March 28 2024 10:49:09
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
1stCL_Bumik

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2: Cliffs of Dover (letový bojový simulátor z období bitvy o Británii) » IL-2: CLOD diskuse
 Vytisknout diskuzi
Chyby v simulátoru
Robo
Rumcajs napsal:

Pro mě je největší průser CloDu viditelnost. Nevím jak ostatní, ale já se s tím pořád nemůžu vyrovnat, že zoomování kamery je kontraproduktivní. Že doty mizej při určité vzdálenosti. Že mraky se nepoužívají ke schování se, ale pro detekci vzdálených cílů. Že proti zemi či moři nevidím nic. Že naklánění se k zaměřovači ve 109 je implementovaný hrozně. 109 by se měla používat na BZ, ale já ve většině případů v průběhu toho bzůmovaní ztratím ten cíl z oka. To mě hrozně irituje. Vidět je nejlépe proti obloze, tedy když je jeden níž, ale to je pro 109 hodně blbá pozice. Snad na to vznikne nějaký mod, aby se tohle dostalo alespoň na úroveň ROFu.


To je vec zvyku, ked budes lietavat castejsie, budes doty aj vsetko vidiet v pohode. Proti zemi sa kontakt strati ak si nepozorny, to sa mi nahodou paci, rovnako ako odraz kabiny na slnku - obcas prezradi poziciu.

Je to ako pise Valec - musis sa divat a proste ho nestratit, da sa to X hracom, bude sa to dat aj Tebe Mrknutí
 
Rumcajs
Valec napsal:

Rumcajs napsal:

Ve hře AA8, pak FlightFX s nastavením od Barona, ve kterým je 16x anizotropní filtrování a 32x CSAA.
Jestli pouzivas FlightFX tak vyhlazovani ve hre vypni zbytecne ti to muze zrat vykon.A kde se nastavuje ve FlightFX AF a CSAA?
Sorry CSAA a Anizotropní filtrování je v NVidia Control Panelu.
 
Rumcajs
Robo napsal:

Rumcajs napsal:

Pro mě je největší průser CloDu viditelnost. Nevím jak ostatní, ale já se s tím pořád nemůžu vyrovnat, že zoomování kamery je kontraproduktivní. Že doty mizej při určité vzdálenosti. Že mraky se nepoužívají ke schování se, ale pro detekci vzdálených cílů. Že proti zemi či moři nevidím nic. Že naklánění se k zaměřovači ve 109 je implementovaný hrozně. 109 by se měla používat na BZ, ale já ve většině případů v průběhu toho bzůmovaní ztratím ten cíl z oka. To mě hrozně irituje. Vidět je nejlépe proti obloze, tedy když je jeden níž, ale to je pro 109 hodně blbá pozice. Snad na to vznikne nějaký mod, aby se tohle dostalo alespoň na úroveň ROFu.


To je vec zvyku, ked budes lietavat castejsie, budes doty aj vsetko vidiet v pohode. Proti zemi sa kontakt strati ak si nepozorny, to sa mi nahodou paci, rovnako ako odraz kabiny na slnku - obcas prezradi poziciu.

Je to ako pise Valec - musis sa divat a proste ho nestratit, da sa to X hracom, bude sa to dat aj Tebe Mrknutí
Hele to že je to hodně o zvyku, to je mi jasné. Jeden si zvykne i na smrt, kdy není jiná volba. Už aby tu byl BOS, ta viditelnost v ROFovém enginu mi vyhovuje víc.
 
Baron
Robo napsal:

...Cochvila vyjde patch od TF, je sa na co tesit, obrovsku cast problemov s FM to riesi. Je tam aj Bf 109E-4/N. Emilov s C3 palivom lietalo len zopar desiatok, asi preto v origo hre nebol (napokon aj E-4 prisla az v neskorsom patchi).


To je dobra sprava - o tom patchi. Este tak vediet kedy bude vonku. BTW skor by som uvital verziu 7 ako N. Iba nazor.
Upravil/a Baron dne 21-02-2013 21:17
Hals - und Beinbruch!
 
Robo
Tak E-4/N je uz velmi blizko E-7 a najma sa tyka este aspon trosku BoB. Mozno to urobia v dalsom patchi neskor, zatial sa podujali opravit terajsie lietadla + ten bonus s 601N. Mna viac tesi, ze opravili problemy s traslavymi Merlinmi a s dostupom.

Patch uz je inak na spadnutie Mrknutí

Rumcajs - Ano v RoFke to je inak, musis si zvyknut. Ja som si zvykol na CloD a problem daco vidiet mam naopak v RoFke.
 
