March 28 2024 22:07:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
LesniHU

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Doolittle
j4ck41
lochness napsal:
Snazil jsem se krkolome vyjadrit svuj nazor, doufam, ze jsem se nekoho nedotkl nebo nekoho neurazil. Nejsem tak secteli v oblasti valecnych udalosti, jako vetsina z vas, ale nejake pocity vuci tomuto tematu mam.


proc tak korektni? kdyz tady nikoho neurazis nebo se ho nedotknes tak nezapadnes Cool
 
WT_Horrido
VGR_j4ck41 napsal:
WT_Horrido napsal:
Clostřík popisuje opakovaný útok na vlak silně chráněný flakem. Útočit odmítnou všichni piloti s tím, že je to sebevražda. Velitel přinutí letět s ním do útoku jen číslo 2, číslo 3 a 4 to prostě odmítnou...

Velitel i jeho číslo při útoku zahynou.


Horri neni pravda ... pokud si dobre pamatuju tak po prvnim utoku co je vlak privital mohutnou protiletadlovou palbou bylo v knizce neco takoveho


"Modra 3 a 4, vyckavejte, Modra 2 opakujeme utok."
"Modry 1, to je sebevrazda." volam, ale to uz XY klesa k dalsimu utoku tesne sledovan YX.
Vlak stoji na miste a prolitetadlovci jsou pripraveni. Tempesty jsou privitany soustredenou palbou. Letoun YX je zasazen a mizi v naslednem vybuchu. XY hori a rozstristi se o nasep.
Vydesen nasazuji kurz pryc.


Tak to byl Vassiliardes. Zaútočili poprvé a číslo dva bylo sestřeleno. Číslo 3. a 4. ho odmitli při novém útoku následovat (refused to follow him). Přesto Vas trval na novém útoku a přinutil číslo tři letět s ním (bluntly ordering). Byl zasažen a zřítil se, číslo tři zmizelo.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
j4ck41
WT_Horrido napsal:
VGR_j4ck41 napsal:
WT_Horrido napsal:
Clostřík popisuje opakovaný útok na vlak silně chráněný flakem. Útočit odmítnou všichni piloti s tím, že je to sebevražda. Velitel přinutí letět s ním do útoku jen číslo 2, číslo 3 a 4 to prostě odmítnou...

Velitel i jeho číslo při útoku zahynou.


Horri neni pravda ... pokud si dobre pamatuju tak po prvnim utoku co je vlak privital mohutnou protiletadlovou palbou bylo v knizce neco takoveho


"Modra 3 a 4, vyckavejte, Modra 2 opakujeme utok."
"Modry 1, to je sebevrazda." volam, ale to uz XY klesa k dalsimu utoku tesne sledovan YX.
Vlak stoji na miste a prolitetadlovci jsou pripraveni. Tempesty jsou privitany soustredenou palbou. Letoun YX je zasazen a mizi v naslednem vybuchu. XY hori a rozstristi se o nasep.
Vydesen nasazuji kurz pryc.


Tak to byl Vassiliardes. Zaútočili poprvé a číslo dva bylo sestřeleno. Číslo 3. a 4. ho odmitli při novém útoku následovat (refused to follow him). Přesto Vas trval na novém útoku a přinutil číslo tři letět s ním (bluntly ordering). Byl zasažen a zřítil se, číslo tři zmizelo.


jj uz jsem to taky nasel ... Modry 1 a 2 utocili prvni, zatimco Modry 3 a 4 refused ... Vass decided nevertheless to make another attack, bluntly ordering his No. 3 to accompany him ... a ted myslim nastava ta nejzajimavejsi pasaz
"For Christ`s sake, Blue 1, don`t go back in there! Too much flak!"
Despite this desperate appeal from Blue 3, Vass made his pass.

