April 18 2024 14:36:55
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 1
petsild

· Registrovaní piloti: 2,744
· Nejnovější pilot: AlecSalinas
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » Speciální mise
 Vytisknout diskuzi
Radarova aplikacia pre specialky
falkon
Zdravim,

je mi potesenim, ze mozem verejne oznamit a uvolnit k "vseobecnemu uzivaniu" aplikaciu radaru, keby ju chcel niekto vyuzit pre vlastne akcie/specialky.
Podarilo sa mi odhalit a odstranit chybu, ktora sa prejavila na multijadrovom serveri pocas akcie Palba 1938, takze podla mojih poslednych testov by uz mala byt aplikacia stabilna.

V pripade, ze by tuto "masineriu" chcel niekto vyuzit na svojej akcii, staci ma kontaktovat (bud tu na SVK napisat PM, alebo este lepsie na mail: rstoki zavináč seznam bodka cz).



Principy radarov:
-----------------------------
- je podporovane mat radary pre 2 strany (cervena a modra)
- kazda strana si smie nadefinovat 0 az N samostanych zakladnych radarov (kde N je typicky male prirodzene cislo - aktualne 20). Takze je mozne mat az 20 radarov pre kazdu stranu.
- kazdy zakladny radar ma vlastne konfiguracne parametre, ktore uvediem nizsie.
- kazdy zakladny radar je mozne zobrazit ako samostatny obrazok (viz. screenshoty)
- vsetky zakladne radary je mozne nechat vykreslit do tzv. zluceneho radaru (viz. schreenshoty), ktory moze ako podklad obsahovat mapu alebo jej vyrez.
- kazdy zakladny radar moze byt staticky, alebo moze byt naviazany na objekt v IL-ovi (dynamicke radary zatial neboli otestovane)
- ak je zakladny radar naviazany na nejaky objekt v IL-ovi, tak po zniceni totoho objektu na mape dojde k "vypnutiu" daneho zakladneho radaru (tato vlastnost nebola otestovana)
- teoreticky je mozne zakladny radar naviazat aj na pohyblivy objekt na mape - potom sa aj samotny radar hybe po mape. Aktualne to ale funguje len pre objekty, ktorych poloha je "sledovatelna" - takze v sucasnosti len lietadla - vsetky hracom riaditelne + niektore AI lietadla. (tato vlastnost tkisto nebola otestovana)
- obrazky zakladnych radarov rovnako ako zluceneho radaru su tvorene vektorovou grafikou (ako SVG obrazok), takze sa daju zoomovat potencialne neobmedzene bez straty kvality (resp. tolko, kolko vam to vas prehliadac dovoli). (vynimkou je samozrejme podkladova mapa, ak sa pouzije rasterovy obrazok - ta sa pri velkom zvatseni "zpixelizuje" )
- zakladny radar moze (ale nemusi) poskytovat informacie o type lietadla, vyske a strane, ku ktorej patri (cerveny/modry). Rovnake informacie sa prenasaju do zluceneho radaru
- informacia o vyske je mozne zobrazovat v potencialne volitelnej presnosti (spolocnej pre VSETKY radary oboch stran) - aktualne nastavene na 500m. Najdetailnejsie je mozne ziskavat vysku s presnostou na metre
- dostupnost informacie z kazdeho zakladneho radaru moze byt oneskorena o volitelny pocet sekund. Kazdy radar moze mat nastavenu inu hodnotu
- obnovovacia frekvencia generovania zakladnych radarov je aktualne nastavena na 20 sekund. Potencialne je mozne znizit ju az na hodnotu okolo 5 sekund, ale to len za predpokladu pouzitia maleho poctu radarov.
- obnovovacia frekvencia zobrazovania radarov (refresh obrazku v prehliadaci) je standartne 20s, ale je mozne si ju volitelne upravit pre kazdu stranku (je to uvedene ako parameter refreshRate v URL). Castejsie refreshe stranky sposobia vatsi obnos prenesenych dat medzi vami a serverom, castejsie vam to moze "blikat", ale zato budete mat "cerstvejsie" informacie zo serveru. Toto nastavenie samozrejme nedokaze zmensit interval generovania radarov.




