May 21 2024 02:24:37
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
I-16 Išak
GC3_Messik
1stCL_Fucida napsal:
Hele, můžu teď všude rozhlašovat, že Hoper neví, že má Išak palivoměr? Šklebící se


No ještě za dob CW jsem veřil tomu že palivoměr nemá taky, ono pokud některá éra nemaj palivoměr tak pak už to člověk bere jak to je, a ani mu to moc nevadíMrknutí
To vaše zhýčkaný německý pusinky neznajÚsměv
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
1stCL_Fucida
My zase víme, co je to nemít palivo Šklebící se
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
GC3_Messik
No to je fakt ale aspoň víte že ho nemáte, to my můžem jen spekulovatŠklebící se
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
312_Karl
pod budikem na palivo je azbukou napsano BEH3OMEP

PS: jo a Isacek je super (teda typ 24). Ale Cajka I-153P je mozna jeste lepsi Úsměv
 
www.312raf.com
Hoper
zabijůůů !!! Šklebící se
 
312_Lazy
mam rad I-16 i I-153, ale bojovat s mezkama se v nich imho moc neda..

kdyz uz jsme u te I-16, celkem me na ni mrzi, jak rychle ztraci rychlost pri jakemkoliv manevru.. co jsem tak cetl vzpominky pilotu na "vyjimecne dynamicke letadlo", tak tenhle popis moc Isackovi z IL-2 nepadne.. "nase" I-16 exceluje temer jen na padove rychlosti, pokud treba bude tocit zatacku na 300 km/h, ukrouti ji snad i fockewulf nebo thunderboldt.. (ano trochu prehanim Úsměv)
 
rudidlo
No já bych se chtěl zeptat na dvě věci:
- proč je toto téma umístěno v sekci Software?
- letadlo, o kterém toto téma pojednává mi nedávno připomnělo, že není až zase tak úplně pravda, že AI je lehký soupeř. Letím v offline s Bf 109 F2, před sebou mám Ratu. Když se chystám stisknout spouště, Rata začne jít do barelu. Přerušuji útok, začínám točit mírnou pravou zatáčku (Rata samozřejmě bareluje doleva) a mírně klesám. Najednou bum a jsem bez křídla. A teď mi tvrďte, že AI je lehký soupeř.
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
WT_Horrido
A proc nesels do svicky nad Ratu?
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_Pedropan
WT_Horrido napsal:
A proc nesels do svicky nad Ratu?


Protože ctí historické prameny a předpokládá, že Rata je letadlo velmi dobré ve vertikále se silným motorem a dobrou akcelerací... (Jurij Zacharov)Šklebící se

Což se ovšem Olegovi podařilo tak akorát v původním Šturmovi a potom ještě do verze 2.04...
Další Raty už jsou jenom odvary z ponožek...:sm19:
 
http://www.wtigers.org/
WT_Horrido
Ten Oleg je svine, to snad neni ani Rus Šklebící se Pocatecni stoupavost ti nepomuze. Pilot Luftwaffe utoci s prebytkem rychlosti. Cool
Upravil/a WT_Horrido dne 03-01-2006 10:18
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_Pedropan
WT_Horrido napsal:
Ten Oleg je svine, to snad neni ani Rus Šklebící se Pocatecni soupavost ti nepomuze. Pilot Luftwaffe utoci s prebytkem ryhlosti. Cool


Pche, při přebytku rychlosti má pod zadelí podélně nestabilní kobylu, ze které nic netrefí... Teda, kdyby bylo nasimulováno...:sm12:
 
http://www.wtigers.org/
WT_Horrido
I kdyby bylo nasimulovano, prebytek rychlosti vuci Rate ma daleko do vyvolavani smerove nestability. Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
MK_Paja
WT_Pedropan napsal:
..., že Rata je letadlo velmi dobré ve vertikále se silným motorem a dobrou akcelerací... (Jurij Zacharov)Šklebící se

Což se ovšem Olegovi podařilo tak akorát v původním Šturmovi a potom ještě do verze 2.04...
Další Raty už jsou jenom odvary z ponožek...:sm19:


Opravdu je to tak špatné ? Je pravda, že mé vzpomínky na řádění s ratou se datují někde k patchi 2.04,... do 2k stoupala jak raketa a o nějaké ztrátě energie při manévrování ani zmínka Šklebící se
Od tý doby se jí pořád děsně bojím :sm39:
 
313_Ffajtl
jsem zvědavý, jak nasimulují AVIIÚsměv

BTW: patch 2.04 byl pro mě bezkonkurenčně nejlepší! jooo, staré časy VEFÚsměv
 
http://www.313.cz/
1stCL_Jamamoto
Zase z tý Raty nedělejte takovej zázrak. Stoupat ve svíčce, to prý opravdu excelentně uměla. Ale jinak to byl pěknej kostitřas a vybrátor. Svou největší slávu si asi zažila ve Španělsku, proti Bf 109 B. Ale proti F v roce 41 moc šancí nemá, pokud se jí pilot Messerschmitu nenabídne sám. A pokud si vzpomínám na Stahla, co létal Ju 88 , ten si zní ve svých vzpomínkách dělá docela srandu. Fakt je, že i pro pilota Mezka je dost těžké jí dostat díky její neskutečné obratnosti. Shodou okolností jsme včera tréningově dva naháněli jednoho našeho pilota veterána, který si proti nám Ratu dal. Párkrát jsme ho zasáhli, nakonec nouzově přistál, protože mu došel benzín. Mě po skončení boje zbylo v nádrži nějakých stopadesát litrů a to jsem startoval s plnou a přímo do boje...
 
