March 29 2024 09:08:39
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 1
310_cibule

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Doolittle
Farky
4 Tajpan - je sice hezký, že Spaatz s Doolitlem vypracujou takovouhle strategii, jenže v okamžiku kdy Thunderbolty z Anglie doletěj jenom k Paříži to moc nefunguje. Ono to nebylo zamítnutý. Problémem nebyl samotný nedostatek letadel, ale nedostatek stíhaček s dostatečným doletem (P-38). Thunderbolty normálně lítali doprovody už od jara 43' (nakonec od toho tam byli), jenže až do Reichu prostě nedoletěli. Takže asistovali i u obou masakrů při náletech na Schweinfurt (a Regensburg), Luftwaffe si prostě jenom počkala až to T-Bolty obrátěj domů a pak dala bombarďákům zahulit. Nějaký vylákání stíhaček do vzduchu a jejich zničení zkrátka nepřicházelo v úvahu.

Na jaře 1944 se stalo několik věcí - jednak přišel ve větším množství Mustang, kterej doletěl v pohodě až do Německa. Pak se povedlo prodloužit dolet Thunderboltů. No a hlavně velení strategických sil v Evropě převzal Spaatz a "Mocnou Osmou" svěřili Doolittlovi. Takže si to Carl a Jimmy začali tak trochu dělat po svým - naplánovali a prosadili si "Big Week" a prakticky od tý doby se Luftwaffe vezla.
 
JM2
Words of Air Chief Marshal Hugh Dowding about the ethics of shooting at aircraft crews who have baled out in parachutes:

Germans descending over England are prospective prisoners of war, and, as such, should be immune. On the other hand, British pilots descending over England are still potential combatants.

Volně přeloženo, němečtí letci na padáku nad Anglií jsou nastávající váleční zajatci a je zakázáno na ně střílet. Na druhé straně, britští piloti jsou potenciální účastníci dalších bojů, a tedy fair cíl pro německé kulomety.
 
olda Olde maly
Střílet někoho na padáku je dle mého názoru neomluvitelní prasárna, která nemá s člověčenstvím nic společného, jako ostatně spousta jiných činností. A jestli se tady chce někdo ohánět válkou, v které nikdy nebyl, a kterou nezažil, tak to potom jo Cool
 
JM2
Já na parašutisty nestřílím. Naznačil jsem snad něco takového?
Ve válce jsem nebyl, ty ano? Kdysi dávno znal jsem osobně Skota, co lítal spit a mosquito. Byl to můj vzdálený příbuzný, asi přes patnácté koleno. Pochopitelně jsem ho zpovídal, co mi jazykové schopnosti dovolily.

Během BoB se podle něj na parašutisty moc nestřílelo. Němci nehodlali plýtvat benzínem, kterého měli tak akorát na návrat přes Kanál, a britští letci se nehodlali zabývat neškodnými parašutisty - spíš napjatě vejrali nahoru, jestli se ne ně nevyřítí další stodevítka. Dowdingův zákaz se bral jako zbytečný. Koneckonců němečtí letci byli jen kolegové s jiným číslem polní pošty.
Později se ovšem stalo to, co v každé válce - morálka, lidskost a to ostatní vždy klesne na hodnotu nejnižšího společného jmenovatele. Někteří střílet začali. Kdybych tam byl, snad bych nestřílel, jenže dnes se na to dívám očima dnešní morálky. Tenkrát bych to možná viděl jinak.

Ono to s tím člověčenstvím není zas tak jednoduché. Někdo například mluví o těch zlých amerických atomovkách za WW2 jako největším svinstvu v dějinách. Dřív jsem měl na to podobně 100% názor, ale postupně jsem ho trochu změnil. Atomovky jsou samosebou šílená prasárna a kdybych mohl, tak okamžitě nějak odvynaleznu. Jenže, představil jsem si, že jsem prezident Truman, plánovači mi právě spočetli kolik miliónů našich vlastních životů bude stát invaze na japonské ostrovy, a to jen proto že se ti zatracení blbi nechtějí vzdát, i když sami musí vědět že to mají prohrané. Hodil bych to na ně? Neodvážím se suverénně tvrdit, že na sto procent ne. A jsem rád, že o takové věci nikdy rozhodovat nebudu.