Screenshoty:
-----------------------------
Priklad obrazovky zakladneho radaru: (original SVG obrazok)

stoki.pasique.sk/box/forum-fotoz/vwings.net/radar/2010-11-15/simple-radar-sample.jpg



Priklad obrazovky zluceneho radaru (original SVG obrazok)

stoki.pasique.sk/box/forum-fotoz/vwings.net/radar/2010-11-15/merged-radar-sample.jpg







Moznosti konfiguracie radarov:
-------------------------------------------
Kazdy zakladny radar ma nasledovne parametre:
* name -- nazov radaru, ktory sa zobrazuje na obrazku zakladneho radaru
* side -- strana - "red" alebo "blue"
* rdrtype -- ci je radar staticky alebo dynamicky
* range -- dosah radaru v kilometroch
* pos_x -- X-ova pozicia radaru na mape (vzdialenost v metroch od laveho (zapadneho) okraja mapy)
* pos_y -- Y-ova pozicia radaru na mape (vzdialenost v metroch od spodneho (juzneho) okraja mapy)
* alt -- ci sa ma zobrazovat vyska
* foe -- ci sa ma zobrazovat strana kontaktu (ak ano, zobrazuju sa cervene/modre kontakty, ak nie, zobrazuju sa biele)
* plane_type -- ci sa ma zobrazovat typ lietadla
* min_alt -- minimalna vyska, pod ktoru radar nevidi
* associated_moving_object -- priradeny pohyblivy objekt, ak radar nie je statickym



- konfiguraciu zakladnych radarov je mozne vygenerovat na zaklade suboru misie (.mis suboru) - vo Full Mission Bulder-i je mozne jednoducho umiestnit na mapu specificke objekty (kazdy typ objektu moze predstavovat iny typ radaru co sa kvalitativnej stranky tyka (napr. rozne dosahy, rozne schopnosti))






Technicke informacie a poziadavky:
-------------------------------------------------
Radarova aplikacia sa sklada z 3 casti:
- uprava dedikovaneho servera:
      - pre verziu v4.09m je to PATCH (nie MOD), ktory je kompatibilny s cistou 4.09m aj modovanou (pomocou Ultr@Pack-u 2.01 - otestovane)
      - pre verziu v4.101m existuje MOD, ktory je funguje minimalne v modovanom dedikaci s HSFX 5.0.1 mod-packom.
- aplikacia IL2radar.exe, ktora musi bezat na serveri, generuje obrazovky zakladnych radarov a odosiela ich na webovy server
- aplikacia "SMWeb" (Java Web Application), ktora obstarava publikovanie (spristupnenie) radarov opravnenym osobam, generuje zlucene radary a pod.




Autori - Credits
-----------------------------

LesniHU - radar-patch pre dedikovany server
Cutora - aplikacia pre vyratavanie a generovanie obrazkov zakladnych radarov (IL2radar)
Falkon - integracia systemov do jedneho celku, webove spristupnenie radarov, generovanie zluceneho radaru, upravy aplikacii, ...
Upravil/a falkon dne 12-05-2011 14:03
 
1stCL_PETRAS
slušný , kluci..Mrknutí
 
clone9cz
Jiná radarová aplikace http://www.youtub...oADtit_Ax4
 
http://www.wwii-illusion.net
Hoper
falkon napsal:
....
- je podporovane mat radary pre 2 strany (cervena a modra)
...

nechápu, proč jsou zas a zas diskriminováni žlutí....

edit: jinak kluci paráda :)


NETESTNEM TO ? ;)
Upravil/a Hoper dne 16-11-2010 08:13
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
falkon
Hoper napsal:
falkon napsal:
....
- je podporovane mat radary pre 2 strany (cervena a modra)
...

nechápu, proč jsou zas a zas diskriminováni žlutí....