Pragr
Mno ono těch Mk.II taky lítalo pouze pár desítek kusů. Ale pokud je bugnutý Mk.I tak je to v pohodě. Jen doufám, že se nepovažuje za bugnutý proto, že nad 10 000ft nelítá rychleji než obyčejný Spit. Protože ono to tak holt bylo.
 
Pragr
Valec napsal:
Pragre kdyz si urves u Spita koncovy oblouk tak se s tim lita o poznani hure.Neni pravda ze lita jako by mu nic nebylo.Nez tu zas neco placnes tak si to nejdriv over.


Mno, 3/4 Spitů, který v CloD potkám a trefím (a nebo někdo jiný než já) do křídla se zobrazují tak, že jim ten oblouk chybí. Ale možná to bude další z fíčur úžasného CloDu, něco ve stylu vypadnuté imaginární podvozkové nohy u letadel z pohledu třetí strany. Ve středu jsem trefil Spita na ATAGu, chlapík po zásahu oddivoval někam do kšá, já už za ním ani nešel. Po půl hodině jsem přistál aniž by se mi něco připsalo a v degriefingu jsem si mohl krásně přečíst:

Parts cut off:
Spitfire Mk.IIa - left wing, left elevator, different parts.

ještě že má CloD tak úžasně dokonalej a podrobnej systém poškození, že se dá kulometem vystřílet jméno Mrknutí
 
Valec
Kdyz ti vypadne podvozkova noha tak to vidi vsichni a hlavne to poznas kdyz v tom letis.Uz davno tam neni bug kdy jsi videl kola venku i kdyz byla zatazena.
 
1stCL_Novotny
Bohužel Válče musím oponovat! Je to dva dny co jsme s Pragrem poletovaly a Prabr se vykresloval s nezataženou podvozkovou nohou.
Kontrolky v kokpitu vše OK! Letové vlastnosti OK!! a to po selou dobu letu do vyčerpání paliva.
Takže tam je. Úsměv
 
Pragr
Válče promiň, ale ten bug je tam stále. Naposledy včera jsme startovali s Novotňasem a on se mě po 5minutách letu ptá jak to, že moje letadlo letí rychleji než jeho, když mám jednu podvozkovou nohu venku. Já kouknu na palubovku, tam svítí obě kontrolky zeleně. pak už nic nehlásil, tak nevím, zda se to spravilo nebo ne.

Mně se už několikrát stalo, že útočím na ten samý Hurricane a při každém přiblížení pohledu má jednu podvozkovou nohu střídavě venku a zataženou. To vše ve 3-4 sekundových intervalech.

CloD lítám něco přes měsíc, takže ten bug prostě je aktuální. Tohle mě jenom utvrzuje, že lidi co tak vehementně CloD obhajují vlastně ani neví co v něm reálně funguje a co ne.

Mimochodem s tím Spitem jsem se vyjádřil špatně. To nebyla narážka na jeho FM, spíš na stav CloDu, kdy se prostě po zásahu kamkoli do křídla u třech Spitů ze čtyř začne ztrácet koncový oblouk (čehož si člověk všimne). Což je IMO stejná chyba jako ten podvozek. Ten konec tam reálně je, jen zobrazení DM prostě blbne. Což je, než si člověk zvykne, že se na vizualizaci nedá spolehnout docela problém.
 
1stCL_Novotny
JJ Sorry bylo to včera . . . . a už taky vím od Ivči že je Pátek! Šklebící se
Ještě jednou Sorry, bylo to včera.
 
Valec
Tomu fakt nemuzu uverit a nikdo kdo to lita se mnou na TS tento problem uz nema.Nevim co jsi s tim provedl ale tento bug tam uz podle mne neni a to litam kazdy den.U befka se nekdy nezatahne noha uplne kdyz zacnes zatahovat pri vetsi rychlosti.
 
Valec
Presne vim co v te hre je a neni.Jen ty zacinas a nevis co to vsechno dela a nedela.
 
Valec
Pragr napsal:

Valec napsal:
Pragre kdyz si urves u Spita koncovy oblouk tak se s tim lita o poznani hure.Neni pravda ze lita jako by mu nic nebylo.Nez tu zas neco placnes tak si to nejdriv over.