No schválně, kdybyste za války, anebo třeba i po jejím skončení, přišli za nějakým Čechem, Slovákem, Ukrajincem, Rusem, Jugošem, Řekem nebo jiným *em a řekli mu "... tak, tady máš knoflík, zmáčkni ho a zabiješ rázem sto tisíc Němců." To bych rád věděl, kolik lidí by to udělalo a kolik ne. Bych si dovolil tipnout, že hodně - tenkrát.
Upravil/a JM2 dne 14-05-2010 01:47
 
Jirka
olda maly napsal:
Střílet někoho na padáku je dle mého názoru neomluvitelní prasárna, která nemá s člověčenstvím nic společného, jako ostatně spousta jiných činností. A jestli se tady chce někdo ohánět válkou, v které nikdy nebyl, a kterou nezažil, tak to potom jo Cool


mnó, a viděl jsi někdy "vojína Ryana" ? Je tam na tu "prasárnu" taková moc pěkná analogie. Mrknutí
 
olda Olde maly
No, abychom si rozuměli. Prasárna to je a ne že ne. To, že se to bude omlouvat či zdůvodňovat na tom nic nemění. Ta druhá věta měla vyjádřit, že člověk ví stejně prd, jak by se sám zachoval. Právě proto píši, že je to prasárna a ne, že ti kteří tak činili či učini jsou prasa.. Úsměv
 
3BAP_Cassius Chaerea
olda maly napsal:
Střílet někoho na padáku je dle mého názoru neomluvitelní prasárna, která nemá s člověčenstvím nic společného, jako ostatně spousta jiných činností. A jestli se tady chce někdo ohánět válkou, v které nikdy nebyl, a kterou nezažil, tak to potom jo Cool
Hlavně že ty si schopen to označit za prasárnu, asi dlouhodobé zkušenosti s válkou, že. A nebo jen mnoho Bigglesových románů. Úsměv

Na zabíjení nepřátel není nic kouzelného a ani nic rytířského, je to jen prach sprostá snaha vyhrát válku.
Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 14-05-2010 08:34
 
olda Olde maly
Nech si svoje rozumy. Vyjádřil jsem jen svůj názor. Ale jak tak čtu ty Tvoje šplechty, tak Tebe bych asi sundal s chutí Šklebící se
 
j4ck41
1stCL Novotny napsal:
No pokud si tak matně vzpomenu na poddůstojnický kurz tak tohle je docela špatně vyložený. A kor když letci jsou většinou důstojníci a ne kdejakej "hej nebo počkej" na dně potravního řetězce.Zamračený


jooo? fakt?

tak jinak ... a z naseho soudku

1stCL_Jamamoto napsal: ... Okamžitě dávám rozkaz odpoutat se z boje a vrátit se do předepsané letové hladiny. Kluci jsou nadržení na boj, poslouchají jen velmi neochotně, ale Spitfiry lodím neublíží. To hlavní teprve přijde. Za chvíli jsou všichni nahoře, poze Kowalski chybí. Jen slyším jeho nadšené výkřiky, když poslal do vody jednoho Spita. Znovu mu tedy důrazně opakuji rozkaz a odpovědí je mi druhý sestřelený Spitfire. V zápětí na to se však řítí k hladině i sám Kowalsky. ...


proc Jami ve svym reportu pouziva slova jako rozkaz kdyz
letci jsou většinou důstojníci a ne kdejakej "hej nebo počkej" na dně potravního řetězce


a kdyz uz jsme u toho, tak pro predstavu

letis s Fucim jako jeho cislo ... Fuci dole zahlidne nejaky cile a pikuje dolu s tim ze mas letet s nim ... ale tobe se nelibi ze tam obcas bouchne AAA, slunce nejak divne sviti, obloha je moc modra a vubec to povazujes za blbej napad a tak ze nikam neletis ... otazka zni: budes Fucim pochvalen pred nastoupenou jednotkou?
 
Hoper
je něco jiného, když velitel letí vedle tebe
a je něco jiného, když si sedí v pohodlném křesle někde "za bukem"
a navíc - to, žes nezastřelil pilota na padáku si vždy technicky zdůvodníš, když už by to na tebe někdo prásknul....

tedy v té době ;)
takže jde jen o žaludek daného pilota
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
3BAP_Cassius Chaerea
olda maly napsal:
Nech si svoje rozumy. Vyjádřil jsem jen svůj názor. Ale jak tak čtu ty Tvoje šplechty, tak Tebe bych asi sundal s chutí Šklebící se
Já vyjádřil svůj, smrdí ti? Sestřel mě na padáku a tvař se přitom jako rytíř nebes.Úsměv
 
WT_Horrido
Clostřík popisuje opakovaný útok na vlak silně chráněný flakem. Útočit odmítnou všichni piloti s tím, že je to sebevražda. Velitel přinutí letět s ním do útoku jen číslo 2, číslo 3 a 4 to prostě odmítnou...

