March 29 2024 06:49:04
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
311_Mart

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
The Pacific HBO-10dielny seriál
FK_Rychtyg
1stCL_Fucida napsal:
Takže výrazně slabší než Band of Brothers, jo?

Ku*evsky výrazněSmutný
 
606_Temp
Ještě jsem to neviděl, ale už jsem zaznamenal i ohlasy lidí, kterým se to líbilo víc, než Bands of... Prý se tam s tím občas nepářou a neberou si žádné servítky.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
3BAP_Cassius Chaerea
606_Tempik napsal:
Prý se tam s tím občas nepářou a neberou si žádné servítky.
Mariňáci si rozmazávají obsah střev japončíku po obličeji na způsob indiánského válečného pomalování?
 
311_Pepno
Tady mě tak trchu zaráží že tu každej říká že to neni jako Band of Brothers, ale ono to NEMÁ být jako Band of Brothers, tvůrci vyprávějí příběch přeživších vojáků z pacifiku a ne jejich boje. jakož tomu bylo v Band of Brothers kde to ďaly hlavně k vuli těm bojům, takkže za mě říkám Good seriál.
 
3BAP_Bugs
Tak tentokrát musím zaprotestovať. Aj v BoB išlo o príbehy jednotlivých preživších členov 101. výsadkovej, 506 pluku, roty E.

Napr. Bastogne na pozadí bojov v obkľúčení v popredí jasne žiaril príbeh zdravitníka roty, či boj o Foy v siedmej časti je najmä o seržantovi Liptonovi. A tretí dielCarentan je o vojakovi (na meno si nespomínam) Celú sériu ako stmeľujúci prvok spája príbeh kapitána Wintersa. Všetci pozajú mená Nixon, Malarkey, Randleman, Webster, Penkala.
Koľko minút boja je napr. v 6.diely Bastogne alebo 8.diely Posledná patrola či 9. časti Prečo bojujeme, a 10. časti Body o 1.diely nehovoriac? A predsa sú žíve, plynulé a dialógovo vyzreté.
Čo mi práve na Pacifiku chýbalo. A najmä výrazne a nejasné dejové skoky.
 
http://3iap.org
WT_Horrido
Cože? Příběhy vojáků? Ty zoufale trapné a plytké postavy, které jsou posléze diváku naprosto ukradené (protože je doopravdy nezná), o těch že to je? No to teda pěkně děkuju.

BOB vyprávěl příběh, ti vojáci tam byli živí, divák je "znal," jejich chování se smysluplně vyvíjelo a jejich smrt měla ÚČINEK. Bože, u Pacificu jsem si parkrát přál aby toho blba konečně odpráskli.

Samoúčelné hloupoučké a předvídatelné scény k manipulaci, směšné bitevní scény (historie pro idioty), časově a prostorově naprosto nezvládnuto (vývoj charakterů snad zvládl lépe i Lucas ve Star Wars)...
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
FK_Rychtyg
311_Pepno napsal:
Tady mě tak trchu zaráží že tu každej říká že to neni jako Band of Brothers, ale ono to NEMÁ být jako Band of Brothers, tvůrci vyprávějí příběch přeživších vojáků z pacifiku a ne jejich boje. jakož tomu bylo v Band of Brothers kde to ďaly hlavně k vuli těm bojům, takkže za mě říkám Good seriál.

Mě zase dosti zarazil tvůj příspěvek, viz Bugs...
 
Hoper
A teď si Fuči vyber(me)....
:))


ale třebas autoři vzpomněli Herakleitovo myšlénky a prostě nechtěli BoB2 ...

a jen technická - Horri (bez ironie) - co tam histericky kurv - pozměňují ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
WT_Horrido
Hopere japonce. Jsou podaní jako ve filmu ze čtyřicátých let. Z vynikajících vojáků pro boj v džungli jsou výhradně blbečci bežící proti kulometům... Iwo Jima je odbyta za 10 minut.
V BOB byli Němci, jak to říct... němečtí (včetně parádního proslovu německého generála). Japonci v Pacificu jsou z filmů Johna Wayna.

BTW jmenuje se to Pacific a je asi tak trefné jako kdyby se BOB jmenoval Evropa. Ukousli si velké sousto a zadusili se...
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_Fucida
A já se na to stejně asi kouknu Úsměv Až dokoukám současný letecký katastrofy Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Safrik
Možná to má souvislost, BoB má vynikajíci předlohu od Stephena E. Amrose, jak ke knížce tak k seriálu se moc rád vracím, tenhle Pacifik, asi bylo mnoho předloh a autoři toho tam chtěli dostat co nejvíce. Docela by mě zajímaly názory veteránů co si o Pacifiku myslí. BoB měl u veteránů kladné ohlasy, jestli si dobře vzpomínám.
 