Pretoze doteraz neboli potreba... slabo si loboval! Mrknutí
 
311_Tank
Ultramega husty !
 
SVK_Mechan
Pomohl by mi někdo s tím radarem? Kde mohu stáhnout aplikaci? Falcon se mi neozývá.Smutný
Upravil/a SVK_Mechan dne 24-03-2011 07:08
 
AH_Cutora
Ahoj Mechane,

starsi verzi co jsem delal ja mam + Lesniho HU patch pro server. Ale bylo to delano pro 4.08m a netestoval jsem to se 4.101m a momentalne na to nemam cas ani komp. Musel by jsi to otestovat....
 
falkon
Ale ozyvam... Úsměv

Inak, Cutoro, len pre tvoju informaciu - aj ta tvoja radar app. bola mierne upravena, tak si mozno aktualizuj zdrojaky z SVN-ka... Mrknutí
 
ZVP_Jirka
A co takhle palba 1968? Roury se začínaj rozjíždět... za nějakou dobu by to nemuselo bejt ani moc sci-fi Úsměv

Jen jestli by to někdo lítal a naplánoval.
 
Anonymní uživatel
Zdar

No zaujimava ficurina podla popisu. Na Palbe 1938 som sa nemohol zucastnit, takze neviem ako to fungovalo v praxi, ale podla spominaneho popisu ma clovek naku sajnu o tom.

Povodna myslienka co mal Mechan bola o moznosti vyuzitia tejto aplikacie v kampani Mig alley co lietame v utorky s francuzskymi pajlotmi, autormi Korea packu (Histomod team: http://histomodfo...actif.net/ )

Lenze nikto z nas radarovu aplikaciu nevie dokonale ovladat (pokusy uz boli, uvidime ako to dopadne). Dalej neviem ako to je s "exportom" tejto aplikacie do sveta. Ci autori suhlasia aby ich produkt opustil ramec SK/CZ komunity (dovod je asi jasny, ak my chceme pouzit radarovu aplikaciu, mali by aj nasi superi mat rovnake podmienky. Mozno by niekto namietol ze nech si spravia chalani... Ale oni spravili uz velku cast - vydali Korea mod, ktory ma urcite chyby, ale to co ponuka podla mna prevazi nedostatky. My sme im ponukli oponentov, povojnovu mapu Slovakia55, testerov a pracovalo sa a aj sa dalej pracuje na cs skinoch pre Mig-15).

Ak by autori aplikacie nesuhlasili so spominanym exportom k "zahranicnym" uzivatelom, stale ma radarova aplikacia obrovsky potencial pre nasu komunitu. Clovek ktory by mal prehlad o pohybe nasich a nepriatelskych masin a nebol by "zatazeny" pajlotovanim masiny dokaze neuveritelne odlahcit pajlota plniaceho ulohu. Mame k dispozicii Slovakiu55 s betonovymi letiskami v Pietanoch, Poprade a Sliaci. Skusit cvicenie, hotovostne starty, navedenia na ciel, strelby (juzne od Sliaca je strelnica) je nemala vyzva. Dalej je k dispozicii mapa na ktorej sa letela Palba 1938. Viem ze nie je dokoncena a jej adaptovanie na povojnovu eru sa asi neplanuje, netusim. Ale je tu moznost zaletiet si ju (naraza na komplikaciu s nainstalovanim mapy, lebo nie vsetci maju dostatocne skusenosti s modami. Ale vieme pomoct cez TS).


Po tom co som skumal vlakno kde sa debatovalo o chystanych specialkach (je mi velmi luto ze som nemohl zucastnit ani na jednej z nich) a az na par prispevkov doslo k "odsudeniu" prudovej ery s tym ze ak je zaujem, nech si nadsenci spravia vlastnu specialku (akceptujem), prisiel som k zaveru ze ak naozaj nieco chcem, musim to dat do pohybu... A stalo sa. Lietame "svoju" specialku kazdy utorok s francuzmi. Ma to svoje grady, ma to svoje uskalia (jednym z podstatnych je pripojenie), ucime sa.

