May 17 2024 07:14:33
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 12

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Logitech Flight System G940
310_Pip
Hmm ten Saitek vypada dobre, ale uz mam G940Mrknutí Nevsim sem si, ma ten Saitek ForceFeedback? X52 nemel a tak sem ho vratil...Smutný
Upravil/a 310_Pip dne 11-10-2009 16:05
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
WT_Horrido
Saitek nemůže mít FF protože je vybaven silovým snímačem, takže se vubec nevychyluje, vychylku určují silové senzory podle tlaku vyvinutého na páku.
Je otázka jak kvalitní snímač tam bude saitek dávat. Už je na trhu k dispozici kit na předělávku Cougara a je to záležitost hodně přes 200 ojro.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Hoper
WT_Horrido napsal:
Saitek nemůže mít FF protože je vybaven silovým snímačem, takže se vubec nevychyluje, vychylku určují silové senzory podle tlaku vyvinutého na páku.
Je otázka jak kvalitní snímač tam bude saitek dávat. Už je na trhu k dispozici kit na předělávku Cougara a je to záležitost hodně přes 200 ojro.

další kit nebo ten původní (HAL a spol)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
WT_Horrido
Jaký HAL? To je něco uplně jiného, páka se vubec nehýbe, sníma se pouze síla působící na joy.

http://www.realsi.../fssb.html


武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Pityy
NAPISTE SEM NEKDO RECENZE NA TU G940 DIK mam o ni zajem tak piste sve pocity dik
 
311_Tank
Bych napsal ale ze je to muj prvni FF tak nemam scim srovnavat abylo by to ponekud neuplne Úsměv
 
WT_Horrido
Ale nějaké dojmy z toho jistě máš že? Třeba přesnost, software, ergonomie a tak...
Upravil/a WT_Horrido dne 11-10-2009 22:23
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Hoper
jestli je to stejnej "bazmek" jako má teď nově Edison, tak ten sem (snad) něco hodí
nebo jeďte do Zbejšova, tam si to i osaháme ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
57thMH_Edison
No dobrá něco hodím ......
PÁKA
Chod páky přesný, jen si člověk oproti FF 2 musí zvyknout na trošku jiné síly. Pokud si dáte v nastavení centrování pomocí FF tak musíte poměrně překonávat prní tah páky, hlavně je to znát na křidýlkách na vejškovku to člověk moc nepozná. Mohla by být otrošku delší (vyšší). Na rulojeti zepředu-dole-uprostřed je tlačítko, které já ze svou velikou tlapou nechtěně aktivuji. Jinak je páka ergonometricky dobře řešená. Velkou výhodou u G940 jsou velké a bitelné zálkadny (velice stabilní) pro plynovku i páku cca velikost A4. Na rukojeti z prava uprostřed snímač držení páky.

PLYNOVKA
Dobrá ergonometrie, hodně ovládacích prvků, dobře řešena aretace obou plynovek k sobě. Jinak změna barev tlačítek na základní desce nefunguje, tedy zatím, není zatím v simulátorech vyřešena zpětná vazba (software), kterej by to dokázal přepnout. Jinak u ovladačů připojen malý prográmek, kde si alespoň můžete vyzkoušet barvy zněnit a na dobu než odpojíte G940 nebo vypnete PC vám tlačítka zůstanou nastavena tak jak chcete.

PEDÁLY
Jak už tady někdo napsal, pedály jsou blízko u sebe a jejich chod je oproti reálu malý. Ale já jakožto majitel prvních pedálů, nemohu toto dobře ohodnotit. Akorát mohli do pedálů dát více kovových součástí. Uvidíme kolik toho vydrží.

MALÝ POZNATEK
Jelikož jsem nikdy nepedáloval ..... do teď ..... mám pořád tendenci z kárek, které jsme měli jako děti, šlapat obráceně. Je to docela prdel.

Hodnocení 90 ze 100.

CoolCoolCoolCoolCoolCoolCool
Upravil/a 57thMH_Edison dne 12-10-2009 09:20
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
Valec
Joy je v reklamaci.Nekdy mi ve stredove poloze nejak divne chroptel.Uvidime co nova paka.Doufam ze taky nebude mit chripku.
Upravil/a Valec dne 12-10-2009 16:32
 
Valec
57thMH_Edison napsal:
No dobrá něco hodím ......
PÁKA
Chod páky přesný, jen si člověk oproti FF 2 musí zvyknout na trošku jiné síly. Pokud si dáte v nastavení centrování pomocí FF tak musíte poměrně překonávat prní tah páky, hlavně je to znát na křidýlkách na vejškovku to člověk moc nepozná. Mohla by být otrošku delší (vyšší). Na rulojeti zepředu-dole-uprostřed je tlačítko, které já ze svou velikou tlapou nechtěně aktivuji. Jinak je páka ergonometricky dobře řešená. Velkou výhodou u G940 jsou velké a bitelné zálkadny (velice stabilní) pro plynovku i páku cca velikost A4. Na rukojeti z prava uprostřed snímač držení páky.

