March 28 2024 19:42:36
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 1
Leroy

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
332. squadrona „Tuskeegee“ v Milovicích !!!
Fuzo
Jestli jste to nečtli a nevíte o tom, tak čumte:-)

http://www.fuzo.c...26#post_26

nebo:

http://www.aecr.c...tuskeegee/

Mimochodem, 332. squadrona Tuskeegee mě fascinovala přístupem k ochraně bombardérů a kdo o ní neslišel ať okamžitě zneužívá google a čte. Který bombardovací svaz měl jako ochranu tuto squadron, měl jistotu že se mu vrátí všichni muži zpět. I když piloti 332. byli "jenom" černoši... Mrknutí
 
http://www.fuzo.cz
WT_Peci
No ono to s tou jistotou návratu bylo trochu jinak, mýtus o jediném nesestřeleném bombardéru byl již vyvrácen.

Nicméně to nic nemění na tom, že měli vynikající výsledky.Mrknutí
 
310_cibule
Díky, Fuzo. Nevíš, jestli bude mít cenu tam zajet? Dostane se člověk tak blízko, aby alespoň rozeznal bé sedmnáctku od mustanga?

Pojedeš tam? Jel bych s tebou (třeby bych ti mohl vyprávět, jak jsem se s pár z nich osobně setkal, nebo o tom, jak byl vyvrácen/nevyvrácen resp upřesněn ten "mýtus"Mrknutí Úsměv
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
Je to Tuskegee.
Že neztratili nikdy bombardér je kec.
Pokud jako míru úspěšnosti budeme brát počet setřelů, tak to byli docela podprůměrní stíhači.

Dobře vycvičení piloti co měli hodně složitou cestu do cockpitu, ale méně politkorektníhonegronadšení a více faktů by to chtělo.

武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Cracken
Dovolil bych si mírně korigovat, ne "squadrona", ale "group", která měla několik "squadron" (99., 100., 301. a 302.) Mimochodem, tohle je nesprávně i ve Sturmovikovi, kde je to prohozený - je tam 332FS, 99FG a 332FS, 100FG. Má to být 99FS, 332FG a 100FS, 332FG...

Mýtus o žádné ztrátě bombardérů během doprovodu vyrobili novináři, je prokázáno, že došlo ke ztrátě 25 bombardérů za doprovodu 332FG.

Více zde:

http://en.wikiped...gee_Airmen

To nic nemění na tom, že to letci tmavé pleti neměli jednoduché.

A mimochodem, jeden díl "Dogfights" (čili Leteckých stíhačů v boji) je právě o "Tuskegee Airmen", dokonce je to o akci z 24. 8. 1944 - nálet na Pardubice a Kolín. (Což pak vrcholilo bitvou u Jindřichova Hradce - viz. Rajlich, Jindřichův Hradec 24. 8. 1944.)

P.S.
Pouze jediný pilot 332FG (Lee Archer) dosáhl statusu esa. Na celou stíhací skupinu, čili čtyři stíhací perutě je to celkem málo. I když na podzim 1944 "neměli do čeho píchnout"...
Upravil/a Cracken dne 12-02-2009 11:36
 
WT_Horrido
Cibule:

Bill Holloman, a Tuskegee airman, was reported by the Times as saying his review of records did confirm lost bombers, but "the Tuskegee story is about pilots who rose above adversity and discrimination and opened a door once closed to black America — not about whether their record is perfect."
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
Hoši, já tu zpochybňující studii četl už dříve Úsměv

Problém je, že jistý chlápek projel záznamy bombardovacích perutí působících v Itálii a zjistil, že ty, které doprovázeli hoši z Tuskegee, přišly o nějaké stroje. Už se ale nezaobíral tím, zda je sestřelil flak či nepřátelští stíhači.

Nicméně máte svým způsobem pravdu: tahle legenda vznikla na základě novinových článků, které reportovaly jedno sledované období této skupiny (prostě byly napsány někdy v roce 1994, kdy se dotyčný novinář vrátil z Itálie).

Je samozřejmě dost nepravděpodobné, že by jedna skupina po celou válku udržela čistý štít (na druhou stranu je ovšem dobré vědět, Tuskegee airmen původně létali jako hloubkaři a ne doprovod, ten začali létat až o dost později).

Tohle všechno už jsem tu kdysi psal, našel jsem ten článek (tuším že byl v Chicago Tribune), citoval jsem zde rešerše toho člověka, co to zpochybnil, i jejich oponentury. Ale teď už se mi to znovu dělat nechce.

A ono o to stejně nejde. Význam Tuskagee Airmen spočíval v něčem úplně jiném než v počtu sestřelů.
Upravil/a 310_cibule dne 12-02-2009 13:33
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
Jo to je ono. Legendární je už to, že ta jednotka vznikla.
Proč z nich teda dělat něco čím nebyli.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
313_123
jen si tak matně vzpomínám na film
stojí vůbe za to
http://www.csfd.c...irmen-the/
(vím kde je zadarmo, ale je tam fronta a nechce se mě čekat)

ps: čučím jak blázen ten kocáb je rychlejší než gonzález Šklebící se
 
Cracken
Ten film jsem viděl, není špatný (kdysi to dávali na Primě), jen typicky americky patetickýÚsměv. Někde jsem četl, že Jirka Lukáš (George Lucas) páchá o 332 FG seriál zvaný "Red Tails". No, uvidíme.