Lietame v nasej komunite pomerne znamy Korea mod. Mozno citate diskusiu na fore Letky 13, pripadne tu a viete ze tento mod je velmi narocny na zelezo, je az prehnane velky (po rozbaleni cca 6GB ) a frci na starsej verzii 4.09 + UP 2.01. Ma nemalo bugov a instalacia je niekedy nocna mora (ale vzdy su ochotni ludia ktori pomozu). Proti stoji najnovsi projekt Aviator mod teamu Jet Era 1956, ktory je mensi, nenarocny na zelezo, frci na 4.101 a je ovela viac "user friendly". Toto su technicke veci a nema zatial vyznam sa nejak rozpisovat o nich... Uz len z dovodu ze tato aplikacia frci na 4.09, cim Jet eru 1956 vylucuje. Riesit ktory z nich je lepsi... Nie je vhodne skumat nadhodeny problem v tomto vlakne.


Ked budeme viac odvazni, otvara sa dalsia moznost... V tejto komunite je viacero moderov ktory vedia vytvorit novy 3D model. Ich vysledky su zrejme, kedze ich mozeme vdaka nim uzivat v ilovi. Ake su moznosti implementovat do hry vlecny terc? Co sa tyka 3D modelu, verim ze sme schopni zaistit vykres, mozme poziadat ludi ktori vedia pracovat s 3D programom, co exportuju do hry, co sa vyznaju jave a naozaj neviem co vsetko a kto s akym know-how je potrebny na dosiahnutie takeho ciela. Asi hrozi to stare "Podaj prst a zozerie Ti ruku", teda ze ked niekoho poziadame o povedzme ten terc, rychlo sa stane ze zrazu sa objavi niekto kto bude chciet co ja viem T-55 s vezou odliatou v CSSR a nie v SSSR... To je na oslovenom cloveku ci ma chut a cas sa do nakeho projektu pustit a ak aky to ma vyznam a vyuzitie.

S nohami na zemi... Je v nasich silach zohnat cloveka ktory by sedel za kompom mal dostatocne skusenosti s radarovou aplikaciou (alebo bol ochotny sa do toho zazrat) a sledoval kontakty a komunikoval s pajlotmi co letia sturma? Ja myslim ze je. Ked nie tu, mozno na Palbe.


Proti nam stoji obligatny protivnik... cas (nie neponahlame sa. Mame rodiny, pracu, svoje trable... vsak vsetci viete...)... a aj samotny Korea pack nam vie pekne zavarit...

EDIT: zostrojil som nakeho saleneho smajlika tam kde sa nehodil Šklebící se
Upravil/a Anonymní uživatel dne 27-03-2011 10:41
 
AH_Cutora
Cauves,

Pro Rourare co chtej stacionarni radar:

Zkratka chcete nasadit radar na roury na stabilni litani v sirsi komunite. Ja proti tomu vubec nic nemam, aspon ta spousta prace co jsme nad tim stravili bude pro vic jak jednu akci. Akorat se pripravte ze to neni uplne dotazena aplikace, jsme amateri jako vy. Jeden ze tri souhlasu timto mate, AH_Cutora. Falkon a LesniHU vam to urcite take odklepnou. A falkon uz se tu ozval, asi jste mu psali na spatnej mejl.