PLYNOVKA
Dobrá ergonometrie, hodně ovládacích prvků, dobře řešena aretace obou plynovek k sobě. Jinak změna barev tlačítek na základní desce nefunguje, tedy zatím, není zatím v simulátorech vyřešena zpětná vazba (software), kterej by to dokázal přepnout. Jinak u ovladačů připojen malý prográmek, kde si alespoň můžete vyzkoušet barvy zněnit a na dobu než odpojíte G940 nebo vypnete PC vám tlačítka zůstanou nastavena tak jak chcete.

PEDÁLY
Jak už tady někdo napsal, pedály jsou blízko u sebe a jejich chod je oproti reálu malý. Ale já jakožto majitel prvních pedálů, nemohu toto dobře ohodnotit. Akorát mohli do pedálů dát více kovových součástí. Uvidíme kolik toho vydrží.

MALÝ POZNATEK
Jelikož jsem nikdy nepedáloval ..... do teď ..... mám pořád tendenci z kárek, které jsme měli jako děti, šlapat obráceně. Je to docela prdel.

Hodnocení 90 ze 100.

CoolCoolCoolCoolCoolCoolCool
Ale kdyz to centrovani zapnes tak ti prece joy nereaguje na ruzne rychlosti ne?To sis pak nemusel kupovat ff.Nebo se pletu?
Upravil/a Valec dne 12-10-2009 16:30
 
57thMH_Edison
Mno nevím jestli to FF vypíná naplno ale klepe se to pořád stejně !!! Šklebící seŠklebící se
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
310_Pip
Me dojmy sou zatim veskrze na vybornou...joystick je fakt dobrej, plynovky i pedaly taky.Pff Snad jen to podsviceni cudliku na plynovce se musi poresitMrknutí
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
Panek
57thMH_Edison napsal:
Mno nevím jestli to FF vypíná naplno ale klepe se to pořád stejně !!! Šklebící seŠklebící se

Ale u FF nejde přece o klepání, ale o to, že při manévrech kolem minimálky poznáš, že teď je řízení bez odporu = asi bych měl přidat.
 
Valec
Panek napsal:
57thMH_Edison napsal:
Mno nevím jestli to FF vypíná naplno ale klepe se to pořád stejně !!! Šklebící seŠklebící se

Ale u FF nejde přece o klepání, ale o to, že při manévrech kolem minimálky poznáš, že teď je řízení bez odporu = asi bych měl přidat.
JJ Panek ma pravdu.Ale musim uznat ze JOY je fakt dobry az na to jeho nachlazeni i u druheho kusu.Jedna velka vyhoda proti msff2 je ze jsou na to ovladace na visty,xp i na 7.Takze si muzete pohrat s nastavenim sil.No jeste uvidime jestli taky vydrzi tak dlouho.Joy muzu vrele doporucit.
 
Pityy
KLUCI CO TY RECENZE???? Sup Vyděšený
 
MaP
Valec napsal:
Joy je v reklamaci.Nekdy mi ve stredove poloze nejak divne chroptel.Uvidime co nova paka.Doufam ze taky nebude mit chripku.


Myslím, že to reklamace pravděpodobně neodstraní. Jak by řekl programátor - tohle není bug, ale fíčr. Problémem všech FF joysticků (teda určitě alespoň těch od Logitechu) je, že se někdy ve středové poloze začnou motorky prát a joystick chroptí. Můj starý Force 3D tohle taky dělá.
 
MaP
Všem vlastníkům G940,
chová se tenhle joy v ilovy při vyvažování jako knipl ve skutečném letadle - tj. určím si náklon letadla a pak vyvážím na nulovou sílu.
Tohle je můj hlavní požadavek na FF joystick.
 
Hans-Assi
Podařilo se někomu nakalibrovat pedály? Popřípadě nastavit odpor? To centrovací kolečko u mě asi nedělá to, co by měloNaštvaný
 
marasek
Assíííku, budeme kutit ???!Vyděšený
 
www.virtualnikokpit.cz
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,891,167 návštěv