313_OTU_oblak
jamamoto, zase ji tak neshazuj. Golubjevova parta na ni sestřelovala Focke wulfy.A to na nich lítali do 43. Potom dostali la-5 Úsměv
Ad španělso. Mezky 109B-D nevynikaly stoupavosti. na vertikále i na horizontále je musela rata sežrat. Vždyť to je motor s kormidly a křídly...sice byla o něco málo pomalejší, ale pokud seděl za kniplem rus co to s ní trochu uměl, tak mezek ztrácel dech.....a zase v rusku lítaly i ečka,..nejenom Fka mezky. proti Fku se prosazuje těžko, ale když jsem v PZL.11 dostal 109E do zaměřovače já, tak věřím že dost lidí v I-16 dostalo do zaměřovače 109F Úsměv
Upravil/a 313_OTU_oblak dne 03-01-2006 12:51
 
Lucka
OTU_oblak napsal:
jamamoto, zase ji tak neshazuj. Golubjevova parta na ni sestřelovala Focke wulfy.A to na nich lítali do 43. Potom dostali la-5 Úsměv
Ad španělso. Mezky 109B-D nevynikaly stoupavosti. na vertikále i na horizontále je musela rata sežrat. Vždyť to je motor s kormidly a křídly...sice byla o něco málo pomalejší, ale pokud seděl za kniplem rus co to s ní trochu uměl, tak mezek ztrácel dech.....a zase v rusku lítaly i ečka,..nejenom Fka mezky. proti Fku se prosazuje těžko, ale když jsem v PZL.11 dostal 109E do zaměřovače já, tak věřím že dost lidí v I-16 dostalo do zaměřovače 109F Úsměv


dostalo Mrknutí
 
VGR_Ghost
Taky se přidám, Išak je zabiják. Šklebící se Když jsem posledně lítal na AH nějakou brzkou východní mapu, létal jsem v I-16 a v každém letu jsem měl minimálně 3 sestřely Bf-109F (mezi nimi i taková esa jako 1stCL_Valhera, Novotny a další, jejichž nicky si nepamatuju). Nikdo mě nesestřelil a já všechno dotáhnul domů (tedy až na poslední let, došlo mi palivo tak jsem sedal na pole). Do I-16 nevrtat, pořád totiž platí, že letadlo je tak dobré, jak dobrý pilot v něm sedí. Mrknutí
 
http://www.virtualgrimreapers.net/
alert
I16 je v IL2 dost dobrý stroj a jeho výkony asi odovídají skutečnosti, jenže skutečný "Išak" získal právě svoji přezdívku pro dost nestabilní FM a točit v něm opravdu ostrou zatáčku nebyla záležitost pro každého, v 4.02 je to celkem pohoda, ale myslím, že v původním Šturmovikovi (už si napamatuji verzi) to bylo docela dobrodružství....
 
1stCL_Jamamoto
Ale ano, taky mne išák párkrát sestřelil, i v F-4. Ale to spíš bylo chybou mne jako pilota, byl jsem nepozorný, přehlédl jsem ho, nebo nedodržel nějaké pravidlo, kterého je třeba se v boji s Išakem držet. Zrovna toho, co popisuje Ghost jsem se také účastnil. Několikrát jsem měl bandu nadrženejch Išaků za zadkem(dva, tři i čtyři a vždycky jsem se škodolibě smál, když jsem těm nešťastníkům mizel v dáli a pozoroval jejich marnou snahu mne dohnat. Ten večer jsem sestřelil asi dva, nebo tři Išaky a k tomu ještě jedn další stroj(tuším, že snad ILa, ale nejsem si jistý, už je to dýl). Sám jsem dostal jednou PK, ve chvíli, kdy jsem trochu podcenil svou vlastní bezpečnost a sestřelil I-16 která právě útočila na jiné Bf. V tu chvíli se za mne někdo dotočil a než jsem mohl cokoliv udělat, tak mne ten Zajcev odprásknul.Jestli tenhle úspěch mohu připsat zrovna Išakovi, nebo jinému stroji, to nevím, ale je to možné. Jinak se mi zrovna tenhle inkriminovaný večer dařilo a za zmínku snad stojí jen incident, při kterém mi nějaký jiný letoun, tuším JaK ustřelil výškovku, ale i tak se mi podařilo uletět a v hloubi našeho území v klidu a bezpečí úspěšně vyskočit.
Všechny ostatní lety jsem ukončil přistáním.

Ohledně Valhery bych doplnil, že díky jeho pracovnímu vytížení se k létání dostane poslední dobou jen málo(cca dvakrát do měsíce) tak že je celkem nerozlétaný a z jeho sestřelení bych nedělal nějaké směrodatné závěry. Krom toho byl jednou zvulchován(tuším, že to zrovna Išak byl, ale co vím, rozstřílel ho přímo při startu, nebo krátce po něm),což za nějaký velký úspěch ruského pilota nepovažuji a vypovídající hodnota o kvalitách toho letadla i ruského pilota je podle mne nulová a podruhé se stal obětí nikoliv Išaka, ale JaKa. U toho jsem byl, ale přilétl jsem bohužel příliž pozdě, abych mohl zasáhnout a onoho JaKa nakonec sestřelil Jiříček. Okolnosti sestřelení novotného neznám.
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

34,914,765 návštěv