May 03 2024 14:48:50
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
I-16 Išak
1stCL_Novotny
VGR_Ghost napsal:
1stCL_Jamamoto napsal:
Okolnosti sestřelení novotného neznám.


Mám to na tracku. Hořel pěkně. Úsměv To víš, proti zoomujícímu Išaku není obrany. Šklebící se


To já umím!!!!:lol::lol::lol:

Co dělám dělám pořádně:sm6::sm6:
Upravil/a 1stCL_Novotny dne 03-01-2006 15:46
 
GC3_Messik
rudidlo napsal:
No já bych se chtěl zeptat na dvě věci:
- proč je toto téma umístěno v sekci Software?
- letadlo, o kterém toto téma pojednává mi nedávno připomnělo, že není až zase tak úplně pravda, že AI je lehký soupeř. Letím v offline s Bf 109 F2, před sebou mám Ratu. Když se chystám stisknout spouště, Rata začne jít do barelu. Přerušuji útok, začínám točit mírnou pravou zatáčku (Rata samozřejmě bareluje doleva) a mírně klesám. Najednou bum a jsem bez křídla. A teď mi tvrďte, že AI je lehký soupeř.


No při vydání toho patche co teď máme, ještě ten den jsme letěl s Flymem v Yaku nějakou coopku. Teda žasli jsme nad těma AI. Oni to zas taková šmátla nejsou, mnohdy se najde zkušený pilot, který udělá větší zhovadilosti ve vzduchu.Mrknutí
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
VGR_Ghost
1stCL Novotny napsal:
VGR_Ghost napsal:
1stCL_Jamamoto napsal:
Okolnosti sestřelení novotného neznám.


Mám to na tracku. Hořel pěkně. Úsměv To víš, proti zoomujícímu Išaku není obrany. Šklebící se


To já umím!!!!:lol::lol::lol:

Co dělám dělám pořádně:sm6::sm6:


To jsme na tom podobně. Já umím třeba úplně ze všeho nejlíp za pomoci nepřítele ztratit křídlo. Šklebící se
 
http://www.virtualgrimreapers.net/
312_Karl
na Isaku se da litat ruzne..

takhle:
http://lnx.tuttov...01819.html

nebo takhle:
http://lnx.tuttov...01858.html

a nebo taky takhle:
http://lnx.tuttov...01940.html Šklebící se

presne jak psal nekdo nahore.. zalezi na tom, kdo v letadle sedi. Spravne pilotovana F4ka neda Isackovi sanci. viz mise s 335th Jedina vyhoda Isaka je jeho obratnost. A u typu 24 i kanony. Jinak nic.

PS: a jeste lepsi nez zoomujici Cajka je zoomujici Sturmovik z 6km :sm2:

EDIT: opraveny linky na mise
Upravil/a 312_Karl dne 03-01-2006 16:04
 
www.312raf.com
Lucka
312_Karl napsal:......jeste lepsi nez zoomujici Cajka je zoomujici Sturmovik z 6km :sm2:


Nemohu souhlasit. Nejlepší na zoom by byl Kukuruznik Úsměv
 
312_Karl
Lucka napsal:
312_Karl napsal:......jeste lepsi nez zoomujici Cajka je zoomujici Sturmovik z 6km :sm2:


Nemohu souhlasit. Nejlepší na zoom by byl Kukuruznik Úsměv


v tom pripade nemohu souhlasit, nejlepsi na zoom je motorove rogalo V.I.Rogalova Mrknutí
 
www.312raf.com
GC3_Messik
312_Karl napsal:
Lucka napsal:
312_Karl napsal:......jeste lepsi nez zoomujici Cajka je zoomujici Sturmovik z 6km :sm2:


Nemohu souhlasit. Nejlepší na zoom by byl Kukuruznik Úsměv


v tom pripade nemohu souhlasit, nejlepsi na zoom je motorove rogalo V.I.Rogalova Mrknutí


nejlíp zoomuje V2 Mrknutí
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
1stCL_Jamamoto
312_Lazy napsal:
No já docela dám na Browna (nikomu ho nechci ale vnucovat), který si ho vyzkoušel a shrnuje ho takto: "Rata zahrnující v sobě při svém debutu počátkem třicátých let některé nové konstrukční prvky, zůstala platnou stíhačkou, protože její motor i výzbroj byly inovovány. Výkon spojený s patřičnou obratností jí dovolil působit v občanské válce vedle italského fiatCR.32 a Bf 109B, třebaže Rata proti německým stíhačům stála na mezi svých sil. Největší nedostatky: vibrace motoru z ní dělaly špatnou platformu pro střelbu, její křehkost ji činila zranitelnou proti dělostřelecké palbě a to i v případě zbraní nejlehčích ráží"

