May 19 2024 17:41:45
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
311_Mart

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
TrackIR 5
Rumcajs
Hot_Dog napsal:

To teda řešíme, protože to zoomování ve hře je vlastně změna FoV... A při maximálním zoomu vlastně zhruba srovnáš FoV scény, kterou vidíš na monitoru s FoV, kterej zabírá tvůj monitor ve tvym zornym poli... Takže ty dvě věci v rámci zobrazení scény na monitoru spolu teda sakra souvisej, a jestli tohle nevíš a ke všemu se angažuješ ve vývoji simu, tak potěš koště...

Prosimtě, jak chceš na monitoru, kterej nemění svojí velikost změnit FoV a přitom nezměnit ZOOM??? Prosím, to mi vysvětli??? Na zcela jasnym a konkrétním případě prosím...
No vykreslíš kolem scény černý rámeček.
 
Hot_Dog
Já ti teda nevím, ale žádnej zoom není naprogramovanej bodově, zoom zoomuje celou scénu... Tím, že buď optikou třeba na fotoaparátu a nebo grafickou kartou na monitor změní FoV a takle to funguje i v simech...
 
Hot_Dog
Rumcajs napsal:

Hot_Dog napsal:

To teda řešíme, protože to zoomování ve hře je vlastně změna FoV... A při maximálním zoomu vlastně zhruba srovnáš FoV scény, kterou vidíš na monitoru s FoV, kterej zabírá tvůj monitor ve tvym zornym poli... Takže ty dvě věci v rámci zobrazení scény na monitoru spolu teda sakra souvisej, a jestli tohle nevíš a ke všemu se angažuješ ve vývoji simu, tak potěš koště...

Prosimtě, jak chceš na monitoru, kterej nemění svojí velikost změnit FoV a přitom nezměnit ZOOM??? Prosím, to mi vysvětli??? Na zcela jasnym a konkrétním případě prosím...
No vykreslíš kolem scény černý rámeček.


Jasně Rumcajsi, tato metoda mě také napadla, ale nebudeme jí v rámci diskuze brát zcela vážně a jako přínosnou, že jo? Ikdyž jako technicky máš určitě pravdu a vysvětlil si mi to na zcela jasnym a konkrétním případě...
Upravil/a Hot_Dog dne 13-02-2020 18:34
 
Rumcajs
Jasně, je to přeci vážná diskuze. Cool
 
magot
Hot_Dog napsal:
Prosimtě, jak chceš na monitoru, kterej nemění svojí velikost změnit FoV a přitom nezměnit ZOOM???


Sim obsahuje:
Fuknci FOV nastavení - která má v rámci funkčnosti i funkci zoom - ano to je neoddělitelné
Funkci ZOOM nastavení - která svou funkčností funguje odlišně, bodově se zaměříš na vzdálený bod a přibližuješ a simuluje např. dalekohled

Takže, a možná to netušíš. Vůbec nejsi v rozporu s mým tvrzením. Jen nechápeš z jakého úhlu to popisuju.
Že sw existují dvě komponenty s jinou funkčností a s jiným dopadem.
 
Hot_Dog
magot napsal:

Hot_Dog napsal:
Prosimtě, jak chceš na monitoru, kterej nemění svojí velikost změnit FoV a přitom nezměnit ZOOM???


Sim obsahuje:
Fuknci FOV nastavení - která má v rámci funkčnosti i funkci zoom - ano to je neoddělitelné
Funkci ZOOM nastavení - která svou funkčností funguje odlišně, bodově se zaměříš na vzdálený bod a přibližuješ a simuluje např. dalekohled

Takže, a možná to netušíš. Vůbec nejsi v rozporu s mým tvrzením. Jen nechápeš z jakého úhlu to popisuju.
Že sw existují dvě komponenty s jinou funkčností a s jiným dopadem.


Tak to asi lítáš jiný simulátory, protože já si zatím v žádnym simulátoru nedokázal bodově něco přiblížit... A celou dobu, když si tady píšem, jak kdo zoomuje, tak si tady píšem jak měníme FoV ve hře...
 
magot
jojo Šklebící se
 
Hot_Dog
jojo, ty se teď tady z toho snažíš vybruslit, vymejšlet šílený teorie, jak si to vlastně myslelŠklebící se
 
magot
Není kam bruslit. Není co řešit. Vše potřebné jsem napsal. Ty taky.
 