A propos, mustang z 332FG se mihl i v Hartově válce:

http://www.youtub...PN4m10BysI
 
310_cibule
Mám ten film na DVD, nechal jsem si ho poslat přes Amazon. Mně se líbí. Docela dost.


"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Fuzo
To Cibule. Jestli tam pojedu? Asi určitě ale byl tam ošklivý dovětek ohledně vyhrazeného prostoru TRA LKML Provoz v So+ Ne se neppředpokládá. Takže jediná šance zajet přez týden. Zkuste někdo potáhnout za správné drátky a zjistěte jestli tam můžem na čumendu. A samozřejmě až tam pojedu dám vědět. Nepojedu sám ale myslím si že pro tebe se jedno místo vždy najde ;-) Mimochodem o tom mýtu se napsalo a mluvilo hodně a můj skromnej názor je ten, že to je jen mýtus. Asi někdo potřeboval pozvednout sebevědomí. Stačí se zamyslet nad pokecem dvou pilotů v daném období :
Zdroj stáhnutí  Code
Frenk: Co děláš. (How do you do.)
Džon:  Co děláš. (How do you do.)
Frenk: Kam dnes letíme? (Where are ...
další překlad do originálního jazyka
schválně vynechávám, čitatel si jistě
přeloží a domyslí výrazy jako BITCH
FUCK a ASSHOLE sám)
Džon: Na ten zasranej most.
Frek: Kdo dělá doprovod?
Džon: 332 ...
Frenk: zase ti ne***cenzore***ři ???
Džon: Jo, to jsme v ASSHOLE :-(
Frenk Jó to jsme... Jdu si
připravit dvě protiflakový vesty...




Vzhledem k mentalitě američanů v té době, docela pravděpodobný rozhovor. Kdo by chtěl s nima (černýma) lítat? Tak se to udělalo politicky. Trošičku se upravili statistiky, pustila šuškanda o nulových ztrátách a najednou se všichni bílí piloti rvali o docela průměrnou letku.


Upozorňuji: jestli tento můj příspěvek působí rasisticky, tak neumíte číst :-)
Je to jenom moje vykonstruovaná hypotéza...
Upravil/a Fuzo dne 12-02-2009 15:50
 
http://www.fuzo.cz
1stCL_pbarry
Cracken napsal:
Ten film jsem viděl, není špatný (kdysi to dávali na Primě), jen typicky americky patetickýÚsměv. Někde jsem četl, že Jirka Lukáš (George Lucas) páchá o 332 FG seriál zvaný "Red Tails". No, uvidíme.

A propos, mustang z 332FG se mihl i v Hartově válce:

http://www.youtub...PN4m10BysI




Co konkrétně ti na letcích z Tuskegee přijde typicky americky patetického ?

Ano, v Hartove válce se mihli i dva černí piloti z téhle skupiny jestli sis toho všimnul Mrknutí
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
1stCL_Fucida
Berry, jestli v tomhle filmu nevidíš patos, pak nechápu, jak ho můžeš toliko vidět všude jinde Úsměv
Kluci z vesnice, kteří a neměli nikoho a nic, krom toho velkého amerického srdce, šli a dobyli Evropu.. Úsměv
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 12-02-2009 19:17
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_pbarry
vážně ? Mě spíš přijde že je o tom, čím si museli projít, aby pak chcípli někde v evropě. V tom filmu žádnej patos nevidim.
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
Cracken
Těch sestřelených pilotů jsem si samozřejmě všiml, ale holt mě ten mustang zajímal víc než ti dva "černí piloti".Mrknutí(A bacha na rasismus. I na přehananou politickou korektnost.) Ale vážně, o kterých amerických skupinách se natočily filmy?? O 56FG, o 325FG? O 352FG? O 4 FG? (U poslední nepočítejme to, jak ten chlapec s hranatou hlavou z Pearl Harbouru sloužil u jedné z "Eagle squadron".) Ne vážně, rád bych viděl filmy o svých oblíbencích Gabbym, Johnsonovi, Preddym, Bongovi... Asi nejsou až tak mediální... Škoda, škoda. No, aspoň že se Johnson mihne v "Dogfights" v duelu s Egonem MayeremVyděšený
 
1stCL_pbarry
na jednicce ti ted bezej filmy o tvejch oblibencich Šklebící se
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
310_cibule
1stCL_Fucida napsal:
Berry, jestli v tomhle filmu nevidíš patos, pak nechápu, jak ho můžeš toliko vidět všude jinde Úsměv
Kluci z vesnice, kteří a neměli nikoho a nic, krom toho velkého amerického srdce, šli a dobyli Evropu.. Úsměv


No, fuči, oni to ani v tom filmu nebyli kluci z vesnice. Byl tam právník, student literatury, historie, letecký inženýr, pokud si dobře vzpomínám. Samá černosšká vyšší střední třída vesměs z New Yorku, Chicaga a tak. Tedy z měst na severu, kde segregace nebyla tak silná.
Upravil/a 310_cibule dne 12-02-2009 23:14
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
To ani tak nevadí Úsměv Zavrhovaní si šli vydobýt slávu a respekt a vydobyli si ji, popravdě řečeno mi to vždycky přišlo patosem přímo zářící.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_pbarry
seš si jistej žes to viděl fuči ? Mrknutí
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,597,900 návštěv