Modra 3 (Stanley) vedel ze lezou do sracky, vubec, ale vubec se mu tam nechtelo ale sel tam

EDIT: byl to blbej rozkaz? evidentne byl. ale kdyby Vass druhej utok prezil a Stanley za nim nesel mohl by si ho pak Vass pekne podat? mohl

EDIT2: v tom prvnim popisu jsem do sebe smichal dve podobny udalosti ... tohohle Vasse a pak kdy hlidku vedl Clo-Clo, po prvnim pruletu tezkym flakem naridil navrat ale Cervena 4 znovu sam zautocil a skoncil tam
Upravil/a j4ck41 dne 14-05-2010 17:30
 
Farky
Tajpan napsal:
áno, súhlas, až na to že by k vylákaniu a zničeniu (resp ťažkým stratám došlo) LW. stačí si prezrieť zázmany bombardovacích náletov v 1941-1943 na Francúzsko. Lebo Aj keby 8-ma armáda preferovala len nálety na hranici doletu coveru (sever-severovýchod Francúzska a benelux), tak by musela LW zasahovať. nemohla by si dovoliť ignorovať vzdušnú nadvládu spojencov nad kanálom a krajinami "beneluxu" a tým nepodporovať/chrániť vlastné pozemné jednotky tam umiestnené.
len by mohla viac využívať letiská a základne mimo dosahu stíhacieho coveru.


Nějak nechápu kam míříš s těma záznamama o náletech na Francii 41'-43'. Myslíš ty velký ztráty spojenců a jen malý ztráty Luftwaffe? Nebo snad to, že USAAF ve Francii navzdory těm ztrátám skoro nic nezasáhlo? Nebo to, že když Luftwaffe "neměla náladu", tak na ty nálety nereagovala?

Nějak si nejsem jistý, jestli by Německo reagovalo na bombardování Francouzů, Belgičanů apod. úplně stejně jako na bombardování Němců. A upřímně, jaký pro Německo životně důležitý cíl byl ve Francii? Textilka šijící barety pro tankisty?

K střílení na padáku - spousta lidí to kategoricky odsuzuje, protože je to jaksi nečestné a nesportovní. Jenže si neuvědomujou, že rytířkost se ze vzduchu vytratila nejpozději v roce 1918 (osobně si myslím, že ještě dřív). Já to nedělám ani ve šturmovi, ale když někdo tvrdí že by to neudělal ani za války, tak jen kroutím hlavou. Za války i slušný lidi dělali (a dělají) tak hrozný věci, že střelba na nepřítele visícího na padáku je oproti tomu sranda. Válka je prostě svinstvo.
 
lochness
VGR_j4ck41 napsal:
lochness napsal:
Snazil jsem se krkolome vyjadrit svuj nazor, doufam, ze jsem se nekoho nedotkl nebo nekoho neurazil. Nejsem tak secteli v oblasti valecnych udalosti, jako vetsina z vas, ale nejake pocity vuci tomuto tematu mam.


proc tak korektni? kdyz tady nikoho neurazis nebo se ho nedotknes tak nezapadnes Cool


Nechci zapadnout, chci vycnivat. Ja jsem totiz karakter, pane. Karakter!
(korektnost jen proto, abych se pak nemusel ozvyat, az nekdo napise, jak jsem to napsal blbe Mrknutí )
kogm.bluefile.cz/banner/ban_loch.jpg
 
Hoper
Lavo napsal:
Hmm, zaujimava a nekonecna diskusia....trocha z inej strany...

Hiromichi Shinohara a jeho dennik , ten si neviedol ziadne pravdepodobne zostrely alebo nepotvrdene , jeho definicia zostrelu bola uplnne inde...je dost zname ako sa katovali japonsky a sovietsky piloti a ako si sekali kridlami padakove snury popripade si doviezli na kridle casti svojho supera....je vela pripadov kedy vitaz pristal a porazeneho dorazil katanou alebo aj holymi rukani....

ad holé ruce - jmenuj jiný případ, než ten, který uvádí Hartmann :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Jamamoto
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
olda maly napsal:
Nech si svoje rozumy. Vyjádřil jsem jen svůj názor. Ale jak tak čtu ty Tvoje šplechty, tak Tebe bych asi sundal s chutí Šklebící se
Já vyjádřil svůj, smrdí ti? Sestřel mě na padáku a tvař se přitom jako rytíř nebes.Úsměv


Cassia neber vážně! Mě slibuje, že mě sundá na padáku už dobré 4 roky, já (samozřejmě jen a pouze kvůli němu) skáču při každém druhém letu a on pořád nic!!!! A kulečník hraje taky pod psa!!!! Cool
 