Mno, 3/4 Spitů, který v CloD potkám a trefím (a nebo někdo jiný než já) do křídla se zobrazují tak, že jim ten oblouk chybí. Ale možná to bude další z fíčur úžasného CloDu, něco ve stylu vypadnuté imaginární podvozkové nohy u letadel z pohledu třetí strany. Ve středu jsem trefil Spita na ATAGu, chlapík po zásahu oddivoval někam do kšá, já už za ním ani nešel. Po půl hodině jsem přistál aniž by se mi něco připsalo a v degriefingu jsem si mohl krásně přečíst:

Parts cut off:
Spitfire Mk.IIa - left wing, left elevator, different parts.

ještě že má CloD tak úžasně dokonalej a podrobnej systém poškození, že se dá kulometem vystřílet jméno Mrknutí
To taky neni pravda jak popisujes.Ty proste kecas.Ty koncovky kridel neustrelis tak casto.Mne se to skoro nestava ze mi ustreli jen koncovku kridla a nikomu z nas co lita za cervene.Deje se to ale jen zridka.A kdyz litam za modre tak je to ten sami priklad.
 
1stCL_Novotny
Máš dneska Válečku zlej den? Bo co?
Mě jste také tvrdili že Mapa je standartně pod M a že záměrně mystifikuju. V neděli jsem kupoval Medvědovi Zmetka na Steamu a instaloval. Mapa tam také na M není a je toho víc.Mrknutí
Nikdo ti nebere hračku a nesnaží se ti podlamovat autoritu.
prostě jen říkáme co se stalo.
Žádné klepání ani signál neuzamčeného podvozku, jen a pouze levá noha venku. tečka.
Mrknutí
 
Robo
Pragr napsal:

Mno ono těch Mk.II taky lítalo pouze pár desítek kusů. Ale pokud je bugnutý Mk.I tak je to v pohodě. Jen doufám, že se nepovažuje za bugnutý proto, že nad 10 000ft nelítá rychleji než obyčejný Spit. Protože ono to tak holt bylo.


Nie neboj, chyba je ze to uz nad 10.000 vobec neleti ako ma, trasie sa motor na otackach nad 2600 (co je malo na boj) a su tam ine veci, skratka bug. To iste maju vsetky lietadla RAF, kazde v inej vyske, okrem Mk.II (kedze ma iny motor). Skus sa v tom preletiet, uvidis co myslim.
 
Valec
Nemam spatny den.Tento bug tam dle meho nazoru neni a nikdo si na neho uz dlouhou dobu nestezoval.Tak M je standartne zrcatko za to se ti omlouvam ale ja to mapoval hned jak to vyslo a uz sem si to proste nepamatoval.A s tou teckou bud opatrny.
 
Robo
Pragr napsal:
Mno, 3/4 Spitů, který v CloD potkám a trefím (a nebo někdo jiný než já) do křídla se zobrazují tak, že jim ten oblouk chybí. Ale možná to bude další z fíčur úžasného CloDu, něco ve stylu vypadnuté imaginární podvozkové nohy u letadel z pohledu třetí strany. Ve středu jsem trefil Spita na ATAGu, chlapík po zásahu oddivoval někam do kšá, já už za ním ani nešel. Po půl hodině jsem přistál aniž by se mi něco připsalo a v degriefingu jsem si mohl krásně přečíst:


Nehnevaj sa ale Valec ma pravdu, ten koncovy obluk stratis najskor koliziou o hangar alebo o zem alebo o bomber, odstreleny som ho este nevidel (aj ked je to isto mozne). Ked trafis Spita do kridla tak narobis paseku, trcia plechy, vidno vnutornu strukturu, ale skoro nikdy ho neodstrelis uplne, to je pravda.

Podvozkove nohy opravili uz davno, to ma zase Valec pravdu. Ked vidis nohu vonku, tak je vonku.

Pragr napsal:ještě že má CloD tak úžasně dokonalej a podrobnej systém poškození, že se dá kulometem vystřílet jméno Mrknutí


Ma vynikajuci DM, ziadny iny sim nema taky dobry, ani DCS. Dokonaly asi nebude nikdy ziadny sim...
 
Valec
Chci se zeptat ostatnich co tam maji naletano vic nez 5 hodin jako zde nekteri z diskutujicich ze by jim v posledni dobe kolega hlasil ze ma vytazenou podvozkovou nohu a on by nic nepoznal?
 
Robo
Valec napsal:

Presne vim co v te hre je a neni.Jen ty zacinas a nevis co to vsechno dela a nedela.


Pri vsetkej ucte, lietam skoro kazdy den a musim dat za pravdu Valcovi, ten problem s podvozkom tam uz pekne dlho nie je, ste asi jedini co take cosi tvrdia kdekolvek.

mapa je urcite na M, ja som si to nijako nenastavoval (prednedavnom som musel instalovat vsetko znovu, aj ovladanie). Mozno nejaka odlisnost CS verzie alebo co.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,595,792 návštěv