Hot_Dog
Souhlas, končíme diskuziMrknutí
 
Matylda
To jsou pane kolego jedni a titíž, já bych je rozsadil... Šklebící se

Vlastně jsem si teď vzpomněl, proč jsem kdysi přestal navštěvovat SVK. Úsměv

Vtipné je, že jsem položil jednoduchou věcnou otázku, za pár dní si ji i sám zvedl, a mezitím se to tu pěkně semlelo. Mrknutí
 
ZVP Zdenek
YouTube Video



Die Tschechen sind die lachende Bestien
 
magot
.. ale zase tu není nuda Šklebící se
 
clone9cz
Matylda napsal:
Vtipné je, že jsem položil jednoduchou věcnou otázku, za pár dní si ji i sám zvedl, a mezitím se to tu pěkně semlelo. Mrknutí

Ale co bys jiného čekal od odborníků, kteří si při vysvětlování podstaty světa zvolí vlastní odlišnou metodu zjednodušení systému Šklebící se
 
http://www.wwii-illusion.net
Lanc
Track5 mi laguje uz v svojom okne, v procesoch bezi iba Trackir5. Mam clippro. Pri rozhliadani to cuka uplne pocas celej dlzky pohybu. V Display/camera view mam 3 zelene body, iny zdroj svetla mi do kamery nekeca. Samozrejme to potom laguje aj v sime. Speed a smooth posuvatko tiez nema vplyv na lagy. Nastavenia v camera opt tiez neriesia nic. Na kamere mam obidve diody zelene. Skusal som aj iny usb port, aj reinstal aj starsi driver. Kazda pomoc je vitana
2/JG26_Krak
 
http://squadron.achileus.cz/
magot
možná ti odešel čip v tiru, zkus to ještě preventivně nainstalovat na jiné pc/ ntb s jiným systém ať odfiltruješ zda to není widlema
 
Lanc
magot napsal:

možná ti odešel čip v tiru, zkus to ještě preventivně nainstalovat na jiné pc/ ntb s jiným systém ať odfiltruješ zda to není widlema


vdaka
2/JG26_Krak
 
http://squadron.achileus.cz/
LEON
Hot_Dog napsal:

Až mi vysvětlíš, jak tvoje reálné zorné pole (FoV) dejme tomu 180°, které chceš celé vidět ve hře na monitoru, že jo, aby to bylo reálné a ne arkádové, dostaneš na monitor před sebou, kterej v tvym zornym poli zabírá dejme tomu maximálně tak 60°, pokud na něj čučíš hodně z blízka a zároveň všechny objekty ve všech místech a ve všech vzdálenostech v rámci scény na tom monitoru se jevily stejně velké jako ve skutečnosti, (protože je to simulátor a má to bejt stejně velký jako v reálu, žádná arkáda), tak budu pokračovat v diskuzi... Prosím důkladně vysvětlit, jak konkrétně to uděláš, do té doby nemám co říct...


Pardon, že se vám vyměšuju do odborné diskuse, ale protože jsem už viděl koně blejt, cikána zadarmo pracovat i hada holou pěstí do skály mlátit, tak jsem už opravdu viděl i ve Šturmoviku FOV měnit a ZOOM přitom zachovat Úsměv Byla na to nějaká aplikace, která klidně narvala možná i 180° FOV na váš monitor, akorát mně se z toho obrazu chtělo blejt, jak člověk viděl svoje obě křídla trčet před sebe Pff Ukazoval mi to před mnoha lety jeden kolega, že mu to dává výhodu v dogfajtu (tenkrát ještě u nás nebyl TIR ani FreeTrack nijak zvlášť rozšířený). Tak jsem si na to teď vzpomněl, když jsem tu zahlédl diskusi ohledně FOV a ZOOM Úsměv
 
https://www.rcfree.eu
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

34,909,087 návštěv