3BAP_Cassius Chaerea
Dočkej času...Úsměv
 
1stCL_Novotny
VGR_j4ck41 napsal:
1stCL Novotny napsal:
No pokud si tak matně vzpomenu na poddůstojnický kurz tak tohle je docela špatně vyložený. A kor když letci jsou většinou důstojníci a ne kdejakej "hej nebo počkej" na dně potravního řetězce.Zamračený


jooo? fakt?

tak jinak ... a z naseho soudku

1stCL_Jamamoto napsal: ... Okamžitě dávám rozkaz odpoutat se z boje a vrátit se do předepsané letové hladiny. Kluci jsou nadržení na boj, poslouchají jen velmi neochotně, ale Spitfiry lodím neublíží. To hlavní teprve přijde. Za chvíli jsou všichni nahoře, poze Kowalski chybí. Jen slyším jeho nadšené výkřiky, když poslal do vody jednoho Spita. Znovu mu tedy důrazně opakuji rozkaz a odpovědí je mi druhý sestřelený Spitfire. V zápětí na to se však řítí k hladině i sám Kowalsky. ...


proc Jami ve svym reportu pouziva slova jako rozkaz kdyz
letci jsou většinou důstojníci a ne kdejakej "hej nebo počkej" na dně potravního řetězce


a kdyz uz jsme u toho, tak pro predstavu

letis s Fucim jako jeho cislo ... Fuci dole zahlidne nejaky cile a pikuje dolu s tim ze mas letet s nim ... ale tobe se nelibi ze tam obcas bouchne AAA, slunce nejak divne sviti, obloha je moc modra a vubec to povazujes za blbej napad a tak ze nikam neletis ... otazka zni: budes Fucim pochvalen pred nastoupenou jednotkou?


Šklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící se

Upřímně, podumej nad opravdovím životem a vynech tuty virtuální keci bez trocha většího smyslu.Mrknutí

A dávat někde Fučidu jako příklad je fakt bezva.Šklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící se
Jinak sem se dost nasmál.Úsměv
Ps: neber to moc vážně.Mrknutí
 
LesniHU
JM2 napsal:
Ono to s tím člověčenstvím není zas tak jednoduché. Někdo například mluví o těch zlých amerických atomovkách za WW2 jako největším svinstvu v dějinách. Dřív jsem měl na to podobně 100% názor, ale postupně jsem ho trochu změnil. Atomovky jsou samosebou šílená prasárna a kdybych mohl, tak okamžitě nějak odvynaleznu. Jenže, představil jsem si, že jsem prezident Truman, plánovači mi právě spočetli kolik miliónů našich vlastních životů bude stát invaze na japonské ostrovy, a to jen proto že se ti zatracení blbi nechtějí vzdát, i když sami musí vědět že to mají prohrané. Hodil bych to na ně? Neodvážím se suverénně tvrdit, že na sto procent ne. A jsem rád, že o takové věci nikdy rozhodovat nebudu.
A pritom by misto tech bomb nebo milionu zivotu stacil jeden, kdo by rozumel mistnim pomerum.
 
Tajpan
Farky napsal:
Tajpan napsal:
áno, súhlas, až na to že by k vylákaniu a zničeniu (resp ťažkým stratám došlo) LW. stačí si prezrieť zázmany bombardovacích náletov v 1941-1943 na Francúzsko. Lebo Aj keby 8-ma armáda preferovala len nálety na hranici doletu coveru (sever-severovýchod Francúzska a benelux), tak by musela LW zasahovať. nemohla by si dovoliť ignorovať vzdušnú nadvládu spojencov nad kanálom a krajinami "beneluxu" a tým nepodporovať/chrániť vlastné pozemné jednotky tam umiestnené.
len by mohla viac využívať letiská a základne mimo dosahu stíhacieho coveru.


Nějak nechápu kam míříš s těma záznamama o náletech na Francii 41'-43'. Myslíš ty velký ztráty spojenců a jen malý ztráty Luftwaffe? Nebo snad to, že USAAF ve Francii navzdory těm ztrátám skoro nic nezasáhlo? Nebo to, že když Luftwaffe "neměla náladu", tak na ty nálety nereagovala?

