpět, parádní bitva, asi nejlepší co jsem tu zažil.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
DarkTatka
Koukal jsem na zaznam a k plapolajicim aradum se po startu hned pridal jeden zazehnuty heinkel. Kluci, o tu plynovku se nesmite oprit tak rychle v proudacich Úsměv
 
Serza
Salamander ktery vzplal byl ten cizinec. My s Jenickem sme porcovali A20ky (a ja si pri tom uhryz ostudy kopec, kdyz me nejprv jedna A20ka prala zezadu a kdyz sem se roztriskal pri pristani s dvema sestrely na konte)
 
saldy
Chtěl jsem to udělat zajímavější pro Salamandry, tak jsem do cesty postavil letku A-20, jsem rád že jste je objevili a zničili, nikdo tak nepronikl zničit naší základnu. Jinak v misi se objevil problém, protože je udělaná pro víceméně jeden velký cíl, stalo se to, že po explozi mojí bomby to laglo takže Loch který útočil souběžně, nemohl přesně odhodit, což mě velmi mrzí.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
lochness
Jarni probuzeni:
tak tady to bylo jasne. Velka diverzni operace vyradila dva stroje na stojance a me spravne nefungovala spoust bomb, takze jsem pri prvnim pruletu neodhodil. Opakovany utok po zatacce uz byl ve spechu, protoze velitel hlasil ustup z oblasti boju, coz se projevilo v nizke kvalite zasahu. Pri ustupu me predbehly rude trasirky. Kouknu do periskopu a vidim 2 nebo 3 mustangy. Davam plny vykon, mirne potlacim, strilim dlouhou davkou, jeden nepritel dostal viditelny zasah a po chvili se odpoutal. Dalsi dva jiz nedokazali drzet tempo s proudovymi motory meho Blitze, a tak jsem se v poklidu dostal do bezpeci nasi zakladny, kde jsem po nekolika zpomalovacich okruzich provedl hladke pristani, az jsem byl sam prekvapen.

"Saldy, chyba byla trochu i na me strane, jak jsem pozdeji zjistil. A melo to souvislost i s mym problemem se zvukem motoru. Co dokaze udelat jedna externi aplikace zapomenuta spustena na pozadi Úsměv "

Ostravsko-Opavska:
Cesta k cili probihala bez vetsich potizi, drzeli jsme sirsi formaci. Problem nastal az s lokalizaci cile, ale rychle jsme se zorientovali a neprodlene zahajili utok. Ja utocil na pozici ctvrteho v rade za ostatnimi, ale pri prvnim utoku zustala jedna dvojice pum zaseknuta v pumovnici. Pokracoval jsem tedy v okruhu za ostatnimi a chystal se na raketovy utok. V druhem utoku jsem zaznamenal zasah jednoho vozidla, zrejme obrneny transporter. Pri jednom z utoku doslo ke zhrouceni formace bez predchozich prikazu velitele, v nastalem zmatku jsem se spatne rozhodl, koho nasledovat a v prudkem stoupani primo nad prostorem protiletadlovych zbrani jsem zustal bez rychlosti viset bezbranne ve vzduchu, muj letoun dostal par neprijemnych zasahu, ale nastesti bez poskozeni. Zustal jsem vsak odloucen od zbytku letky a ihned jsem byl napaden jednim Fockewulfem, ktery smrtelne zranil meho strelce Ivana Ivanovice. Dokoncil jsem utok a posledni dvojici raket zasahl postaveni flaku, par vozidel se vznitilo. Rychle jsem ustupoval v danem kurzu a pridal se k veliteli, kdyz me opet napadl jeden z Fockewulfu. Jeho zasah mi udelal velkou diru do praveho kridla, ale sturmovik je odolny stroj, krome citlivejsich kridelek to nemelo na letove vlastnosti vetsi dopad, proto jsem se zacal tocit v prave zatacce k nepriteli, ktereho uz ovsem ostreloval kamarad. Vystrelil jsem jeste na vlak, ktery stal na trati primo predemnou, par vagonu jiz bylo zniceno, tak jsem jich jeste par rozstipnul. Pripojil jsem se tedy k veliteli a udolim jsme se stahnuli k nasemu letisti. Zpusobili jsme skody, stihaci nas vsak zahnali drive, nez nase hlavne mohly zpusobit vetsi spoust v nepratelskem postaveni.