3BAP_Bugs
Každy, kto sa zaujíma o históriu tohto obdobia a má aspoň matnú predstavu o diani v tejto časti sveta by si mal tento seriál pozrieť. Ale snažiť sa nedávať si očakávania. Je to niečo iné ako BoB.

K názoru o nevhodnosti porovnávania týchto seriálov musím poznamenať, že oba sú od toho istého tvorivého tímu, s podobnou tématikou a teda porovnávanie je priam automatické. Zvlášť, keď v upútavkach na Pacifik sa seriál BoB spomína ako paralela k nemu.

Niektoré momenty sú dobre spracované, majú aj myšlienku, ale súvislosti sú často stratené v nesúrodosti dejovej línie. A 3.diel by som skôr zaradil do skupiny ľahkej erotiky na spríjemnenie sobotného večera s partnerkou. Ak tam mal byť nejaký kontrast s dianim na bojisku, tak mi fakt ušiel. Príbeh seržanta Basilona je tak rozkúskovaný a nejasný, že diel, v ktorom na Iwo Jime zahynie, akosi nevyjadruje tu dôležitosť a významnosť jeho postavy na bojisku Pacifiku. Možno by to nechcelo viac len trochu kompaktnosti v deji, jasnejšie dialógy a trochu viac rozprávačstva.
 
http://3iap.org
WT_Horrido
Třetí díl je totiž z prstu vycucán, žádná australská řekyně neexistovala.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Vilik
Co se tu furt rozčilujete. Nezapomeňte, že dej Pacifiku je roztaženej do 4 let. Kdežto BoB ani ne do roka.
Takže by Pacifik potřeboval mít aspoň 20 dílů, aby se ty osudy hlavních hrdinů mohli pořádně rozvinout.
Taky nezapomeňte na to, že prostředí BoB je nám přeci jen o něco bližší a máme k němu jako Evropani vetší sympatie než k nějakýmu vzdálenýmu Pacifiku, o němž víme, až na pár vyjímek, kuloví.
 
WT_Horrido
Vilik napsal:
Co se tu furt rozčilujete. Nezapomeňte, že dej Pacifiku je roztaženej do 4 let. Kdežto BoB ani ne do roka.
Takže by Pacifik potřeboval mít aspoň 20 dílů, aby se ty osudy hlavních hrdinů mohli pořádně rozvinout.


No to je právě ten problém Úsměv
Upravil/a WT_Horrido dne 19-05-2010 16:38
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
3BAP_Bugs
Vilik napsal:
Co se tu furt rozčilujete. Nezapomeňte, že dej Pacifiku je roztaženej do 4 let. Kdežto BoB ani ne do roka.
..

Omyl. BoB začína na jar 1943 a končí na jar/leto 1945 teda 2 roky.
Pacifik zima 1942 - leto 1945 teda 3,5 roka.

Je fakt od 1,5 roka dlhší, ale časové skoky sú dosť výrazné oproti BoB
,ktorý ide pomerne pylnulo.

BTW včera na ČT1 akurát bežal 1.diel BoB Mrknutí
 
http://3iap.org
Hoper
WT_Horrido napsal:
Hopere japonce. Jsou podaní jako ve filmu ze čtyřicátých let. Z vynikajících vojáků pro boj v džungli jsou výhradně blbečci bežící proti kulometům... Iwo Jima je odbyta za 10 minut.
V BOB byli Němci, jak to říct... němečtí (včetně parádního proslovu německého generála). Japonci v Pacificu jsou z filmů Johna Wayna.

BTW jmenuje se to Pacific a je asi tak trefné jako kdyby se BOB jmenoval Evropa. Ukousli si velké sousto a zadusili se...

mno vidiš, a to mi zas Hien říkal, že v jednom díle byli ti japs "představení" poměrně dobře (?Palau?)
ale mluvil vyloženě o jednom díle :)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
WT_Horrido
Jo to je tušim šestý a sedmý díl. Tam japonci bojuji jako celkem normální vojáci. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Hoper
to by sedělo (číslo toho dílu)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Safrik
A není náhodou pravda, že hlavně z počátku války japonci prováděli noční bodákové či všelijaké jiné sebevražedně nesmyslné útoky? Kdy japonští polní důstojníci smýšleli o svých vojácích jako o naprostém odpadu a o spojeneckých vojácích ještě hůř, přesvědčeni o své naprosté neporazitelnosti a nadřazenosti. Právě na Guadalcanalu se tím "proslavili" viz například kniha historie USMC. Dokonce i tom rozpáleném kulometu přenášeném na rukou tam byla zmínka, dotyčný voják za to skutečně dostal vysoké vyznamenání.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,600,274 návštěv