Nějak si nejsem jistý, jestli by Německo reagovalo na bombardování Francouzů, Belgičanů apod. úplně stejně jako na bombardování Němců. A upřímně, jaký pro Německo životně důležitý cíl byl ve Francii? Textilka šijící barety pro tankisty?

K střílení na padáku - spousta lidí to kategoricky odsuzuje, protože je to jaksi nečestné a nesportovní. Jenže si neuvědomujou, že rytířkost se ze vzduchu vytratila nejpozději v roce 1918 (osobně si myslím, že ještě dřív). Já to nedělám ani ve šturmovi, ale když někdo tvrdí že by to neudělal ani za války, tak jen kroutím hlavou. Za války i slušný lidi dělali (a dělají) tak hrozný věci, že střelba na nepřítele visícího na padáku je oproti tomu sranda. Válka je prostě svinstvo.


napr. : že než začali 1000-ové komercové nálety RAF na Nemecko, tak počet bômb zhodených na reich sa vyrovanal počtu bomb zhodených na jedno mestečko Brest. (ale nie ten Polsku)
Straty USAAF nad Francúzskom boli viac menej nízke, lebo stačili len dva denné nálety na Reich a stratili 1/5 B17 z 472 B17 , ktoré stratili za rok lietaniia a 108 resp 124 náletov/misií.
S tým ničením je to dost tažké, je tam priama úmera:čím viac bombardérov tým viac možný účinok na ciel. A Osma začínala útočit z 12xB17. A trvalo to skoro rok než bola schopná postavit aspon 200 B17 na jeden nálet. I ked nad Francúzskom úspešnost zásahu bola velká (problém bol nedostatočná nosnost celkového nákladu).
Jeden z prvých skutočných velkých náletov (prvý krát cez 200) bol až
4. 7.1943. ciel továrne v leMans, Nantres, La Palliche. Zhodených 542t, všetky ciele zničené. Staty malé cca3%. odpor LW velký, bitka začala už strede kanála a trvala cez celú Normandiu, Anjou,Vendéé az nad Biskajský záliv.

V francúzsku bol najdôležitejšie pre Nemecko, ponorkové základne a lodenice a francúzsky priemysel.
Z 124 náletov USAAF (prvý rok) bolo náletov 22 na ponorkové základne (3 v nemecku)
19 budovy ponorkových základien (3 v nemecku)
Lodenice 4 (1 v reich)
Letiská 18 (0-nemecku)
Mosty , železnide 26 (2 v nemecku)

Čo myslíš, prečo v breste, loriente, St Mazaire, La Pallice, Bordeux Nemci vybudovali obrovské betonové kryty? Mrknutí

Ale propagačne bolo vždy lepšie ukazovat USAAF ako bombarduje
nemecko. Ale ved právo preto tam boli. Mrknutí
lenže za cenu zbytočných strát. Smutný
 
Joe Hallenbeck
Můj názor je asi takový. Střílet na pilota na padáku je spíše minoritní úkaz. Dovedu si představit že bych to napálil do nepřátelského pilota na padáku, a bylo by mi jedno jestli je to prasárna, nebo vražda. Ale můžu s klidným svědomím říct že bych tak jednal v afektu. Je to analogie s tím, že předpokládám, nikdo z nás jak tu kecáme by jen tak někoho nezabil. Ale existuje situace, ve které kdybychom se ocitli, tak neváháme ani minutu a ten nůž do druhého vrazíme - v afektu.
Nicméně dost pochybuju o tom že někde něco takového bylo nařízeno, spíše bych viděl jako doporučení, nebo spíše náznak, že pokud se někdo rozhodne střílet na piloty na padáku, nebude z toho válečný soud.

Pokud vím tak se v hlášení uvádělo: "...zaútočil jsem na letadlo, nebo sestřelil jsem letadlo...". Z toho mi plyne, že piloti stříleli s primárním cílem zničit stroj a nikoliv zabít člověka. Pokud už pilot střílel na pilota na padáku, už to bylo podle mě něco osobního a v tom případě by takový rozkaz nehrál roli, pilot by to v afektu udělal a také to dělali, bez ohledu na rozkaz.