" Ten strelec byl Tibor, ktery dobre oznacoval utocici nepratele a varoval me vcas pred utokem. Diky Úsměv "

Orel:
Nasi stihaci leteli dopredu zabezpecit cilovou oblast, my se blizili ve formaci. Behem letu doslo ke ztrate jednoho letounu, ktery necekane zmizel po hlaseni predchozich problemu. Pokracovali jsme tedy ve trech. Darktatka a ja jsme smerovali ke kolone vozidel, Saldy pokracoval primo k tankum, aby co nejdrive zpusobil chaos v jejich radach. Nad kolonou mel velitel poruchu na rizeni, coz nanestesti zpusobilo jeho naraz do zeme. Ja odhodil pumy, u kterych vsak selhal spozdovac a vybuchly hned po dopadu tesne pod mym strojem a zpusobily lehke poskozeni kridla a zavadu na podvozku (to jsem jeste nevedel). Ale to je mala cena za zniceni nekolika nepratelskych vozidel. Pokracoval jsem k tankum a zahajil utok. Dlouho se mi nedarilo skorovat zasah, tanky na suche zemi zvedaly obrovska mracna prachu, pres ktera je nebylo videt. Sance se naskytly jen v momentech, kdy se zastavily aby objely vraky svych kamaradu, ktere vyradili nasi skveli delostrelci. Kdyz se mi konecne zacalo darit nicit obrnence, zasahl jsem 2, nezbyl na bojisti zadny. Skveli delostrelci predvedli svou dokonalou praci a na bojisti zanechali zkazu. Se Saldym jsme docistili kolony v oblasti a vydali se smerem k letisti. Ridici na vezi nas vsak poslal spatnym smerem, tak jsme se trochu zdrzeli a ja si vsiml drobnych vykyvu vykonu leveho motoru. Polni letiste vsak bylo blizko, nasadil jsem s poskozenim na pristani, ale na finale jsem teprve zjistil, ze podvozek nefunguje. Zarovka signalizovala pouze prave kolo hlavniho podvozku v pristavaci pozici. Prestoze mi z letiste do vysilacky hlasili podvozek v poradku, skutecnost byla jina a tak jsem opatrne pristaval pouze s jednim kolem. Kdyz klesla dostatecne rychlost a stroj se dotkl levym kridlem zeme, doslo k uplnemu zhrouceni hlavniho podvozku a ja zustal bezvladne lezet na draze. Snad muj stroj dokazou mechanici opravit a pripravit na dalsi let. Nase ztraty jsou velke, zrejme budeme muset opet vyuzit Stuky...
kogm.bluefile.cz/banner/ban_loch.jpg
 