Brown, E.: Souboje na obloze, Ceb 1996, str. 28

Dále ji popisuje jako hbité letadlo s dobrými křidélky, vynikající schopností stoupání ve svíčce , ovšem s mizerným výhledem, špatnou akcelerací ve střemhlavém letu a zmiňuje i ty vybrace....

Určitě hodně záleželo i na tom, kdo za tím seděl a koho měl proti sobě...


Pri vsi ucte k Brownovi zjevne o VVS vedel velmi malo. Jinak by vedel, ze I-16 byla bez diskuse v dobe sveho vzniku nejmodernejsi a nejvykonnejsi seriova stihacka na svete. (Jen mimochodem postavena jednoznacne pro maximalni rychlost - v manevrovem souboji se soudobymi stihackami [dvouplosniky] by nemela moc nadeji.) Napsat ze "zahrnovala některé nové konstrukční prvky" je znacny eufemismus.

Ze Brown nezna takove drobnosti, ze na I-16 byly seriove montovany kanony uz v roce 1937 (predtim, nez se stejne stalo na jakemkoliv treba anglickem nebo nemeckem typu) nebo ze rusti piloti ve Spanelsku zacali jako jedni z prvnich pouzivat pancerovou ochranu pilota uz mu pak odpustime snadno..

O pusobeni Rusu ve Spanelsku se na Zapade taky vi celkem dost malo. Zakladnim opomijenym faktem je to, ze jako stihaci na ruske piloty nejvice zapusobili Italove na svych dvouplosnicich.. dost mozna se proto pri vyhodnocovani zkusenosti ze Spanelska prikrocilo k dalsi modernizaci I-15.

Spatny vyhled popisuje Brown dopredu, coz je vzhledem k velkemu hvezdicovemu motoru (ktery btw skytal vybornou ochranu pilotovi pri celnich utocich) jasne.

Brownova "rata" (zvlastni ze Spojenec pouziva toto oznaceni..) mela motor M25V a nejspis to byl typ 10 zavedeny v roce 1937.. pozdejsi typy s motory M62 a M63 (ktere mame my) maji o 250-350 koni vetsi vykon..

Uplne nakonec "její křehkost ji činila zranitelnou proti dělostřelecké palbě a to i v případě zbraní nejlehčích ráží". Zajimalo by me, pro kterou stihacku tohle neplati.. ?


No, nechtěl jsem a ani nechci přepisovat celý článek.

Prot jen další dvě citace z téhož: "....představovala první první samostatný jednoplošník na světě se zatahovacím podvozkem a krytou kabinou...."

"za opěradlem pilota se tyčila lehká pancéřová deska..."
 
1stCL_Jamamoto
No, nedávno na mne zoomoval IL, když jsem byl sám asi ve třech a půl tisících.....co vám budu povídat, bylo mi pekelně horko. Nakonec vše dobře dopadlo. IL šel k zemi a já vše přežil jen s pavoukem na skle. Nemohu napsat, že jsem ho sestřelil, protože mi ho nějakej dobrák ošil když šel po mém útoku dolů doslova pár metrů nad zemí a připsal se tak jemu. Byl jsem ale zpocenej až na zadku a ještě dobrou půl hodinu pěkně vykulenej z tohohle zážitku. Proto mohu potvrdit...zoomující IL je svinstvo....:yes:
 
1stCL_pbarry
Jeste ze si rusove z toho spanelska prinesli spousty novejch poznatku o jednoplosnych stihacich a jejich taktice, kterou naplno vyuzili ve finske zimni valce a pak s velkym uspechem provozovali az zhruba do roku 43 ;-)

Ackoliv si myslim ze to vzdy neplati, ale v tomhle pripade (I-16 vs 109E,F) opravdu zalezi na pilotech a ne na strojich. A myslim ze stejne tak to plati ve hre.
Upravil/a 1stCL_pbarry dne 03-01-2006 16:42
 
barryk.webz.cz
GC3_Kane
1stCL_pbarry napsal:
Jeste ze si rusove z toho spanelska prinesli spousty novejch poznatku o jednoplosnych stihacich a jejich taktice, kterou naplno vyuzili ve finske zimni valce a pak s velkym uspechem provozovali az zhruba do roku 43 ;-)



