May 07 2024 10:07:16
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Problém s X52
CSL_Raptor
Ahoj chlapi, kamarád řeší jeden problémek. Má cca půl roku starou X52ku na mé měřítka slabě využívanou (2-3krát do týdne 2-3hodiny, převážně FSX) a teď mu odešle osa (levá, pravá). Chtěl to už reklamovat a tak jsem si ji pro jistotu zapůjčil a vyzkoušel u sebe. Světe div se fungovala bez problémů. Vrátil jsem mu ji, jeho radost neznala meze jenže za dva dny znovu vše při starém.
Zkoušeno: restart systému, vystrčení joye z USB a opětovné zastrčení, reinstal SST programing softu, reinstal ovladačů k joy..........

Má konfigurace: XP SP3 Home, Intel Core 2CPU6320 1.86GHz, 2GB RAM, ATI X1950Pro

Jeho konfigurace: VISTA 32 basic premium, Intel Core 2CPU6420 2.13GHz, 2GB RAM, Nvidia 8800GTS

THX All Zamračený
 
BP_Tyrl
Jo jo, to znám, to mu prostě odchází potenciometr na kormidlo. Většinou stačí schodit hru vysunout a nasunout Joy do USB a zase by se mělo dát cca dvě hodinky poletovat. Problém je s reklamací, protože žádný technik nebude půl hodiny skoušet, kdy to začne blbnout. Prostě Joy zapne, joy běhá, tak je to v pořádku. Nepomáhá ani písemné upozornění jak se chyba projevuje. Kupovat novou X-52 je zbytečný poseee se taky. Já to pořešil koupí pedálů. Ostatní osy drží v pohodě. V případě přechodu na nový klacek bych nedoporučoval přechod na X-52Pro. Je drahá, za ty prach neumí nic nového. Má nové superr vylepšené potenciometry, které odejdou podstatně dřív. Vyzkoušeno.
 
CSL_Raptor
Tak jsem ten joy vyzkoušel podruhé a u mě funguje a u něho zase taky. Jen nevím na jak dlouho. Co to sakra může být za pytlovinu.Zamračený
 
310_Podrs
Jestli je to osa na twist rukojeti (většinou používaná jako směrové kormidlo), tak ten poťák tam fakt odchází velmi brzy...rozebrat, prostříknout potenciometr kontaktolem a bude to zase na čas dobrý...nakonec jednou stejně odejde a to pak jedině sehnat novej poťák a přepájet to...toť vlastní zkušenost, ještě když jsem X52 páku používal...
 
http://www.310raf.com
CSL_Raptor
Néé, jak jsem psal. Dělá to levá,pravá osa. Tudíž křidílka.
 
Panek
Já jsem měl na X-52 problém s konektorem mezi plynovkou a pákou, vypadávala mi osa na výškovku. A sem tam si páka začala blikat.
 
BP_Tyrl
CZS_Raptor napsal:
Néé, jak jsem psal. Dělá to levá,pravá osa. Tudíž křidílka.

No tak to odchází jinej potenciometr. Já bych to reklamoval s podrobným popisem závady. Nictím neztratíš, jenom nervy. Rozhodně, pokud je ještě v záruce, tak nerozebírat.
 
MK_Paja
Panek napsal:
Já jsem měl na X-52 problém s konektorem mezi plynovkou a pákou, vypadávala mi osa na výškovku. A sem tam si páka začala blikat.
Křydýlka u X52 nemaj potenciometr nýbrž HALL...... Sorry, ale hrozně rád dělám chytrýho Úsměv
 
MK_Paja
CZS_Raptor napsal:
Néé, jak jsem psal. Dělá to levá,pravá osa. Tudíž křidílka.

Tohle,... http://www.saitek...hp?t=16676 ..., sem objevil, snad to pomůže.
 
313_Paegas
A to jim mám věřit?
 
CSL1_Zmije
313_Paegas napsal:
A to jim mám věřit?

...měl bys, jsou to přece jenom widle od mrkvochrochtuCool
... Pajo to je ten správnej hřebíčekMrknutí
 
Lekk
Mnoo..popravdě jsem měl velmi podobný problem - na X45 - osa sem tam out, nebo problik a mrtvo. Nakonec sem se nasral a hledal postaru..tj nikoli po vedecku.. aehjle..ta svině měla jako zemnění staniol v obalu žil kabelu (zřejmě jako nula i stínění) a ten se po čase (tedy nezávisle na frekvenci poletu) prostě rozpadl na kusy!!
Oprava byla simple - natáhnout novou nulu a hezky v mědi na příslušné konce to pak napájet do desky a konektoru (boože to byla fuška - ono to vubec nechtělo chytit) a letělo se dál. Nakonec se stejně obejvil X52PRO na mem stole a sem mnohem spokojenejší.Mrknutí
 
57_OTU_Twenty
Hoj pánové,

po cca roce nelétání jsem vytáhl mojí X52 a zjistil jsem, že dva potenciometry jsou v čudu. Na plynovce prstence okolo tlačítek "E" a "I". Ještě než se v tom budu neodborně štourat prosím někoho, kdo tyto poťáky již měnil a tudíž mohl poradit typ/druh a lokaci, kde výše uvedené potenciometry koupit. Za odpovědi děkuji.
Twenty
 
www.57otu.cz
57_OTU_Pacin
Twenty,jsem rád že se vracíš na virtuální nebe.Kontaktol nepomůže?Mrknutí
 
Rufu
Výše uvedené potenciometry nikde nekoupíšIi ve speciální prodejně elektrosoučástek mi řekli že jsou nějaký moc pěkný.Ale náhradu se stejnými parametry mají.Jen je ta náhrada asi tak 2x tlustší.Tj místo tloušťky 1,5mm maj cca 2,5mm.Možná někde vyhrabu fotky.
Upravil/a Rufu dne 28-11-2010 14:29
 
57_OTU_Twenty
Ahoj Paci, nene WD40 nezabírá. A jelikož ty prstence používám k trimování musí přijít chirurgický zákrok Smutný

To Rufu : Díky
 
www.57otu.cz
606_Vocko
kontaktol a WD40 není to samé.
 
57_OTU_Twenty
Vypadl mi kus textu Pff

Mělo být : Kontaktol ani WD40 nezabírá
 
www.57otu.cz
Satcen
Zatím jsem nepřišel na kloub mému bolehlavu s X52-Pro, resp. jeho plynovou pákou. Odhaduju to spíš na SW potíž. Po reinstalaci UP mi plyn automaticky sám skočí na 55% a plynová páka chípne (spolu s kolečkama - mám na nich trim). V hotasu to neudělá ani ťuk, ale když hru shodím a zkouším kalibrovat, otevřu joy v Il-2 setup nebo v Joycontrol - plynová páka a vše na ní funguje naprosto normálně. Dělá mi to jen při spuštění šturma v UP (a ze zoufalosti jsem UP instaloval už 3x, jak 2.1 tak 2.0 - pokaždý stejné). Není to někde bloklý v nějakým .ini filu? Lítak se jakžtakž dá, ale je to hnus velebnosti Smutný
 
Tajpan
spusti Il2 , chod do Controls, nájdi si na konci zoznamu "tah motora" aktivuj si posuvom plynovej páky . podobne postupuj pri aktivácii trimu.
potom len záleží na smeru +/- . ktorý ti vyhovuje.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

34,830,546 návštěv