saldy
Pěkná shrnovačka Lochu. Minule jsme to tam v klídku celý vyplenili ale teď to mělo grády. Ta formace Il-2 nad bojištěm se roztrhla, možná díky Fokewulfum, možná kvůli mně, mohl jsem taky udělat nějaký nepředvídaný manévr, vlastně na mě asi po druhym průletu útočil stíhač a zahnal mě stranou, to už jsem to chtěl přerušit, ale pak jsem hlásil, že dáme ještě tak dva útoky a zmizíme což se taky stalo. Během ústupu, když jsem to stočil doleva a mizel v horách mi Tibor hlásil střelbu doleko za náma, otočil jsem se a vracel se k vám, měl jsem ještě mnoho střeliva v křídlech a chtěl jsem pomoci, Fok ale pak už zmizel, vzali jsme to poté starým známým průsmykem skrz hory domů. Misi mám nahranou ale nepouštěl jsem si jí, tak snad jsem něco nepoplet.
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
lochness
V pohode, tak nejak to tam probihalo, taky si to nepamatuju. Pro me bylo nemozny sledovat vas vsechny tri a este si hledat na zemi cil, takze jsem sledoval jen trojku (tusim Serza), ale kdyz jsem to pak zvedl po utoku, serze byl predemnou a vy ste se mi nejak zamotali a tocili ste doprava, nevedel jsem proc, kdyz po utoku byla hlasena zatacka vlevo. Tak jsem chvilku znejistel a chtel tocit k vam, ale pak jsem se rozhodl ostre stoupnout k trojce, prehnal jsem to a zustal tam viset. nez jsem se z toho dostal, vy ste byli asi po dalsim utoku a me to vyneslo daleko od cilu. Pak uz to slo raz na raz, stihacky vsude Úsměv
Upravil/a lochness dne 15-05-2012 16:26
kogm.bluefile.cz/banner/ban_loch.jpg
 
Koty
Poslušně hlásím, že diverzant je nevinen z poškození motoru. Poškodil mi totiž plynovou páku, která nepouštěla palivo, a pak se najednou otevřelo na 14%, ano, to je moc. Po zjištění, že se zde neá nic dělat jsem nouzově opustil letoun. Chvíli jsem ležel na zemi a pozoroval našeho cizineckého spolubojovníka. Jeho motor také vzplál - způsob diverze nebyl objasněn, ale nejspíše to byla plastická trhavina - ale rozhodl se zůstat v letadle až do konce... vlivem tepla se mu ale udělalo šoufle, tedy také unikl. Pak jsem ještě chvíli ležel a pozoroval špionážní záběry. Nakonec jsem omdlel a dál si ale nic nepamatuji - zřejmě jsem znovu omdlel.
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
Jenicek
darktatka napsal:
krásná fotka saldy

Já ji nevidím.. Smutný
Jinak to bylo wunderschön! Díky všem! Mrknutí
 
DarkTatka
Potesilo me ze vam utocici fockewulfy docela zavarily. Kdyz nic jineho, vzali jsme vam koncentraci Úsměv (a Cendu Šklebící se )
 
DarkTatka
lh4.googleusercontent.com/-05lHZ5T5KpI/T7gYrpSVw9I/AAAAAAAACcw/xA8RGMoU9sA/s1024/il2fb%25202012-05-20%252000-02-25-17.jpg

lh6.googleusercontent.com/-TNZHe91mbEA/T7gZYK61teI/AAAAAAAACdE/iIv50Ar3vZ0/s912/il2fb%25202012-05-19%252023-49-57-73.jpg

Pripravil jsem takovou zajimavost na pondeli, pokud bude chut.
15.6. 1941
01:00 ráno
4xBf-110

Ivanove jeste spi. Najdete jejich letiste a znicte jej. Orientujte se podle mistniho vysilace radia Moskva, dle rozvedky vysila z blizkeho okoli letiste.

Na nasem letisti je system pro slepe pristani Lorenz. Muzete jej pouzit pro finalni priblizeni.


O co jde. Cil mise je skryty - neni videt. Nevime kde se ruske polni letiste nachazi. Ale blizko nej je vysilac radia Moskva. Pomoci palubni techniky se 110 zameri na signal a noci leti k cili ...

Mise cca 30 minut.
Upravil/a DarkTatka dne 20-05-2012 00:29
 
saldy
Celej tejden jsem se nedostal ke hraní, tak už mám trochu absťák z nedostatku ničení. Můžeš tam prosim ještě dopsat jak se s tím zachází? Jinak tam budu lítat jak netopýr po Bírfestu Úsměv
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,798,606 návštěv