:sm6:
 
http://3iap.org/forum/news.php
312_Lazy
Jeste ze si rusove z toho spanelska prinesli spousty novejch poznatku o jednoplosnych stihacich a jejich taktice, kterou naplno vyuzili ve finske zimni valce a pak s velkym uspechem provozovali az zhruba do roku 43 ;-)

jak jsem rikal, dojem na Rusy ve Spanelsku udelali predevsim Italove.. I-16 preferovane utocily na tehdy uz relativne rychle bombardery a I-15 bojovaly se stihacim doprovodem, vetsinou samozrejme take tvorenym dvouplosniky..

ve Finsku to byla ruska ostuda, ale nemyslim ze by to primo souviselo se stihaci taktikou, spis s lepsim vycvikem a moralkou Finu..

kritici ruske stihaci taktiky z prvni poloviny valky by si zaslouzili byt posazeni co cajky, isacku nebo hurricanu, a dostat tak moznost ukazat jaci jsou taktici v souboji proti stejne velke nebo pocetnejsi zkusene skupine na Bf 109 F (hlavni stihaci typ luftwaffe na vychodni fronte od zacatku valky) .. docela bych si to za modry i prubnul..Mrknutí
 
1stCL_pbarry
312_Lazy napsal:
kritici ruske stihaci taktiky z prvni poloviny valky by si zaslouzili byt posazeni co cajky, isacku nebo hurricanu, a dostat tak moznost ukazat jaci jsou taktici v souboji proti stejne velke nebo pocetnejsi zkusene skupine na Bf 109 F (hlavni stihaci typ luftwaffe na vychodni fronte od zacatku valky) .. docela bych si to za modry i prubnul..Mrknutí


S dobrym wingmanem kdykoliv..:sm23:
 
barryk.webz.cz
3BAP_Cassius Chaerea
1stCL_Jamamoto napsal:
No, nedávno na mne zoomoval IL, když jsem byl sám asi ve třech a půl tisících.....co vám budu povídat, bylo mi pekelně horko. Nakonec vše dobře dopadlo. IL šel k zemi a já vše přežil jen s pavoukem na skle. Nemohu napsat, že jsem ho sestřelil, protože mi ho nějakej dobrák ošil když šel po mém útoku dolů doslova pár metrů nad zemí a připsal se tak jemu. Byl jsem ale zpocenej až na zadku a ještě dobrou půl hodinu pěkně vykulenej z tohohle zážitku. Proto mohu potvrdit...zoomující IL je svinstvo....:yes:
Tvůj poznatek, bude probrán na nejbližší schůzi o taktice létaní v IL-2 u 3.BAPu.Šklebící se
 
312_Lazy
S dobrym wingmanem kdykoliv..

ok zeptam se nasich, jestli se mnou nekdo poleti.. videl bych to tak 3x3 minimum, vy volny vyber z I153, I16 a hurricane, my 109F, na obou stranach bud kulometny nebo kanonovy verze.. full real
 
rudidlo
WT_Horrido napsal:
A proc nesels do svicky nad Ratu?

Poněvadž jsem předpokládal, že pokud by se do klesání za mnou vydal, potlačil by a zdechlo by mu to stejně jako mě včera ve fiatu CR 42, když jsem šel na houby do lesa za ruskou frontou.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
1stCL_pbarry
takovymto "dohodnutym" soubojum prilis neholduji, :sm45:ale vyzvani na souboj se odmitnout neda
 
barryk.webz.cz
1stCL_SaBot
ehm, kdy se to poleti? :sm45:
 
Liptow
dufam chlapi ze predvediete track.

Ja ked vidim na okoli Isaka a som v Ecku ci eFku, zo zasady si ho drzim od tela a hlavne, neskusam ho odstupavat. V4.02 uz vlastne neskusam odstupavat vobec nic :mad:Šklebící se
 
312_Lazy
predbezne muzu potvrdit, ze 4 lidi na 109 sezenu, cili pokud sezenete 4 vase, muzem se proletet..
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,808,587 návštěv