Ad zacvik operatoru radarove obrazovky. Nemejte z toho strach, parkrat si to zkusite a poznate ze to nic neni. Kdyz jsme ten radar vyvijeli tak jsme si udelali malou akci o 20 lidech hlavne na odzkouseni jak to bude s operatorama jak to bude slozite vyhodnocovat a pouzivat a behem 10 minut se s tim operatori naucili pracovat. Akkorat pocitejte s tim, ze kdyz jsou vypnute oznaceni tak jeden operator dokaze navadet tak 5 letadel, vic se mu jich zacne plest kdo je kdo, neni tam zadna moznost si oznacit body kdo je kdo a musi si to pamatovat. Jirickova zena/pritelkyne pry na palbe delala operatora zcela bez zacviku a zvladla to na vybornou.



Ad Falkone, jasne ze vim, jen kdyz psali ze te nemuzou kontaktovat, tak jsem myslel ze jsi nejakou dobu mimo. A protoze jsem neprochazel ty zmeny cos delal tak jsem mluvil jen o te me casti.

A ja jsem stale mimo a nemuzu programovat Smutný Takze pripadny dalsi vyvoj a upravy jsou na uzivatelich ... Vyděšený
 
Anonymní uživatel
Rgr Cutoro, dik!

Falkon sa Mechanovi ozval par dni dozadu cez PM.

Je zrejme ze si to najprv musime sami ocihat a skusit. Tesim sa Mrknutí
 
falkon
Kukulo napsal:
Lenze nikto z nas radarovu aplikaciu nevie dokonale ovladat (pokusy uz boli, uvidime ako to dopadne). Dalej neviem ako to je s "exportom" tejto aplikacie do sveta. Ci autori suhlasia aby ich produkt opustil ramec SK/CZ komunity (dovod je asi jasny, ak my chceme pouzit radarovu aplikaciu, mali by aj nasi superi mat rovnake podmienky.

"Export" (ako ho oznacujes) asi nie je problem - teda ak sa bavime o "vyuzivani produktu aj za hranicami CZ/SK". Od zaciatku je ta aplikacia koncipovana tak, aby poskytovala spravne udaje obom stranam - takze o "rovnake podmienky" asi netreba mat strach. Kazda strana uvidi to, co ma - vlastne radary.

Jediny "uzivatelsky neprivetivy" fakt je ten, ze to treba "zlozito" (rozumej "nie na 3 kliky" ) rozbehat pre danu konfiguraciu serveru. Ale ako som pisal panovi Mechandžijski-mu (zrejme tu znamemu Mechan-ovi), tak v pripade nudze som asi schopny s tym nejak pomoct, vramci mojho (bohuzial) obmedzeneho volneho casu. To ale dohodnime radsej sukromne, nech tu zbytocne neplnime toto "informativne" vlakno...
 
Hoper
rád bych byl při tom nastavování na server, plz.. :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Anonymní uživatel
Oki, dik za info a ochotu.
 
311_Tank
Me by spis zajimalo jestli radar bude chodit pod 4.101 nebo jetli budem muset pockat na patricnej .sfs soubor.
 
falkon
311_Tank napsal:
Me by spis zajimalo jestli radar bude chodit pod 4.101 nebo jetli budem muset pockat na patricnej .sfs soubor.

Aktualne radar bohuzial nie je kompatibilny s v4.10.1 Smutný Ano, bol by potrebny novy SFS subor, ale s nim mal minule LesniHU nejake problemy a nepodarilo sa mu ho vytvorit...

Na obzore je alternativne (a snad aj dlhodobe riesenie), ale treba ho naimplementovat a to bohuzial stoji cas...
 
311_Tank
Stupidni dotaz kam ten patch pre dedicated server generuje polohy tech letadel ?
Pripadne je treba neco doplnit do konfigu aby tak delal ?

Diiky
 
falkon
311_Tank napsal:
Stupidni dotaz kam ten patch pre dedicated server generuje polohy tech letadel ?
Pripadne je treba neco doplnit do konfigu aby tak delal ?

Server vo verzii 4.09 ich loguje priamo do eventlogu. K tomu, aby tak robil je treba pouzit mierne "modifikovany" subor files.sfs (treba nahradit standartny files.sfs za ten 'radarovy' ).
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,716,299 návštěv