Metály se u letectva nedávali za počty zabitých pilotů na padáku, ale za počty zlikvidované nepřátelské techniky.
313_FlyBoy
RY-C
 
1stCL_Jamamoto
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Dočkej času...Úsměv


Hele já už jsem starej pán....abych ti do tý doby, než se rozhoupeš neumřel!!! Cool
Upravil/a 1stCL_Jamamoto dne 16-05-2010 19:47
 
3BAP_Cassius Chaerea
Dá se rakev zavěsit na padák?Zamračený
 
1stCL_Jamamoto
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Dá se rakev zavěsit na padák?Zamračený


Nezkoušel jsem.... půjčíš mi tu svojí?
 
3BAP_Cassius Chaerea
1stCL_Jamamoto napsal:
Nezkoušel jsem.... půjčíš mi tu svojí?
Ee, mám v ní naložený kvas na přepálení.Úsměv
 
WT_Horrido
LesniHU napsal:
JM2 napsal:
Ono to s tím člověčenstvím není zas tak jednoduché. Někdo například mluví o těch zlých amerických atomovkách za WW2 jako největším svinstvu v dějinách. Dřív jsem měl na to podobně 100% názor, ale postupně jsem ho trochu změnil. Atomovky jsou samosebou šílená prasárna a kdybych mohl, tak okamžitě nějak odvynaleznu. Jenže, představil jsem si, že jsem prezident Truman, plánovači mi právě spočetli kolik miliónů našich vlastních životů bude stát invaze na japonské ostrovy, a to jen proto že se ti zatracení blbi nechtějí vzdát, i když sami musí vědět že to mají prohrané. Hodil bych to na ně? Neodvážím se suverénně tvrdit, že na sto procent ne. A jsem rád, že o takové věci nikdy rozhodovat nebudu.
A pritom by misto tech bomb nebo milionu zivotu stacil jeden, kdo by rozumel mistnim pomerum.


Myslíš jako jeden Japonec který by rozuměl Američanům?
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
j4ck41
Joe Hallenbeck napsal:

Pokud vím tak se v hlášení uvádělo: "...zaútočil jsem na letadlo, nebo sestřelil jsem letadlo...". Z toho mi plyne, že piloti stříleli s primárním cílem zničit stroj a nikoliv zabít člověka.
...
Metály se u letectva nedávali za počty zabitých pilotů na padáku, ale za počty zlikvidované nepřátelské techniky.


mno tohle beru spis jako slovickareni ... sice strileli na techniku, ale moc dobre vedeli ze v tom sedi clovek kterej ten utek ze sestreleneho letadla nema vubec zarucenej ... vzdyt to moc dobre videli na svy strane jak kluci z jejich letek umiraj ... navic v nejedne knizce popisujici letecke boje se da docist neco ve smyslu "posadil jsem zamerny kriz na kabinu a zmackl spoust"

metaly se taky davali za znicene tanky, potopene lode a ponorky ... ne za zabijeni prislusniku jejich osadek
 
j4ck41
1stCL Novotny napsal:

Šklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící se

Upřímně, podumej nad opravdovím životem a vynech tuty virtuální keci bez trocha většího smyslu.Mrknutí

A dávat někde Fučidu jako příklad je fakt bezva.Šklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící seŠklebící se
Jinak sem se dost nasmál.Úsměv
Ps: neber to moc vážně.Mrknutí


no tak to jsem rad ze ses pobavil i kdyz to, pravda, nebyl primarni ucel

v tom prikladu s Fucim bych ja osobne nadaval jak prase a byl aj zlehounka nebo i poradne nasranej - coz by se odvijelo od toho jak by to dopadlo

takze pokud to u Lajounu funguje jinak a kazdej si lita jak chce a na nejaky povely apod. nefungujete tak to gratuluju bo tam mate jeste vetsi anarchii nez my
 
MIKA
No me to virtualni strileni na padak vubec nevadi...takze kdyz me nekde uvidite, smele do toho...!!! Šklebící se Na Spitech je za to 5 dni ban na Panterech zatim nic a jinde nelitam.
Spis me pripadne TRAGICKY!! realne popravovani osadek am. bombru ktere se zachranili skokem na padaku a pote byli na zemi popraveni...!!! Naštvaný
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,598,565 návštěv