Velitel i jeho číslo při útoku zahynou.
Upravil/a WT_Horrido dne 14-05-2010 10:48
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Lavo
Hmm, zaujimava a nekonecna diskusia....trocha z inej strany...

Hiromichi Shinohara a jeho dennik , ten si neviedol ziadne pravdepodobne zostrely alebo nepotvrdene , jeho definicia zostrelu bola uplnne inde...je dost zname ako sa katovali japonsky a sovietsky piloti a ako si sekali kridlami padakove snury popripade si doviezli na kridle casti svojho supera....je vela pripadov kedy vitaz pristal a porazeneho dorazil katanou alebo aj holymi rukani....
 
j4ck41
WT_Horrido napsal:
Clostřík popisuje opakovaný útok na vlak silně chráněný flakem. Útočit odmítnou všichni piloti s tím, že je to sebevražda. Velitel přinutí letět s ním do útoku jen číslo 2, číslo 3 a 4 to prostě odmítnou...

Velitel i jeho číslo při útoku zahynou.


Horri neni pravda ... pokud si dobre pamatuju tak po prvnim utoku co je vlak privital mohutnou protiletadlovou palbou bylo v knizce neco takoveho


"Modra 3 a 4, vyckavejte, Modra 2 opakujeme utok."
"Modry 1, to je sebevrazda." volam, ale to uz XY klesa k dalsimu utoku tesne sledovan YX.
Vlak stoji na miste a prolitetadlovci jsou pripraveni. Tempesty jsou privitany soustredenou palbou. Letoun YX je zasazen a mizi v naslednem vybuchu. XY hori a rozstristi se o nasep.
Vydesen nasazuji kurz pryc.
 
j4ck41
Hoper napsal:
je něco jiného, když velitel letí vedle tebe
a je něco jiného, když si sedí v pohodlném křesle někde "za bukem"
a navíc - to, žes nezastřelil pilota na padáku si vždy technicky zdůvodníš, když už by to na tebe někdo prásknul....

tedy v té době Mrknutí
takže jde jen o žaludek daného pilota


rozhodne souhlas ... vzdycky se to da ukecat na to ze se clovek netrefil ... ale jak rikam celou dobu ... pilot na padaku nebyl zadna chranena zver, furt to je vojak takze strelba na nej proste nemuze bejt brana jako vrazda a neco zavrzenihodneho
 
TozziFan
to je diskůze... porád o houně a k ničemu. Jeden se ohání nepotvrzeným tvrzením o vydaném rozkazu, druhý zas, že to bylo ve "filmu" jinak...Cool. Žabomyší války na tom SVKŠklebící se
 
lochness
tenhle problem strileni na padaky je jednim z prvnich, na ktere jsem narazil, kdyz sem tu byl prvne, tedy zhave tema a nediviil bych se, kdyby to nekdo pouzil jako zaverecnou praci pri studiu na vysoke skole Úsměv
nehodlam se nejak snazit o rzreseni tohoto problemu, ale svuj nazor bych aspon jednou pridat moh.

Me osobne se strileni na pilota na padaku nelibi a ve hre to nepraktikuju, alespon ne umyslne. Nicmene kazdy clovek je jiny, jiste v tom hraje roli i aktualni situace, adrenalin a psychika. Nedokazu si predstavit, jak bych se zachoval v bojove situaci behem valky. Nejspis bych mel srdce v gatich a snazil se s potem na cele utect co nejdriv domu, nez se starat o nejakyho parasutistu. Ale to je jen domnenka s trochou nadsazky.

Ale poukazovat na bezbrannost pilota na padaku zrejme neni na miste. Pro me by to znamenalo nestrilet na pruzkumne letouny bez vyzbroje, kluzaky a podobne stroje. A kdyby nahodou nepritel poslal svaz bombarderu, ktere by nemeli strelce, byli by bezbranni a tedy bych je nechal letet bombardovat cil.

