May 07 2024 11:43:57
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
LesniHU

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
IL nevidí gameport
doktorkop
Udělal jsem si takový malý trimovací box co se připojuje na gameport podle různých návodů(i tady dostupných)a zdálo se že je to v pořádku.Windows ho normálně vidí a nechá se nakonfigurovat resp.zkalibrovat.
Problém nastává až se spuštěním ILa který na něj nereaguje.Původní joj(na usCoolvidí ale jako jako ID 2.
Setkal se někdo s něčím podobným.Nedá se nějak ručně dopsat do conf.ini -zkoušel jsem už všechno možné(prohazovat id čísla v nastavení,připjovat jeden po druhém)a nic
Je snadné být přečíslen,když je někdo nula.
Že?
 
GC3_Messik
A co ti nejde? Nefunguje když chceš namapovat funkce v controls nebo není vidět aby šel nakalibrovat?
Išak je ten nejlepší! pozn. v roce 33 Mrknutí
 
gc3normandie.over.cz
MK_KaiN
Měl jsem podobný problém.Il vídí jen jedno zařízení,musel jsem to dopsat ručně v cofigu(dá se použít program IL2 Sticks na nastavení těch posuvníků) a znovu namapovat všechny tlačítka v Ilovy.Joy teď prostě mám ID2 páč nedokážu přemluvit Ila aby ho bral jako ID1.
 
CW_boZZda
jj správná řeč Kloky Úsměv Používej IL2-sticks a máš vystaráno. Ten prográmek to sám edituje v conf.ini a máš ot bez problémů.
 
http://www.czechwings.com/
doktorkop
Messik napsal:
A co ti nejde? Nefunguje když chceš namapovat funkce v controls nebo není vidět aby šel nakalibrovat?


No,nejde ani v controls ani v kalibraci

CZ_Klokan napsal:
Měl jsem podobný problém.Il vídí jen jedno zařízení,musel jsem to dopsat ručně v cofigu(dá se použít program IL2 Sticks na nastavení těch posuvníků) a znovu namapovat všechny tlačítka v Ilovy.Joy teď prostě mám ID2 páč nedokážu přemluvit Ila aby ho bral jako ID1.


Takhle to je.Mohl bys mi prosím napsat jak a kam mam to druhé zařízení dopsat ručně(předpokládám,že v config.ini)
IL2 Sticks jsem zkoušel,ale ten taky detekuje jen ID2(joy)
Upravil/a doktorkop dne 29-12-2005 08:03
Je snadné být přečíslen,když je někdo nula.
Že?
 
MK_Paja
doktorkop napsal:

IL2 Sticks jsem zkoušel,ale ten taky detekuje jen ID1


IL2 Sticks detekuje prý všechny, jen musí bejt připojený. Psal to myslím BoZZda Šklebící se
 
nagan-cz
doktorkop napsal:
Udělal jsem si takový malý trimovací box co se připojuje na gameport podle různých návodů(i tady dostupných)a zdálo se že je to v pořádku.Windows ho normálně vidí a nechá se nakonfigurovat resp.zkalibrovat.
Problém nastává až se spuštěním ILa který na něj nereaguje.Původní joj(na usCoolvidí ale jako jako ID 2.
Setkal se někdo s něčím podobným.Nedá se nějak ručně dopsat do conf.ini -zkoušel jsem už všechno možné(prohazovat id čísla v nastavení,připjovat jeden po druhém)a nic


A kolik má os??? pokud 4+4tlačítka, jednoduché řwešení by bylo, zapojit jo do převodníku USB-Gameport a pak se ti zařadí až za joy(když tento dáš jjako preferované zařízení v "Herních zařízeních"Mrknutí jinak jak píší výše, než trimbox připojíš, v IL nastavíš svů joy, v con.ini okopíruješ jodnoty ID 1, zapojíš box a zkopírované hodnoty vložíš do ID 2, u ID 1(trim box) přepíšeš všechny hodnoty na 100.
A dotaz, v controls ůplně nakonci lze třeba na směrovku přiřadit něco z toho boxu???
 
CW_boZZda
Tak pánové teďka dávejte pozor, nebudu to opakovat!
Povinně tohle přečíst, bo se už ptáte asi po čtvrté!:sm13:


V ilovi se vleze do controls a na dané funkci zakvedláte se zařízením, které chcete namapovat. To znamená, že když chcete ovládat výškovku, tak kliknete na výěškovku a daným zařízením zahýbete v dané ose. Potom máte danou osu na daném zařízení přiřazenou. V tuto chvíli došlo k zapsání osy do conf.ini. Až takhle inicializujete všechny osy, které máte po ruce a po noze, tak vypnete ila a spustíte IL2-sticks. Tím, že jste vším zakvedlali a všechno ve hře přiřadili, tak se vám to zapsalo do conf.ini a IL2-sticks to potom krásně vidí. No a heuréka máme vyhráno a můžeme nastavovat citlivosti dle libosti. Jakmile nastavíte vše jak chcete, tak dáte save to conf.ini a vše jak jste si nastavili se uložilo do hry. Tím máte všechno hotovo.
:sm8::sm41:
 
http://www.czechwings.com/
doktorkop
Máš pravdu.Takhle to přesně dělám,teda se snažím.Vyberu v controls vyvažování zatočím potenciometrem(od toho trimboxu)a NIC.
No teď mizím na hory tak to nechám plavat,pak zkusím přeinstalovat ILa,nebo tak něco.Úsměv
Díky všem za rady
Je snadné být přečíslen,když je někdo nula.
Že?
 
CW_boZZda
tak to mas nekde neco spatne. Podivej se do ovladacich panelu a hernich zarizeni, jestli jsou obe zarizeni videt. Pokud jsou tam obe zarizeni, tak to je spatne neco jineho a preji hodne stesti.
 
http://www.czechwings.com/
AH_Cutora
Mno on muze byt problem v tom gameportu a Widows. Ja vim ze jsi psal, ze to windows vidi, ale me se stalo, ze kdyz jsem mel ty sve pedaly pres gameport, tak Windows to videli OK, ale MS Flight simulator to ne a ne korekne vzit. Ve windows jsem zkalibroval, MS-FS jako kdyz to neni zkalibrovane. Pomohl az gameport-usb prevodnik, pak to zaclo fungovat OK.

MS pise na webu, ze od Windows 2000 uz gameport podpora neni zarucena, ze to je obsolete zarizeni ...

Zkus predradit prevodnik. Nebo si kup Genius F23 za stejnou cenu jako prevodnik (kolem 400,-Kc) a pouzij tu jeho elektroniku, napajej si tam sve potaky a prepoj cudly kam chces/potrebujes.
 
doktorkop
Tak vše už chodí jak má.
Jen pro zajímavostPffřeinstaloval jsem directX.Asi to nějak blbnulo,ale IL chodil normálně-to jsou dneska věci:sm19:
Tak ještě jednou díky za všechny rady-zase jsem o měco moudřejšíÚsměv
Je snadné být přečíslen,když je někdo nula.
Že?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

34,830,930 návštěv