V kazdem pripade, nekdo na pilota na padaku nevystreli, i kdyby mel hlaven u hlavy a nedokaze vysvetlit proc a naopak nekomu to dela dobre. V kodexech virtualnich letek je casto zahrnuta formule o tomto aktu a jeji nerespektovani si hlidaji clenove letky sami a sami rozhodnou o trestu.
Piloty strilejici na padak je nutne brat jako skutecnost, at se nam to libi nebo ne. Kdo s tim ma problem, Jean Reno v Rytirich nebes mu v dialogu s Rawlingsem dava odpoved, co s tim muze delat.

Snazil jsem se krkolome vyjadrit svuj nazor, doufam, ze jsem se nekoho nedotkl nebo nekoho neurazil. Nejsem tak secteli v oblasti valecnych udalosti, jako vetsina z vas, ale nejake pocity vuci tomuto tematu mam.
Upravil/a lochness dne 14-05-2010 15:12
kogm.bluefile.cz/banner/ban_loch.jpg
 
Jimik
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
olda maly napsal:
Střílet někoho na padáku je dle mého názoru neomluvitelní prasárna, která nemá s člověčenstvím nic společného, jako ostatně spousta jiných činností. A jestli se tady chce někdo ohánět válkou, v které nikdy nebyl, a kterou nezažil, tak to potom jo Cool
Hlavně že ty si schopen to označit za prasárnu, asi dlouhodobé zkušenosti s válkou, že. A nebo jen mnoho Bigglesových románů. Úsměv

Na zabíjení nepřátel není nic kouzelného a ani nic rytířského, je to jen prach sprostá snaha vyhrát válku.

Bohužel, skutečná válka - současná či bývalá prostě není procházka růžovým sadem. Lidství se mění a hodnoty se posouvají. Každý sám v sobě cítí, pravdu. Já mám v tomhle jasno už pár let.
 
Tajpan
Farky napsal:
4 Tajpan - je sice hezký, že Spaatz s Doolitlem vypracujou takovouhle strategii, jenže v okamžiku kdy Thunderbolty z Anglie doletěj jenom k Paříži to moc nefunguje. Ono to nebylo zamítnutý. Problémem nebyl samotný nedostatek letadel, ale nedostatek stíhaček s dostatečným doletem (P-38). Thunderbolty normálně lítali doprovody už od jara 43' (nakonec od toho tam byli), jenže až do Reichu prostě nedoletěli. Takže asistovali i u obou masakrů při náletech na Schweinfurt (a Regensburg), Luftwaffe si prostě jenom počkala až to T-Bolty obrátěj domů a pak dala bombarďákům zahulit. Nějaký vylákání stíhaček do vzduchu a jejich zničení zkrátka nepřicházelo v úvahu.

Na jaře 1944 se stalo několik věcí - jednak přišel ve větším množství Mustang, kterej doletěl v pohodě až do Německa. Pak se povedlo prodloužit dolet Thunderboltů. No a hlavně velení strategických sil v Evropě převzal Spaatz a "Mocnou Osmou" svěřili Doolittlovi. Takže si to Carl a Jimmy začali tak trochu dělat po svým - naplánovali a prosadili si "Big Week" a prakticky od tý doby se Luftwaffe vezla.


áno, súhlas, až na to že by k vylákaniu a zničeniu (resp ťažkým stratám došlo) LW. stačí si prezrieť zázmany bombardovacích náletov v 1941-1943 na Francúzsko. Lebo Aj keby 8-ma armáda preferovala len nálety na hranici doletu coveru (sever-severovýchod Francúzska a benelux), tak by musela LW zasahovať. nemohla by si dovoliť ignorovať vzdušnú nadvládu spojencov nad kanálom a krajinami "beneluxu" a tým nepodporovať/chrániť vlastné pozemné jednotky tam umiestnené.
len by mohla viac využívať letiská a základne mimo dosahu stíhacieho coveru.
 
Tajpan
FK_TozziFan napsal:
to je diskůze... porád o houně a k ničemu. Jeden se ohání nepotvrzeným tvrzením o vydaném rozkazu, druhý zas, že to bylo ve "filmu" jinak...Cool. Žabomyší války na tom SVKŠklebící se

SVk je v tomto nevinne. táto téma (a stále tí istí diskutujúci) začala už omnoho skôr na bonuswebe.
6-8 rokov. Šklebící se
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,601,125 návštěv